Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Don't drink and drive...
Автор: Coincidentia   
Дата:   17-04-09 16:26

... First drink, then drive - never at the same time! [smilie8] [smilie21] [beer]

Но майтапът настрана, съвсем сериозно нещо видях и се надявам да му обърнат внимание тези, които трябва да му обърнат внимание!

Пети сме в света по жертви на катастрофи

Затова - 17 препоръки на КАТ как да шофираме по празниците

Самият аз винаги съм предпочитал да си карам по тъмно, много си ме кефи, но все пак...

Особено някои от нещата ми се струват съвсем правилни, логични и умни:


Преди пътуване прегледайте основно изправността на спирачната система, гумите, светлините, чистачките. Не рискувайте, ако автомобилът ви е с износени гуми.

Не си определяйте и не договаряйте предварително точен час на пристигане, защото евентуалното закъснение ще ви подтикне към рисково управление с превишена скорост и неправилни изпреварвания.

Преди пътувания с автомобила - на гости или към заведение, предварително определете водач от компанията, който ще шофира, и със сигурност ще остане трезвен през цялото време.

При движение в колона не правете излишни опити за изпреварване - те няма да ви осигурят съществено придвижване напред. Далеч по-безопасно е да поддържате скоростта на колоната, движейки се на подходяща дистанция, която не притеснява колегата ви пред вас.

Ако шофирате по-дълго време зад бавни товарни автомобили и интензивно насрещно движение, не губете търпение и не изпреварвайте докато не възникне необходимата благоприятна ситуация с добра видимост напред.

Съобразявайте намерението си да изпреварите с възможностите на вашия автомобил и скоростта на този, който възнамерявате да изпреварите.

При движение по тъмно, намалявайте скоростта при превключване от дълги на къси светлини, за да имате възможност да спрете в зоната на видимостта пред вас.

Не превишавайте скоростта. Не забравяйте, че в населените места се движат много деца и забързани пешеходци. Те могат внезапно да се появят пред автомобила.

В населено място и близо до него бъдете предпазливи, тъй като се движат несигнализирани велосипеди, каруци и други превозни средства.

Поставяйте непременно предпазните колани преди пътуването и настоявайте всички ваши спътници в автомобила да сторят това. Не превозвайте деца в автомобила без обезопасителни системи (седалки и столчета), задължителни по Закона за движението по пътищата.


Изобщо по принцип умната! [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Don't drink and drive...
Автор: jivkojj   
Дата:   17-04-09 16:30

... when you can smoke and fly.

Отговори на това съобщение
 Re: Don't drink and drive...
Автор: cicomanco   
Дата:   17-04-09 16:43

Мен много по-чесо са ме засичали смърделяци ,дето си палят фаса вместо да си гледат пътя или пък телефонисти....пияни не съм срещал на пътя макар да знам че е пълно![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Don't drink and drive...
Автор: Coincidentia   
Дата:   17-04-09 16:50

[smilie18] https://photo-forum.net/joro/emoticons/forum_simp0059.gif

Да де, то е ясно, че по никакъв начин не може да имаме 100 % гаранция, че дори и ние да сме максимално разумни, няма някой, който не е, да ни отнесе... но все пак явно си има някакво значение, има разлика [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Don't drink and drive...
Автор: Todd   
Дата:   17-04-09 17:15

Язе мислим че КАТ не требе да дават препоръки !!!

За тях има само една препоръка - да си гледат работата като хората а не да се крият като мишоци !!!!

И да се не продават за 5 лева деба и мизерниците !!!!

КАТ - краставици на търкалета !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Don't drink and drive...
Автор: cicomanco   
Дата:   17-04-09 17:17

Абе споделят разни ,че вече на 50-тачка се мръщели....нал знайш....докато има предлагане , ще има и търсене[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Don't drink and drive...
Автор: Todd   
Дата:   17-04-09 17:18

И 5 стинки не им давам - ако ще да се мръщят на каквото искат !!!!

Книжката за агне съм я взел - за агне я давам !!!!


[smilie19] [smilie19] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Don't drink and drive...
Автор: Tekumze   
Дата:   17-04-09 17:25

Отклонявате се от темата, карам от 25 години и с пияни не съм имал проблеми /дано и да нямам/, но за цигари 2 пъти....единия път едва не ме блъсна един, дето си изпуснал фаса, а втория път отнесено огледало заради фас хвърлен през прозореца и влезнал пак в колата.....[smilie18]
Дай боже всекиму инциденти без сериозни последствия....

Отговори на това съобщение
 Re: Don't drink and drive...
Автор: stormfx   
Дата:   17-04-09 17:28

Да вземат да оправят смотаните дупки и нарязаните пътища, заради които има сума катастрофи. Катаджиите да стоят на опасните места и да предупреждават а не да се крият като лалугери и да изскачат като кукувичката от часовника както ми се случи например вчера...

Отговори на това съобщение
 Re: Don't drink and drive...
Автор: Todd   
Дата:   17-04-09 17:35

Как така ще оправят дупките ???? Ний с комшиите ще ги копаме ,вий да ги оправят !!!

Иначе карат като бесни из село !!! Никво оправяне - ний ша копаме напречен канал и така ще го заебем !!!

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Don't drink and drive...
Автор: stormfx   
Дата:   17-04-09 18:01

Давай Тоде! Сметни ширината на канала и усилието на пружините на окачването. Направи го достатъчно широк дан вземе да прелети. Не е лошо и да се минира. Всичко се случва [smilie5]

P.S. Бях се навил да отпечатам на широкоформатен принтер ОГРОМНИ дупки, да ги ламинирам и да ги разлепя из града по улиците. Требе намеря време...

Отговори на това съобщение
 Re: Don't drink and drive...
Автор: Coincidentia   
Дата:   17-04-09 18:21

Не става въпрос за работата на катаджиите - от тях може и трябва адски много повече да се желае, както и от куп други "обективни фактори"... важното е, че има неща, които

всеки шофьор ЛИЧНО може и би трябвало да направи, за да намали опасността от случване на всякакви гадости - затова наблегнах на тези съвети!


Отговори на това съобщение
 Re: Don't drink and drive...
Автор: asahi   
Дата:   17-04-09 19:51

КАТ да земат да излезнат от храстите и да пончт да пишат актове на общината и пътното, че ми писна от калпава маркировка и дупки.

Отговори на това съобщение
 Re: Don't drink and drive...
Автор: orlindraganov   
Дата:   18-04-09 10:20

Защо да пиеш и да караш, като можеш да пушиш и да летиш!?

Отговори на това съобщение
 Re: Don't drink and drive...
Автор: НАСОО   
Дата:   18-04-09 11:45

Автор: asahi
Дата: 17-04-09 19:51

КАТ да земат да излезнат от храстите и да пончт да пишат актове на общината и пътното, че ми писна от калпава маркировка и дупки.

абсолютно... вчера пак оставих единия комплект джанти за изправяне[smilie22]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.