Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 И отново за българския език
Автор: Amigo   
Дата:   22-04-09 17:13

Току що ми пратиха това[cool]:

петиция

Уважаеми Българи,
Искат да отменят Българския Език като задължителен, т.е. държавата ни няма да изисква от гражданите си да знаят граматични и пунктуационни правила. Той пак ще се изучава, но няма да се изисква. "Няма държава, която да не изисква от гражданите си, които са минали българско обучение, да не знаят книжовен език. Няма значение турци, роми, африканци, араби. Щом са граждани не трябва да се съобразяват със законите и правилата на държавата, в която имат гражданство..."

Това е предложено от председателя на Комисията по образованието и науката господин Лютви Местан. На 20 март е прието на първо четене без възражение. Защо не е казано по новините никой си няма и на представа.

Апелирам всички, които имат българско самосъзнание да подпишат петицията, защото иначе от България скоро няма да остане и следа. Това е скандално и не бива да се остави така. На по-долу посоченият електронен адрес можете да подкрепите българския език.

Ако одобрявате петицията можете да я препратите на ваши познати.

[cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново за българския език
Автор: Plamss   
Дата:   22-04-09 17:23

Eeeeeeeeeeeee недей така бе Amigo, съсипа ми деня и живота[smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново за българския език
Автор: marchello   
Дата:   22-04-09 17:24

[smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново за българския език
Автор: kaiser.soze   
Дата:   22-04-09 17:26

fuck its mother[smilie23] [smilie19] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново за българския език
Автор: Lalinda   
Дата:   22-04-09 17:29

Това не е ли с давност една година вече?

Доста се дъвка кой какво е искал да каже.

Пък и точно из форумите не виждам много загрижени за задължителността на българския книжовен език.

Не съм забелязала и мнозина от вас да се съобразяват с правописа.

Тук има доста радетели на това всеки да пише както намери за добре, оправдавайки се и с това, че форумът бил "фотографски".

Бахти логиката.

Пък и дори в това "Щом са граждани не трябва да се съобразяват със законите и правилата на държавата, в която имат гражданство..." има ПОНЕ една въпиюща грешка, какво ще кажете?

Амиго, Амиго, да беше прочел поне това, което така усърдно ни копи/пействаш.

Съобразявайте се, де.
[ezik]

Аз и да подпиша нещо, което да ви накара да се подообразовате, ще ме разтерзаете, вкл. с пълните си членове.
[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново за българския език
Автор: Amigo   
Дата:   22-04-09 17:32

Лалинда, я ходи бери джоджен из френско или руско [cool]
Очаквам да ми пратят един доклад на ЕС за турцизацията на България отпреди няколко години, който не е публкуван в нито една медия в България. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   22-04-09 17:33

В същност в Германия е пълно с немци от турски произход, които един лаф не могат да обърнат на немски. Гледат си турски сателити, събират се да живеят заедно в турски общности и може да се каже че в целия си смислен живот нямат контакт с "кръвни" германци, освен по някаква причина като ходят до общината.

Отговори на това съобщение
 Re: И отново за българския език
Автор: kaiser.soze   
Дата:   22-04-09 17:34

aint got no patience no more [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново за българския език
Автор: Amigo   
Дата:   22-04-09 17:35

В Германия май вече въведоха изпит по немски и история, ако искаш немско гражданство. Ще питам за това довечера един приятел, който от години живее там. [smilie8]
Факт е, че от години България се чалгизира, циганизира, турцизира и ислямизира! [cool] [smilie23]



Публикацията е редактирана (22-04-09 17:36)

Отговори на това съобщение
 Re: И отново за българския език
Автор: мара   
Дата:   22-04-09 17:36

лали, ша ставаш и ти човек [smilie5] харесва ми категоричността на израза "БАХТИ И ЛОГИКАТА"

та...да СЕ ВЪРНЕМ НА КОПИ-ПЕЙСТА. ПРАВА Е ЛАЛИ. И КВО ЗНАчИ, "щЕ СЕ УчИ, МА НЯМА ДА СЕ ИЗИСКВА"???!!! те простите люде и досега не търпят наказание за тва, че са прости. просто на все по-малко хора им е ясно, че са прости, щот все повече хора са мноо прости.
е, да се одобри простотията със закон, май вече е многичко, да! даже и за тая нашта смотана държава утрепана, пак е много!
ще я прегледам тая петиция.

Отговори на това съобщение
 Re: И отново за българския език
Автор: marchello   
Дата:   22-04-09 17:37

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново за българския език
Автор: emovla   
Дата:   22-04-09 17:39

"Факт е, че от години България се чалгизира, циганизира, турцизира и ислямизира!"

Ми... то кои други да останат тука [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново за българския език
Автор: slivenski   
Дата:   22-04-09 17:49

Lalinda каза "Бахти логиката."! [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Баси, доживях... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie21] [smilie21] [ezik]

------------------------------

Апропо, имаше такава тема преди няколко дни... Там споделих какво мисля по въпроса... А то е, че няма лошо в това. Който иска, той ще учи и без да го задължава законът.

Освен това, за какво трябва да е задължително всеки да знае правописа? То сега като е задължително, все едно се спазва или има някакви последствия за неграмотните. Който не може да пише и чете правилно, ще кОпа картофите... Натам отиват нещата...

На мен ми е интересно как се тълкува този нов законопроект. Защото е очевидно, че за да те приемат в университет, трябва да можеш да пишеш и четеш. За да станеш старши експерт в Министерството на земеделието, обаче, дали след като сега е задължително да си грамотен, това изискване се спазва дори на най-високо ниво? Може би натам бие това предложение… [smilie21] [smilie21]

Очевидно е, че неграмотният човек няма да може да изпълнява административни или други служебни дейности, които са свързани основно с писане, четене и говорене. На вас какво ви пука дали ватманът в трамвая може да поставя правилно запетайките, стига да си изпълнява съвестно, прилежно и безопасно ватманските задължения?

[beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (22-04-09 17:50)

Отговори на това съобщение
 Re: И отново за българския език
Автор: Amigo   
Дата:   22-04-09 17:55

slivenski, то така се тръгва - от по-малките и уж незначителни неща. [cool] Днес - без правоис, утре - без български език... [cool] Култура - халтура [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново за българския език
Автор: мара   
Дата:   22-04-09 17:58

амиго, до 50 години няма да има български език. не и такъв, какъвто го знаеш днес. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново за българския език
Автор: Amigo   
Дата:   22-04-09 17:59

мара написа:

> амиго, до 50 години няма да има български език. не и такъв,
> какъвто го знаеш днес. [smilie8]



Амче то и България няма да има най-вероятно. [cool]



Публикацията е редактирана (22-04-09 17:59)

Отговори на това съобщение
 Re: И отново за българския език
Автор: chukov   
Дата:   22-04-09 18:00

Ако стана един ден работодател и при мен постъпи молба за работа, написана неграмотно -> никакъв шанс

Отговори на това съобщение
 Re: И отново за българския език
Автор: Amigo   
Дата:   22-04-09 18:01

chukov написа:

> Ако стана един ден работодател и при мен постъпи молба за
> работа, написана неграмотно -> никакъв шанс



Ъхъм, само дето ще те погнат за дискриминация сигурно. [smilie3] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново за българския език
Автор: мара   
Дата:   22-04-09 18:04

именно. ма българия май вече няма. има няква легализирана мафиотска структура населена от най-калпавото племе на света.

Отговори на това съобщение
 Re: И отново за българския език
Автор: slivenski   
Дата:   22-04-09 18:06

Ако си работодател и си търсиш чистачка за офиса, за какво й е на нея да пише правилно?

Виж, ако ти трябва административен асистент, тогава вече няма как да те погнат за дискриминация, ако изриташ някого, който е написал "Мулба за работа"... [smilie5] [smilie21]

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   22-04-09 18:09

В Германия май вече въведоха изпит по немски и история, ако искаш немско гражданство. Ще питам за това довечера един приятел, който от години живее там.

Има да. Но на родени деца на които родителите им са вече с немски парпорти също дават такъв, но просто няма къде да научат езика.
Опитват се да ги интегрират - но самите турчета се държат изключително арогантно и когато станат по-големи групи в детските градини, останалите просто вземат децата си. Така се получи с едно българско семейство, като детето бяха единствено с още едно германче немюсолманчета. Държаха се лошо с тях, игнорираха 2-те деца. Те пък от своя страна всяка сутрин луд рев, щото ги е страх и не искат да ходят и така ги принудиха да се махнат. Поне аз знам за още 2 такива градини в които има само мюсоулмани. В училище уж учат немски, но и там е малко като езикова гимназия - в часовете на немски, останалото време турски.

Отговори на това съобщение
 Re: И отново за българския език
Автор: Gruyu   
Дата:   22-04-09 18:12

И сега из делиорманските села има баби-туркини, които не знаят български от малки, тъй че нищо ново, който иска да прави бизнес или да има добра работа в тази държава ще го знае българския, няма отърване.

Отговори на това съобщение
 Re: И отново за българския език
Автор: MarinY   
Дата:   22-04-09 18:18

Ми как да дадеш шанс? Отношението към написаното е същото и като към работата и задълженията.
Кой иска неграмотни хора, освен за копане.

Отговори на това съобщение
 Re: И отново за българския език
Автор: tnt   
Дата:   22-04-09 18:20

Автор: chukov
Дата: 22-04-09 18:00

Ако стана един ден работодател и при мен постъпи молба за работа, написана неграмотно -> никакъв шанс

[smilie24]

Обаче, тея дето все още ще пописват по-грамотно може и да станат едни посредници, да си спретнат едни фирмички за подготвяне на документи.... и после пак ще назначаваш неграмотни... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново за българския език
Автор: Marillion   
Дата:   22-04-09 18:28

Мамта си джас....

В интерес на истината, колкото по-неграмотен народ, толкова повече работа за адвокатите. От тази гледна точка, считам че, трябва по-неграмотни да са саповете и мангалите.

Все пак прост електорат Доган издига.

Чудя се кога българите ще проумеят, че са повече и че трябва да отстояват правата си?

От писане по форуми няма смисъл.

Гласувайте, за да наритаме червено-жълто-турската измет /и нейните фашистки подлоги/ където им е мястото.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.