Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Зеленият щъркел напада
Автор: andreyhr   
Дата:   21-04-09 23:59

http://www.bulgariangreens.org/home/zeleniyat-schrkel.html

Разгледайте какво свежо нешо се появява в обществения живот и ще запази българската природа!
Ако искате да има какво да снимате след 10 години - подкрепете Зелените!
Зелените - партия създадена през 2008 г. от защитници на природата и активна част от гражданското общество. Хора, които са поели отговорността за собствения си живот, знаят какво искат и как да го постигнат. Признати експерти и активни граждани, които с протестите в защита на Иракли и Странджа, Витоша и Рила, на безценната природа на България доказаха, че могат да печелят битки срещу интересите на мръсния бизнес и корумпираното управление.

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленият щъркел напада
Автор: snooper   
Дата:   22-04-09 00:03

Това е последното място, на което трябва да рекламирате една политическа партия, пък била тя и с привидно екологични лозунги.

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленият щъркел напада
Автор: esc   
Дата:   22-04-09 00:04

Гледам, някои вече ги е поразил...[smilie18]

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленият щъркел напада
Автор: vga   
Дата:   22-04-09 00:05

Андрей, какво мислиш за ски спорта? Как мислиш, защо в Австрия всяко селце с хълм е ски курорт а тук 1 дка изсечен дървен материал предизвиква объркване в озоновата дупка за цялото северно полукълбо? Може и да подкрепя Зелените, но искам да знам отговорите на моите въпроси. А защо агитираш тук впрочем?

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленият щъркел напада
Автор: andreyhr   
Дата:   22-04-09 00:15

До 1 и 2: съжалявам ако съм предизвикал негативни реакции у вас, но нещата са на живот и смърт. Има една малка искра надежда че не що може да се промени в държавата, но безхаберието и безразличието явно ще надделеят. При положение, че има абсолютна цензура за Зелените по медиите, защо трябва да ограничаваме Интернет достъпа до информация?
До 3: Аз съм скиор, но си купих ски с панти, за да не оставям пари на Цеко Миневци, Христо Ковачевци и Васил Божковци...

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленият щъркел напада
Автор: ecobo   
Дата:   22-04-09 00:20

Мое ли да сте толкова заблудени? Наистина ли вярвате, че нещо може да се промени при сегашната система?
Статуквото може да се промени само с революция! Защото докато умните народи трепеха гадовете, тук нашите гадове ни убеждаваха колко е добре при нас и как сме единствената страна с мирен преход. Да, ама не!
Докато ги има тия уроди комуноидни, всичко ще си е постарому! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленият щъркел напада
Автор: ilcoin   
Дата:   22-04-09 09:49

andreyhr, мисля че имаш доста найвен подход към политиката и живота като цяло, ако си мислиш че една партия може да управлява държава на база желанието си да пази природата - пази Боже ще кажа аз. Не че екологията и пазенето е нещо лошо, напротив - но едно управление трябва да има ред друг принципи и приоритети, като видяното в найстина демократичните и развити държави ни показва че загрижеността към екологията е нещо нормално и естествено, без да са на власт задължително еко-партиите.

Въобще, гласуването за малките партии налива вода в мелницата на комунистите и турците. А който не е разбрал още, комунизма е социално зло независимо от превъплащението му.

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленият щъркел напада
Автор: andreyhr   
Дата:   22-04-09 10:49

Съгласен съм с теб, че не може само с екологични идеи да се управлява. Но прочети идеите/програмата на Зелените и ще видиш, че те далеч не са само екологични. Основна част е връщане управлението на гражданите, зелената икономика и гражданското общество. Просто молбата ми е да отделите 5 минути да се запознаете, преди да плюете.

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленият щъркел напада
Автор: ilcoin   
Дата:   22-04-09 11:11

Благодаря ти за поканата, ще прочета всичко довечера на спокойствие. Съжелявам ако тона ми ти се е сторил като плюене, не ми беше това идеята.

Продължавам да съм на мнение обаче, че гласуването за малки партии които имат хипотетичен шанс да влязат в парламента в момента е пилеене на гласове в името на това да се разкара най-безпринципното управление в тая държава изобщо.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленият щъркел напада
Автор: ALBIREO   
Дата:   22-04-09 12:20

При толкова прост и безхаберен народ, кои точно управници няма да се възползват от положението?

Коректив на политиците трябва да е електоратът.
Но в нашата мила татковина, политическите въпроси са оставени единствено и само на политиците.

Първо тази грешка трябва да поправим, чак след това да търсим по-добри управници.

Не е ли ясно, че всеки оставен на произвол да прави каквото си иска - прави именно това? Особено безпринципните и безскрупулни хора...

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленият щъркел напада
Автор: andreyhr   
Дата:   22-04-09 12:50

Именно това е идеята на Зелените - не е достатъчно да смениш лицата (напр. Станишев с бате Бойко). Трябва да се смени цяло УСТРОЙСТВО НА ДЪРЖАВАТА. За повече информация тук:
http://www.bulgariangreens.org/news/9/61/da-vrnem-drzhavata-na-grazhdanite.html

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленият щъркел напада
Автор: ffwd   
Дата:   22-04-09 12:52

ilcoin [smilie24] [smilie3]

Андрей, ако наистина те е грижа за нещата, които изброяваш, подкрепи истинските реформатори в дясно. Те провеждат реални политики, за разлика от предизборно акушираните псевдо-десни формацийки, които само вдигат процентите на партията-кърмилница. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленият щъркел напада
Автор: andreyhr   
Дата:   22-04-09 12:55

и кои са тези истински реформатори?

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленият щъркел напада
Автор: ffwd   
Дата:   22-04-09 12:57

Зачетох се в сайта - ето това не ви ли се струва тревожно познато:

• Двукамарен парламент
Народното събрание на България е еднокамарно. Това води до наличието на важни проблеми при правенето и приемaнето на закони. Липсват възможностите за контрол (особено когато говорим за лобистки създадени закони) и за блокиране натиска от страна на правителството да прокарва удобни, но вредни законодателни инициативи. Решението - Двукамарен парламент – Горна камара (сенат) и Долна камара (събрание). Сенатът се състои от 31 сенатори: по един сенатор, избран във всяка една област, без София-град, трима сенатори, избрани в София град и един сенатор, избран от българите, живеещи в чужбина.
...


[smilie8]

black_swans го беше синтезирал в 5 думи:

"Зелените като узреят стават червени" [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Зеленият щъркел напада
Автор: andreyhr   
Дата:   22-04-09 13:04

Да, в САЩ е подобна системата...какво тревожно има?

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленият щъркел напада
Автор: asahi   
Дата:   22-04-09 13:06

Андрей, не те познавам.
На колко години си?
Какво си учил?

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленият щъркел напада
Автор: bobihot   
Дата:   22-04-09 13:09

Kakто виждате узборът си е ваш

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленият щъркел напада
Автор: andreyhr   
Дата:   22-04-09 13:32

30, икономика в България и после околна среда в Испания

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленият щъркел напада
Автор: chill   
Дата:   22-04-09 13:38

Абе, аз много обичам да е диво и неблагоустроено, ама от известно време ме тревожи един абстрактен въпрос: Защо 100 човека, които карат ски извън пистите и пантят имат приоритет пред 10,000, които карат по пистите и ползват лифтове?

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленият щъркел напада
Автор: landstar   
Дата:   22-04-09 13:41

Имаше лаф - зелен кон и умен даскал няма, ще трябва да се модифицира за щъркела! Ама много са зелени тия зелени бе! Запълват си свободното време като ходят на пикник на иракли и подобни полянки, като оставят тонове боклук след себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленият щъркел напада
Автор: ecobo   
Дата:   22-04-09 13:51

chill написа:

> Абе, аз много обичам да е диво и неблагоустроено, ама от
> известно време ме тревожи един абстрактен въпрос: Защо 100
> човека, които карат ски извън пистите и пантят имат приоритет
> пред 10,000, които карат по пистите и ползват лифтове?


много резонен въпрос [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленият щъркел напада
Автор: asahi   
Дата:   22-04-09 13:56

Благодаря за инфото.
Някъде по политология трябва да сте учили коя система за управление на какъв народ подхожда. Механичното прилагане на чужди модели винаги е било отхвърляно, понякога с революции.

Според мен управление, базирано на силна личност, е най-подходящо за нашия народ. Такова управление е монархията (може и конституционна), след това президентската република.
Много рядко подобен резултат може да даде правителство, излъчено от демократично избран парламент.
В изключително редки случаи това може да се случи и след национална трагедия.

Горните ми изводи са базирани на уроци от историята ни.

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленият щъркел напада
Автор: asahi   
Дата:   22-04-09 13:59

Темата, btw, е за зоната.

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленият щъркел напада
Автор: Стефан   
Дата:   22-04-09 14:35

Все се каня да пусна и аз тема за новата партия "Зелените". Защото трябва да се говори за това - има страшно много хора които просто няма за кого да гласуват и които трябва да намерят истинска алтернатива, един истински нов граждански проект, различен от медийно лансираните политшарлатани ББ, ЯЯ и др.

За мен "Зелените" са този проект, ако не за друго дори и само заради това, че бях свидетел как през лятото на 2007-а година (все още не като партия разбира се) наистина активираха гражданското общество по един конкретен и много симптоматичн проблем - броени часове след позорното решение на ВАС за ПП Странджа, движението в центъра на София беше блокирано от граждани, които казаха НЕ на узаконения произвол! Бях там, на Попа, както и на следващите акции на Орлов мост, Руски паметник, паметника на Левски, Раковска и т.н., документирах ги, и мога да свидетелствам, че това бяха наистина акции на гражданското общество! Ето това ни трябва в България - много строг контрол над всяка овластена институция и незабавна и решителна реакция при всеки опит за погазване на правилата!

Може да не съм съгласен с всичко в програмата на Зелените, не съм съгласен например под една шапка да са както истински еколози, така и противници на ядрената енергетика, които за мен са всичко друго но не и еколози (даже мислех преди време да пиша за това във форума им, като как си представят заедно да работят противниците на ветрогенераторитре по черноморието, по Via Pontika от БДЗП и противниците на ядрената енергетика които да има как цялата страна биха нацвъкали с ветрогенератори), НО в случая по-важното е да се даде по-сериозно политическо представителство на природозащитната идея, както и на принципни хора извън сегашната политическа клика. Знам че е много трудно и почти невъзможно, но означава ли това че не трябва да се опита.

В тази връзка, даването на глас за нова партия, на която възможностите за влизане в Парламента са по-скоро теоретични може да изглежда като пропиляване, но по-тази логика трябва ли да продължим да си гласуваме за сегашните политически мумии или за поредния месия-шарлатанин. Ми то и СДС -ДСБ при последните промени не са толкова сигурни че ще минат новата 8% бариера... Вижте само как се получават нещата: СДС предлага вдигане на мизата за участие в изборите от 15000 на 50000, да не би "Зелените" да им "откраднат" от скъпоценния електорат, да обаче по-късно БСП и ДПС вдигат (по предложение, забележете, на ЯЯ) бариерата за коалиции на 8++%... въобще мили родни картинки... и очакват после да гласуваме за тях!

А що се отнася до това че "Зелените като узреят стават червени", има нещо много вярно по принцип в това (но само по принцип), защото природозащитната идея няма как да не е по-скоро лява от центъра по простата причина, че принципно поставя обществения интерес над частнособственическия и/или корпоративния. Само че кой ви излъга, че българската левица, по-специално БСП има нещо общо с лявото... Въобще в България на настоящия етап тези понятия са тотално объркани. Имаме си социалистическа партия, която защитава статуквото и десни консерватори които изпълняват ролята на радикали. И един кош демагози манипулатори и популисти, които уви много по-лесно трупат популярност и даже влизат в парламента от колкото хората защитаващи някакви принципи. Ето това е проблема и затова трябва да се подкрепи проекта "Зелените".


Отговори на това съобщение
 Re: Зеленият щъркел напада
Автор: Стефан   
Дата:   22-04-09 14:49

chill, ecobo, никой не поставя под въпрос правата на скиорите ползващи лифтове и влекове, просто нещата трябва да се правят по правилата. Нямам нищо против Банско да привлича хиляди скиори и да им осигурява условия, но имам много против как изглеждат пистите на Тодорка през лятото и в какви свлачища се превръщат. И защо изглеждат така? Защото когато в концесията ти пише, че нямаш право да заравняваш терена с тежки булдозери, а ти точно това направиш знаейки прекрасно че дори далеч по-малки рани на тази надморска височина зарастват изключително трудно и бавно, и когато държавата нищо не направи за да санкционира това тежко престъпление за какво си говорим. Ами пак за същото, за произвол! Всеки си прави каквото му скимне - от Цеко Минев до масовия малоумник дето си мисли че може да си хвърля боклуците където му падне [smilie4]



Публикацията е редактирана (22-04-09 14:49)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.