Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 HP R507- най-доброто за 350-400 лева?
Автор: mikoff   
Дата:   09-02-05 00:42

Здравейте,
пискам да се обърна с молба за помощ към по-запознатите и разбиращи от мен, каквито забелязах че има доста в този форум:
решил съм да си купувам дигитален фотоапарат до 400лв и доколкото се рових и разбрах, се спрях на HPr507 поради няколко причини:

4.2 МП резолюция
21х увеличение
32 МБ памет + 512 допълнителни
автоматично премахване на ефекта "червени очи"
запис на видеоклипчета със звук
възможност за печатане на снимките чрез принтер (тука май е задължително да са от една марка?)

Държа на всяка от тези причини (особено на "червените очи"), но не съм сигурен дали присътват само при този модел.

Това ли е наистина най-доброто за момента на пазара за тези пари? Ако не- към кой модел бихте ме насочили и защо?

Ще се радвам ако някой собственик на този модел сподели впечатленията си с мен.

Ще съм крайно благодарен за всяко искрено мнение, защото парите наистина са много за мен и решението ми е важно.



Публикацията е редактирана (09-02-05 00:50)

Отговори на това съобщение
 Re: HP R507- най-доброто за 350-400 лева?
Автор: Darksorrow   
Дата:   09-02-05 00:56

Така. На прима виста какво да ти кажа за модела...
Увеличението е 21х, обаче 7 от него е дигитално, което ще рече, че ще използваш ефективно 3х (оптичното).
32Мб памет - за вградена е добре, но лично аз вярвам, че ще вземеш допълнителна. Което автоматично обезсмисля тази и на практика няма значение колко е като обем[smilie3].
Относно видеото - функцията се поддържа от доста апарати от този ценови диапазон. Като кадри е добре 24 (минималното за да не виждаш насичане - оттам насетне - няма значение колко са точно). Сега - по конкретно за въпросните клипчета. Аз съм имал Фотосмарт 635 и като качество на видеото е съвсем прилично. За аудиото обаче не може да се каже същото и тук много бих искал ако някой друг има опит с конкретния модел апарат да светне и мен дали проблемът е отстранен (и дали всъщност не е само за 635[smile] ).
Относно принтера - ако наистина е от значение за теб, много хубаво[smilie5] .
Иначе лещите са Пентакс, което също е супер за сравнително ниския клас на апаратчето:)
За парите си машинката е идеална, според мен, но ако някой ме/те огрее дали digimax a5 на Самсунг не е по-добрият избор, също ще е радостно. Провери и за него:)

Отговори на това съобщение
 Re: HP R507- най-доброто за 350-400 лева?
Автор: KrisoPower_EOS   
Дата:   09-02-05 00:59

Самсунг, поне знаете, че лещите са Пентакс. За 800 лева, Канон Иксус със принтер, та ти си решавай, но доколкото съм запознат един приятел има ХП и матрицата не му е много тиха.

Отговори на това съобщение
 Re: HP R507- най-доброто за 350-400 лева?
Автор: Darksorrow   
Дата:   09-02-05 01:02

Значи човекът е казал до 400, мисля [smilie3] .
А5, който попада в тези рамки, е със Samsung SHD lens.
Иначе по принцип ХП не е със тиха матрица, ез фар ез ай ноу, прав е KrisoPower_EOS [smile] .
За мен лично между споменатите два апарата е изборът...

Отговори на това съобщение
 Re: HP R507- най-доброто за 350-400 лева?
Автор: Stoevmobile   
Дата:   09-02-05 02:52

Разгледай "базар" - може нещо да ти хване погледа.
Някой беше писал наскоро против "втора ръка" апаратчета - не намирам за правилно да не се взима "втора ръка" , ако е изгодно и ти харесва.
Май има доста сполучливи модели фотощраци, дето нови се ненамират.
А цените не са като в магазина и подлежат на договаряне и пазарлък.
Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: HP R507- най-доброто за 350-400 лева?
Автор: carl_cox   
Дата:   09-02-05 08:17

най-доброто до 350-400 лв е Panasonic LC50-вариант 1-
http://market.dir.bg/offer.php?offer=9010050&cat=326&shop_id=18, и с малко повече-още по-добър-
http://etronicsbg.com/view.php?cat=2&vendor=1&product=14


Отговори на това съобщение
 Re: HP R507- най-доброто за 350-400 лева?
Автор: GuruMMX   
Дата:   09-02-05 09:53

hmmm

HP - suxx

Az tukmo si kupih PowerShot G2 za pochti sushtite pari - 350~400 leva...
Udrja v zemjata vsichki apartati ot tozi klas!!! Praskam v RAW i hich ne mi puka!!!
Shte pusna skoro edna poredica snimana s nego!
Ima jestoka optika! Mnogo istinsko vuzproizvejdane na cvetove/dinamika!!! i e bezbojno evtin za tova koeto e!!!
Ot dosta vreme debnah vuv foruma, no nakraja se sdobih s tva chudo na technikata :)

Goreshto go preporuchvam na vseki user tuk!
Imahstite takova chudo mogat da me podkrepjat! :)

Uspeh v turseneto!

[beer] [beer] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: HP R507- най-доброто за 350-400 лева?
Автор: Todd   
Дата:   09-02-05 10:01

За НР 735 имам впечатления .Видеото е доста прилично,звука също.Проблема му е че скапва батерийте доста бързо (2000mA).И с 256Mbt карта
много се мота .Бавно обработва информацията -особенно на мах разделителна .Иначе снима прилично .[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: HP R507- най-доброто за 350-400 лева?
Автор: Darksorrow   
Дата:   09-02-05 10:17

GuruMMX - за колко си купил г2???
И откъде, ако не е дарк сикрет?

Отговори на това съобщение
 Re: HP R507- най-доброто за 350-400 лева?
Автор: toiko   
Дата:   09-02-05 16:26

predi malko pove4e ot mesec si kupih takava ma6inka.moga da kaja 4e snima dobre i za lubitelski nujdi o dostaty4en.a i 6tom si ograni4en v parite si spestqva6 ot zarqdno i baterii.a mmejdu drugoto bateriikata dyrji dosta.oba4e 6te te razo4arovam malko za6toto pri men ima nqkakyv defekt v zvuka na kip4etata,a ponqkoga klip4etata nasi4at ako sa na vgardenata pamet i sega 6te go smenqm.drugiqt problem 4e ne ot4ita vqrno broq na ostava6tite snimki kogato se snima na max ka4estvo.hubavoto e 4e napravo ti davat nov dokato e v garanciq.ami tva e ot men nadqvam se da sym polezen.i posledno tva predlojenie za panasonica e dobro LC-50 mislq 4e e po dobyr ni6to 4e e 3.2 mP

Отговори на това съобщение
 Re: HP R507- най-доброто за 350-400 лева?
Автор: access   
Дата:   09-02-05 16:54

Според мен за тези пари има и други камери: C370 Zoom, 3,2 млн.точки, x3,2 вaрио обектив, Супер макро режим 2 см, Цена : 330 ДДС
това от сайта на амперел http://www.amperel.net/doublevanos.php?APP_ACTION=PRODUCT_SHOW&PRODUCT_ID=424#

Отговори на това съобщение
 Re: HP R507- най-доброто за 350-400 лева?
Автор: mikoff   
Дата:   09-02-05 18:58

Здравейте,
искам да благодаря на всички, които изявиха желание да ми помогнат

Като цяло обаче май оставам на вариянта с R507, тъй като PowerShot G2 не намерих под 1500 лева, а на Panasonic LC50 му липсва звука при клипчетата. Има ли други подобни апарати?

А това за червените очи наистина ли е нещо специално за тоя модел, или се среща навсякъде?

Отговори на това съобщение
 Re: HP R507- най-доброто за 350-400 лева?
Автор: Vasilevski   
Дата:   09-02-05 19:10

Az imam R507 ot Koleda i ne sam mnogo dobar vav snimkite ,no moga da kaja 4e aparata ne e dosta dobar :( ! Znachi parvo za klipovete ima mnogo 6um ot strana na microfona - hi4 ne se 4uva dobre. Snimkite nezman nqma lo6 aparat ima lo6 fotograf,oba4e ne sa koi znae kakvo - polu4ava se i mnogo hubavi oba4e ima dosta 6um v tqh.Ina4e ima dosta nastroiki i e 400 lv. Az bih predlojil nqkoe aparat4e s po-malki vazmojnosti otkam pixeli oba4e da e sas sigurnost po-dobro v snimkite.Makar Hp-to mi da e s Pentax lens ne e koi znae kakvo.No nali sam na4inae6 kakvoto e tova [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: HP R507- най-доброто за 350-400 лева?
Автор: Darksorrow   
Дата:   09-02-05 22:29

Все още препоръчам Самсунг Диджимакс а5[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна