Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Предложение за тест на вързано :))
Автор: boni   
Дата:   16-01-05 11:25

Понеже много си пишем кой апарат бил по-хубав и т.н. ,хвърлям ръкавицата на Софийските собственици на 20Д за малък дуел срещу Д70.
Предлагам условията да са следните:
1. Използват се еднакви твърди обективи - 50/1.8 или 85/1.8 от двете марки (ако имате други предложения съм съгласен)
2. Избираме ден и час и обекти за снимане.Сравняваме само качеството на картината - резолюция и динамика.Снимка на контрастен обект(пейзаж) с много детайли.
3. Провеждаме турнира на 2 етапа :
- сравнение на кропове(вдигнати на 12мп) и гласуване в сайта(без да се обявява кой кроп от кой апарат е )
- печат на 60х90см и сравнение на сбирката в четвъртък(пак без да се обявява коя снимка с кой апарат е
4. Победеният плаща 100 кинта на победителят + разходите по печата на копията 60х90

Навитаци ????[shtrak] [shtrak] [shtrak]



Публикацията е редактирана (16-01-05 11:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тест на вързано :))
Автор: Георги   
Дата:   16-01-05 11:29

куууулллл, включете и някой с 300Д

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тест на вързано :))
Автор: marto   
Дата:   16-01-05 11:33

Кънчо бегай у Софето
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тест на вързано :))
Автор: boni   
Дата:   16-01-05 11:33

Не се шегувай млади момко.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тест на вързано :))
Автор: lucky   
Дата:   16-01-05 11:33

Boni,ne 4e imam ne6to protiv no az naprimer zenia kamerite ot poziziata na 4ovek deto snima vseki den po mnogo i togava drugi ne6ta sa po vajni.....
Za action i mnogo ba4kane 20D e po dobre ot D70.....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тест на вързано :))
Автор: kkaammii   
Дата:   16-01-05 11:35

Ами и аз 5 дена от седмицата ги ценя по-същия начин и си мисля друго [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тест на вързано :))
Автор: Георги   
Дата:   16-01-05 11:36

излъчваме варненски представител за турнира но големите :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тест на вързано :))
Автор: Георги   
Дата:   16-01-05 11:36

бони, вдигни залога :Р

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тест на вързано :))
Автор: boni   
Дата:   16-01-05 11:38

Аз говоря само за качества на картината - динамика и резолюция и понеже съм снимал с всички тези апарати знам че при резолюцията ще сме равни а при динамиката ще имам ВИДИМО предимство - казвам видимо на хартия.
Не говоря за бързина и т.н.
Ако някой е навит на тези условия - моля.
Айде бе 20Д-та кво се плашите от един пластмасеняк като Д70 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тест на вързано :))
Автор: boni   
Дата:   16-01-05 11:42

аз съм казал залог и той не е много висок,защото не съм 100% сигурен че ще спечеля - при оценяването едни харесват едно ,а други - друго,но пък съм убеден че имам сериозни шансове. [smilie25] Ако има някой от собствениците на 20Д желание за тази игра нека да вдигне залога.



Публикацията е редактирана (16-01-05 12:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тест на вързано :))
Автор: volokin   
Дата:   16-01-05 11:49

Бони кефиш на макс, ай така ми харесват нещата, анонимност за марките апарати и гласуване!!!!!

Вярно, по принцип човек като си купува апарат и други неща го интересуват, като какви обективи може да закачи, какви функции му дава апарата и т.н., ама едно държа да кажа, един апарат може да е бъкан с електроника която да му показва например влажността на въздуха или в коя посока духа вятъра, ама това какво общо има със снимането [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Добре е че има такива като Бони силно критични към продуктите на пазара, независимо от марката, и го желая от все сърце всеки да бъде такъв, тогава вярвайте боклуците ще намалеят, щото няма да има кой да се лъже (тук не става дума за Д20, а говоря изобщо)

Онзи ден прибрах лентите на баща ми да ги посканирам. Ми какво да кажа човека е снимал и преди 30-40 години с 15-тина милиона пиксела, при това без никакви екстри по апарата (смена-3) и има и динамични снимки, т.е. движение има и тонове, сенки и най-вече има острота...Да не говоря за дарбата която открих в неговия начин на снимане, без при това да е фотограф и да е чувал някога за който и да било от големите имена...

Предклагам да има и залагания, за да стане интересно!!!!! [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тест на вързано :))
Автор: thor   
Дата:   16-01-05 12:44

хммммммм файловете трябва да се дадат на трето лице което да ги обработи ,което не е "фотограф" тоест няма пристрастие към едната или другата марка и което изобщо си няма представа за какво става въпрос и след това ще гледаме ..[smilie6]
[smilie5] [smilie5] [smilie5] най важното е това трето лице да не е чувало за boni и изобщо да не подозира че той съществува както и неговите тестове за динамиката [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тест на вързано :))
Автор: sp   
Дата:   16-01-05 12:51

thor написа:

> [smilie5] [smilie5] [smilie5] най важното е това трето лице да
> не е чувало за boni и изобщо да не подозира че той
> съществува както и неговите тестове за динамиката [smilie5]
> [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]
>
> [smilie7]

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тест на вързано :))
Автор: volokin   
Дата:   16-01-05 12:51

Тор, съгласен съм с теб, само че кой не е чувал за Бони??

Ама айде, аз мога да се направя на глух [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

А и като се има предвид че съм привърженик само на Лайка [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тест на вързано :))
Автор: thor   
Дата:   16-01-05 12:54

ами тогава ,обявявам всякакви конкурси от този род за невалидни ....[smilie6]
щом всички знаят boni ,нормално е да прецакат Canon-а ,аз ще чакам когато boni си земе EOS 1Ds MK II и тогава ще учавствувам в залагането ,като ще заложа за Canon срещу който и да е Nikon ...[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тест на вързано :))
Автор: boni   
Дата:   16-01-05 13:19

Глупости- всеки ще си обработва файловете сам - важен е крайният резултат. Резолюция повече отколкото си има апарата никой не може да изкара ,нито пък динамика.
А за неверниците накрая ще дадем суровите файлове да си ги гледат.
Така беше и във форумите на дпревю- канонианците ревяха ,но след като им пратих суровите файлове ми благодариха за добрата работа на мейла после :))
А като си купя Канон 1Дс ще го мерим с Никон Д1Х2 ,но това е друга тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тест на вързано :))
Автор: GuruMMX   
Дата:   16-01-05 13:25

boni, shte e po dobur kadura na tozi, kojto znae kak da si go podgotvi za pechat!!!
ako iskahs da se sustezavam s kojto kajesh po otnoshenie na dinamika.. OK :)
samo shte kaja che polzvam WAR i posle DRI na fred miranda hehe :)
....

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тест на вързано :))
Автор: boni   
Дата:   16-01-05 13:27

Ми ползвай ,но като нямаш никой в светките участъци можеш да си ползваш квот си щеш

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тест на вързано :))
Автор: Kuncho   
Дата:   16-01-05 13:35

ааааа marto!
Пак мен ма намесихте, и това говори, че сте спали по време на лекции [smilie19]
Аз НИКОГА не съм спорил и претендирал с Бони да си мерим апаратите и винаги съм твърдял, че и двата апарата снимат добре. Не съм претендирал, че Д70 има по лоша динамика или обратното, а ако добре си спомняте - казах, че динамиката на 300Д е добра и не съм забелязал дефекти или неща, за които да се притеснявам...
Така че в битките Канон-Никон не ма намесвайте....
Аз съм на фронта срещу сапунерките... сверете си часивниците [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тест на вързано :))
Автор: thor   
Дата:   16-01-05 13:36

еми ,аз нема да залагам ,на този тест сега ,аз ще измисля пък тест ,в който ще се залага кой от двата ще направи най хубава снимка с механичен обектив обектив и за най бързо време и тя става една никаква ,като се почнат едни тестове ,.....

в крайна сметка в тези тестове , няма да се оценяват само двата фотоапарата ,ами и фотографа който е зад фотоапарата и този който владее най добре фотошоп ....друг пък ще каже дай да ги сборим на астро-фото ,трети пък на инфрачервена фотография ,четвърти пък ще си свали филтъра пред матрицата на Canon-а за по добро качество ,абе ......

всеки си намира това което търси във фотоапарата който си вземе ,не че не съм навит на предложението ,но според мен е доста трудно да бъде обективно ,просто се явява като един конкурс чия снимка е най хубава и след това щом еди си коя си е по хубава то ,фотоапарата с който е правена е по добър ....

пък и кой ще оценява и дали тези които оценяват ще видят това което търсят да оценят ....[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тест на вързано :))
Автор: GuruMMX   
Дата:   16-01-05 13:39

boni, gospodata v dpreview kazvaha che tova ne e test :)

i az cheta tam! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тест на вързано :))
Автор: special_k   
Дата:   16-01-05 13:44

[smilie21]
Aide na futbolen ma4 primerno..? Tova za koeto govori6, moje6 i sam da si go napravi6...

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тест на вързано :))
Автор: boni   
Дата:   16-01-05 13:55

Айде Канонците - нещо вместо да извадите апаратите и 100 те кинта предпочитате да си лафим май ???
Страх ли ви е??

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тест на вързано :))
Автор: n1x0n   
Дата:   16-01-05 14:22

Бони, ти ме възхищаваш! [beer] Тестовете които измисляш всеки път ми харесват все повече и повече! Всеки следващ тест става все по-субективно вързан.
Разлика в динамиката има между 20D и D70, според мен е леко в полза на D70. Само че този тест, с тези условия е тест за предпечатарско майсторство, а в никой случай не за апарати. При тази малка разлика в динамиката /а тя е малка/, по-добрият предпечатар гарантирано ще получи по-добър резултат.
Освен това вече за 10-ти път ще кажа че да сравняваш 20D и D70 има смисъл САМО с обективи от най-висок клас - иначе точно нищо не правиш! Тествайте със 50/1,4 и при двата модела, за да има сми.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тест на вързано :))
Автор: Георги   
Дата:   16-01-05 15:11

айде бе говорим за печат? наистина какво ви притеснява да премерите сили в големи разпечатки?

мен ми е интересно да видя после резултатите

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна