Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Лентов апарат?
Автор: leia   
Дата:   15-02-05 14:15

Нищо не разбирам от летови апарати :( трябва да избера един като подарък за рожден ден...
Спряла съм се на един Канон в Метро за около 300лв, мисля че е n 3000, но не съм много сигурна...
Другият е NIKON N 80 предлагат го в базара... но пък без гаранция [smilie2]
Mоже ли да ми кажете струва ли си Канона парите и кой от двата е по-добър...

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов апарат?
Автор: m.o.p   
Дата:   15-02-05 14:24

Nikona e mnogo po dobar no ne znam s kakvo kachestva e t.e. dali e zdrav i ne e povreden!!!Canona predpolagam e eos 3000 v kit s obektiv!!!Toi sashto ne e losh no razberi dali Nikona e zdrav!!!Vapreki che se samniavam zashtoto cenata inache mu e dvoina!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов апарат?
Автор: plamennk   
Дата:   15-02-05 14:27

ако е за канон по добре 300V или 300Х предполагам става въпрос за лщбителско снимане а не за професионални цели

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов апарат?
Автор: thor   
Дата:   15-02-05 14:27

естествено че N80 ,според зависи цената и състоянието ,нема по добро от Nikon при филмовите ( е това си е мое мнение - като на притежател и на двете марки съответно на Nikon F80 и Canon Elan 7 - но пък за в бъдеще ако стане така че на този на който искаш да направиш подарък реши да мине на цифров DSLR ,там незнам Canon са с по големи възможности и с поне 30% са по евтини магиите им ) ,особенно пък в класа на N80 ...[smilie6]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов апарат?
Автор: leia   
Дата:   15-02-05 14:49

Благодаря ви много! Апарата е подаръка за мъжа ми, завършил е фотографското училище, така че апарата да не е съвсем за балъци [smilie5] но дигиталките нещо не го привличат, само аз снимам и затова съм решила за рождения му ден да го изненадам с лентов.... не ми се дават обаче повече от 300лв. че не знам дали ще го използва [smilie5]



Публикацията е редактирана (15-02-05 14:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов апарат?
Автор: thor   
Дата:   15-02-05 15:02

ми по балъшки от Canon-четата надолу от серията EOS 30 ,( аз поне така мисля че няма ),а този N/F 80 си е супер фотоапарат аз го имам от 3 години и си е супер има си всичко което може да желае един фотограф ,страшно кефи и възможността да се използува и със старите дистанционни ( жилата де ) при нощни снимки ,а и най вече при ситуации при които се ползува статив ( така се пести и от батериите ) ,също така и рамката/решетката за нивелиране при снимки на сгради изобщо фотоапарата е страхотия за класа си има си и спот мерене което няма да намериш при Canon-четата за които пишеш - ако е на прилична цена и е добре запазен изобщо не се замисляй - аз бих ти препоръчал да си вземеш и един грип за алкални или презареждащи се AA батерийки за мен е незаменимо удобство ,аз лично не бих дал и 150 лева за въпросните Canon-чета просто не си струва ,но това си е мое мнение ,събери повече мнения и успех ....[smilie6]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов апарат?
Автор: KrisoPower_EOS   
Дата:   15-02-05 16:21

Хехехе Тор, караш ме да се насирам от смях на думите ти. Канончетата били боклуци, ей ... в метро е Канон 3000N и апарата си е перфектен. Айде кажете кавко Н80 (освен спот меренето) има в повече от 3000N. Че е пластмасов ли, ми че то е по-добре, по-лек ти е, 150 лева не бил дал. Ей, аз не съм голям разбирач, ама като тич ета поста Торчо, направо се издигам в очите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов апарат?
Автор: thor   
Дата:   15-02-05 16:31

DrisoPower_EOS ти вече си се насрал с коментара си ,нема кво и да го коментирам ,като си избършеш акото ,заповядай пак да коментираш [smilie5] [smilie5] [smilie5]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов апарат?
Автор: avi   
Дата:   15-02-05 16:35

KrisoPower_EOS

по-добре целувай ръка на thor за това, което научаваш от него... но защо ли ми се струва, че няма да се научиш никога...?

thor - не му обръщай снимание.. това е 16 годишния кристиянчо, луд фен на рали спорта, и фолксваген-транспортера на баща си. явно отскоро и на Канон... не един е форума, в който демонстрира перфектно познание на материята с която се занимава, от цените на рали "бегачките" от световния рали шампионат, през карбоновите сплави за калници и - гледам тука - фотокамерите, светкавиците и филтрите...

та така.. :) просто детето явно кара тежък пубертет - не му се сърдете :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов апарат?
Автор: thor   
Дата:   15-02-05 16:42

хехе ми нали теребе да има веселба ,иначе малко скука ,без такива елементи ,то за разбиране всеки разбира от това което е пипал ,естествено ако се е задълбочил поне малко ,за да си извади някакви поучителни изводи ,иначе според мен възрастта не е критерий ,това че е на 16 год мисля си аз не му пречи да знае повече от някои които са два и три пъти по стари от него ,но пък хубаво е и да си изтегли и характеристиките на фотоапаратите за които се изказва и тогава ще се съглася с него ,хмммм а за връзване ми не се де ..то нема и за какво ..[smilie6]
avi[smilie24]
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов апарат?
Автор: avi   
Дата:   15-02-05 16:45

thor - съгласен 101% с тебе - просто споделям опита си с него - че да не му се нервирате много :))

лошото е, че явно не му се чете на детето, не само спецификаиците, ми и тва което му се пише лично за него :))

нейсе :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов апарат?
Автор: Travis   
Дата:   15-02-05 18:19

Nikon F80 ne moje da e greshka - ima si ogranichenia, no spored men e nai-dobrata plastmasova/lubitelska AF SLR koiato moje da se nameri za pod 1000lv...no ne znam kak shte ia namerish za 300??? Tova ako darjish na AF de...

Samo bih te posavetval - nov i s garancia vinagi e po-dobre ot star i bez garancia. Ako ne znaesh kade da gledash stara kamera, ne kupuvai 2-ra raka.


Отговори на това съобщение
 Re: Лентов апарат?
Автор: plamennk   
Дата:   15-02-05 18:35

thor искаш да повярваме че ф80 е по добър от 33-ката ти ли хмм... чини ми се че не е така. по въпроса да сравняваме 3000н с ф80 съм съгласен, ама с 33 -ката на канон

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов апарат?
Автор: thor   
Дата:   15-02-05 19:03

plamennk въпреки че не пиша никъде за EOS 33 ,за мен F/N 80 е определено по добър ( не по добър а даже и ще подчертая че е много по добър от EOS 30/33) ,пък дори и да е пластмасов ,та значи казваш имаш ги и двата и след като си ги ползувал известно време си решил че EOS 33 е по добър от Nikon F/N 80.. би ли ми разяснил в какво е по добър ..като изключим фокусирането със зеницата на очите ,което за мене си е чист гевезелък [smilie11]
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов апарат?
Автор: hose   
Дата:   15-02-05 20:07

kato niama da davash poveche ot 300lv. pomisli za f55 na Nikon - pak go ima v Metro - e ne moje da se sravniava s f80 no nikak ne e losh
a f80 shte e s sigurnost poveche ot 300lv.

mislia che vuprosnia canon e ot sushtia klas kato f55 - ne sum 100% obache

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов апарат?
Автор: plamennk   
Дата:   15-02-05 20:07

http://www.canon.com/camera-museum/camera/2000-/data/2000_eos7.html
Canon Elan 7 - 30/33

нямам ги четох им спецификациите и на двата

автофокуса и меренето при канона са по добри ми се струва, а и другите гевезелъци (екстри)както казваш ти

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов апарат?
Автор: cristo   
Дата:   15-02-05 20:16

а бе plamennk, thor е яко колекционер, снимал е и има какво ли не и щом казва че чещо е много по-добро, значи то е поне по-добро (винаги има доза съмнение [smilie3] )

thorски а бе тези обективчета за К-байонет, Петнаксовите, (пък може някоя друга марка), имаш ли нещо на 80-100мм. дето не му се кефиш.... [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов апарат?
Автор: thor   
Дата:   15-02-05 20:25

верно няма да се заяждам ,но навсякъде съм писал ,че мнението ми е персонално и коментарите ми се базират на него,както и на факта че притежавам и двата фотоапарата ....[smilie6] та таквизи ми ти работи ..plamennk ..определено надвечер Nikon-а мери по добре ( както и при контражур спот-а за мен е незаменим ) и точно за това и го ползувам щракам диапозитиви най вече Provia 400 с него докато през деня щракам с EOS Elan7 с Provia 100 и сега очаквам и Velvia 100 да видим как ще е с нея ,нема просто нема как EOS 30/33 да е по добър за мен в сравнение с F/N80 ..е ако става въпрос за дълги телета ,но и двата са много слабички за такива ,или за скъпи обективи ...хмм каквито не бих качил нито на единия нито на другия ...все пак става въпрос комплксно с кой фотоапарат един аматьор експерт би се чувствувал най добре във всекидневието и би се възползувал от възможностите му ,а не само при определени ситуации - които биха му се случили веднъж на 5-6 години..единствено в бързината и тишината на фокусирането с USM обективи мога да призная преимущество на EOS 30/33 над Nikon F/N80 ....и за да не съм голословен .....

https://photo-forum.net/static/forum/2006-04/rcuw2779.JPG
http://img.photobucket.com/albums/v713/nabaira/Elan7-F80.jpg


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов апарат?
Автор: plamennk   
Дата:   15-02-05 20:32

еи ама на заден план се вижда моя пост ха...
ок няма да спорим по въпроса. знам че снимаш повече и с доста разни машинки
пък да си призная съм фен на канон особено на по старите моделчета
справка профила ми [beer] [beer] [beer] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов апарат?
Автор: cristo   
Дата:   15-02-05 20:41

:))) аз какво ти писах по-горе, thor може да ти направи снимки на 15 апарат за 15 митути :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов апарат?
Автор: Travis   
Дата:   15-02-05 20:41

Prostichko kazano,

Ako Canon naistina ne potvarjdava fokusa s nemarkovi obektivi, za men tova e GOLIAM plus za vseki Nikon. Drug vapros e che az N55 nikoga ne bih preporachal.

Ako sam snimal samo s MF SLR kameri, sigurno mnogo shte se zaradvam na F80


Отговори на това съобщение
 Re: Лентов апарат?
Автор: thor   
Дата:   15-02-05 20:47

ами аз не искам и да споря и с двата фотоапарата се правят чудесни фотки ,просто Nikon-а е по удобен аз и го писах по горе ,с решетката си ,с дистанционното ,най вече със спот меренето си ,верно кеф си е с USM обективи ,но само толкова ,като почнеш да щракаш и с двата фотоапарата разбираш как ти липсва това което Nikon F/N 80 има в повече ,още повече че с един добър светломер можеш да си ползуваш и стари Nikkor обективи без да става нужда да купуваш преходници ,,,ааа да не говорим за снимки със светкавица Nikon-чето е по добро и то доста ,иначе аз ми харесват хубавите обективи EF на Canon които няма да намериш при Nikon ,

ама за тея магии си требат кинти ,така че ако финансите са ограничени за мен Nikon-чето е по добро разрешение още повече че оттатъка в раздел базар според мен си има една супер оферта ..е за 400лефчета супер-фотоапарат с обектив ,не виждам по добро нещо да се предлага за сега в момента така че ,ако се придържаме към питането на този който е пуснал темата ..аз казвам да грабва фотощрака от раздела базар и изобщо да не го сравнява с Canon-четата за по 300лефа които кой знае къде из некоя дълбока китайка провинция се произвеждат като самоделки [smilie5] както навремето си спомням имаше такива часовници RUHLA от DDR-то които ги правеха надомно ......[smilie6]

[beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов апарат?
Автор: papi   
Дата:   15-02-05 20:59

взимай F80

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов апарат?
Автор: thor   
Дата:   15-02-05 21:01

цристо те там всичките на 80-100mm Pentax са хубави нема лоши с какъвто и да са байонет ,аз такива работи мога само да разменя ,ама немам ,все пак каквото съм имал по сносно Pentax съм го разменил ,по принцип не продавам ,аз ти бях писал ,ако търсиш качество/цена Takumar ама са по скъпи по принцип ,ако търсиш качествена картинка и по ефтинки CZJ DDR тея са добри и като гледам и са ефтинки ,въпреки че съм пипал само едно две такива ,съм убеден че не са по лоши като цяло от Takumar-рите и имаш възможност да си ги намериш на ефтинийка по евро-eBay-я гледай тука :

http://m42.povlab.org/

наш Къцко [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie6]
и той е лепнал няколко готини фотки на тва сайт-че [smilie24]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов апарат?
Автор: cristo   
Дата:   15-02-05 21:01

ама тъпо че не мерят със стари обективи
как могат от Никон да си вкарват такива автоголове с по-новите апарати...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна