Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Точкогонство, агитки, правила или отново да си зададем въпроса “Какво е за мен фото-форума?"
Автор: krasimir   
Дата:   06-02-05 15:04

Напоследък забелязвам интересна схема възприета от част от форумистите с цел трупане на точки. Пуска се снимка в личния профил, моментално снимката се “забелязва” от 6-7 близки приятели и попада в рейтинга за деня. Това осигурява поне 24 часа гледаемост на снимката от болшинството участици във форума, защото на всички е ясно, че се гледат преди всичко снимките до пета страница в “избрано” и тези в рейтинг за деня и за последните три дни. След изтичането на 3 до 7 дни снимката се пуска в албум “избрано” с натрупаните вече точки, което осигурява отново по-голяма гледаемост, защото всеки би се заинтригувал повече от снимка със стотина точки отколкото от току що качена снимка с рейтинг нула.
Ще кажете, че всеки може да качва снимките си по този начин. Аз пък ще отговоря, че не всеки би се занимавал с правенето на агитки и пращане на съобщения по ICQ-то с цел самозалъгване за това колко е велик.
Ще попитате каква е връзката с правилата. Е, след като допускат такава схема, значи нещо в правилата куца.
Та какво е за мен фото-форума? Място за забавление, мястото, от което научавам по нещо интересно, мястото, на което показвам снимките си и с интерес очаквам отзивите за тях, независимо дали са положителни или отрицателни. Точките ме интересуват до толкова до колкото да не ме поставят в неравностойно положение при показване на снимките ми.
Ако нещата не се променят, аз съм намерил решение за себе си. Така и така имам право на три снимки седмично, а пък рядко го ползвам. Ще започна да пускам една снимка три пъти и за да не е в разрез с правилата ще е с различна обработка – цветно, черно-бяло и в лила, защото забелязах, че е на мода :))) Може и да е малко досадно, поради което се извинявам предварително.



Публикацията е редактирана (06-02-05 15:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Точкогонство, агитки, правила или отново да си зададем въпроса “Какво е за мен
Автор: Brummaker   
Дата:   06-02-05 15:06

... ми като е място за забавление - забавлявай се /и за мен е такова [smilie24] / к'во ти пука кой как....колко..по какъв начин...

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Точкогонство, агитки, правила или отново да си зададем въпроса “Какво е за мен фото-форума?"
Автор: niagara   
Дата:   06-02-05 15:20

BRUMe, [smilie24] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Точкогонство, агитки, правила или отново да си зададем въпроса “Какво е за м
Автор: krasimir   
Дата:   06-02-05 15:22

Brume, нали ти се е случвало снимката ти един час след качването й да е вече на четвърта или пета страница. Забелязването й се превръща в чиста случайност. За мен забавление е да гледам хубави чужди снимки, от които да науча нещо ново за фотографията, но също така се интересувам от мненията за моите снимки и то най-вече от мнения, в които има полезни съвети. Тогава забавлението е и полезно. Когато никой не види снимката ти, не получаваш и мнения. А след като за туй нещо способстват и правилата...
Но ти си прав [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Точкогонство, агитки, правила или отново да си зададем въпроса “Какво е за мен фото-форума?"
Автор: Brummaker   
Дата:   06-02-05 15:40

Абе случвало ми е е, случва ми се и ще продължава да ми се случва [beer]

ама за хубавите снимки нещата са доста по-сложни / относно твоите думи за фотографията де / [smilie24]

Ниагара, [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Точкогонство, агитки, правила или отново да си зададем въпроса “Какво е за мен фото-форума?"
Автор: ivo80   
Дата:   06-02-05 16:19

krasimir, една, две хубави снимки могат да бъдат пропуснати, но ако имаш повечко ще бъдат забелязани. Аз например като видя снимка която ми харесва, разглеждам и останалите снимки на автора.

Отговори на това съобщение
 Re: Точкогонство, агитки, правила или отново да си зададем въпроса “Какво е за мен фото-форума?"
Автор: niagara   
Дата:   06-02-05 16:25

[shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak]
По-добре ходете да разглеждате снимки,
вместо да си губите времето с такива безкрайни теми [smilie25]
[shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Точкогонство, агитки, правила или отново да си зададем въпроса “Какво е за мен фото-форума?"
Автор: bro   
Дата:   06-02-05 16:34

Споделям мнението ти, krasimir-e. Но мисля, че това е, според мен неизбежно, първоначално негативистично настроение на който и да е "обикновен" нов участник във форума. Според мен просто трябва да го преодолееш и да търсиш позитивното, каквото има много - да гледаш, четеш, коментираш, в най-добрия случай да намериш съмишленици по вкус и разбиране, с които да споделяш... Във форума има хора всякакви, което за мен, може би като начинаещ, е едно голямо богатство. Аз самият съм в началото като фотограф, но опитвам непрекъснато да се уча и това само по себе си ми доставя удоволствие. А между другото, мисля че настоящата тема има общо с една, която аз пуснах преди малко: "за високомерието във форума". Е, успех!!! [smile][smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Точкогонство, агитки, правила или отново да си зададем въпроса “Какво е за мен фото-форума?"
Автор: yoyovec   
Дата:   06-02-05 16:42

Точките нямат значение! Забавлявай се със снимането, а не търси под вола теле! Шанса да направиш хубава снимка и да бъде достойно оценена е доста по-голям от това, снимка на шуробаджанаци, каято не струва да получо огромен брой точки! Ако снимаш хубаво 100% ще бъдеш оценен - повярвай! Така че снимай, публикувай и чакай[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Точкогонство, агитки, правила или отново да си зададем въпроса “Какво е за мен фото-форума?"
Автор: Rebellious   
Дата:   06-02-05 16:44

Абе,кво ти пука? Да не ти зависи либидото от точиците? Кой, какво и как, стига бе !
Не я били забелязали,ами ако щат,кво ти пука? Нали на теб ти бе удоволствие докато я направиш,това с точици измерва ли се? Изживяването ти точките ли ще го определят?
Майни ги тия глупости ,те са за тия дето не им става нещо си . А за ставането-да уточниме веднага,че най-важния момент в това се крие в най-горната част от тялото .
Цитат,не съм го измислил аз това,така че няма нужда да ми рипате! [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Точкогонство, агитки, правила или отново да си зададем въпроса “Какво е за м
Автор: krasimir   
Дата:   06-02-05 16:52

На мен форумът ми харесва. Не ми харесва тарикатщината и затварянето на очите. Всичко може лесно да се ограничи. Просто да се гласува само за снимки, които са вече в избрано. За останалите да можеш да си даваш мнението.
За точките не ми пука въобще. Отдавна си мисля да забраня гласуването за мои снимки, но го оставям засега, защото попадне ли снимката ти в рейтинг за деня може да бъде видяна от повече хора. А това е и предпоставка за получаване на полезни мнения, които да ти покажат постигнал ли си целта си с тази снимка и къде си сгрешил.


Отговори на това съобщение
 Re: Точкогонство, агитки, правила или отново да си зададем въпроса “Какво е за мен фото-форума?"
Автор: yoyovec   
Дата:   06-02-05 17:00

Като говориме за близки приятелски кръгове...ти не беше ли от Монтана?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Точкогонство, агитки, правила или отново да си зададем въпроса “Какво е за м
Автор: krasimir   
Дата:   06-02-05 17:07

[smile] Да, от Монтана, но от монтанчаните във форума познавам лично само Vatsacho. Останалите ги зная от снимките им. [beer] То няма начин да ги сбъркаш, като видиш снимките от язовира [smile].


Отговори на това съобщение
 Re: Точкогонство, агитки, правила или отново да си зададем въпроса “Какво е за мен фото-форума?"
Автор: Pehata   
Дата:   06-02-05 18:05

Бе вие нямате ли си друга работа?

Отговори на това съобщение
 ОБЯВА
Автор: jumbo   
Дата:   06-02-05 18:06

обявявам: ПОДКУПЕН СЪМ И ТО МНОГО
подкупи приемам точки и добри коментари давам
в профила ми има контакт за връзка да се разберем
не съм голям скъпчия защото сега съм на диета да отслабна за сани така че чакам ви

Отговори на това съобщение
 Re: Точкогонство, агитки, правила или отново да си зададем въпроса “Какво е за мен фото-форума?"
Автор: yoyovec   
Дата:   06-02-05 18:07

За мен лично се стъмни вече за снимки [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Точкогонство, агитки, правила или отново да си зададем въпроса “Какво е за мен фото-форума?"
Автор: special_k   
Дата:   06-02-05 19:11

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Точкогонство, агитки, правила или отново да си зададем въпроса “Какво е за мен фото-форума?"
Автор: dio   
Дата:   06-02-05 19:26

abe 6to li si gubiat vremeto horata po takuv bezumen na4in.....to4ki, mo4ki, pravila, gluposti, edi koi si bil nadut, drug ne znam kvo si.....[smilie18] [smile] [smilie3] [smilie6] [smilie7] [smilie8] [beer] [shtrak] [smilie18] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Точкогонство, агитки, правила или отново да си зададем въпроса “Какво е за мен фото-форума?
Автор: Transfiction   
Дата:   06-02-05 19:32

Прав си. Но за толкова време съм разбрала, че няма смисъл да се говори по този начин тук - всеки ще те прочете, но никой няма да те чуе ;-) Ако ти се споделя повече, може на мейл (за да станем и ние като другите) [smilie7]



Публикацията е редактирана (06-02-05 19:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Точкогонство, агитки, правила или отново да си зададем въпроса “Какво е за мен фото-форума?"
Автор: yoyovec   
Дата:   06-02-05 19:38

Писането на такива теми си има и положителния смисъл Transfiction. Все някой ще ти цъкне на профила, ще си хареса снимка и ще те оцени...т.е. има чуваемост [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Точкогонство, агитки, правила или отново да си зададем въпроса “Какво е за мен фото-форума?"
Автор: Transfiction   
Дата:   06-02-05 19:40

yoyovec - Не за тази чуваемост говорех. Който трябва, е разбрал.

Отговори на това съобщение
 Re: Точкогонство, агитки, правила или отново да си зададем въпроса “Какво е за мен фото-форума?"
Автор: yoyovec   
Дата:   06-02-05 19:43

Разбрах те много добре, просто исках да погледна от добрата страна [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Точкогонство, агитки, правила или отново да си зададем въпроса “Какво е за мен фото-форума?"
Автор: фото   
Дата:   06-02-05 19:50

Аз пък какво правя:
някоя снимка като ми натрупа достатъчно точки и като видя че се харесва, е слагам в рамка и е окачвам в новия си апартамент [smilie25] [beer] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Точкогонство, агитки, правила или отново да си зададем въпроса “Какво е за мен фото-форума?"
Автор: yoyovec   
Дата:   06-02-05 19:57

Аз пък си харесвам всичките, макар и малко качени тук снимки, независимо дали ще ги оцени някой или не! Разбира се, ако се харесва и на други - още по-добре! Критика също е необходима, но градивна. Относно точките, наистина са доста субективен критерии, ама засега друга система за оценяване няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Точкогонство, агитки, правила или отново да си зададем въпроса “Какво е за м
Автор: krasimir   
Дата:   06-02-05 20:30

Гледам реакциите и се чудя дали някои като изказват мнение си правят труда да прочетат какво е написано в предишните постинги. Но пък ме изкефи включването на участник, който действа точно по посочената схема. Впрочем той е от тези, чиито работи харесвам, но пак повтарям - не ми допада тарикатщината. Защото освен писаните има и неписани правила, но те писаните не се спазват, а съм тръгнал да вдигам шум да неписаните.
Хайде със здраве. Това беше първата ми тема пусната във форума. Май ще е и последната.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна