Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 * Курс по дигитална фотография и Фотошоп *
Автор: asahi   
Дата:   20-01-05 18:31

Искам да снимам!
Приятно ми е да показвам моят поглед върху света чрез фотографиите си.
Вече е толкова лесно. Щракам и снимката е вече на дисплея на фотоапарата. После на компютъра, после на принтера или в интернет.
Но защо все нещо не е наред? Изглежда толкова лесно. Колкото повече напредвам толкова повече въпроси изникват пред мен. Не ме задоволяват автоматичните настройки на камерата. Виждам снимки от по-прости камери, които са прекрасни.
Искам да снимам по-добре.
Искам да разбирам всичко това, което правя.
Искам да правя по-добри снимки.
Искам някой да отговори на всичките ми въпроси. Поне на повечето.
Искам да знам. Искам да мога.
Един курс ще ми дойде добре. На български и като за мен.





В отговор на тези желания организирам курс по дигитална фотография и обработка на изображения с Фотошоп. Материалът, който съм подбрал за курса, е подходящ за начинаещи и леко напреднали любители,
с начална компютърна грамотност и познания по физика на ниво 8-ми клас.
Накратко за темите:



-Малко история на фотографията. Фотографията като професия и изкуство. Жанрове, стилове, техники.
-Светлина – характеристики, източници, измерване, ефект на светлината върху различни повърхности.
-Цвят. Получаване. Възприятие на цвета.
-Общо устройство на конвенционални и дигитални фотоапарати.
-Оптични системи и обективи, конвертори. Видове обективи, параметри, приложения. Филтри.
-Взаимодействие на светлината със светочувствителни материали. Експозиция. Малко за филмите и повече за матриците.
-Начини и режими на фокусиране, мерене на светлината, експозиционни режими на дигиталния фотоапарат, работа с готовите програми. Баланс на бялото.
-Карти, рийдъри, софтуер, файлови формати. Аксесоари.
-Изразни средства при фотографията.
-Осветление – естествено, изкуствено, студийно. Избор, аранжиране, мерене, комбиниране на светлинни източници. Практики на открито и в студио.
Как се снима пейзаж, архитектура, репортаж, спорт, предмет, портрет и работа с модел, макро, нощно, панорамни снимки. Подробни практически занимания за приложение на различни видове дигитални апарати в различните жанрове.
-По-сериозно за композицията, за ракурса, за светлината, за цвета. Важното и второстепенното в снимката.
-Обработка на изображението. Организиране на архиви от дигитални изображения.
-Запознаване с Фотошоп. Основни параметри на дигиталното изображение. Размери, резолюции, цветни пространства.
-Инструменти на Фотошоп. Малко теория и много практически задачи за обработка на снимката. Конвертиране на файлове. Отстраняване на дефекти, прекомпозиране, селекции, слоеве, маски филтри. Плъгини.
-Още за цвета. Как да получим предвидим цвят? Цветови модели, профили, калибриране на устройства, управление на цвета. Демонстрация за настройки на монитор и принтер. Особености на различните печатащи системи.
-Подготовка на файл за печат или публикуване в Интернет.

Някои от темите ще се разглеждат в повече от една сбирка.


Курсът се провежда в сградата на частно училище “Веда”. Намира се точно срещу училище N100. Кварталът се води Фондови жилища, ето и линк към картата. Мога да подпомогна с транспорт до 4 човека от центъра до там и после обратно.
Залата е оборудвана с компютри. Курсистите получават учебни материали – печатни на на CD, инсталиран софтуер, условия за изпълнение на практическите занимания.
Някои от снимките се отпечатват на място, а други – за следващото занятие. Не се заплаща допълнително.
Част от практическите задачи се изпълняват на място, други на открито и в студио.
Има възможност за работа с различни дигитални фотоапарати и аксесоари.
Обстановката е приятелска и колегиална. Основните занятия се водят от мен, а други от изявени специалисти в конкретната област. Пипа се всичко и няма неудобни въпроси.

Имам готовност курсът да започне в началото на февруари, веднага след като се наберат желаещи. Срещите са два пъти седмично по 2 астрономически часа (от 19 до 21 часа) или общо 60 часа. Външните занятия продължават по-дълго, разбира се.
Цената е 280лв. В нея са включени разходите за учебните материали и консумативи.

Готов съм да отговоря на вашите въпроси, зададени тук или на мейла asahi@dir.bg.

Постингът се редактира в отговор на вашите запитвания.



Публикацията е редактирана (21-01-05 09:53)

Отговори на това съобщение
 Re: * Курс по дигитална фотография и Фотошоп *
Автор: чичовия   
Дата:   20-01-05 19:40

[smilie10] малееее, човече ти ме утепа.[smilie10] [smilie10] Колко много си писал

Отговори на това съобщение
 Re: * Курс по дигитална фотография и Фотошоп *
Автор: stoevmobile   
Дата:   20-01-05 21:51

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: * Курс по дигитална фотография и Фотошоп *
Автор: inmitev   
Дата:   21-01-05 08:38

"Пипа се всичко и няма неудобни въпроси." [smilie5]

Извинявай за офтопика, ама това ми хареса!!!


Отговори на това съобщение
 Re: * Курс по дигитална фотография и Фотошоп *
Автор: popoff   
Дата:   21-01-05 08:42

... в София ли е това ?

Отговори на това съобщение
 Re: * Курс по дигитална фотография и Фотошоп *
Автор: vmk   
Дата:   21-01-05 08:50

Аз идвам! Само не разбрах кога започва, започнал ли е вече...

Отговори на това съобщение
 Re: * Курс по дигитална фотография и Фотошоп *
Автор: Plam   
Дата:   21-01-05 09:22

asahi, пусни обява и при мен!

Отговори на това съобщение
 Re: * Курс по дигитална фотография и Фотошоп *
Автор: asahi   
Дата:   21-01-05 09:27

За vmk:
Заповядай! Имам готовност курсът да започне в началото на февруари, веднага след като се наберат желаещи. Дните от седмицата ще уточним допълнително според възможностите на групата.
За popoff:
Курсът се провежда в София. Чукни върху "линк" за да видиш местопложението.

Отговори на това съобщение
 Re: * Курс по дигитална фотография и Фотошоп *
Автор: nemchev   
Дата:   21-01-05 12:42

6to vsi4kite kursove v sofia gi praite?ne6to zado4no me moje li da se izmisli?

Отговори на това съобщение
 Re: * Курс по дигитална фотография и Фотошоп *
Автор: Kuncho   
Дата:   21-01-05 13:08

... и започна ерата на курсовете [smilie7]

Това четвъртия ли е?

В София са тежкари и могат да си го позволят, ние тука във Варна се правин на научени и на такива неща не ходим [smilie18]
Всъщност майтапа на страна, и тук има курсове, само че не са популяризирани в нет-а май...
Фотоклуба на Ангел Ненов има доста членове и е отдавна, няма статута на временен курс а по скоро на клув с нарастващи по брой членове. Занимават се там, снимат, експериментират, обучават се, изложби правят... бих казал че е повече от интересно [smilie7]
Последната им изложба беше в спортна зала, прилично направена с презентация на видеофилм от дейността на клуба [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: * Курс по дигитална фотография и Фотошоп *
Автор: nemchev   
Дата:   21-01-05 13:12

mi to hubavo vav Varna ma az sam v blagoevgrad..ta za tva pitam za ne6to zado4no...student sam i rabotq...i ne mi stiga vremeto..ok:))

Отговори на това съобщение
 Re: * Курс по дигитална фотография и Фотошоп *
Автор: asahi   
Дата:   21-01-05 14:29

Признавам, Немчев, че нямям опит в организиране на дистанционно обучение. Може би ще се появят и такива, но не им е дошло времето. Използвай Интернет ресурси за самообучение.

Отговори на това съобщение
 Re: * Курс по дигитална фотография и Фотошоп *
Автор: ZENTEX   
Дата:   21-01-05 14:32

asahi, ako ti triabva bezplatno asistent...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: * Курс по дигитална фотография и Фотошоп *
Автор: asahi   
Дата:   21-01-05 15:00

Зентекс, далеч съм от идеята да разказвам и показвам сам всичко. Има теми, в които други професионалисти могат да се изявят по-добре. Имам в предвид няколко външни лектора. Ще се видим и ще обсъдим участието ти. Платено, разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: * Курс по дигитална фотография и Фотошоп *
Автор: ZENTEX   
Дата:   21-01-05 15:05

Uspeh asahi[smilie24] .Radvam se che ima entusiasti kato teb[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: * Курс по дигитална фотография и Фотошоп *
Автор: kadar   
Дата:   21-01-05 19:33

Asahi,zasto ne go napravi6 i v na6iq skromen fotografski grad ? Ima "kolegi" koito si umirat za takav kurs ama.... !!!
Zamisli se ! [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: * Курс по дигитална фотография и Фотошоп *
Автор: asahi   
Дата:   24-01-05 13:40

Йонко, и ти можеш да направиш курс в Казанлъл, не се спотайвай.
Up[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: * Курс по дигитална фотография и Фотошоп *
Автор: nesnaecht   
Дата:   24-01-05 14:03

Asahi, идеята е добра . [smilie24] Ма да питам защо да не се направи тема директно тук , ще е добре и за тези дето са далече и не могат да присъстват или нямат възможност някак си ! Само така питам , то знаем малко или много но не всичко ![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: * Курс по дигитална фотография и Фотошоп *
Автор: stoevmobile   
Дата:   24-01-05 23:51

Какви са възможностите за обучение през интернет? Искам да кажа - да се закупят материалите за курса и плати таксата, а всичкото, което може де е през нета да е през нет, и да се концентрира практическото в определени няколко дни с по-натоварена програма, като съответно се отчете натоваренстта и цените. Има ли шансове за подобни варианти?
stoev@umran.com


Отговори на това съобщение
 Re: * Курс по дигитална фотография и Фотошоп *
Автор: asahi   
Дата:   25-01-05 09:19

Стоев, има шанс, но не и в близките 2-3 месеца. Такъв тип обучение изисква малко по-различни материали, които за сега нямам време да подготвя. Отделно не се сещам практиката как ще се проведе. Въпросът е дискусионен и мисля по него.

Отговори на това съобщение
 Re: * Курс по дигитална фотография и Фотошоп *
Автор: stoevmobile   
Дата:   25-01-05 10:09

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: * Курс по дигитална фотография и Фотошоп *
Автор: kadar   
Дата:   25-01-05 10:39

Misli Asahi.misli !!! Ima nujda ot takav kurs !!! Uspeh i 4akam da go izmisli6 !!! [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: * Курс по дигитална фотография и Фотошоп *
Автор: sp   
Дата:   25-01-05 12:37

ех няма ли някой да се сети и за Бургас [smilie2]

поздравления за идеята иначе [smilie24] има нужда от такива хора

Отговори на това съобщение
 Re: * Курс по дигитална фотография и Фотошоп *
Автор: scherz   
Дата:   25-01-05 22:07

И аз чакам някой да се сети за Пловдив.... ама на:) Иначе...ако ме приемат софия студентка съм първа в такъв курс:)

Отговори на това съобщение
 Re: * Курс по дигитална фотография и Фотошоп *
Автор: sp   
Дата:   25-01-05 22:15

аха и аз кандидатствам в София тази година.. :) ако вляза още от сега ме записвайте [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна