Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 за водата и водомерите
Автор: maldito   
Дата:   31-03-09 18:48

та по колко вода плащате и на каква цена...
,[smilie9] че мен току що си ме сурвакаха 10куб.= 22.90[smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: за водата и водомерите
Автор: elrisha   
Дата:   31-03-09 18:57

незнам..не съм проверявала,ама ще ходя да се разправям и без това,защото хем всичко съм си платила,хем получавам неква бележка с огромни червени букви ПРОСРОЧЕНО и то за две сметки[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: за водата и водомерите
Автор: mike74   
Дата:   31-03-09 19:14

там някъде, около 1.7~8лв. за кубик.

Отговори на това съобщение
 Re: за водата и водомерите
Автор: Coincidentia   
Дата:   31-03-09 19:15

[smilie24] водата

Демек "ЗА водата!" - напълно я подкрепям [cool] [smilie21] [beer]

А за водомерите, т.е. относно тях - мммм [smilie23] Ни мъ кефат, не ги ползвам [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: за водата и водомерите
Автор: asahi   
Дата:   31-03-09 19:28

Водомер гадно бе.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   31-03-09 19:46

[smilie18] Ей, сега се сетих за една кретенийка, дето си пеехме през детството ми -

Гуантанамера, хвани ме за водомера! [smilie8] [smilie21] [smilie7]

После май имаше и някакво продължение - не мога да ти го намера [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: за водата и водомерите
Автор: Lalinda   
Дата:   31-03-09 20:04

От 5 до 7 лв. месечно, понякога и по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: за водата и водомерите
Автор: naik   
Дата:   31-03-09 20:08

Lalinda кога ще споделиш тайната на това икономично изразходване на вода и ток?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: за водата и водомерите
Автор: slivenski   
Дата:   31-03-09 20:13

Току що си гледах сметката... [smilie18] [smilie21]

13 лева... За 6 кубика топла и 3 кубика студена... И дори са ми написали малко по-малко студена, отколкото ми показват водомерите...

До преди една-две години сметките ми за вода бяха почти двойно по-малки...

Май вдигнаха цените веднъж на самата вода, но ми се струва, че таксите за пречистване и канализация са се повишили...

Другото тъпо нещо е, че топлата вода понякога наистина е само леко топла... И за да се изкъпе човек, ползва само топла... Което после ще ни удари по джобовете от Топлофикация, заради подгряването...

Абе, да го духа простият народ... Нали така... [smilie18] [smilie19] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: за водата и водомерите
Автор: fonnayden   
Дата:   31-03-09 20:31

В Пловдив водата е 1.10 за кубик. Никакви проблеми няма колкото харчиш си плащаш. Това не е Топлофикация да те рекетира.[beer] Поне от ВИК съм доволен!!!

Отговори на това съобщение
 Re: за водата и водомерите
Автор: kAiSer.Soze   
Дата:   31-03-09 20:35

дали няма да е изгодно тогава в апартамента ми в пловдив да си направя една мини ВЕЦ в банята и да си произвеждам ток? тогава ще се откажа и от парно, ще се грея с ток [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за водата и водомерите
Автор: samara   
Дата:   31-03-09 20:36

елриша, къпала си се повечко коте [smilie24] [smilie3] [beer] ...нема лошо, факт като те знаем как изглеждаш[ezik] [smilie5] [beer]
...моя водомер мяза на космически кораб, батерии, чипове, антени [smilie21] ...мое да се засича отвън, дистанционно [smilie8] ...яко [smilie24] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за водата и водомерите
Автор: h.svinaroff   
Дата:   31-03-09 20:55

Elrisha, ти с тези аквариуми...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: за водата и водомерите
Автор: fonnayden   
Дата:   31-03-09 21:04

kAiSer.Soze Може и мини вец, стига оползотворената вода да я продаваш на комшиите, тя си е чиста[smilie18] инак си на загуба.

Отговори на това съобщение
 Re: за водата и водомерите
Автор: stoianp   
Дата:   31-03-09 22:56

Както и да го смятам - къпането ми излиза най-евтиното удоволствие

Отговори на това съобщение
 Re: за водата и водомерите
Автор: Amigo   
Дата:   21-01-11 17:45

айде, новата такса иде [cool] [smilie23]

След „сградна” за парното и „електромер” за тока
Бъркат в джоба и с такса “водомер” [cool]

ВИКТОРИЯ ТОДОРОВА
21.01.2011

ВиК дружествата искат да бъде въведена такса „водомер”, която да се плаща от всеки техен клиент независимо дали ползва вода всеки месец или не. Исканията все още не са поставени официално, но проведеното вчера открито заседание в ДКЕВР операторите повдигнаха въпроса за нейното въвеждане. Предложението на ВиК дружествата, макар че все още не е подадено по надлежния ред, идва, след като ЧЕЗ и ЕВН поставиха открито въпроса за такса „електромер”. ДКЕВР е склонна да я въведе, стига ЕРП-тата да постигнат помежду си съгласие как точно ще се смята тя.

По отношение на такса „водомер” председателят на ДКЕВР Ангел Семерджиев коментира, че нейното въвеждане може да се иска

на база на направените разходи

Според него тя трябва да е индивидуална за всяко ВиК дружество, но в същото време не може да се различава драстично от таксата „водомер” на останалите оператори. По думите на Семерджиев тази такса не би следвало да е висока, но не назова конкретна сума. Според него, където има присъединен клиент, има и разходи, но не може да се каже какъв ще е размерът на таксата, докато не се разгледат конкретни предложения на ВиК-тата.

Освен това от „Софийска вода” и ВиК дружеството в Стара Загора поискаха част от неплатените сметки също да влизат в изчисленията на цената на водата. Останалите оператори ги подкрепиха. Към момента столичани дължат над 50 млн. лв. за вода. Ако се приеме нещо подобно, това ще оскъпи водата в столицата с около 1 ст. на кубик, обясниха от „Софийска вода”...


[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: за водата и водомерите
Автор: bozo   
Дата:   21-01-11 18:01

Като се замисля - 35-40лв/месец. от 1,19лв/м3.
Което си е в ремките на нормалното - къпем се поне сутрин за освежаване и вечер за релакс - 7/7 [smilie18]

`бем ти и живота ако трябва да се съобразявам и колко вода използвам..[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: за водата и водомерите
Автор: Vinsent   
Дата:   21-01-11 18:11

А, някакви наглеци непрекъснато напъват да ни проверяват водомерите само срещу 28 лв на парче! [smilie23]

Какво им пука, нали в края на крайщата водата се плаща по централния водомер, индивидуалните са ориентировъчни тъй като остатъка отива към общите разходи и пак се заплаща. [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: за водата и водомерите
Автор: vladihg   
Дата:   21-01-11 20:48

Споко бе подготвят ни хората за гвоздея на програмата - догодина и такса за въздуха ще има - каза го една лелка по БТВто[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за водата и водомерите
Автор: Тед   
Дата:   21-01-11 21:34

Като цяло да ви опиша противозаконните действия на ВИК, не за да ги псувате, а за да си обясните защо при цена фиксирана за 1 куб.м. вода, плащате по-висока сметка.

Принципът - ВИК взима за меродавна единица - общия водомер на абонатната станция.

След това събира единиците на всеки абонат и разликата, а разлика винаги има, и то с (-) знак - се разпределя м/у всички абонати.

Интересно е друго, когато не могат да отчетат водата като потребление на даден абонат - тази разлика я плащате ВИЕ, тъй като отива в (-) с големия водомер. Има абонати, които въобще не отварят за проверка водомерите на служителя на ВИК.

ВИК имат схема за "фирмен контрол", но не я задействат по обясними причини - просто сега си получават $$, без да съдят длъжници.
А Вие на практика не може да предявите иск срещу некоректен платец. Може да съдите самата ВИК.

Така изчислявнето на дължимата сума вода е противозаконно, тъй като останалите абонати плащат задължения на свой съсед.
Не е ясно ако съседът си плати .... какво става по-нататък....според мен ВИК се обогатява с тази сума, а няма да приспадне от по-раншно платената.

Това е противозаконно и подлежи на съебен контрл. За това още не са се задействали разни комисии...но и хората според мен не са наясно как ВИК в момента ги....


Отделно идеята за такса "водомер" е необоснована с "разходите, които имали", по простата причина, че иамт приходи от продажба на вода, която не я прозивеждат или внасят, както и в цената на самата вода е калкулирана цената на отчитане.
Аз очаквам да сложат данък въздух на колите...
То на кой ли не му писна от начините как да ти дърпат парички, но качество на услугата няма....стари тръби, повреди, нечиста вода.

Отговори на това съобщение
 Re: за водата и водомерите
Автор: Lalinda   
Дата:   21-01-11 21:37

От известно време насам плащаме по 7.62 лв. месечно.

Запомнила съм цифрата наизуст.
[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: за водата и водомерите
Автор: Тед   
Дата:   21-01-11 21:39

За теб знаем, че плащаш и 5 лв. ток .... затова има 2-а варианта:
или стоите на тъмно и студено и миришете и не се перете или сте магъосници и сте се вързали за някоя държавна фирма...

Отговори на това съобщение
 Re: за водата и водомерите
Автор: ivodam   
Дата:   21-01-11 21:40

Тед: Абсолютно такъв случай имам от последната сметка - начисленият ми дял от общия водомер е почти толкова, колкото ми е реалното потребление. Имаш ли идея къде и как да ги подхващаме водната мафия, че тия дни ще го обсъждаме казуса с домоуправителя.


[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: за водата и водомерите
Автор: Тед   
Дата:   21-01-11 21:46

Само с отрицателен установителен ИСК срещу ВИК, може и колективен иск от абонати на входа да заведете, но като цяло някои от Комисиите - омбудсмана, /имаше някаква за водно и енергийно регулиране/ или подобна.


Но това е ход против Закона и хората.На времето си мислех, че водата няма как да те бъзикат, понеже водомера ти е пред очите и колкото - толкова ....но УВИ, тази "проста КРЕПОСТ" , и тя падна [smilie25]


Като пуснете тема за парното - ще ВИ кажа, как "скрито" ви товарят...т.е. плащате за нещо, което ....

Отговори на това съобщение
 Re: за водата и водомерите
Автор: Amigo   
Дата:   21-01-11 21:47

Тед написа:

> Само с отрицателен установителен ИСК срещу ВИК, може и
> колективен иск от абонати на входа да заведете, но като цяло
> някои от Комисиите - омбудсмана, /имаше някаква за водно и
> енергийно регулиране/ или подобна.
>
>
> Но това е ход против Закона и хората.На времето си мислех, че
> водата няма как да те бъзикат, понеже водомера ти е пред очите
> и колкото - толкова ....но УВИ, тази "проста КРЕПОСТ" , и тя
> падна [smilie25]
>
>
> Като пуснете тема за парното - ще ВИ кажа, как "скрито" ви
> товарят...т.е. плащате за нещо, което ....



казвай и за парното де! [smilie24] [smilie8] и как да се действа тотално [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.