Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Snimane na koncert
Автор: kaschiyski   
Дата:   27-03-05 23:35

Iskam savet ot hora koito sa snimali na koncerti, v zala ili klub.
Kak se snimat muzikanti? Sus ili bez svetkavica. Koe da e s prioritet visokata skoros, blendata ili niskoto iso. S kusa ili dulga optika da snimam.
Az nqmam opit sas podobni snimki(samo vednuj pri kofti uslovia) a iskam da snimam edni priateli, metali koito shte svirqt v stolichen klub. Imam 300d sas standartnata optika i imam i sigma 70-300.
Vidqh che nikon_f2 e master ako moje toi da kaje neshto shte sam blagodaren



Публикацията е редактирана (28-03-05 00:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Snimane na koncert
Автор: nemchev   
Дата:   28-03-05 09:04

ami tva koe da e s prioritet si zavisi ot teb.kakuv efekt goni6.6te razmazva6 li malko dvijenieto?nqma li da go razmazva6?uto4ni se kakvo to4no iska6 da napravi6 i moje da ti pimogne nqkoi[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Snimane na koncert
Автор: БАЛЕВСКИ   
Дата:   28-03-05 09:24

Много зависи от условията в залата - най-вече от осветлението, както и какво целиш.
Исо-то ти дава свобода да снимаш и без светкавица, ако наличното осветление е достатъчно (дори е препоръчително, за да избегнеш тунелния ефект в големите зали при снимане със светкавица, ако осветлението не е равномерно по цялата сцена). Тук имам публикувана една снимка на диригент, който съм снимал в зала "България". Там не се налагаше да се използва светкавица (не беше и препоръчително, защото имаше и ТВ камери, а аз бях на сцената; когато, обаче, снимаш от публиката е по-кофти, защото се получават дълбоки сенки по лицата заради горното осветление и липса на насрещно такова - в този случай светкавицата я използваш за просветка. Но имай предвид, че се смущава човека, когото снимаш). Снимал съм с дългофокусен обектив, защото така се налагаше, но и широк ъгъл съм използвал, при други цели. Блендана може да ти е приоритет, когато снимаш група музиканти и желаеш добър фокус да има върху всички тях. Наблюдавай скоростта, на която "падаш", за да не размажеш обектите, ако не си стабилен и си без статив. Друго е, обаче, когато снимаш в клуб. Там, обикновено, е по-тъмно... след като си с дигиталка, пробвай различни варианти, а после анализирай резултата си и сам ще стигнеш до извода как да снимаш. Всичко се учи с опита.


Отговори на това съобщение
 Re: Snimane na koncert
Автор: Vinsent   
Дата:   28-03-05 10:57

БАЛЕВСКИ даде тук добри указания.[smilie24]

Ако искаш, на долния линк можеш да видиш резултати от мой репортаж за блус-феста в София. Към това което съм написал там мога само да добавя, че би било добре ако се използва статив. Тогава за съжаление не носех със себе си.

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=122197&t=122197&phorum_uriauth=

Желая ти успех![shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Snimane na koncert
Автор: 5kan   
Дата:   28-03-05 12:29

за статива - по-удобен и мобилен в такива случаи е монопод (еднокрак статив), иска малко практика, ама не пречи и се работи бързо

Отговори на това съобщение
 Re: Snimane na koncert
Автор: Nikon_F2   
Дата:   28-03-05 18:09

[smile] Всичко казано по-горе общи линии е вярно, но твърди правила няма. На големи концерти по принцип се снима без светкавица, дори ти го напомнят преди да те пуснат пред сцената. На по-малки или по-купонджийски се допуска всичко, но това едва ли значи да извадиш очите на музикантите от светкане. [smilie5]
Големите концерти се правят на голяма сцена. Там по-дългите обективи са задължителни. Иначе ще останеш само с общи планове.По-голямата светосила и ISO са предимство.Имаш една "критична" скорост, след която образите почват да се размазват. Първо ръцете, после и останалата част от фигурата.(Виж снимката на Пепи Гюзелев в конкурса)Такива кадри са ефектни, но ако решиш да ги пуснеш в някой всекидневник рискуваш да останеш недооценен.. Все пак крайната преценка е на автора.
На големите концерти много често не те допускат близо до сцената,(някои от "великите" са суетни и не искат да им смимат бръчките) на по-малки можеш да стоиш с опрени на сцената лакти и никой не те притеснява, в някой клуб можеш да бъдеш непосредствено до групата.
Както ти казах няма правила: трябва да прецениш сам.
Концертите на чуждестранните групи са по-добре осветени, български осветители са интересни представители на вида, които мислят че контровото осветление е най важно за изграждането на кадъра.[smilie19]
[beer] [shtrak] [beer] [shtrak]
Пускам ти и два кадъра от концерта в личния си профил. Поради глупавите правила на сайта не мога да публикувам повече. Ако утре не забравя ще пусна още...[beer][smilie24] [beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Snimane na koncert
Автор: garfi   
Дата:   29-03-05 01:02

Nikon_F2 [shtrak] [shtrak]

[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Snimane na koncert
Автор: Flipshot   
Дата:   29-03-05 09:21

Az obiknovenno kato snimam v club, slagam na 200iso + svetkavica i prioritet na skorost [pridurjam se okolo 1/30 obiknovenno]
Ponqkoga obache izpolzvaneto na prioritet na blenda ili skorost ne dava dobur rezultat, zashtoto ako aparata izmeri v momenta, v koitos svetne BLITZa i snimash sled kato izgasne...pulna tumnica v kadura. Taka che ponqkoga full manual varshi po dobra rabota :) Abe obshto vzeto praish nqkolko kadura i precenqvash kak e nai udobno, ili kakto kaza Nikon_F2 "tvurdi pravila nqma" [smilie5]
Inache osnovniq problem pri snimane v club koito me muchi, e ujasniq avtofokus na olympusa [ujaaasnooo baven poprincip, a na tamno e koshmar...[smilie2] ]

Отговори на това съобщение
 Re: Snimane na koncert
Автор: kaschiyski   
Дата:   29-03-05 20:15

Blagodarq za spodelenia opit i otdelenoto vreme[smilie24]
Az ostanovih che shte snimam na RAW, che po lesno se maha shuma i na 3200 iso za da moga da si pozvolq visoki skorosti i zatvorena blenda. Az si slojih v profila edni snimki koito sa snimani po gornata shema , samo che bqh na 18 red i ot tam s dulgia obektiv i se poomacaha.
Utre sigorno shte hodq na Milcho Leviev i se nadqvam da moga da snimam i da se poluchi neshto

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна