Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Един красив филм
Автор: kirilius   
Дата:   30-03-05 16:31

Силно препоръчвам един филм, който сега върви по кината: "House of flying daggers" се казва. На български - "Летящи кинжали".

Изключително красив филм!

Пускам тази тема във форума, защото филмът си е направо като учебник по пейзажна (и не само) фотография.

Бях в началото доста скептичен, защото очаквах стандартните китайски боища ала Шао Лин (не че има нещо лошо в боищата). Филмът се оказа заснет със същата маниащина като "Hero" (режисьорът е същия) и пак по някаква китайска легенда. Веднъж като усети, че това е именно "легенда", на човек му остава само да се наслаждава на красотата.

Аз само седях (левитирайки на половин метър над седалката) и се чудех как е заснета всяка сцена!

За soundtrack-а да не говоря, че не останаха суперлативи...

[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Един красив филм
Автор: SKY   
Дата:   30-03-05 17:08

[smilie19] [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Знаех си! Затова си траех и чаках да го пуснат по кината.

Отговори на това съобщение
 Re: Един красив филм
Автор: borissov   
Дата:   30-03-05 17:23

Добър е, но Hero е класи над него :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Един красив филм
Автор: lebiu   
Дата:   30-03-05 17:33

борисов! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Един красив филм
Автор: Flipshot   
Дата:   30-03-05 22:43

Dneska sled kato prochetoh posta ti, momentalno otidoh da go gledam, filma e jestok, no ima nqkoi neshta koito me podrazniha.
Naprimer v edna ot bointe sceni mechovete se oguvaha kato lamarineni, e sorry ama kakaf she e toq stomanen mech koito se oguva:))
Ili puk kum kraq na filma, kogato na ediniq mu zabiha kinjala v gurba, i toi do kraq na filma se turkkalqshe po zemqta s zabit noj..:)
No kato cqlo filma e super!! I mackata naistna e strashno krasiva! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Един красив филм
Автор: murnau   
Дата:   30-03-05 22:47

Az haresvam Tigur i Drakon.
Hero ne me izkefi.

Отговори на това съобщение
 Re: Един красив филм
Автор: jumbo   
Дата:   30-03-05 22:52

тигър и дракон муахахахахахахахахахахха
разписанието на летище внуково
баси тъпнята
кацнал бръмбар на трънка па почна да дрънка
бУза

Отговори на това съобщение
 Re: Един красив филм
Автор: murnau   
Дата:   30-03-05 22:58

jumbo, ne razbirash ti ot poezia,
tva e iasno ot pruv pogled
ne se izkazvaj tolkova nepodgotven
...

Отговори на това съобщение
 Re: Един красив филм
Автор: feon   
Дата:   30-03-05 23:03

Tigur i Drakon e tipichen primer za kitaiska estetika! Dori i samo ot tazi gledna tochka e dosta interesen! Puk i edin ot malkoto happy endove, koito sa me vpechatlili! (toi sushto e dosta tipichen)

jumbo, naistina se izkazvash dosta nepodgotven..[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Един красив филм
Автор: feon   
Дата:   30-03-05 23:06

hm a mackata men malko me drazni, malko e zaharosana, puk i v tezi vse edni i sushti roli na princeska... [smilie5] [smilie5] [smilie5] t.e. poveche e hubava, otkolkoto aktrisa.

p.s. Kinzhalite smyatram da gledam v kraya na sedmitsata[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Един красив филм
Автор: psychonaut   
Дата:   30-03-05 23:09

тези филми третират легенди с дълбок символизъм и нямат никаква претенция за достоверност на сюжета - който не харесва легенди, да не се занимава с тях, а да си гледа американските касапници с бели и черни нинджи и т.н. bullshit [smilie3]
аз пък попаднах на supersize me, който показва в детаили как макдоналдс хипнотизират клиентите си и персонала си с разни маркетингови трикове. част от филма показва например как един човек, мина на макдоналдс диета за един месец и качи сума килограми, холестерол, депресира се и направо се сдуха адски :) заслужава си гледането ТУК за даунлоуд



Публикацията е редактирана (30-03-05 23:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Един красив филм
Автор: jumbo   
Дата:   30-03-05 23:17

бе аре у леву бозаджийска работа
хон гил дон все едно
дори и във фентъзито има основание за да летят а тук.....

бУзааааа

колко по-стойностни филми има......
погледнете дух куче в него колко от японската естетика има.... а е обикновен екшън но каск е изигран....
погледнете легенда за багър ванс
тривиално но затаяваш дъх почти фентъзи

ако тръгна да изрежда култови филми сравнено с бозите изредени по-горе[smilie7] [smilie7] [smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Един красив филм
Автор: murnau   
Дата:   30-03-05 23:20

be nishto ne kaza za poeziata...

Отговори на това съобщение
 Re: Един красив филм
Автор: feon   
Дата:   30-03-05 23:21

jumbo [smilie10]

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Един красив филм
Автор: jumbo   
Дата:   30-03-05 23:27

кво се чудиш бе?

Отговори на това съобщение
 Re: Един красив филм
Автор: feon   
Дата:   30-03-05 23:56

Jumbo, доста съм се интересувал от китайска, японска и т.н...мм естетика да го наречем по/общо, и ти се чудя как можеш да подхождаш толкова буквално към филмите им?![smilie11]
Прочети наистина малко корейска, китайска и т.н. поезия, проза (и съвременна и древна) може би ще погледнеш по друг начин.

Най-малкото няма да се изказваш толкова категорично /т.е. кажи "не ми харесват", "не ги разбирам"../.

Известно ли ти е например, че почти всяка дума от китайския език, почти всяко действие са обвързани с поетическата им традиция. /И тази традиция е толкова силна, до такава степен сраснала със съзнанието на китаеца, че днешната литература не може да каже нищо, без да е свободна от асоциация с традицията... дори повече - почти и е било непосилно да създава нови поетични символи, т.е. трябвало е да измисля нов поетичен език, който да си проправя път/.

Та мисълта ми е, че в сравнение с това, което разбираме ние от /другото/ китайско кино, е нищо спрямо онова, което разбира китаеца!

Та - не бъди буквален спрямо неща, при които буквалното и преносното са не само неразделими, а са и едно!


Отговори на това съобщение
 Re: Един красив филм
Автор: psychonaut   
Дата:   30-03-05 23:56

ааааа, заеби :) [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Един красив филм
Автор: borissov   
Дата:   31-03-05 00:00

Хм, мен също "Тигър и Дракон" не ме впечатли особено.

А мацката от "Кинжалите" страшно ми харесва, въпреки че по принцип не си падам по азиатски убости. Ама там из нейния вилает, северен Китай, били много шукаритетни...Ще поживеем, ще видим :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Един красив филм
Автор: jumbo   
Дата:   31-03-05 00:01

абе ясно ми е китаеца си пада по летящи инсектициди [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
скоро няма да се прекарам да гледам пак китайска поетика [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Един красив филм
Автор: murnau   
Дата:   31-03-05 00:04

poetika i poezia sa razlichni poniatia [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Един красив филм
Автор: carl_cox   
Дата:   31-03-05 00:45

след ХОН ГИЛ ДОН не признавам нищо[smilie5]

онзи ден гледах "Pi" -оригианлен подход и интересно виждане...вярно че филма май е от 1998г , но на мен сега ми попадна...[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Един красив филм
Автор: Flipshot   
Дата:   31-03-05 00:49

Pi mi e edin ot favoritite!:)

Отговори на това съобщение
 Re: Един красив филм
Автор: borissov   
Дата:   31-03-05 00:50

Оооо, Пи е страхотен...Задължителен филм!!

Отговори на това съобщение
 Re: Един красив филм
Автор: Flipshot   
Дата:   31-03-05 00:53

A soundtracka mu sashto e razmazvasht!

Отговори на това съобщение
 Re: Един красив филм
Автор: Flipshot   
Дата:   31-03-05 00:56

No kato sme trugnali s filmi za samurai i t.n.. Ichi The Killer sashto e jestok! Tva si e napravo massacre.... :) Ichi gi pravi vsichki na kaima![smilie24] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна