Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Сладкари има ли?
Автор: endlessdark   
Дата:   23-02-09 17:38

Аз съм почитател на яденето на сладки нещица[smilie5] ...сега съм решила да направя тортичка на племениците ми......
някой случайно да иска да сподели лесна,вкусна и бърза рецептичка?:)[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сладкари има ли?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   23-02-09 17:51

Уви, няма бърза торта. Освен ако не купиш готови блатове и сметана. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Сладкари има ли?
Автор: Ginka   
Дата:   23-02-09 17:56

Направи им бисквитена торта.
Може да импровизираш с различни сладка.
[smilie24] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Сладкари има ли?
Автор: грегари   
Дата:   23-02-09 20:09

черен шоколад и краве масло 1:1 разтапяш на водна баня.
объркваш с
натрошени бисквитки, ядки,плодове,карамел.захар и т.н.
а бе квото се сетиш.
като изстине нарязваш и покриваш с маскарпоне или сметана(спрей) и ръсиш отгоре с квото има.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Сладкари има ли?
Автор: Amigo   
Дата:   23-02-09 20:10

Мога да ти дам убийствена рецепта за тирамису, обаче е малко трудоемка и освен това е доста скъпичка [smilie5] [smilie5] но пък мога да ти дам едно друго сладкишче, което е с какао и кокосови орехи е много готско [smilie3] [smilie5] само къде ли сам я забутал [smilie11] [smilie8]



Публикацията е редактирана (23-02-09 20:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Сладкари има ли?
Автор: мара   
Дата:   23-02-09 20:30

горориш за черен негърски гъз. ако амиго не я намери, аз ще ти я кажа
ма има и бързи тортички. готов блат. 2 кофички сметана и 1 компот. може и чаша захар за сметаната. ако няма брат-можеш да си направиш пандишпанен. лесно е.

Отговори на това съобщение
 Re: Сладкари има ли?
Автор: Amigo   
Дата:   23-02-09 20:30

[smilie10] [smilie10] маро, кви ги ядеш ти бе [smilie18] [smilie18] не знаех, че и по негри си падаш [ezik] [ezik] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сладкари има ли?
Автор: Vinsent   
Дата:   23-02-09 20:32

Я им изпечи по един банан отгоре с орехи, мед и канела - много вкусно! [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Сладкари има ли?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   24-02-09 08:45

Амиго давай тирамису-то!

Отговори на това съобщение
 Re: Сладкари има ли?
Автор: Amigo   
Дата:   24-02-09 08:55

Ще пусна рецептата за тирамисуту довечера, че я нямам на този комп. [smilie5]

Ето обаче другата:
За двойна доза:

250 г. чисто масло се разтопява с дървена лъжица в тенджерата
1 чаена чаша захар с връх (абе на вкус, може и по малко; не съм пробвал как става с кафява захар)[smilie5]
6 яйца (разбиват се отделно целите)
4 с.л. какао (тъмно, без захар)
5-6 с.л. кокосови стърготини
2 (не)пълни чаени чаши брашно.
1 щипка сол за вкус
Всичко се бърка заедно последователно.


Намазва се тавичката с маслото и отгоре се посипва брашно и се изтупва. Фурната е предварително загрята. Около 5 мин. се пече на 250 градуса и след 5 мин. се намалява на 150 градуса. Около 20 мин се пече. Пробваме с клечка за зъби дали е изпечено.

По желание с 3 натурални шоколада (малки – Своге или Нестле) на водна баня се разтапя, начупен на парчета и се бърка), след това с един нож се намазва отгоре готовия кекс и най-накрая се наръсва едно пакетче кокосови стърготини. Реже се на малки парчета след като изстине.


[smilie6] [smilie6] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сладкари има ли?
Автор: loveforever   
Дата:   24-02-09 14:00

Ето ви една рецепта за много вкусна торта, според мен е и лесна, но не е много бърза:

Продукти за блатовете
- 2 яйца
- 1/2 чаша захар
- 1/2 чаша олио
- 1 кофичка кисело млако +1 ч.л. сода за хляб
- 2ч. брашно
Продукти за крема и пълнежа
- 2 кофички заквасена сметана(х450мл)
- 1 чаша пудра захар
- 2 банана
- 4-5 кивита
- сладко от бели череши( вишни, ягоди) със сироп
- 100-150 гр. счукани орехи

Начин на приготвяне- След като се разбият хубаво продуктите за блата се пекат 3 блата в намазани с масло и поръсени с брашно тавички в предварително затоплена фурна на 175 градуса до приятно зажълтяване. След като изстинат се сиропират леко със сиропа от сладкото, като се добавят и парченца плодове от него. Тортата се налага като се редуват - блат, сметана, банан, сметана, блат, сметана, киви, сметана, блат, сметана и накрая всичко се поръсва отгоре с орехи и се украсява по желание.

https://photo-forum.net/static/forum/2009-02/pwnf3049.JPG
http://media.snimka.bg/1727/009709178-big.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Сладкари има ли?
Автор: katy13   
Дата:   24-02-09 14:40

Ето едно тирамису, рецептата е из дълбините на форума на dir.bg :)

Един класически десерт с бишкоти е италианското тирамису, със сирене маскарпоне. Всъщност маскарпонето е по-скоро вид кисело мляко: бактерията се добавя към сметаната, образувана при производството на пармезан. И се получава едно кадифяно, мазно (75%) и много вкусно нещо.
Ако нямаме маскарпоне, може да го заместим с безсолно крема-сирене, разбито много добре с няколко лъжици течна сметана, или пък с крема + сметана + масло, в краен случай със заквасена сметана.

Предлагам рецептата на София Лорен, тя ми се струва най-автентична от тия, на които съм попадала (пък и може ли от такава жена да се научи лоша рецепта):
3 яйца
5 супени лъжици захар
180 грама маскарпоне (или заместителя)
1-2 пакета бишкоти, така че да покрият дъното на тавичката поне на два пласта (наример Savoiardi, на някои пък на етикета пише, че са за тирамису)
1 чаша портокалов ликьор (Гранд Марние), или коняк, или бренди
1 чаша еспресо
60 грама настърган натурален шоколад
какао на прах - непълна половин чаша
Отделяме жълтъците и ги разбиваме със захарта много добре. В отделна купа разбиваме белтъците на твърд сняг. В по-голяма купа смесваме жълтъчната смес с маскарпонето, докато се получи еднородна смес. След това внимателно добавяме белтъците - движим шпатулата в една посока, така че да не загубим "бухналостта" на разбитите белтъци.
Подреждаме първия пласт бишкоти в тавичката (в оригиналната рецепта тавичката е 22х30 см). С лъжица напояваме бишкотите с половината от ликьора и половината от еспресото. Покриваме с разбитите яйца и маскарпоне, поръсваме с настъргания шоколад и малко повече от половината какао. Подреждаме втория пласт бишкоти, напояваме с останалите ликьор и еспресо. Оставяме в хладилника поне за 12 часа. Преди сервиране поръсваме с останалото какао.

Аз обикновено разделям сместа от яйца и маскарпоне на две и завършвам с нея, а не с втория пласт бишкоти. Ако бишкотите са по-дебели, по-добре е да има само един пласт, може да се наложи да си сварим още малко кафенце, за да ги напоим. Но да не "джвакат" все пак.
Да Ви е сладко:)


Отговори на това съобщение
 Re: Сладкари има ли?
Автор: Alucinado   
Дата:   24-02-09 15:00

най-лесна, бърза и вкусна за нашето семейство е торта с бишкоти и сметана.

за блат - бишкоти (Савоярди) заляти с кафе (може и разтворимо някакво) и малко коняк (по желание)
за крем - 2 големи кофички заквасена сметана (аз ползвам Данон) + 6 с.л. захар и 1 бр. ванилия

редиш бишкоти -> заливаш с крем -> слагаш сладко по избор -> пак бишкоти -> пак крем
(на мен ми се събира на два реда, но ако ти е по-малка формичката може и на повече)

оставяш малко в хладилника да стегне и ядеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Сладкари има ли?
Автор: Amigo   
Дата:   24-02-09 15:02

katy13, май това е рецептата [smilie24] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сладкари има ли?
Автор: katy13   
Дата:   24-02-09 15:40

Amigo - за мен това е рецептата за тирамису[beer]

Като бързи, лесни и вкусни определям
- "Тортата с мюсли" на сладка хапка
- "Покрив със сирене тип Крема" на natalyna

Питайте Гугъл за подробности, снимки и коментари[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Сладкари има ли?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   24-02-09 16:00

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Сладкари има ли?
Автор: kirilius   
Дата:   24-02-09 19:56

Лесна торта от готови блатове:

- три кяфяви блата за торта
- 400 гр. заквасена сметана
- 400 гр. течен шоколад
- към 200 гр. лешници

Объркват се сметаната и шоколада. Натрошават се лешниците на ситно. После се реди: блат, мажеш с крема, ръсиш лешници, блат, мажеш с крема, ръсиш лешници, блат, мажеш с крема, ръсиш лешници. Накрая омазваш тортата и отстрани с крем и лешници и оставяш да отлежи в хладилника половин ден - да могат блатовете да поемат от крема.

Лесна торта от кроасани
Тази само съм виждал как се прави и нямам точните пропорции, но те не са толкова важни:

- Карамелизира се малко захар на дъното на тава.
- Нарязват се кроасани с шоколад на кръгчета (около 1 пръст или по-тънки). Цялата тава се покрива (върху разтопената захар) с 1-2 пласта кроасанени кръгчета
- Отгоре се залива със смес за крем карамел (мляко, яйца и захар) - да покрие кроасаните леко
- Пече се все едно печеш крем карамел



Публикацията е редактирана (24-02-09 20:02)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.