Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: Amigo   
Дата:   09-12-08 12:37

Класическата електрическа крушка е пътник [smilie8]
Еврокомисията обяви решение, според което старите крушки трябва да бъдат заменени с енергоспестяващи
09.12.2008



Класическата електрическа крушка e на път да излезе от употреба, след като се използва вече 130 години.

Европейската комисия обяви в Брюксел решение, според което старите крушки трябва да бъдат заменени с енергоспестяващи.

От септември 2009 г. ще започне постепенно изваждане от употреба на крушката с нагряваща се жичка, а от 2012 г. на пазара ще има само енергоспестяващи крушки.

Според комисията по този начин годишно в ЕС ще бъдат спестявани до 10 млрд. евро от икономии на електричество.

Крушките със сила от 100 вата нагоре ще изчезнат от пазара още през септември 2009 г., а в началото на 2010 г. ще спре производството и продажбата и на всички крушки със сила над 40 вата.

Промишлеността ще трябва да се преустрои за производство на друг вид осветителни тела.

Класическите крушки, изобретени от Томас Едисон са направо хищници по отношение на енергията. За светлина се използват само 5% от тока, останалото отива на вятъра като температура.

В момента над 85% от домакинствата в ЕС използват класически крушки. Една от тях струва около 60 евроцента, докато енергоспестяващата крушка е с цена между 2 и 10 евро.

Но тези по-скъпи крушки използват 65 до 80% по-малко енергия, а трайността им е около шест пъти по-голяма - до шест години.

С новите крушки едно домакинство годишно ще спестява до 50 евро, според пресмятания в Брюксел.

Природозащитници изчисляват, че след премахването на старите крушки изхвърлянето на въглероден двуокис в атмосферата ще намалее с около три млн. тона.

Класически крушки с нажежаема жичка все още се произвеждат в Унгария, Полша и няколко западноевропейски страни. Еврокомисията преценява, че в това производство са ангажирани меду 8 и 50 хил. работници.

Повечето няма да загубят работните си места, ако предприятията навреме бъдат преустроени за направа на енергоспестяващи осветителни тела.

Идеята е ограничението да засегне и крушките със специална употреба - инфрачервена светлина, за хладилници, витрини и сцени.

Ако не бъде блокирано от някоя държава-членка или от Европейския парламент, решението на ЕК ще влезе в сила през пролетта на 2009 г.

В крушката с нажежаема жичка се използва ефектът на нагряване на проводник с високо съпротивление (най-често сплав на волфрама) при протичане през него на електрически ток. За получаване на видимо излъчване на светлина е необходимо температурата да се повиши до хиляди градуси.

Само малка част от излъчваната светлина е във видимия за човешкото око спектър, основен дял се пада на инфрачервените лъчи. Част от енергията се "похабява" в процесите на топлоотдаване и топлопроводимост.

През 1878 г. Едисон започва да използва термина нажежаема жичка за елемента, който се нажежава от протичащия електрически ток и свети. През същата година изобретателят основава компанията "Едисон Електрик Лайт Къмпани".

На 31 декември 1879 г. Едисон прави публична демонстрация на осветление с нажежаема жичка и след месец подава молба за регистрация на патент.

Но през 1883 г. патентната служба на САЩ излиза с решение, че патентът на Едисон се базира върху работата на Уилям Сойер и не е валиден.

[smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: IvcheTo   
Дата:   09-12-08 12:39

дааа намериха си начин да печелят парички

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   09-12-08 12:43

Амиго, ни съ притеснявай саму! До тогава ще шаткаш крушката в УСБ 3 и тя щи свети кат' слънце [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: boni   
Дата:   09-12-08 12:44

Изключително правилно решение. Крушката с нажежаема жичка е супер неефективна. Около 70-80% от енергията и се излъчва в невидимата за човешкото око част от спектъра. Една 100ватова крушка с нажежаема жичка излъчва във видимата област колкото 30 ватова енергоспестяваща лампа. Тя изразходва адски много енергия за тоя дето духа. Чрез спирането и от употреба ще се спестят много пари и енергия.

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: Amigo   
Дата:   09-12-08 12:45

Между другото светлината от всички останали осветителни тела е неестествена и гадна за очите [cool] Освен това май малко са прекалили с "дълговечността" на алтернативите [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   09-12-08 12:47

tnt написа:

> Амиго, ни съ притеснявай саму! До тогава ще шаткаш крушката в
> УСБ 3 и тя щи свети кат' слънце [smilie7]



надявам съ да придобия мощно нощно вижане и изобщо да не потреблявам осветителни тела [ezik] [ezik] [ezik] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   09-12-08 12:49

ан'дага! И тогава щи дадат медал най-гулям защитиник на околната среда : Амиголон Безкрушков [ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: Amigo   
Дата:   09-12-08 12:50

[smilie18] [smilie18] [smilie25] [smilie25] почвам тренировките от дувечера ощи [smilie5] [smilie5] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: asahi   
Дата:   09-12-08 12:50

Тъкмо няма да ми се нагряват фасунгите на полилеите.

На доста натоварени места вкъщи съм сложил ЕСЛ. По-рядко се сменят и светят по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: Insight   
Дата:   09-12-08 12:50

Amigo написа:

> Между другото светлината от всички останали осветителни тела е
> неестествена и гадна за очите [cool] Освен това май малко са
> прекалили с "дълговечността" на алтернативите [cool]


... и аз още не съм открил енергоспестяваща крушка, която да ми дава кеф като светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: equinox   
Дата:   09-12-08 12:51

Само да затегнат контрола на качеството на енергоспестяващите. Много горят...


Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: bobihot   
Дата:   09-12-08 12:51

Да, ама топли...
Крайно време е, само дето енерго спестяващите в повечето случай гърмят много?

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: e-mil   
Дата:   09-12-08 12:51

Може и да не са прекалили. Две от лампите ми са с енергоспестяващи - от 4 години насам едната работи всяка вечер по 7-8 часа.
Не мога да се сетя, но мисля че е Филипс и ми струваше около десетина лв.

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: Todd   
Дата:   09-12-08 13:02

Язе минавам на инфрачервени......[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]



[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: Amigo   
Дата:   09-12-08 13:06

e-mil написа:

> Може и да не са прекалили. Две от лампите ми са с
> енергоспестяващи - от 4 години насам едната работи всяка
> вечер
по 7-8 часа.
> Не мога да се сетя, но мисля че е Филипс и ми струваше около
> десетина лв.



ама 10 лв. [smilie8] [smilie8] а ако често ги включваш и изключваш? [smilie8] аз за 5 години да съм сменил 2 крушки от 150 в [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 13:07

значи аз съм си в нормите.
Удърник, а!!!! Петилетката за 2 :)))

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: darksorrow   
Дата:   09-12-08 13:07

мааалиии, отиде ни пилотното [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   09-12-08 13:09

оф и пак тези бомбастични заглавия!
Класическата електрическа крушка е пътник

Направо не знам как ги измислят

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: IvcheTo   
Дата:   09-12-08 13:12

по-добре е от :

Зверско убийство извършено в ЕК.... гръмнаха крушката!!!

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: IvcheTo   
Дата:   09-12-08 13:12

или им гръмна крушката на ЕК[ezik] [ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: tan4o   
Дата:   09-12-08 13:15

Да се надяваме, че до тогава и цената им ще падне, защото не виждам как баба ми ще даде 15лв за една крушка.

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: asahi   
Дата:   09-12-08 13:17

Баба ти внучка няма ли си? А пари за ток как дава?

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: IvcheTo   
Дата:   09-12-08 13:18

да ама не е честно - така не мога да си ги контролирам - сега си ги пускам на 10 / 15 / 30 % и тн..
а с тези не ства номера - гърмят

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 13:22

ми аз си взимам Филипс който забравих колко вата са, но уж били равни по осветление на тези от 100 Вата за по 7-8 лева. Не е като да са 15. Това което си мисля е че нещо енерго спестяващите не са много подходящи за банята или влажни помежения. теоритично не знам как е, но практически там често се прецакват [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: e-mil   
Дата:   09-12-08 13:25

Амиго
10 лв, ама една ЕСЛ 11 вата свети като нормална от 75 вата.
Освен това си представи, че навсякъде се продават само ЕСЛ. Естествено, че няма да са по 10 лв, а по 2-3. Като се вдигне предлагането ще спадне и цената.

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: asahi   
Дата:   09-12-08 13:29

Китайците продават някакви по 2-3 лева, ама не ги препоръчвам. Светят синкаво, трептят, абе нещо им има.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   09-12-08 13:31

Автор: IvcheTo
Дата: 09-12-08 13:18

да ама не е честно - така не мога да си ги контролирам - сега си ги пускам на 10 / 15 / 30 % и тн..
а с тези не ства номера - гърмят


А по-честно ли е да се изпържим в парника? [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: Amigo   
Дата:   09-12-08 13:31

да, това с цената предполагам, че така ще стане и няма да са вече по 10 кинта[smilie8] но как е като светлина [smilie8] защото ако дразни очите, това е много неприятно [smilie8] ами белият баланс кво ще го правим с тия новите крушки? [smilie11] [smilie5] [smilie5] ще трябва да се въведат нови опции на хапаратчетата [smilie3] [smilie5]



Публикацията е редактирана (09-12-08 13:32)

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 13:33

аз съм бил с едни който светят много бяло и ми е гадно на мен.
Сега погледнах на сегашните ми и пише че са 14 вата. Много добре си светят и ги препоръчвам, но не знам как да ви кажа кой са... Някакви Филипс, но не мнофо скъпи :)))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   09-12-08 13:33

tnt написа:

> Автор: IvcheTo
> Дата: 09-12-08 13:18
>
> да ама не е честно - така не мога да си ги контролирам - сега
> си ги пускам на 10 / 15 / 30 % и тн..
> а с тези не ства номера - гърмят
>
>
> А по-честно ли е да се изпържим в парника? [ezik]





дреме ти, 2012 наближава [smilie18] [smilie18] [ezik] [ezik] щеш, не щеш, ще се пържиш по някаква причина [smilie5] [smilie5] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   09-12-08 13:34

Ежко, отвинтвай крушката и снимай откъм дупето... сигурно си има надпис [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: tan4o   
Дата:   09-12-08 13:38

Ежко,аз точно Филипс гледах оня ден, цените има бяха наистина 15лв, в М.Бриколаж-Русе[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: asahi   
Дата:   09-12-08 13:38

Що не си донесе от Парижево?

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 13:39

да има едни по 15лв., а имаше едно по 8. Аз взех тези от 8, но това беше преди година. Различаваха се по външния вид на опаковката.., онова картончето:)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   09-12-08 13:42

Автор: Amigo
Дата: 09-12-08 13:33

tnt написа:

> Автор: IvcheTo
> Дата: 09-12-08 13:18
>
> да ама не е честно - така не мога да си ги контролирам - сега
> си ги пускам на 10 / 15 / 30 % и тн..
> а с тези не ства номера - гърмят
>
>
> А по-честно ли е да се изпържим в парника? [ezik]





дреме ти, 2012 наближава [smilie18] [smilie18] [ezik] [ezik] щеш, не щеш, ще се пържиш по някаква причина [smilie5] [smilie5] [smilie25] [smilie25]


Мигу, вегетарянствуту явну ни пумага за мира на душата и ума! Гулям фаталис' съ извъди [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: джъмбо   
Дата:   09-12-08 13:44

аз съм си нахакал на максимално много места у нас енерго спестяващи лампи щото обичам да ми е светло.....

а иначе напоследък така са ги набокличили лампите че направо.....

дори за филипс не ми дават повече от 3 месеца гаранция да ги ***** а преди даваха по 2 години.....

убедих се да купувам маркови щотот немарковите направо си даянат по 3-4 месеца [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

иначе в мойта стая съм сложил общо 4 крушки по 25 вата.... като пусна всички става ден (щото са дейлайт)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   09-12-08 13:45

tnt написа:

>
> Мигу, вегетарянствуту явну ни пумага за мира на душата и ума!
> Гулям фаталис' съ извъди [ezik]



аз съм предимно хуморист, ку не си разбрала досега [ezik] [ezik] [smilie5] [smilie5] ама те майнаревки са зле с хуморното чувство [smilie5] [smilie5] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   09-12-08 13:46

Мигу, дубре чи бяха майнаревки да тъ научат, чи ощи щеши да съ цупиш в ъгъла огрян от демоде крушки [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: boreto   
Дата:   09-12-08 13:49

Споко бе хора. Всички говорите само за луминисцентните лампи. Но в момента тече един страшно бръз процес на усъвършенстване на светодиодните лампи. И като цена и като енергетика са вече докарани. Около 1,5-2 пъти са по-икономични от сегашните луминисцентни енергоспестяващи. Сега основната борба е да докарат естествен спектър, подобен на слънчевия. Те нямат проблем с димерите. До две години мисля пазарът ще бъде залят със LED лампи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   09-12-08 13:56

tnt написа:

> Мигу, дубре чи бяха майнаревки да тъ научат, чи ощи щеши да съ
> цупиш в ъгъла огрян от демоде крушки [ezik] [ezik] [ezik]
> [ezik] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]





я ила в аквариума да тъ опердаша един тенис тая събота, докат не са сменили и там лапмите, че да не ми се оправдаваш после с новото осветление [ezik] [ezik] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: e-mil   
Дата:   09-12-08 13:58

"но как е като светлина защото ако дразни очите, това е много неприятно"

Аз съм я насочил към бяла стена за да се разсейва повече. Но понеже пуша много, белите стени са леко жълтеникави и светлината се връща топла. [smilie5]

Не, сериозно. И на работа и в къщи съм с такива и нямам неприятното усещане както при неоновото осветление. На работното ми място пак съм я насочил към тавана.

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: tan4o   
Дата:   09-12-08 13:59

Асахи , те там цените същите[ezik]
Други рабУти си донесох от Парижево[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: tnt   
Дата:   09-12-08 14:04

кви? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: n1x0n   
Дата:   09-12-08 14:28


дааа намериха си начин да печелят парички


Дааа... те щото обикновените на загуба ги продават.

Когато разкараха фреона - пак се изказаха мъдри мисли за това, как се правело с цел печалба.

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: tan4o   
Дата:   09-12-08 14:32

адаш, тайна-майна[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: kirilius   
Дата:   09-12-08 16:58

Браво на Европата!

Като почнат хората да купуват, цените сами ще паднат.

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: Kanonir   
Дата:   09-12-08 17:14

бе туй със енергоспестяването и въобще етикета "Green нещо си" - е една мътна и кървава - всеки гледа спестяваването на етапи на които му оттърва и обявява съответното нещо за енергоспестяващо или не.
Сега в случая се гледа потребителя като си я завинти вкъщи колко онергия щяла да изразходи/спести при различните видове лампа... Никой обаче не казва колко енергия се изразходва от край до край т.е. колко е нергия е потребна да се създаде въпросната лампа, колко енергия ще изразходва при ползването и колко енергия ще бъде изразходва за да се рециклира или унищожи дефектиралата такава и какви са последствията в/ху околната среда при тия процеси от началото до края. Като се разгледат така нещата не е много ясно къде ще бъде изразходвана по-малко енергия и къде процеса ще е по-малко замърсяващ...

За пример тука си имаме един нов университет дето като влезеш в огромното му фоае те посреща надпис с букви метровки, как сградата имала грийн сертификат за енергоспестяваща такава, ма какво точно значи - обясниха ми че била построена с материали дет отговарят на изискванията за сертификата, но в същото време при строежа и са гърмяли близкия хълм ежедневно в продължение на месеци, прекарва ли са нарочна инфраструктора да нея щото не е много близко до наличната, по голяма част от фасадата е стъклена а тук зимата температурите честичко стигат -40 и си стоят така по няколко дена, сградата е на високо ветровито място, а -40 със вятър не може да се обясни какво е, ако не се изпита лично....
Всъщност причината да попитам що за сертификат е тоя от метровите букви, беше че като влезах за първи път там беше неделя през деня и аз и портиерът бяхме единствените в огромния атриум в който над 10 ескалатора и халогенно осветление плющяха на пълни обороти (такова беше положението и на излизане след няколко часа).... оказа се че никакви варианти за намаляне скоростта на стълбичките или въобще спирането им (в НДК ги има тия работи от как е построено), както и същите неща за осветлението въобще не са предвидени, а сградата е пусната преди 3 години!!!!

Та таквиз ми ти енергоспестявания и сертификати[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: djogata   
Дата:   09-12-08 17:31

Канонир, таз сграда звучи като да е в Щатско или в Канада [smilie18] [smilie18] [smilie18]

В Западна Европа и особено в Скандинавия енергоспестяващите сгради са всъщност доста модерни.
В Дания е може би най-модерно, защото там електроенергията е най-скъпа в света, и същевременно много сгради са строени през 60-те и 70-те...

Тоест, колкото и да е скъпа сградата, по-добра енергийна ефективност ще възвърне инвестицията... Така че си мисля, че има ситуации, в които енергийна ефективност е нужна.

А това със стъклата - има хиляди видове стъкло, и някои добре направени стъклопакети със двойни и тройни стъкла с азот между стъклата, всъщност изолират много добре. Недостатък - пропускат около 50% от светлината, сравнено със 70-80% на нормален джам.

За пример пак ще дам датска фирма - Velux, едни от може би най-добрите стъклопакети в света (даже имат аеродинамичен тунел със симулация на дъжд, за да си тестват прозорците на поведение по време на бури)

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: roussinoff   
Дата:   09-12-08 18:18

Светлината от теа новите е отвратителна.
Аз собствено ще инвестирам 1000 марки в стари крушки [smilie5]
100 ватови [smilie18] тех най ги обичам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: roussinoff   
Дата:   09-12-08 18:20

А и както казват по нагоре, че не новите работели с потенциометри .... аз имам 10 потенц.[smilie18] треа да си смена инсталацията 'начи [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Но уей [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: Kanonir   
Дата:   09-12-08 18:43

Джога позна за сградата![smilie18]
Идеята ми беше че нещата трябва да се разглеждат цялостно, а не през конкретен етап от живота на изелието, за сградите се отнася с още по голяма сила, щото периодите са много гелеми, положението в Европа определено е по добро, но не е чак толкова розово - това за "колкото и да е скъпа сградата ще се върне от енергийната и ефективност" в повечето случаи е невярно, а като се включат в сметките и каква енергия е изразходвана за изработването на матРИЯлите за нея и построяването и, впоследствие енергията изразходвана за поддръжката и нещата съвсем не са такива каквито изглеждат на пръв поглед, но сега просто е модерно да се раздават "грийн" определения и сертификати и всеки си ги сътворява както му е удобно щото отново нещата опират до парите и "профита"
[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: Amigo   
Дата:   09-12-08 19:12

roussinoff написа:

> Светлината от теа новите е отвратителна.
> Аз собствено ще инвестирам 1000 марки в стари крушки [smilie5]
> 100 ватови [smilie18] тех най ги обичам [smilie18]





и аз почвам да се запасявам отсега [smilie8] [smilie8] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: джъмбо   
Дата:   09-12-08 19:17

roussinoff имам един кашон в офиса точно 100 ватови бели (не прозрачни) крушки... едисонки...женерал електрик [smilie7] [smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: Amigo   
Дата:   09-12-08 19:18

джъмбо, а 200-ватови да ти се намират десетина барем[smilie8] [smilie8] [smilie5] [smilie5] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: roussinoff   
Дата:   09-12-08 19:29

джъмбо казвай цена и да товаря [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: vankostrong   
Дата:   09-12-08 19:43

вятър и мъгла са тия (енергоспестяващи) светила
пише 12вата светело колкото 75 [smilie23]
глупости на търкалета нали абажура в хола ми е 5 фасунки 3/2
навих 2 енергоспестяваши дето ги дават за по 75 вата и 2 нормални 75 вата .
е няма как да не са икономични като светят поне на половина по слабо [smilie23]
пък светлината една никава не можем се познаем из къщи [smilie19]
дори като ги пусна заедно четирите да светят пак е по кофти светлината от колкото само 2 с нажежаемата жица !

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: джъмбо   
Дата:   09-12-08 20:58

утре ще замеря една 100 ватка със една 20 ватка енерго спестяваща...
уреда ще каже....

200 ватови нямаме

ама 100 вата има поне 50 [smilie25]


всъщност утре съм командировка до варна... значи вдруги ден

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: Amigo   
Дата:   09-12-08 21:04

джъмбо, по 20 стинки на крушка, а [smilie3] [smilie8] [smilie5] [smilie5] договорились? [smilie3] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: Amigo   
Дата:   09-12-08 21:04

джъмбо, по 20 стинки на крушка, а [smilie3] [smilie8] [smilie5] [smilie5] договорились? [smilie3] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: asahi   
Дата:   09-12-08 21:10

За 20 стинки - снимка до кутийката.

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: джъмбо   
Дата:   09-12-08 22:29

20 стинки са малко
ще проверя цените

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: roussinoff   
Дата:   09-12-08 22:58

Чакам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: digitalgab   
Дата:   09-12-08 23:10

Кофти цветна температура имат новите. Ще се запася със стари от по 25-40 вата и така.

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 23:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: asahi   
Дата:   09-12-08 23:23

2300 Келвина - разкош за сетивата! Айде нема нужда.

По-горе писах - има китайски ментета, дето мигат, бият на синьо и ултравиолет. Качествените лампи дават балансирана светлина без много пикове в спектъра.

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: Lalinda   
Дата:   09-12-08 23:46

Е, ние монтирахме даже във входа на блока такива!
Няма не искам.
Вкъщи пък сме с енергоспестяващи още от миналия век и не смятаме да се връщаме на старите...

Повече от 14 лв. на месец за ток не сме плащали от години насам.

А и мебелите (гардероби, библиотеки, рафтове) ни са със светодиодни лампи отгоре им...
Много е удобно, докато се ровиш из тях и търсиш нещо, пък и не само. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 23:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: asahi   
Дата:   10-12-08 00:19

Не бабосвай кака си, че ей сега ще ти покаже къде си пропуснал втората запетайка в изречението.

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: kote   
Дата:   10-12-08 00:24

няма втора запетайка изречението правилно

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: asahi   
Дата:   10-12-08 00:36

Ти да не си Лалинда? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: kote   
Дата:   10-12-08 00:39

не
котката и[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: Amigo   
Дата:   10-12-08 01:50

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: white   
Дата:   10-12-08 10:20

Ами да вземат да забранят продажбата на цигари, понеже е вредно. Да останат на пазара, само електронните цигари-безвредни,няма пушек и т.н. Или да забранят алкохола, да остане на пазара само слабоалкохолни напитки,защото другите са вредни...[smilie23]
Много неща са вредни или неефективни,ама откъде накъде ще решава някой вместо мен какъв да ми е наклона на патката...[smilie23]
На мен лично не ми харесва светлината от енергоспестяващите...Ще си купя 5 кашона с крушки и да го духат енергоспестяващите...крушки де [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: GenaDP   
Дата:   10-12-08 11:43

Бе пак ти ще го духаш накрая, ама чак след като свърши съдържанието на кашоните...

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   10-12-08 12:12

http://www.denilighting.com/index.php?basic_id=25&sub_id=18

Енергосп. л-па 15W E27 2700К RL/ES/3215/3U YPZ/15-3U-B

Код: ВВ0003215
Баркод: 3800883150307
мярка: брой
Цена с ДДС: 3.99 лв.

Тези светят като обикновените лампи. Имам от тях 2х25Вт и една 100Вт с жичка, няма разлика.



Публикацията е редактирана (10-12-08 12:12)

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: val2007   
Дата:   10-12-08 19:08

На платката, намираща се в широката част на енергоспестяващата лампа са налепени определен брой електронни чаркове... Които са със съответното качество и дълготрайност.
-----------------
Важното е да се знае, че вътрешността на корпуса с платката, към който се монтират спиралите (ампулите) се нагрява доста силно и това скъсява живота на някои компоненти - в случая най-вече на един електролитен кондензатор с капацитет обикновено 10 МкФ, раб. напреж. 350-400 волта.
По същество схемата представлява преобразувател на 50-херцовото мрежово напрежение във "високочестотно" - от порядъка на 25-35 000 херца (35 КХц)...
Подобно трептене не се улавя от чоешкото око и се възприема като равномерна дневна светлина...
Руснаците дори дават съвети как по-опитните могат сами да ремонтират някои по-дребни дефекти в електрониката на ЕСЛ:
Линк 1: http://qrx.narod.ru/rem/see.htm
Линк 2: http://www.diagram.com.ua/info/sov_rad/14.shtml

В първия има изчерпателни данни за производители, техн. показатели и пр. Дори се твърди, че България е производител на ЕСЛ.
----------------------
При всяко положение обаче трябва да знаем, че ЕСЛ с емисия, близка до дневната светлина и с надеждна електроника са много по-скъпи от китайските... Освен това съществува вероятност да се нахендрим и на сполучливо издокарани на външен вид фалшификати... [smilie11]
...Както е практиката с акумулаторите за мобилните телефони...
[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: white   
Дата:   10-12-08 22:11

GenaDP написа:

> Бе пак ти ще го духаш накрая, ама чак след като свърши
> съдържанието на кашоните...

Шшш ало туй да не ти са 5 кашона с презервативи, да не мислиш, че ще сменям крушките в Дисниленд...[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: asahi   
Дата:   10-12-08 22:53

В ДЗУ Ст.Загора преди десетина години правиха нелоши ЕСЛ.


Тези руснаци ще ме съсипят - да си ремонтирам лампа за 5 лева? Мога го, ама трябва ли?

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: Kanonir   
Дата:   10-12-08 23:11

Асахи разбира се.... ако ти се спортува.... с поялника и мултицета[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: asahi   
Дата:   10-12-08 23:35

Поялника и мултицета ги вадя за по-забавни неща. Сега съм взел към 200 грама разноцветни светодиоди, ама нещо не стига времето да се позабавлявам.

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: kirilius   
Дата:   10-12-08 23:36

white: Много неща са вредни или неефективни,ама откъде накъде ще решава някой вместо мен какъв да ми е наклона на патката...


Ако спестяването на енергия засягаше само теб, ок. Но поради факта, че на теб и на много други не им пука колко енергия изразходват, такива забрани са наложителни. Причината е, че излишно високото потребление води до недостиг на ресурси и съответно повишаване на цената им. Това директно бърка в джоба (и не само там) на буквално всички жители на планетата ни. Така че патката ти ще трябва да се примири с новия си наклон [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: Amigo   
Дата:   10-12-08 23:36

asahi, като дойде новото време, ще ти давам старите крушки да ги оправяш [smilie3] [smilie8] [smilie5] [smilie5] срещу почерпка де [smilie3] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: asahi   
Дата:   10-12-08 23:41

Твърдо нье! Помня онзи щастлив миг, в който се отказах да ремонтирам телевизори. Изведнъж светът стана по-добър.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: white   
Дата:   10-12-08 23:41

kirilius по твоята логика също, както вече казах, трябва да забранят и цигарите, защото те не те удрят по джоба, а по белия дроб, после два кубика пръст и два метра кръст те чакат и много слабо ще те интересуват "високото потребление" и "недостига на ресурси" като гушнеш букета [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: asahi   
Дата:   10-12-08 23:42

Уайт, ако си забелезал все по-тясно става за пушачите.

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: Amigo   
Дата:   10-12-08 23:44

мдааа, бан на всички пушачи! [ezik] [ezik] [smilie5] [smilie5] айде давайте го по-здравословно бе, кво сте се раздимили като дяволи [smilie8] [smilie25]

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/znvr5184.JPG
http://www.enjoyfrance.com/images/stories/france/news/no_smoking.jpg




Публикацията е редактирана (10-12-08 23:46)

Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: Kanonir   
Дата:   10-12-08 23:46

asahi написа:

> Твърдо нье! Помня онзи щастлив миг, в който се отказах да ремонтирам телевизори. Изведнъж светът стана по-добър.


[smilie18] [smilie24] [smilie24] [smilie24] . Откак минах зад океана съм се отказал да ремонтирам каквото и да е даже вкъщи нещо като се наложи викам домоуправителя и той се оправя (влиза му в задълженията)[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: white   
Дата:   10-12-08 23:48

Асахи, един дядо навремето казваше: Едно време нямаше цигари и сме пушили букува шума у гората! Който иска да пуши ще си пуши! Тук става въпрос,че има пак някаква игра, не е заради икономията, то е ясно,нали се сещаш: Каквото и да ти говорят знай,че става въпрос за пари! [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: ЕК прати класическата крушка в историята
Автор: asahi   
Дата:   10-12-08 23:57

Аз за конски фъшкии съм чувал. За пари е работата, естествено.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.