Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Заповядайте пред телевизорите! Днес(понеделник), 20.50ч., БНТ1, "Преследвачът"
Автор: vizioner   
Дата:   01-12-08 02:51

Режисьор: Лъчезар Аврамов
Сценарий: Димитър Стоянович
Оператор: аз [smile]

Ще се радвам да чуя мнението ви!
Приятно гледане! [smile]

http://bnt.bg/bg/movies/details/61/bnt_predstavja_presledvachyt_igralen_film_bylgarija_2008_g

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте пред телевизорите! Днес(понеделник), 20.50ч., БНТ1, "Преследвачът"
Автор: ЕНА   
Дата:   01-12-08 05:30

успеееех!!![smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте пред телевизорите! Днес(понеделник), 20.50ч., БНТ1, "Преследвачъ
Автор: Vinsent   
Дата:   01-12-08 07:49

[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте пред телевизорите! Днес(понеделник), 20.50ч., БНТ1, "Преследвачъ
Автор: мара   
Дата:   01-12-08 07:51

божке, с мойте телевизионни навици! ще си туря едно напон=мняне на телефона и ще ида на госи на бабата на талавизия [smilie5] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте пред телевизорите! Днес(понеделник), 20.50ч., БНТ1, "Преследвачът"
Автор: тьма   
Дата:   01-12-08 12:18

vizioner[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте пред телевизорите! Днес(понеделник), 20.50ч., БНТ1, "Преследвачът"
Автор: ivanov_id   
Дата:   01-12-08 12:21

Охоооо, бравос [smilie24] [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте пред телевизорите! Днес(понеделник), 20.50ч., БНТ1, "Преследвачъ
Автор: ellisaveta   
Дата:   01-12-08 12:28

ще го гледаме [smile] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте пред телевизорите! Днес(понеделник), 20.50ч., БНТ1, "Преследвачът"
Автор: Manchev   
Дата:   01-12-08 12:40

[smile] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте пред телевизорите! Днес(понеделник), 20.50ч., БНТ1, "Преследвачъ
Автор: boni   
Дата:   01-12-08 13:18

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте пред телевизорите! Днес(понеделник), 20.50ч., БНТ1, "Преследвачът"
Автор: ukk   
Дата:   01-12-08 13:29

Успех!
Претенциозна тема - ще ми е интересно да видя! [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте пред телевизорите! Днес(понеделник), 20.50ч., БНТ1, "Преследвачът"
Автор: nevi_ana   
Дата:   01-12-08 14:18

На първата снимка на страницата в сайта на БНТ, момичето до войника, Ваня от снимките на Колов ли е????[smilie8]
Много прилича на нея, ако е тя искренно ще се зарадвам за участието и!!![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте пред телевизорите! Днес(понеделник), 20.50ч., БНТ1, "Преследвачъ
Автор: scrap   
Дата:   01-12-08 14:22

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте пред телевизорите! Днес(понеделник), 20.50ч., БНТ1, "Преследвачът"
Автор: nevi_ana   
Дата:   01-12-08 14:35

vizioner [smilie8] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте пред телевизорите! Днес(понеделник), 20.50ч., БНТ1, "Преследвачът"
Автор: charm   
Дата:   01-12-08 14:55

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте пред телевизорите! Днес(понеделник), 20.50ч., БНТ1, "Преследвачът"
Автор: bobihot   
Дата:   01-12-08 18:42

Само мен ме няма... [smilie25] [beer] [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте пред телевизорите! Днес(понеделник), 20.50ч., БНТ1, "Преследвачъ
Автор: e-mil   
Дата:   01-12-08 19:59

Аз после съм зает, затова ще се включа по-рано, понеже вече съм гледал филма. Препоръчвам да го гледате преди да четете по-долу.




Най-многото ми забележки са по режисурата. Много, ама твърде много близки планове. Съгласен съм, че историята е интимна, обаче има много начини да покажеш вътрешния свят на някого. Не е задължително да му навираш камерата в лицето постоянно.
Например сцената в бара. Виждаме пичагата скрит в героя. В момента в който разберем, че там играе друга житейска роля може да се дръпне един по-широк кадър, да видим застоялата помпозна соц обстановка, да видим, че е полупразно в делничната вечер... Пък и той го раздава баровец. Трябва да ги черпи тия мадами, да свирка за обслужване поне още два-три пъти... Освен това при влизането барманът скучае. Няма начин да види кьоравото и да не се натисне да го вземе (хем на Дими му отива да е барман-далавераджия [smilie5])...
Дотолкова е тясно, че като видях автогарата отвън и си казах: "Е-е, най-сетне малко пространство".

Обаче в чакалнята тоя телевизор с прогнозата е излишен. Хубав е като акцент - един вид нищо не се случва освен промените във времето, обаче го виждаме навсякъде. Поне да бяхте изкопали някоя стара и скучна новинарска емисия, от тия с общите приказки за прибраната реколта и т.н.

После на пътя - пак тясно: "Мога да се нанижа на върховете на боровете..." Къде ще се нанижеш, бе? Пред теб има малка тераска и зад нея дере, дето я е дълбоко два метра, я не.
Съгласен съм, че сте нямали време и достатъчно пари, ама за тази и следващите сцени с колата, като се качите на Витоша има локации бол. И стръмни склонове, и третокласни шосета и хем през седмицата е по-празно.

А пък сцената с перушинения човек, дето отвежда детето, според мен трябва изцяло да се преработи.
Когато се обръща и вижда затварящата се врата за нашия човек това е ключов момент. Тогава нещо се е пречупило в него. Вратата не може да се затваря бавно. И без това всичко се случва бавно в тоя филм. Трябва да се хлопне... му отреже пътя назад. А детето пък гледа малко вяло. Ние сме наясно, че героят не винаги е бил безчувствен - той през цялото време показва, че още вибрира от време на време. Значи като момченце е бил още по-жив. Трябва да трепне, като изгуби светлината. Или да разшири очи, или да поеме дълбоко въздух... нещо... каквото и да е.

Има още няколко такива объркващи момента във филма, но няма да прекалявам. [smile]

Като картинка си се справил отлично. Играли сте си с много гледни точки - евала!
Изкопали сте хубави локации, стар автобус, декорите вършат работа... който е бил организатор си е свършил работата.
Може би аз съм твърде претенциозен и затова няма да кажа, че като екип сте майстори, но определено сте разказали хубава история по приятен начин. "Ций Кук" е безумно труден за екранизация - щом сте измъкнали и толкова от него пак добре.

Като изключим дребните ми забележки, много ми хареса. Когато имам време, ще го гледам пак. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте пред телевизорите! Днес(понеделник), 20.50ч., БНТ1, "Преследвачът"
Автор: Marillion   
Дата:   01-12-08 20:46

ае 5 мин останаха

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте пред телевизорите! Днес(понеделник), 20.50ч., БНТ1, "Преследвачът"
Автор: yan   
Дата:   01-12-08 20:51

превключихме [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте пред телевизорите! Днес(понеделник), 20.50ч., БНТ1, "Преследвачът"
Автор: stoyan_5   
Дата:   01-12-08 22:08

Пълна боза от всякъде ..
Рядко съм толкова критичен.

Като оператоска работа е на ниво - никой не може да се мери с теб Визионере!

Но считам, че студенти от НАТФИЗ биха се справили по-добре, дори и като режисура, и сценарий ...
Не зная какъв е точно сценария, ама режисьора не е съумял да предаде авторовото послание ...
Прекалено много монолози ...
Отблъскващ главен герой /да ме прощава човека, ама не е за тази роля/ ...

Ако не беше заради Визионер да съм превключил канала още в началото ...
... чак се ядосах![smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте пред телевизорите! Днес(понеделник), 20.50ч., БНТ1, "Преследвачъ
Автор: NNNAAAMMM   
Дата:   01-12-08 22:09

на мен много ми хареса :))

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте пред телевизорите! Днес(понеделник), 20.50ч., БНТ1,
Автор: boni   
Дата:   01-12-08 22:16

На мен ми харесва, че се прави филм, който те кара да мислиш. Не е лесносмилаем, но не е и такава целта. Хареса ми заснемането като визия и поздравявам Стефан[smilie24]
Това, което не ми хареса, е че не усетих никакъв полъх от 80-те години. Старият автобус, ладата и панелките не са достатъчни за тази цел... Музиката също с нищо не допринесе като че ли..При това положение не разбрах защо действието трябва да се развива през 80-те, можеше и да си е в сегашно време.
Така или иначе едва ли може да се постигне повече с настоящите бюджети. От друга страна пък има доста уникални филми без особено големи бюджети - примерно потресаващия "Голямото плюскане" , който е заснет целия в една къща...
Твърде много се разчита на разказа, на монолога. Сякаш авторите ги е било страх, да не би зрителят да не разбере посланието ако се използват предимно визуални похвати. Не знам защо в края на филма започнах да се сещам за "Стената" на Алън Паркър[smilie3]и внушенията, изградени предимно в образи.



Публикацията е редактирана (01-12-08 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте пред телевизорите! Днес(понеделник), 20.50ч., БНТ1, "Преследвачът"
Автор: yan   
Дата:   01-12-08 23:11

една забележка- сателитните чинии по балконите във финалните кадри бяха доста за осемдесетте години

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте пред телевизорите! Днес(понеделник), 20.50ч., БНТ1, "Преследвачът"
Автор: kaiser.soze   
Дата:   01-12-08 23:15

e nama ли кой да накритикува визионер[smilie8]
аз щях да го, ама не съм гледал филма [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте пред телевизорите! Днес(понеделник), 20.50ч., БНТ1, "Преследвачът"
Автор: darksorrow   
Дата:   01-12-08 23:20

абе визионерът ме съмнява да са много хората наоколо, дето да има смисъл реално да го критикуват.

жалко, късно виждам темата - ако има къде да се види алтернативно - с удоволствие. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Заповядайте пред телевизорите! Днес(понеделник), 20.50ч., БНТ1, "Преследвачът"
Автор: kaiser.soze   
Дата:   01-12-08 23:31

карай ве, колкото за спорта [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.