Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 "Духът на времето"
Автор: Piazzolla   
Дата:   24-04-09 15:24

Приятели,много искам да ви помоля да изгледате двете части(може и само втората) на филма Zeitgeist!Ще се радвам,тези от вас които са го гледали,да пуснат по един коментар.А останалите ги призовавам да го гледат и от своя страна да призоват всички свои познати да направят същото..и т.н...и т.н..!Време е всички да се вземем в ръце и заедно да спасим нашия дом...Земята!В противен случай...мъчно ми е да си помисля даже...[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: "Духът на времето"
Автор: kaiser.soze   
Дата:   24-04-09 15:29

коментирали сме го много пъти. общо взето утопия. казват разни неща, ама никой не знае как да се постигнат.
да се сменяла монетарната система(най-мощната религия).и как ще си оценяваме труда ? с ориз може би?

Отговори на това съобщение
 Re: "Духът на времето"
Автор: siyann   
Дата:   24-04-09 15:30

Аз си го гледах самостоятелно и също като теб се впечатлих и въодушвеих.
След време го гледах с още един човек, който издържа по-малко от 5 минути - времето, в което обясняваха за астрономическите връзка в 1вия филм, и опроверга абсолютно всичко. Което говори зле за моя коефициент на интелигентност, но няма да се оправдавам. От тази случка си направих генерални изводи.

Отговори на това съобщение
 Re: "Духът на времето"
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   24-04-09 15:31

Силно манипулативен филм, както неведнъж съм казвал.

Нали знаете как се сменят тези системи? Със световни войни.

Така че, не бих могъл да кажа, кое е по-малкото зло. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: "Духът на времето"
Автор: JesusChristSuperStar   
Дата:   24-04-09 15:35

аман [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: "Духът на времето"
Автор: Lalinda   
Дата:   24-04-09 15:37

Прилича ми на поредната малоумна петиция за спасяване на Земята и Вселената.

Гледайте по-малко филми и мислете повече и как.
[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: "Духът на времето"
Автор: Todd   
Дата:   24-04-09 15:37

Къф е тоя филм ??? Кажете поне заглавието....





[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: "Духът на времето"
Автор: JesusChristSuperStar   
Дата:   24-04-09 15:38

Повече вярвам съществуването на НИБИРУ [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "Духът на времето"
Автор: zizero   
Дата:   24-04-09 15:40

Какво е НИБИРУ ? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: "Духът на времето"
Автор: JesusChristSuperStar   
Дата:   24-04-09 15:41

гоогле->нибиру

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Духът на времето"
Автор: Coincidentia   
Дата:   24-04-09 15:46

Абе то дори и аз с всичките ми претенции за много рационално мислене, информираност и здрав разум съм имал моменти, в които съм се връзвал на разни филмчета... е, беше отдавна де - някъде в началото на 80-те - все пак съм от поколението на Star Wars и вярвах, че Силата съществува... но след няколко месеца опити да привлека някой предмет с нея, започнах да ставам леко скептик... май към 2-ри - 3-ти клас ще да е било [smilie8]

Иначе в този ред на мисли предпочитам да си събирам информацията от постоянно доказващи се като адекватни източници от рода на Дискъвъри, Нешънъл Джиографик, БиБиСи...

Примерно имаше една темичка за кацането на Луната.
Съответно имало и някакви безумни филмчета.
Но след като съм гледам това на Нешънъл Джиографик, в което всяка отделна дивотия на любителите на конспирации беше разнищена по абсолютно рационален научен и емпиричен начин...

Ама, да де, всъщност фатката е, че май си е някакъв вид забавление на някои хора - както аз съм си се кефил на Star Wars, така други се кефят на други нещица... разликата е, че на мен не ми идват идеи да предлагам революции, които да докарат на власт Йода примерно... и, разбира се, по пътя да се наложи несъгласните да бъдат пратени в Сибир...

Абе, се тая, не ми обръщайте внимание, спамя си просто, нали важното е пого да става https://photo-forum.net/joro/emoticons/fing36.gif


Отговори на това съобщение
 Re: "Духът на времето"
Автор: explorer   
Дата:   24-04-09 15:52

Томас Джеферсън, един велик американец:

"If the American people ever allow private banks to control the issue of their currency, first by inflation then by deflation, the banks and the corporations will grow up around them, will deprive the people of all property until their children wake up homeless on the continent their fathers conquered. The issuing power should be taken from the banks and restored to the people, to whom it properly belongs."

"I believe that banking institutions are more dangerous to our liberties than standing armies."


Отговори на това съобщение
 Re: "Духът на времето"
Автор: tonyf   
Дата:   24-04-09 15:57

Todd, казва се Zeitgeist, има откъси в Utube, в Замунда ги имаше и двете серии със субтитри.

Отговори на това съобщение
 Re: "Духът на времето"
Автор: Coincidentia   
Дата:   24-04-09 16:05

Томас Джеферсън е една от Най-Най-Великите Личности в човешката история... но определено не е останал в нея с това си изявление [smilie18]

Нито е съвсем идеален образец за всичко - все пак самият той е бил робовладелец...

Хенри Форд примерно пък е измислил една концепция, без която в момента сигурно не повече от 42-ма души щяха да имат компютри... ако имаше такива... което не значи, че трябва да се радваме на антисемитските му изцепки... нито на тези на фантастичния актьор и бая интересен режисьор Мел Гибсън...

Друг един бая сериозен професионалист си пада доста екстремничко по разни сциентоложки кретенийки...

Най-любимият президент на Американския народ и лично на Моя Милост - Рони Рейгън бая се е връзвал на влечението на Нанси към астрологията...
Абе, ако се хвана да издирвам издънките на иначе велики чешити... че то дори и самият аз понякога се дъня... май

https://photo-forum.net/joro/emoticons/fing36.gif


Отговори на това съобщение
 Re: "Духът на времето"
Автор: tonyf   
Дата:   24-04-09 16:10

Коинц - президент! (на Щатите)

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Духът на времето"
Автор: Coincidentia   
Дата:   24-04-09 16:10

Абе, бай дъ уей, все забравям да питам за нещо, което до преди няколко години някои разправяха, че щяло да ни изпепели горе-долу към 2009-та, ама нещо някак адски странно зачезна -


Ко станА с ОЗОНОВАТА ДУПКА бре, ора!?

Оти никой дума не обелва вече за нея, ЪРМ!? [smilie8]

Може би, като си говорим за "Духът на времето", може да си кажем, че вече друга мода тръгна из народа [smilie18]

https://photo-forum.net/joro/emoticons/fing36.gif



Отговори на това съобщение
 Re: "Духът на времето"
Автор: Coincidentia   
Дата:   24-04-09 16:15

[smilie5] Е, tonyf, Щатите - чудесно, ама дай като ще е гарга, поне да е рошава, бива ли така да се самоограничаваме, викам да взема да наследя Зейфод на поста Президент на Галактиката! [smilie3] [thankyou] [beer] [beer] [beer]



https://photo-forum.net/static/forum/2009-04/mekl4204.JPG
http://th01.deviantart.com/fs10/300W/i/2006/155/6/9/Zaphod_Beeblebrox_by_JollyRotten.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: "Духът на времето"
Автор: tonyf   
Дата:   24-04-09 16:19

Coincinentia, все пак в "Zeitgeist" има и доста верни неща, разбира се преувеличени, но то пък за момента и никой не предлага нищо по-добро или ако предлага, не му обръщаме внимание. С две думи - всички са прави, озоновата дупка някой я закърпи, световният мир - и него, остава само проблемът със сомалийските пирати [smile] [ezik]

...а, и Силата съществува, ма ний не можем да си служим с нея [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Духът на времето"
Автор: tonyf   
Дата:   24-04-09 16:24

Долу Зейфод,
Коинц - Президент! на Галактиката!

[smilie5] [beer] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: "Духът на времето"
Автор: Coincidentia   
Дата:   24-04-09 16:30

[smilie5] tonyf, сега, признавам си, че в случая тотално разпускам, карам го изцяло на автопилот и изобщо само се бъзикам небрежно.

Съвсем честно си казвам, че не съм го гледал филмчето, съвсем честно си казвам и че изобщо нямам намерение да го гледам.

Наистина действам предубедено - просто винаги така се случва, че по подразбиране си има места, от които в 99 % от случаите можеш да получиш максимално сериозна научна информация, а има и такива, от които никога не можеш да получиш достоверна информация.
Не в смисъл, че не съдържат доза истина, а в смисъл, че манипулативно изопачават нещата и създават съвсем невярна глобална картинка.

Иначе всеки що-годе умел манипулатор знае идеално, че най-добрият начин да манипулираш е като вмъкваш колкото се може повече достоверни неща и съвсем финичко изопачаваш - просто така се прави.

Та, сори ако съм обидил някого, понякога май леко пиперливо се заяждам, но пък си мисля, че винаги си ми личи и нагласата кога смятам заблужденията на хората за безобидна странност и кога - за нещо вече опасно.

В случая някак не усещам заплаха за свободата и демокрацията, а по-скоро съвсем нормалното влечение на тийнейджърите да променят света, което в повечето случаи се преболява и се насочва в по-продуктивни посоки - не към революция, а към еволюция [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: "Духът на времето"
Автор: Coincidentia   
Дата:   24-04-09 16:33

[smilie18] Ама, чакай, сега с такава солидна подкрепа се чувствам длъжен някак да те имам предвид за някой важен пост, та започни да мислиш по въпроса какво те влече, че да ги подготвям нещата, защото ей ги къде са изборите [cool] [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: "Духът на времето"
Автор: tonyf   
Дата:   24-04-09 17:01

Хех [smilie5] ! Аз мога да съм само сив кардинал (при това в опозиция), нищо друго не ща!!!
Ще манипулирам петъчноследобедните теми за да се заблуждават масите, че всичко е наистина.

[smilie21] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: "Духът на времето"
Автор: tonyf   
Дата:   24-04-09 17:04

...в смисъл - тогава, когато стана сив кардинал, ще манипулирам, а сега - абсурд!

Отговори на това съобщение
 Re: "Духът на времето"
Автор: Piazzolla   
Дата:   24-04-09 17:15

Coinci,ще цъкнеш ли едно коментарче и за т'ва?[smile]---> http://www.youtube.com/watch?v=B2DXdFYDXCk&feature=related

Отговори на това съобщение
 Re: "Духът на времето"
Автор: tonyf   
Дата:   24-04-09 18:00

Древни науки, на по няколко хиляди години поне. Има хора от изтока, които са овладели познания, струващи ни се мистериозни на нас чедата на урбанизацията.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.