Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Социален максимум
Автор: djogata   
Дата:   17-04-09 14:48

Какъв е максималният доход, който човек може да има в България, и да може да се радва на придобивките си без да бъде демонизиран и обграден със завист и съмнения за произхода на парите си, както и без да го е страх, че ще стане мишена на крадци и на отвличания?

Бих искал да добавя и въпроса къде ли е границата на високомерието, но може би тази граница е индивидуална? [smilie21]

И весели празници [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Социален максимум
Автор: NeDDRaG   
Дата:   17-04-09 14:51

[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] Весели празници. А за максимума - не знам, далеч съм от него.

Отговори на това съобщение
 Re: Социален максимум
Автор: slivenski   
Дата:   17-04-09 14:52

без да бъде ... обграден със завист

Ето това няма как да стане... Ако някой взима дори и само 10 лева заплата, все ще се намери друг, който взима 5 лева, да му завиди... Оттук нататък сумата няма никакво значение... Познавам заможни хора /да речем, че изкарват 5 цифрена сума на месец/, които се смятат за бедни, защото друг има повече от тях... [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Социален максимум
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-04-09 14:56

Джога, от теб си зависи. Нито гледам в чужди копанки нито пък обръщам внимание кой какво мисли за моята.

Весели (Из)празници

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Социален максимум
Автор: djogata   
Дата:   17-04-09 14:58

Зафиров, не съм казал, че аз съм близо до този максимум, просто темата за минимума ме провокира [smilie5]

Весели празници [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Социален максимум
Автор: Todd   
Дата:   17-04-09 14:59

Абе мен максимум ми не требе ......да не моа спа .

Аре ....нека го земе некой друг !!! [smilie19]


А пък гъз знае две и двеста .......


[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Социален максимум
Автор: slivenski   
Дата:   17-04-09 15:04

Да не говорим, че в България хората, забогатели честно и несвързани с някоя партийна касичка, груп, кръг, орион, ливада или обръч от фирми, сигурно могат да се преброят на пръстите на ръцете... Без да смятаме спортисти и хора на изкуството... [smilie21]



Публикацията е редактирана (17-04-09 15:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Социален максимум
Автор: Brida   
Дата:   17-04-09 15:08

Никой не му е работа колко получавам, нито пък мен ми е работа, кой колко получава.
Да, имам познати, които получават в пъти повече от мен и понякога не се усещат в изказванията си, когато ми предлагат няколко дневна почивка по чужбинско и ме убеждават, колко хубаво би било да идем, при все че знаят, че не съм на тяхното ниво. Ама, дреме ми! Да си говорят [smilie5] Аз `одя по ливадите и язовирите на палатка [smilie21]
Абе въобще това с коментирането на кой колко получава ми е много неприятно и се стремя да го избягвам [thankyou]
Хепи Фрайдей Велики

Отговори на това съобщение
 Re: Социален максимум
Автор: explorer   
Дата:   17-04-09 15:15

Не мисля, че ако си изкарваш парите с честен труд някой ще те "демонизира". Пример - Бербатов, не знам някой да му завижда и да го "демонизира". Аз лично не съм му фен, нито пък се интересувам особено от футбол, но да е жив и здрав, изкарал си е парите без да лъже и краде, значи е достоен за уважение. Но разните му там "бизнесмени", които започнаха "бизнеса" си с куфарчетата на Луканов... е как да уважаваш такива боклуци? Та те са забогатели с нашите пари, с откраднатото от родителите ни и дядовците ни.


Отговори на това съобщение
 Re: Социален максимум
Автор: djogata   
Дата:   17-04-09 15:21

Експлорър, да, но как да знаеш кой как си е изкарал парите - айде с Бербатов ясно, но някой, който не е всеки ден по телевизията?

А в България, ако си богат, по презумпция парите ти не са чисти, затова така формулирах въпроса [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Социален максимум
Автор: мара   
Дата:   17-04-09 15:24

не знам. нямам особени наблюдения да има някъф проблем. поне не сред хората, с които аз си общувам. знам(на теория) че м/у тях има и сериозно заможни, ма толкоз не им личи и са толкоз нормални, че не съм усетила някой да им завижда. та....сигур зависи от тва как си ползваш "социалния максимум"[smilie5] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Социален максимум
Автор: ejko   
Дата:   17-04-09 15:27

аз лазам доста надолу по системата с кинтите и никой не ми завижда:) Пък и мен ме боли фара...

Отговори на това съобщение
 Re: Социален максимум
Автор: explorer   
Дата:   17-04-09 15:35

България е малка държава и всичко се знае, кой какъв е и откъде е тръгнал. Както беше казал Иван Костов, "всички сме братовчеди". Или като в онзи виц, че в България никой не уважава професорите, защото все ще се намери някой, който да каже "къв професор е тоя бе, аз съм е**л жена му".
[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Социален максимум
Автор: slivenski   
Дата:   17-04-09 15:37

"къв професор е тоя бе, аз съм е**л жена му"


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

[smilie24] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Социален максимум
Автор: Lalinda   
Дата:   17-04-09 15:38

Неотдавна (тази седмица беше) четох някаква статия из мрежата, според която социалният максимум, както допуска djogata, е различен, но се равнява на сума, която е ДВА ПЪТИ ПО-ГОЛЯМА от тази, която работещият получава в момента. Тоест, независимо какви са им доходите, всички запитани казват, че със заплата, която е два пъти по-голяма от сегашната, ще си живеят ДОБРЕ. В такъв смисъл някои искат само 440, други искат около 720, трети - 1440, четвърти - 4.000, пети - 10.000 лева, и т. н.

Излиза, че и тук апетитът идва с яденето.

Пък и не ви ли изненадва, че, има ли някакви искания, всички искат 100 % увеличение на заплатите, или въпросните ДВА ПЪТИ? В такъв смисъл, вероятно това е социалният максимум, който искащият счита за социално приемлив за този, който ще му увеличи заплатата.

В нашия вход, например, някои семейства имат по две коли, но не искат да платят месечна такса от 5 лв. за осветление, чистачка и потребление на ток и абонамент на асансьора... Много им се струва - на път сме да изключим и осветлението, и асансьора, а и да газим във фасове...

Отговори на това съобщение
 Re: Социален максимум
Автор: djogata   
Дата:   17-04-09 15:43

Лалинда, интересна статия [smile]

(само дето аз нямам илюзии, че дори и да получавам два пъти повече отколкото сега, няма да искам да изкарвам повече [smilie5] )

Отговори на това съобщение
 Re: Социален максимум
Автор: Todd   
Дата:   17-04-09 17:17

Автор: Lalinda
Дата: 17-04-09 15:38

....В нашия вход, например, някои семейства имат по две коли, но не искат да платят месечна такса от 5 лв. за осветление, чистачка и потребление на ток и абонамент на асансьора... Много им се струва - на път сме да изключим и осветлението, и асансьора, а и да газим във фасове...



Ето това са мизерниците !!!! Колко пъти повтарям че мизерията е духовно състояние ...


Ето конкретен пример .А мога да дам хиляди ...

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Социален максимум
Автор: ukk   
Дата:   17-04-09 17:26

sky is the limit [smilie5] а завист има на всички нива [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Социален максимум
Автор: stormfx   
Дата:   17-04-09 17:32

Djogata, таз тема е обречена :) Особено оня момент със завистта.

Отговори на това съобщение
 Re: Социален максимум
Автор: asahi   
Дата:   17-04-09 19:53

Напрао глътна въздух.

Отговори на това съобщение
 Re: Социален максимум
Автор: djogata   
Дата:   17-04-09 19:59

Глътнала въздух, и ся к'во [smilie18] [smilie18]

Нали е петък, аз затова я пуснах [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Социален максимум
Автор: Lalinda   
Дата:   17-04-09 22:38

Автор: Todd
Дата: 17-04-09 17:17

... Ето това са мизерниците !!!! Колко пъти повтарям че мизерията е духовно състояние ...




Има и още по-интересен пример: Не може да плати петте лева, защото си БИЛ ПОДМЕНЯЛ ДОГРАМИТЕ И НЯМАЛ ПАРИ.

Пък ние му викаме - какво искаш, да ти съчувстваме, че нямаш пари ли?

Ние бяхме касиери на входа в продължение на четири години, отделно, че баща ми е бил или касиер, или домоуправител, поне 20 години, до смъртта си, както и да е... Та, направихме си отвод, но след като ни обраха, всички мислят, че са го направили, понеже сме касиерите, и сега никой не иска да е касиер...

Дори полицията при огледа първо ни попита КОГА СМЕ СМЕНИЛИ ДОГРАМАТА (беше преди повече от шест месеца преди обира), а съседът ни каза, че всяко трето семейство в квартала с нова дограма е било ограбено след смяната й...

Казват, че във всички входове наоколо, та до всички предели на страната било така - никой не ще да направи нищо за съседите си... Май не е било добра идея да се строят жилищни кооперации и блокове? При нас постоянно нещо чупят, ритат стъклата на асансьора, дограмите и вратите от ремонтите им седят по междуетажните площадки, крадат дори кошчето за боклук... И все пари нямат. А като звъннеш на вратата им, се правят, че ги няма... Иначе, трябваш ли им за нещо, звънят веднага след като усетят, че си се прибрал... Казахме, че ще сложим камера вътре, да видим кой чупи и краде, чупеха бравата по двайсет пъти на година, та да стои вратата отворена, понеже ги мързи да си вадят ключовете и все я запъваха с един камък... Страшна работа. Питат за какво се харчат парите, а не идват на събрание, писахме протокол - не го четат, паркират колите в самия вход... Хаха, най-смешното бе, че вчера предложили касиерът да ми даде награда за Първи май за това, че съм чистела под балконите... Сюрреализъм!
Не знам как е при вас, но тук е забавно. Протече ли им покривът, идват и питат у нас кой ще го ремонтира, като че ли е работа на касиера...
[smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.