Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 sigma SD10 ,струва ли си?Плащам за проба
Автор: toncho   
Дата:   20-02-05 20:03

Имам възможност да си внеса една такава нова Сигма - комплект.Ще ми излезе около 2000лв ,като комплекта включва 2 обектива - 18-50 и 55-200,карта 2гб,трипод,чанта ,два комплекта (6 филтъра) УСБ рийдър и още разни дреболии.
Като махна от цената обективите картата и другите неща, тялото излиза под 1200лв [smilie8]
Изчетох разни ревюта ,включително и това на Фил Аски,който накрая казва, че никоя камера с баер решетка не може да се сравнява с тази Сигма по възпроизвеждане на фините детайли, което правело общото възприятие на снимката особено при пейзажи с много детайли,неповторимо - виждали се всички дребни детайли,които другите камери ги замазвали.
Има и бая недостатъци де .
Ако някой има такава ,ама 10-ка ,не 9-ка ще съм благодарен ако можем да се видим и да ми даде да ударя 20-на кадъра на моя карта .Софутера ще си го намеря.
Плащам за услугата 20лв.


Отговори на това съобщение
 Re: sigma SD10 ,струва ли си?Плащам за проба
Автор: jumbo   
Дата:   20-02-05 20:13

жоро и асенс имат 9 ки

Отговори на това съобщение
 Re: sigma SD10 ,струва ли си?Плащам за проба
Автор: toncho   
Дата:   20-02-05 20:31

9-ката е бъгава ,има проблеми с шум и парцали в единия канал,няма високо ИСО и т.н.
За 10-ката четох ,че повечето работи са оправени с изключение на дългите експозиции,ама искам да пробвам

Отговори на това съобщение
 Re: sigma SD10 ,струва ли си?Плащам за проба
Автор: assens   
Дата:   21-02-05 00:23

Тончо,

ако ми докараш цена на тялото 1200 лева, ще го купя. за съжаление, сд10 е поне 1200 долара за тялото.

SD10 няма в България, до колкото ми е известно. Може да пробваш някоя от SD9-ките.

Ако проблемите, които си изредил те притесняват, по-добре си вземи EOS 300D :)

поздрави,
Асен.

Отговори на това съобщение
 Re: sigma SD10 ,струва ли си?Плащам за проба
Автор: toncho   
Дата:   21-02-05 00:27

Не е вярно ,цените са паднали доста.
Имам приятел ,който може да ми вземе и донесе ето този комплект:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=30020&item=3874487430&rd=1

Отговори на това съобщение
 Re: sigma SD10 ,струва ли си?Плащам за проба
Автор: toncho   
Дата:   21-02-05 00:29

300Д съм имал вече ,мерси няма нужда

Отговори на това съобщение
 Re: sigma SD10 ,струва ли си?Плащам за проба
Автор: Георги   
Дата:   21-02-05 00:30

а дали цената ще остане така в края на търга?

Отговори на това съобщение
 Re: sigma SD10 ,струва ли си?Плащам за проба
Автор: toncho   
Дата:   21-02-05 00:32

А дали виждаш надписа buy it now ????
няма търг - това е крайна цена[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: sigma SD10 ,струва ли си?Плащам за проба
Автор: assens   
Дата:   21-02-05 00:38

Виж, камерата е много хубава, но има особености. Пътво, ако искаш да постигнеш максимални ресултати с нея си приготви поне още $1000 за обективи. Аз мойта я взех от Cameta, ShopSunshine не ги знаех :)

Вземи я, ако не ти хареса, ще ти я купя :) Аз знам, че тази камера си заслужава парите.

ако искаш може да ти врътна едно CD с X3F от мойта камера.

поздрави.

Отговори на това съобщение
 Re: sigma SD10 ,струва ли си?Плащам за проба
Автор: toncho   
Дата:   21-02-05 00:46

Аз знам ,пробвал съм 9-ка в Австрия ,имам и файлове от нея.
Това са камери за ценители,не е за редови шракачи. Само който разбира може да я оцени.
Имал съм 300Д ,Никон Д100,пробвал съм и 20Д и Д70 - тва са баер мазачки и всичките са един дол дренки,нека се мята народа на тях.
9-ката е хубава ,но има недостатъци ,които при 10-ката са пооправени явно и няма смисъл да вземам 9-ка.
Най-ми липсва при 9-ката високото ISO
И все пак ми се ще да пробвам 10-ка преди да я взема ,ама няма май
Иначе имам Никон Д100 за сватбарски цели [smilie18]



Публикацията е редактирана (21-02-05 00:51)

Отговори на това съобщение
 Re: sigma SD10 ,струва ли си?Плащам за проба
Автор: assens   
Дата:   21-02-05 01:09

Тончо, явно си в час с нещата. Виж, основната разлика м/ду SD9 и SD10 е това, че в "новата" матрица са добавени микролещи. (Другото е, че 10-ката работи само с един вид батерии).

Другите подобрения са само фърмуер/софтуер. Софтуера за пост процес е еднакъв. Относно матрицата, микролещите позволяват да се повиши динамичния обхват, както и да се повиши светлочивствителността.

Разбира се, че 10-ката е по-добра от 9-ката. Когато аз взех 9-ката, разликата беще от около 600-700 долара, и предпочетох да си взема добри обективи за нея, вместо да си взема 10-ка със скапани обективи. В интерес на истината аз също си взех пакет, но китовите обективи не ги използвам. Дори си взех и едно филмово тяло :)

Да знаеш, че на Сигмата ауто-фокуса е много зле.. май си е най-зле от всички, така че ще трябва да го преживееш.. за сметка на другите и качества. Също така, ТТЛ-а на светкавицата нещо не работи :) ама и това се преживява..

Аз лично мисля дали да не взема и една 10-ка скоро, само да се видя с малко пари, че ми гепиха колата по нова година, и сега още връщам заеми, щото се набутах извънредно за друга :(

Ако си ценител, и не ти е необходимо ИСО > 400, бърз автофокус, и бърза камера, сигмата е най-доброто за тези пари!!!

По отношение на цена/качество, по-добър апарат не съм срещал.

Прочети този тред: http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1027&message=12313177

препоръчвам ти да прегледаш този форум.

Отговори на това съобщение
 Re: sigma SD10 ,струва ли си?Плащам за проба
Автор: knutanozavar   
Дата:   21-02-05 09:34

http://www.sigma-foto.de/cms/front_content.php?idcatart=377&lang=1&client=1
Ei tuk moze da probwash, dali ste ti izprawqt test kufar-a sus SD10kata...

Отговори на това съобщение
 Re: sigma SD10 ,струва ли си?Плащам за проба
Автор: jumbo   
Дата:   21-02-05 10:03

само който разбира може да я оцени[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] за пейзажи може и да става и да вади по-добра картинка от мазачките но в останалите 95% мазачките се справят по-добре [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: sigma SD10 ,струва ли си?Плащам за проба
Автор: assens   
Дата:   21-02-05 12:12

Jumbo, тука не говориме за мазачките, а за Сигма. Защо дигаш шум. Човекът, очевидно знае за какво става въпрос, имал си е мазачки достатъчно, ако го кефеха, нямаше да се интересува от сигмата..

всички знем, че сигмата е един скапан апарат, стига сте ривали. за толкова пари, такава баница.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна