Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Нокия 5800 срещу Самсунг Омния?
Автор: PeterPAN   
Дата:   01-05-09 15:21

Направих си сметката че ако премина от МТел към Глобул, със сумата която плащам сега ще ползвам същите услуги ГСМ и Интернет, та даже ще мога си зема един нов смарт-фон [smilie5]

Та чуденката ми е Нокията или Омнията и двата са с ВиФи, ГПС, 3Г и голям дисплей. На последното държа най много и по скоро на резолюцията 640х480 за Нокиата

Моля за мнения от хора ползващи поне единя умните телефони[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нокия 5800 срещу Самсунг Омния?
Автор: Amigo   
Дата:   01-05-09 15:25

Да ти кажа откакто смених тарифата на Глобул плащам почти по два пъти по-високи сметки, несзависимо от 70-те свободни минути. Само чакам да ми изтече договора и ги сминям. [smilie9] [smilie23] То и без това нямат покритие навсякъде след толкова години в БГ не си оправиха покритието [cool] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Нокия 5800 срещу Самсунг Омния?
Автор: PeterPAN   
Дата:   01-05-09 15:25

400х240 за Самсунг срещу 640х360 за Нокия май това ще е решаващо, за Симбиян май знам от какво имам нужда и се намира [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нокия 5800 срещу Самсунг Омния?
Автор: PeterPAN   
Дата:   01-05-09 15:30

Бе покритието е сериозен проблем особенно за 3Г ме вълнува в не голяма част отслучаите.

Но сметката ми е проста:

30лв за 120мин към всички оператори + 300 Глобул и още към глобул което не ме интересува + 24лв за 1ГБ интернет = 54лв + 70лв за лизинг за телефон ми се вързва [smilie5]

добре сега плащам само 49.90 за 1.5Г интернет, а в договора ми пише че трябва да плащам 39.90

Просто ме дразни и поведението на Мтел в договора ми пише че може по всяко време да сключа нов договор при нови условия за срок равен на срока оставащ до изтичането на стария, ДА ама НЕ

Решил съм да ги сменям така или иначе, чудя са и за БТК ма и там май същото като цени поне за интернета, предполагам че и за ГСМ ще е същото, там може би малко по добре стои въпроса за разговори към стац. телефони но кой ги ползва в днешно време ...



Публикацията е редактирана (01-05-09 15:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Нокия 5800 срещу Самсунг Омния?
Автор: ntonev   
Дата:   01-05-09 15:50

без да съм правил сравнение на цените между тях - вземи си HTC HD - далеч по-добре от Нокия 5800 ... Нокията я взех на жената преди няколко дни - не е лош телефон, но за мен е малък



Публикацията е редактирана (01-05-09 15:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Нокия 5800 срещу Самсунг Омния?
Автор: PeterPAN   
Дата:   01-05-09 16:04

да 800х400, но и цената х2 ще помисля по въпроса [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нокия 5800 срещу Самсунг Омния?
Автор: yan   
Дата:   01-05-09 17:00

а аз имам горчив опит с HTC Diamond и сега съм щасливец с нокиа E71. 5800 го пробвах, но ми идва дебел.

Отговори на това съобщение
 Re: Нокия 5800 срещу Самсунг Омния?
Автор: Todd   
Дата:   01-05-09 17:07

А бе гледайте да можете и да се обадите от тях ........и тамагочито вътре да не почине !!!

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Нокия 5800 срещу Самсунг Омния?
Автор: guciguci   
Дата:   01-05-09 17:13

Имах ги и двата. Сега нямам нито единия. Но ако трябва да избера пак,ще е 5800.
Ама темата е толкова дълга,че не знам колко писане ще трябва. За плюсове на Омнията не се сещам,освен може би малко по-бързия GPS. При 5800 GPS недей да търсиш. По принцип го има,но докато стартира ти ще си изминал половината път закъдето си тръгнал. Съвсем сериозно между 20 минути и половин час докато намери спътник.
Не знам въобще защо се колебаеш точно между тези два модела. Да не се изказвам грубо ,ама са пълни л..на. За мен най-железния и перфектен телефон е Нокия Е71. Няма минуси този телефон.
На Омнията WiFi-то е като на 5800 GPS-a - за нищо не става,нищо не хваща.
5800 пък е такава пластмасария,че се разскърцва още на първата седмица. Почват едни луфтове на панела. ОК ,има хубав дисплей,даже перфектен,но до там. Като почнеш да пишеш текст,забрави да го правиш без писалка. А с писалката започваш да пишеш,все едно пишеш с един пръст на клавиатурата на компютъра. При Е71 можеш спокойно да използваш и двете си ръце за писане.
Да не говорим,че ако си чел темата във форума на Mobilebulgaria.com за 5800,ще разбереш,че почти цялата партида произведена в Унгария има проблем със слушалката. Проблемът е лесноотстраним,аз си го отворих телефона и си оправих слушалката сам,но брах много страх да не се счупи някое от тънките пластмасови крачета на панела. А в сервиз като го занесеш и ще си чакаш поне един месец да ти го върнат.
За Омнията не искам въобще да говоря, Не е телефон за мен-добра идея и лошо изпълнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Нокия 5800 срещу Самсунг Омния?
Автор: Marillion   
Дата:   01-05-09 18:08

Още един глас за HTC HD...

Симбиан [smilie23] [smilie23] [smilie23]

А омнията си е една пластмасова играчка за папагали, които не са виждали тъч скрийн.

Отговори на това съобщение
 Re: Нокия 5800 срещу Самсунг Омния?
Автор: OGIMAG   
Дата:   02-05-09 19:02

Голям дисплей- голям ток лапа. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Нокия 5800 срещу Самсунг Омния?
Автор: guciguci   
Дата:   02-05-09 19:28

А,това за тока го махни. Ако говорим за удоволствието от голям дисплей,съм съгласен и всеки ден да го зареждам телефона.
Освен това още един минус на Омнията се сетих,като заговорихме за батерията. Наложи ми се да пътувам веднъж по-дълго с автобус. Пуснах си един филм на Омнията и към края на филма имах чувството,че телефонът ще се стопи,гореше. При Нокията не съм забелязвал такова нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Нокия 5800 срещу Самсунг Омния?
Автор: UnitedColors   
Дата:   04-05-09 12:58

Преди време когато излезе Омнията, доста хора го сравниха с Айфона, имаше и доста клипове в нета на съпоставка и работа между двата телефона, Омнията беше пълна греда в сравнение с Айфона, особено работата в интернет, айфона отваряше 2-3 пъти по- бързо страниците, а и мисля като характеристики на процесора беше доста по-бърз, оттук мисля, че едва ли нокия 5800 ще останат по-назад от една омниа, дизайна на нокията е много добър, наистина са се постарали!

Отговори на това съобщение
 Re: Нокия 5800 срещу Самсунг Омния?
Автор: UnitedColors   
Дата:   04-05-09 13:01

гледам, че хората, които са имали 5800 са се постарали по-горе да го опишат и аз вече взех да се замислям дали наистина си заслужава 5800, може ни са прави за Е71-то,и аз бих предпочел него!

Отговори на това съобщение
 Re: Нокия 5800 срещу Самсунг Омния?
Автор: 6traka4a   
Дата:   04-05-09 13:45

Омнията е супер... за жени [smilie18]

HTC FTW!

Отговори на това съобщение
 Re: Нокия 5800 срещу Самсунг Омния?
Автор: riddick   
Дата:   04-05-09 14:31

Всичко е въпрос на вкус [smilie3]

С другите опит нямам, но за Самсунга само добро мога да кажа. Това при условие, че не се ползва оригиналния РОМ естествено. Всичко, което е описал guciguci е вярно, НО! само за оригиналния софт.
След покупка веднага се влиза на 4pda.ru, сваля се някой РОМ с добри отзиви и се слага преди всичко друго! От там насетне с Омнията нямам проблеми. Ползвам си Нет, ГПС, Филми, Музика, Книги, Офис пакет и каквото още се сети човек. И нямам проблеми нито с батерията, нито с градуси на телефона.

Ако имаш конкртетни въпроси - пиши на Лични, ще се радвам да помогна[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Нокия 5800 срещу Самсунг Омния?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   04-05-09 14:41

Още един глас за HTC Touch HD. Дори и с оригиналния софт.
riddick, само, че като пращаш хората там, дай им и линк, или кажи за кой РОМ става дума. Но не помня там или в pocketbulgaria.com четох, че доста често омнията става красива тухла, щото умира при зареждане.

Отговори на това съобщение
 Re: Нокия 5800 срещу Самсунг Омния?
Автор: riddick   
Дата:   04-05-09 14:53

И не знам какво му се оплаквате от процесора на Омниата - 624 мегахерца за юли миналата година си бяха най-доброто[ezik] До колкото знам Нокиата е с двуядрен процесор, но не мисля че ще има голяма разлика в поведението на двата освен от операционната система.

Аз лично бих изчакал лятото, когато очаквам представяне на новите телефони с OLED дисплеи и двуядрени процесори на около гигахерц. Нещо такова наистина ще си струва. Иначе според мен в момента дори Сони Експериа си е малък компромис[smilie3]

Хвърлил съм око на Samsung i8910 Omnia HD , тъй като този процесор звучи просто перфектно, пък и енергийната ефективност изглежда обещаваща (Stand-by: 600 h, Talk time: 13 h 30 min)


Отговори на това съобщение
 Re: Нокия 5800 срещу Самсунг Омния?
Автор: riddick   
Дата:   04-05-09 14:59

Който му е интересно или ще попрочете, или ако го мързи ще драсне едно ЛС. Не давам конкретен линк, тъй като за различните хора има различни неща - МНОГО различни.

А това за "тухлата" го пише навсякъде, не само по "Кирилските" форуми, и е вярно за онзи процент от хората, които ги мързи да прочетат инструкциите.
Както е казал народа - бързата кучка слепи ги ражда[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Нокия 5800 срещу Самсунг Омния?
Автор: PiToMeN   
Дата:   04-05-09 15:09

Факт.
Ако си достатъчно тъп, можеш да убиеш една Нокия дори с Nokia Software Updater... ама и там с големи букви си го казват :P [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Нокия 5800 срещу Самсунг Омния?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   04-05-09 15:11

Да бе, много готин телефон, купуваш си го, ровиш 5 дена из форуми, за да четеш инструкции и да избираш ром и евентуално као стане, чак тогава го ползваш. Да, ама има и едно друго нещо, ти го пишеш - различни нужди, различни ромове. И ко става, много готин телефон, ама полуфабрикат, и то за хора, дето знаят как да си го довършат.

Отговори на това съобщение
 Re: Нокия 5800 срещу Самсунг Омния?
Автор: riddick   
Дата:   04-05-09 17:36

Еххх, ама защо така с негативизъм.

Изпускаме главната нишка тук - това не са "просто" телефони. Те са всичко останало и като лек бонус можем и да се обадим от тях[smilie3]

Я си спомнете колко пъти сте си преинсталирали на стария комп Уин 98 или Уин ХР, пък бил той и Линукс, докато успеете да намерите правилната комбинация, която работи за Вас. Колко ъпдейтеи има за всяка от тея ОС, хмм?

Ако искате телефони - има колкото си иска човек, стари и нови, надеждни и "дурако-устойчиви". Всякакви. Но нито един телефон не предлага функционалността на ПокетПС.

Аз лично си ползвах Нокиа 3310 и 6310 дълги години. Но те си остават просто телефони, на които може да разчиташ с минимални усилия. А за да получим всичко от едно такова устройство като АйФон-а или Омнията или Дайамънда трябва и да дадем малко.

Затова не го долюбвам Епъл-а - там всичко ти е на готово. Е, аз не съм чак толкова мързелив, за разлика от една голяма част от "великия" https://photo-forum.net/joro/emoticons/eck16.gif народ отвъд океана


Отговори на това съобщение
 Re: Нокия 5800 срещу Самсунг Омния?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   04-05-09 17:40

riddick написа:

> Еххх, ама защо така с негативизъм.
>
> Изпускаме главната нишка тук - това не са "просто" телефони. Те
> са всичко останало и като лек бонус можем и да се обадим от
> тях[smilie3]
>
> Я си спомнете колко пъти сте си преинсталирали на стария комп
> Уин 98 или Уин ХР, пък бил той и Линукс, докато успеете да
> намерите правилната комбинация, която работи за Вас. Колко
> ъпдейтеи има за всяка от тея ОС, хмм?
>
> Ако искате телефони - има колкото си иска човек, стари и нови,
> надеждни и "дурако-устойчиви". Всякакви. Но нито един телефон
> не предлага функционалността на ПокетПС.
>
> Аз лично си ползвах Нокиа 3310 и 6310 дълги години. Но те си
> остават просто телефони, на които може да разчиташ с минимални
> усилия. А за да получим всичко от едно такова устройство като
> АйФон-а или Омнията или Дайамънда трябва и да дадем малко.
>
> Затова не го долюбвам Епъл-а - там всичко ти е на готово. Е, аз
> не съм чак толкова мързелив, за разлика от една голяма част от
> "великия"
> https://photo-forum.net/joro/emoticons/eck16.gif
> народ отвъд океана
>

Да, за туй говоря, ама HD-то ми си е персонализирано без да сменям РОМ-а, само с добавка на софтуер. Тук говорим за това, за използваемост и надстройване, а не за смяна на РОМ.

Отговори на това съобщение
 Re: Нокия 5800 срещу Самсунг Омния?
Автор: riddick   
Дата:   04-05-09 17:54

Смяната на РОМ-а изчиства един куп бъгове, или го променя изцяло в желаната от нас функционалност.
Явно не са успели да адаптират Уиндоуса напълно в надпреварата с времето и АйФон-а [smilie18]

В това отношение самсунга наистина има нужда от преинсталация. И след това става друг телефон[cool]
Въпрос на гледна точка е какво очакваш от продукта, когато даваш толкова пари за 120 грама пластмаса и силикон.

А във връзка с НТС, Сони и Нокиа - там също има много такива примери.

Аз самият не съжалявам за това, което ми се наложи да науча покрай телефона, защото го опознах по-добре и мога да го ползвам пълноценно.

А ако очакваме в такава комплексна машинка абсолютно всичко да работи без забележки - еми аз не съм се докосвал все още до каквото и да е с такава характеристика, без значение колко струва. Дори няма да споменавам тъжният факт, че работи с Уиндоус[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Нокия 5800 срещу Самсунг Омния?
Автор: nodoubt   
Дата:   04-05-09 18:22

storm-а , всичко друго е компромис в момента [shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.