Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Лични профили и екипировка
Автор: tsarpepe   
Дата:   08-02-05 23:00

Една идея от photo.net...Който е ходил на сайта, сигурно е видял, че те имат доста изпипана система за анотиране на снимки. Под (почти) всяка снимка се изписва с какво е правена и (често) как. На мен лично ми омрьзна в този форум да попадам в следната ситуация: видя снимка, която ме интригува, искам да разбера с какво е снимана, кьде, с какви филтри, какво и правено вьв Photoshop, итн; всеки пьт трябва да питам отделно, авторьт да отговаря (или не). Знам, че не можеш да задьлжиш авторите да пишат каквото и да било. Но може да се улесни процедурата. Вьв photo.net всичко започва от профила. Когато се регистрираш, имаш вьзможност да вьведеш всички джаджи, които използваш при снимане: камери, обективи, филтри, филми, скенери, итн. После, когато качваш снимка, просто избираш от личното си меню нещата, с които си я правил. Ясно, не всички го правят, но с времето все повече хора се научават. Цялата система изглежда много професионално. Още нещо: когато вьвеждаш екипировката си, има опция за вьвеждане на серийните номера на апарати и обективи. Това, според мен, е много полезно в случаи на открадната техника. Хората от форума могат лесно да проверят дали това, което им предлага някой, не е откраднато от друг член на форума. Струва ми се, че в малка страна като нашата, това ще работи много по-добре, отколкото вьв photo.net, който е световен форум.
Сега сьм готов да бьда разпьнат за поредната "утопична" идея, която пускам. Ето, вече виждам как идва papi да ми се кара, че се опитвам да предложа нещо, което не е записано в правилата на photo-forum.net.

Отговори на това съобщение
 Re: Лични профили и екипировка
Автор: svetalcho   
Дата:   09-02-05 07:52

[smilie24] [smilie24] na men ideiata mi haresva

Отговори на това съобщение
 Re: Лични профили и екипировка
Автор: LTG   
Дата:   09-02-05 08:26

[smilie24] [smilie25]
Мисля, че идеята е добра. Така по-незнаещите ще се учат от по-знаещите. И без това всеки като качва снимка я обработва преди това, замисля се за заглавие и категория в която да я качи, няма да е особен проблем да се сложат няколко отметки. Тази информация за да не пречи може да се показва на 2-ри екран при натискане на бутон, а не под самата снимка. Незная дали няма да се опрости всичко ако може да се тегли инфото от EXIF-а на самата снимка, но това програмистите ше го кажат.
АЗ СЪМ ЗА![smilie24] [smilie18] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични профили и екипировка
Автор: jumbo   
Дата:   09-02-05 09:51

че това го има отдавна в култа...

Отговори на това съобщение
 Re: Лични профили и екипировка
Автор: Todd   
Дата:   09-02-05 09:54

Само да не се получи снимано с EOS 300D и с не знам къв си обектив ,филтър а да пише че е с няква сапунерка :) Иначе и аз съм ЗА идеята .[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Лични профили и екипировка
Автор: crazyman   
Дата:   09-02-05 10:00

И аз съм за идеята, защото досега не съм обработвал снимките си с нищо . Е крайно време е и аз да започна ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Лични профили и екипировка
Автор: lyubie   
Дата:   09-02-05 10:25

Смятам, че идеята е добра. Аз и без това под всяка снимка пиша с каква техника е направена, за да могат да си вадят изводи хората, които се интересуват.

Отговори на това съобщение
 Re: Лични профили и екипировка
Автор: n1x0n   
Дата:   09-02-05 10:37

Така по-незнаещите ще се учат от по-знаещите.

На какво точно ще се учат?!
Тази техномания, дето принципно се вихри тук, е толкова вредна за хората, че нямам думи.
Вие фотография ли искате да правите или какво?! Какво значение има с какво е правен кадъра?!
За да слушам после в ICQ по цял ден оплаквания в стил "аз няма да снимам повече, щото с тая сапунерка/тоя китов обектив нищо не става"?! И то от хора на които 90% от форумците могат само да им завиждат за снимките!!

Пълно е с въпроси "ама с кво си снимал", "ама рязък ли ти е обектива", "на колко мегапиксела е това", "як ли му е ДОФ-а" и прочие технарщини, което не е престъпление, но на фона на това че никой не пита "как си докарал тази композиция", "откъде си се научил да работиш така с цветовете", "как си го докарал това осветление" е доста странно!

Отговори на това съобщение
 Re: Лични профили и екипировка
Автор: Gafa   
Дата:   09-02-05 10:45

n1x0n [smilie24] [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични профили и екипировка
Автор: boni   
Дата:   09-02-05 10:49

никсън[smilie24]
За тестове и други подобни - имаме форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Лични профили и екипировка
Автор: tsarpepe   
Дата:   09-02-05 11:05

никсьн

не ставай един от хората, които дьржат да определят "за кого и за какво е форума" Форума е за всички нас и за всички теми, които ни интересуват. Да, и аз искам да знам "как си докарал тази композиция", "откъде си се научил да работиш така с цветовете", "как си го докарал това осветление." Сьгласи се, че на тези вьпроси не се отговаря лесно. На вьпросите "с каква камера," "с какьв обектив" и "с какви филтри", от друга страна, се отговаря лесно и рутинно. Ако някой иска да си прави от това мания, негова си работа. Аз просто искам да знам, ако видя виолетов щьркел, това от филтьра ли е, от филма, от осветлението, от Фотошоп, или от генетични мутации сред бьлгарските щьркели. Ако искаш нагледенo oбяснение за моя интерес, погледни например профила на lumix. Човекьт прави много интересна цветна фотография, но за много от снимките не е ясно как точно е постигнат ефекта. Мен те ме интригуват, но не искам да питам за всяка по отделно как е правена. Не говоря за тестове на обективи или мегапиксели, а за най-основната информация по заснемането и обработката на кадьра.

Отговори на това съобщение
 Re: Лични профили и екипировка
Автор: kirilius   
Дата:   09-02-05 11:08

n1x0n [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични профили и екипировка
Автор: MShte   
Дата:   09-02-05 11:23

Колкото повече информация, толкова по-добре!
И да допълня идеята. Може да има възможност за изказване на мненията на авторите за техниката, която използват, както това е направено например в betterphoto.com

Отговори на това съобщение
 Re: Лични профили и екипировка
Автор: n1x0n   
Дата:   09-02-05 11:36

"как си докарал тази композиция", "откъде си се научил да работиш така с цветовете", "как си го докарал това осветление." Сьгласи се, че на тези вьпроси не се отговаря лесно.

Не говоря за тестове на обективи или мегапиксели, а за най-основната информация по заснемането и обработката на кадьра.

Мислиш ли че на това второто се отговаря лесно?! Защото аз не мисля... ако смяташ че по кратко описание на обработката с стил "първо curves, после blending, после darken и най-накрая Hue/Saturation" ще разбереш за какво става въпрос - жестоко се лъжеш!

Ако нещо те "интригува" сериозно - вярвам че ще прежалиш малко време за да поразпиташ автора във форума или ICQ, без да му създаваш допълнителна работа при качването на кадъра.

Иначе vox populi vox dei, ако хората искат - да го правят. Аз не бих го ползвал никога.


Отговори на това съобщение
 Re: Лични профили и екипировка
Автор: acidness   
Дата:   09-02-05 11:41

[smilie24] [smilie24] [smilie24] naistina dobro predlojenie

iskam samo da popitam tezi koito imat registracia vav www.photo.net - sled kato ka4i6 snimka, kak se vkarva v kategoriite, ne moga da se opravia

Отговори на това съобщение
 Re: Лични профили и екипировка
Автор: simon   
Дата:   09-02-05 11:57

когато я пуснеш за обсъждане има опциика в коя категория да бъде.Ти най вероятно само си ги качил и дотам.Отдолу под снимката имаш options, чукни там и я пусни за обсъждане..

Отговори на това съобщение
 Re: Лични профили и екипировка
Автор: acidness   
Дата:   09-02-05 11:58

10x

Отговори на това съобщение
 Re: Лични профили и екипировка
Автор: tsarpepe   
Дата:   10-02-05 01:12

Никсьн,

искам да дам пример, за да не се плашиш. Взимам го от списание Popular Photograpy, кьдето редовно се публикуват любителски (и не любителски снимки). Ето, имаме един кадьр... Под него пише: "Minolta X-700; Rokkor 50mm f1.7; бленда f8; 1/2сек; поляризационен филтьр; изображението е коригирано в Адобе Фотошоп (намалени са по-силните светлинни отражения в кадьра)". Това е най-нормална, най-рутинна информация. Отвори която и да е книга за фотография (любителско ниво) и ще намериш подобна информация под всяка снимка.
Сега, друг вьпрос е какво може да се научи от такава информация. Какво човек научава от каквото и да било е много субективен вьпрос. На мен тази информация ми е полезна. Аз лично научавам нещо от нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Лични профили и екипировка
Автор: Travis   
Дата:   10-02-05 02:02

TP, off-topic...toia downtown Pitsburg li e?

A za tehnikata - koito iska - da slaga, koito ne iska - da ne slaga. Az niamam nishto protiv, i si kachih vsichkite staklarii v profila. Kakvo praviat po drugite spisania - tiahna rabota. Men primerno mnogo mi se iska edin fotograf na Max da kaje kak gi snimat tia cocolani da izlejdat kato bogini, ama ne stava - horata si paziat hliaba. Taka che koito kakvoto iska da kazva - tova.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Лични профили и екипировка
Автор: Stoevmobile   
Дата:   10-02-05 07:58

Хе-хе, и thor да си направи инвентаризация на обективите, че да не даде грешна инфотмация за себе си и да пише 2броя, дето е необходимо.......
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични профили и екипировка
Автор: tsarpepe   
Дата:   10-02-05 08:05

Травис,

как позна? Бил ли си там?

Отговори на това съобщение
 Re: Лични профили и екипировка
Автор: Travis   
Дата:   10-02-05 09:57

Ami po mosta s arca v dalechinata:)...nikoga ne sam bil tam, znam che muzeia na Andy Warhol e v Pitsburg


Отговори на това съобщение
 Re: Лични профили и екипировка
Автор: explorer   
Дата:   10-02-05 10:46

tsarpepe
вярно е, че във фотографските списания обикновено пише с какво е направена снимката, но в интернет при размер 780 пиксела (и по-малко) е почти все тая дали си снимал със сапунерка или със марк 2 например, затова ми е смешно понякога като почнат да си мерят ... мегапикселите тука. А относно обясненията за обработката - ами някои хора ще трябва цели страници да изписват каква мъка е било докато докарат някакъв резултат който да става за показване.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна