Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
  forum: Фото базар - Цифрова техника
 
 Продавам Canon гаджетс
Автор: arkd   
Дата:   13-11-10 14:42

Здравейте всички,

Понеже се ъпгрейдвам, имам цял комплект от супер Canon неща с много бонуси за продажба. А на тази цена, на която ги пускам са "must have".

Ето и списъка:

1. Добре познатия Canon EOS 20D - body only. Тялото е невероятно запазено, като ново е. Тъй като не съм про фотограф съм снимал с него за забавление. Аз съм първи собственик, купих го още когато Canon го пуснаха (беше с WOW фактор тогава, нов процесор, твърд корпус, абе знаете). Комплекта включва стандартните неща: тялото разбира се, оригиналната Canon каишка за врат, капачката за дупката, където се слага обектива, оригинална Canon батерия със зарядно и капаче за батерията (батерията е като нова, издържа хиляди снимки), Canon USB cable и книжка.

Сега тук идват бонусите в игра, към тялото давам безплатно един невероятен Canon Eyepiece Extender EP-EX15 ...(това чудо прави окуляра два пъти по-удобен, купуван за 50лв.), двата екрана имат залепено clear screen protector, които пазят екранаите от всякакви драскотини, както и отпечатъци (купувани за 30лв.) и един последен бонус! 1бр. Compact Flash 512MB Apacer Photo STENO PROII (купувана за над 200лв. преди няколко години, те тогава толкова си струваха :)).

Отново отбелязвам, че всички неща описани са като нови, в напълно изрядна работна готовност. Всички желания за тестове са добре дошли.

Всичко това на цена от 250 лв.

2. Невероятния обектив Canon EF 28-105mm f/3.5-4.5 II USM Zoom Lens - отново първи собственик, обектива е в перфектно състояние външно и фунционално. Няма да давам инфо за способностите му тъй като може да видите в гуугъл а и има безброй фен групи в flickr и т.н. с по десетки хиляди примерни снимки.

Сигурно се питате вече какви са екстрите, които подарявам с него. Ами ето ги: 1 бр. оригинален Canon Lens hood EW-63 Mark II; For EF 28-105mm f/3.5-5.6 II USM & EF 28mm f/1.8 U Lens той е за този обектив ама като бонус може да се използва и за 28милиметровия (купуван за 46лв.); освен него давам и един готин HOYA 58mm SKYLIGHT JAPAN филтер, с който да продължите да си пазите обектива от надрасквания и прах и т.н..

Цена: 299лв.

3. Canon SPEEDLITE 420EX - свектавицата е като нова. Идва със стойка и книжка.

Бонус към нея, страхотния StoFen flash diffuser.

Цена: 120лв.

4. Имам една професионална и оригнална Canon чанта, с много джобове, презпрамка, както и възможност за закачане на колан заедно с колан, има и достатъчно място да съберете по-горния комплект.

Давам я за 30 лв. ако някой има нужда от подобно нещо (по-добре от колкото да си носите камерата в плик ;)

Търсете ме 24/7 на 0888523333, Алек

За този, който закупи целият комплект, подарявам един статив височина 1.70м; и един комплект от най-добрите iShoot тригери, с тях ще може да активирате светкавицата си дистанционно (имам тригер и ресивър по 1 бр.) Плюс един CompactFlash adapter, който да използвате в PCMCIA порта на лаптопа си... абе просто пълна лудница :)))))))


Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: _iAn   
Дата:   13-11-10 14:45

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: exile   
Дата:   13-11-10 14:48

Перфектно 20д за 250лв - сега с какви очи ще продам моето [smilie10][beer] [smilie24]



Публикацията е редактирана (13-11-10 14:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: clipse   
Дата:   13-11-10 15:10

Хмм, тук нещо положението ми изглежда твърде хубаво, за да е истина.[smilie8]
Дано да бъркам, ако е така и аз имам интерес към обявата, но все пак бих помолил за инфо относно броя кадри на тялото, както и за актуални снимки на техниката.[smile]
Първата ми реакция като видях цената беше да хвана телефона, но после ми светна червената лампичка.[smilie4]



Публикацията е редактирана (13-11-10 15:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: bmw_e30   
Дата:   13-11-10 15:24

от къде си?

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: clipse   
Дата:   13-11-10 15:26

Да, пропуснах да питам и това.
Да поясня, че имам интерес към тялото и светкавицата, но без снимки се колебая.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: etoshev   
Дата:   13-11-10 16:49

[smilie24]



Публикацията е редактирана (13-11-10 16:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: rider76   
Дата:   13-11-10 17:13

Изключително некоректен колега,
Имахме уговорка, проведен телефонен разговор.Накрая ще се продаде за повече пари, на друг.Като искаше повече пари можеше да пуснеш търг!
[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: index   
Дата:   13-11-10 17:16

ами може да е предпочете да го даде на човек който няма апарат а не на който да го препродаде [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: clipse   
Дата:   13-11-10 17:17

Точно такова нещо очаквах и точно това ме спря да заявя тялото още щом видях обявата...
Продавача много добре знае, че запазено 20D (ако наистина е такова) заслужава много повече от обявената цена. Явно обявата е пусната, за да привлече внимание, но мен лично ме съмнява дали продаваната техника изобщо работи, па камо ли да е без следи от 6 годишната употреба...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: arkd   
Дата:   13-11-10 18:32

Здравейте всички,

Недейте да умувате и спорите, имам нужда от кеш и заради това е и продажбата.

Всички неща са без забележка относно функционалност и физически вид.

Във връзка с цената на 20D според мен е честна. Имайки предвид, че Canon пускат 30D... 40D... 50D... 60D, и освен това имайки предвид, че търся продажбата, а не безкрайното договаряне, срещи с несериозни купувачи, договорки за отстъпки като на пазар и т.н. Не може в България да продължава до безкрай продаването на техника на изкуствено завишени цени (на същото мнение съм и за колите бтв.) та тези, които си купиха днес ще са изключително доволни. (ще ги помоля следващата седмица като си разцъкат нещата, да пуснат един коментар с мнение)

Фотоапарата беше продаден за крайна цена от 300лв.
Светкавицата - 120лв.

Разбирам и негативното мнение на rider76, на когото се извинявам за случилото се. Но не мисля, че е в право да ме обвинява. Той наистина беше първият, който се обади. След 10 други обаждания за камерата (преди да успея да се добера до форума и да сменя статуса на продаден) звънна един упорит купувач, който предложи с 50лв. отгоре.

Сега както и да е НО rider76 не може да отрече, че му се обадих след това и му обясних как стои ситуацията и му предложих апарата на нова цена... сега ако се беше съгласил апарата щеше да е негов и пак на много добра цена.

Може би наистина направих малка грешка, че не пуснах търг, но все пак живеем в пазарна икономика. Уважих всяко телефонно убаждане и дадох шанс на всеки за решение.

С поздрави за всички от мен,
А. Т.

P.S. @ clipse - колко много повече според теб може да струва едно 20D купено преди 6 години?

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: arkd   
Дата:   13-11-10 18:36

Чантата и обектива все още се продават!

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: bmw_e30   
Дата:   13-11-10 18:50

аз съм упорития купувач за 20д... предложих 300 лв щото на 15-тата минута апарата беше вече продаден а на мен ми трябва тяло....
не го взимам с цел да го пусан след една седмица през 50 лв....
искам райдер76 да си сложи ръката на сърцето и да си каже има ли в момента тяло и нужно ли му е точно това..... и дали не го е поискал само заради възможността да изкара някой лев....
на всичкото отгоре утре имам рожден ден и смятам да си направя подарък.....
съжелявам че трябваше да правя таквиа номера но щом колегата го е предложил за предложената от мен сума на първия купувач не смятам че е постъпил некоректно....
както казах и на продавача 50 лв са си 50 лв и някой хора бачкат по цяла седмица за тях а той за да си пусне нещата толкова евтино най вероятно е имал точно това което е описал за цел да го рподаде бързо и да събере нужната сума за ъпгрейд.... другия вариянт е да е повреден стоката .... но ме съмнява.... щото все пак така или инъче стоката се тества преди продажба и ако има някви сериозни дефекти те най вероятно ще си проличат при теста... пък и надали всичките неща изброени по горе за продажба ше са преебани....
надявам се вторник техниката да е при мен и всичко да е наред и както трябва...

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: snake0007   
Дата:   13-11-10 19:16

пич, а ти усеща ли се че си преи... първия и това не е коректно от твоя страна и щом има една написана цена значи е тя. Аз имам две еос 400д и все пак като звънях не го исках за препродаване, а защото ми трябва за резерва аз си мисля ,че ти си супер некоректен както и продавача в този случяи ,и мисля че трябва да има някакво наказание за вас в този форум[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: bmw_e30   
Дата:   13-11-10 19:22

а викаш да си имаш три апарата за резерви... че докато снимаш котката ти се преебе едното 400д и мяташ второто но и ако то евентуално се преебе да позлваш 20д-то а?
пък другите да си стоят без тела и да снимат с телефона че по лесно а?
живеем в българия човек тука всичко е пари и само пари...
и си се обадил само щото е на далавера... и си си мислел охааа ей ся ше продам едното 400д за 400 лв и ше ми останат 150 кинта за някой обективче че и ше имаш и по хубав апарат....
и за теб трябва да има наказание за алчност... да имаш 3 апарата си е пълна глупост освен ако не си професоинален фотограф какъвто надали си с тия 400д-та....



Публикацията е редактирана (13-11-10 19:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: deniac   
Дата:   13-11-10 19:28

Преди една година в този базар си бяхме доста по-добре. Напоследък се напълни с едни особени типове търговци...

Преди купувах от базара спокойно, сега оглеждам и пробвам всичко много внимателно.

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: docenta   
Дата:   13-11-10 19:42

Не знам накъде да пише, че първия изпратил ЛС трябва да купи стоката! Ако има вече уговорка тогва е друга работа.

Понякога излиза стока на далавера, но един я купува. Честито.

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: guciguci   
Дата:   13-11-10 19:44

Абе хора,не се карайте. Това са дребни кахъри!!
Живи и здрави да сме. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: burnmaster   
Дата:   13-11-10 19:46

Разберете че продавача е единствения които решава на кого ще си даде техниката.Никой няма право да има претенции че е бил пръв или втори.Щом му предлагат повече пари естествено че ще го даде на мераклията.Аз лично съм продавал на хора с които ми е било приятно да разговарям ,и след това дори приятели ставаме,като съм пренебрегвал други преди него.
Първи или втори важи само на опашка в магазина.При тоя вид търговия нещата са строго индивидуални.На който си искам аз ,на този ще дам стоката та ако ще 100 човека да са писали преди него.
Това е.



Публикацията е редактирана (13-11-10 19:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: alphatier   
Дата:   13-11-10 19:53

bmw_e30 тебе кво те интересува snake дали има 3 тела,10 обектива или 3 статива а? Нещо сметка правиш всеки по колко има ли,няква извадка ли правиш? Или сигурно има правило като имаш тяло да не си взимаш второ,щото някой сиромах нямал даже и едно.Ако искам и 5 тела ще си взема,може да ме кефи да си ги гледам наредени на бюрото,това не е твоя работа.И не прави сметка на хората какво ще продадат и какво ще си купят.Супер некоректно от страна и на двамата,просто.....[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: etoshev   
Дата:   13-11-10 19:55

Е не се карайте де-докато отвори еконт в понеделник,може някой и повече да даде [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: deniac   
Дата:   13-11-10 20:02

Аз като напиша в една обява първи "Купувам", очаквам продавача да го продаде на мен.

Пререждането и подмолното наддаване са присъщи за Азиатския континент, но явно и в България има много азиатска кръв.

А във форума има и много достойни колеги, няма да забравя как се продаде EF 70-200/4L IS зa 900лв, просто продавачът се беше объркал с обявяването на цената, появи се купувач и стана сделката на тази ниска цена, колкото и да не им се вярва на дребните душици.

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: darksorrow   
Дата:   13-11-10 20:21

всеки, който си отстъпва думата за 50лв, е жалък смешник.

просто е.



Публикацията е редактирана (13-11-10 20:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: burnmaster   
Дата:   13-11-10 20:23

deniac ако на това му викаш сделка при която и двете страни са доволни .......
Нали това е целта.Продавача да е доволен че е продал ,купувача ча е купил.Или казваш кой се п...бал да е внимавал.Това ли е коректност

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: burnmaster   
Дата:   13-11-10 20:26

darksorrow аз съм жалЪк смешник.АКО НЯКОЙ МИ ДАДЕ 50ЛВ. ПОВЕЧЕ НА НЕГО ЩЕ ДАМ ТЕХНИКАТА.
ЗАКЛЕВАМ СЕ.

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: guciguci   
Дата:   13-11-10 20:27

Хора,хораааа,дано не ви се наложи да разберете какво са 50 лева !!

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: darksorrow   
Дата:   13-11-10 20:27

ми значи имаме консенсус, какво се палиш (:

я, гъцко търгашчето и той.

ако онова канонче 550д, за което скокна като пиленце до София, се беше оказало, че е дадено за 50лв отгоре, така ли щеше да пееш? (((:

забавници.



Публикацията е редактирана (13-11-10 20:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: guciguci   
Дата:   13-11-10 20:31

darksorrow,надзирателя на форума. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: darksorrow   
Дата:   13-11-10 20:33

просто и аз се чудех дали да не го купя, макар че всъщност съм доволен, че не скочих (:

но не ми отговори на въпроса (:

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: alphatier   
Дата:   13-11-10 20:36

+1 за darksorrow като има уговорка и е дадена дума,такива п*дераски номерца са просто без думи... Ако е за наддаване да беше обявил търг,а не определена цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: guciguci   
Дата:   13-11-10 20:39

Ами нямаше да остана доволен естествено. Честен отговор давам. Но за 50-то лева отговорих на darksorrow ,наричащ жалки смешници хора,които не познава и не знаейки подробности.

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: darksorrow   
Дата:   13-11-10 20:42

не, приятелю, наричам така хора, които за 50лв играят номерца, при условие, че продават прецизна фотографска техника с цел ъпгрейд. last time i checked - това не предполагаше финансови затрудниения и положение, каквито, недай Боже на никому, наистина, биха изисквали отчаян опит за намиране на пари.

както и да е, изяснихме си позициите, живи и здрави, жалко за купувача, на негово място бих бил бесен.



Публикацията е редактирана (13-11-10 20:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: bmw_e30   
Дата:   13-11-10 20:43

ей много ви е яд че не го взехте тоя апарат....
ми и аз съм го рпавил това... продавах едно 450д за 650 лв имах клиент но след тоав ми звънна един и ми каза че му трябва много за подаръ кза приятелката му и е склонен да даде 700 лв .... ми дадох му ги на него... пак в иакзвам живеем в българия и 50лв са си 50 лв.... ако бях милионер янмаше да ме боли гъза за 50 лв и щях да бъда "коректен" но като знам че понякога се бъхтя супер много за тях защо да не ги изкарам за секунди? за този които остава прецакан няма да свърши света пък и явно така е било писано ... хората казват всяко зло за добро .. утре мжое да му изкочи 30д за 300 кинта и да е още по на далавера и щеше да го е яд че е взел 20д за 250....
пък и нали апарата е за да се снима с него а не някой да има един основен и още 4 резрвни да му събират прах... верно че това не е моя работа или на когото и да било ако иска и 20 да си вземе но това с и е вече чиста простотия и оливане...
аз вместио да имам два броя 400д и един 20д с парите от тях веднага ще си купя едно 40д или едно 50д... или прсото някъв апарат който да е доста голям ъпгрейд на сегашните няколко.... и повярвайте ми ефекта и удоволствието което ще ви достави по добряи апарат е доста по голямо от това което ще изпитате ако имате 15 апарата от ниския клас.....



Публикацията е редактирана (13-11-10 20:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: guciguci   
Дата:   13-11-10 20:46

darksorrow ,не сме приятели. С rider76,обаче сме в много добри отношения(приятелски).
Аз обаче не вземам страна,просто ми стана неприятно от обидите и циничното ти поведение почти нявсякъде и затова взех участие.

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: clipse   
Дата:   13-11-10 20:59

Брей, то на голям въпрос станало всичко...[smilie10]

arkd, едно запазено 20D заслужава миниум 400 лева. Щом аз продадох моето 300D за 250, то смятам 400 е разумна цена за този апарат. Да не говорим колко е струвал през 2004 (да, цените много паднаха оттогава).[smilie8]
Както и да е.
Не знам доколко има значение мнението ми, но въпреки това ще го кажа.
Да, продавача решава на кого да си продаде стоката, но за това се мисли преди да се уговориш с някого и да си го уверил, че ще я получи той...[smilie8]
Сега за 50 лева си си продал общо взето честта...

Нищо лично към купувача - купих си от него сегашното ми никонче D40 и човека си е коректен. Пък и продавача решава и той трябва да каже "Не" във случая.[smilie23]



Публикацията е редактирана (13-11-10 21:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: burnmaster   
Дата:   13-11-10 21:06

Чета и не вервам на очите си[smilie10] Каква чест между хора правейки сделка бе хора.Полудехте ли какво.Айде който желае да ми пише ЛС ще му дам моята банкова сметка,да ми преведе 50лв.След което ще напиша в темата всички да разберете че моята чест е продадена на ?....Очаквам да се появи нейния собственик[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: clipse   
Дата:   13-11-10 21:08

Хмм, ще имам предвид да не правя никакви сделки с теб...[smilie8]

Ето, в момента имам тема, в която продавам обектив. Днес ми писа колега на скайпа и се уговорихме да му го пратя за моя сметка. Какво искаш да ми кажеш, че ако някой ми предложи да го купи и да си поеме разходите, че трябва да се отметна ли?!
Явно ти би го направил - нека да се има предвид от всички четящи темата...[smilie23]



Публикацията е редактирана (13-11-10 21:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: alphatier   
Дата:   13-11-10 21:12

продажно племе сме си и тва е [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: rider76   
Дата:   13-11-10 21:23

Въпроса наистина е до ЧЕСТ колега burnmaster.
Ако прадедите ни се бяха продали на турците за 5 или Х гроша, ние сега нямаше да шляпаме джуки тук
[smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: burnmaster   
Дата:   13-11-10 21:25

Не...просто много хора тук се правят на велики ,а в действителност за много по малко се продават.За чест и достойнство се говори при други ситуации ,но не при търговия на употребявана техника.Тук важи само думата КОРЕКТНОСТ.Демек да не продадеш нещо с дефект,или прикриеш такъв.
clipse дали ще работиш със мен ,хич не ме грее.Тук продавам и купувам от години и никой не е останал недоволен или ощетен от мен.И ова не е защото съм безчестен а защото съм коректен.Когато човек продава техника за 250лв. сумата от 50лв. разлика +...- е водеща при сделката.Това са около 30% разлика.Всяка устна уговорка ,дадена дума,обещание ....при 30% разлика биха били безпредметни.

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: clipse   
Дата:   13-11-10 21:30

И мен не ме грее дали теб те грее...[smilie19]

Важното в случая е, че сам признаваш, че би се отметнал от направена уговорка за продажба/покупка, ако някой ти даде по-добра оферта. [smilie23]
По-страшното за мен е, че дори не виждаш нещо нередно в това положение...[smilie4]

Добре, че поясни какво за теб означава коректността. Странно, може аз да съм сбъркан, но за мен тя включва и да не се отмяташ от дадената дума, но знам ли, може само аз да мисля така...[smilie11] [smilie8]

P.S. Не знам мен ли визираш с това, че имало хора, дето се правели на велики. Ако е така да ти кажа, че не се опитвам на нищо да се правя, а отстоявам позиция, в която вярвам. И не, аз не се продавам, за каквито и да било суми. Дам ли дума, я удържам, стига да е в моите възможности. При покупко-продажбата на техника, определено ми е във възможностите.[smile]

P.S.2 При продажна цена от 250 лева, 50 лева са 20% разлика, не 30.[smilie3] И не, не си заслужава да не си удържиш на думата заради тях. Поне за мен...[smilie4]



Публикацията е редактирана (13-11-10 21:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: burnmaster   
Дата:   13-11-10 21:40

clipse представи си че продаваш апартамент на стойност 25 000лв.Аз ти звънкам по телефона и ти казвам че утре го купувам.Две минути след мен ти се обажда дру и ти казва че утре ти сервира 30 000лв.Без да те питам ,дори да знам че ще отречеш знам че ще го дадеш не на мен.
Тогава значи ти би си продал честта за 50 000лв.Щото са много кинти а? То това честта има ли цена.Значи за 50лв. не се продава чест,а за 50 хилки може а?
Не отричай само.....знам че ще го дадеш на другия не на мен.
Честта е друго нещо ,но не ми се пише толкова много.Гледам тука сте все неподкупни търгаши[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: clipse   
Дата:   13-11-10 21:42

Хехе, айде сега да не почваме да си измисляме въображаеми ситуации. Аз казах каквото имах.
И отново математиката ти куца. В твоя сценарий разликата е 5000, не 50 000 лева. И не, не бих се отметнал ако твърдо съм обещал. Ако щеш ми вярвай, не ми пука.[smilie19]



Публикацията е редактирана (13-11-10 21:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: bmw_e30   
Дата:   13-11-10 23:21

що ли няма модератори в тоя форум....

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: clipse   
Дата:   13-11-10 23:37

И като има какво - удобно да изтрият целия резил ли?!
Може и това да стане накрая, но се надявам, да не се случи, защото написаното тук е от значение (но това добре го знаеш)...
Ако следващия път теб те прецакат какво ще правиш, кротко ще си мълчиш ли?!
Представи си и аз имах намерение да купя тялото, добре, че не се обадих (видях темата веднага след като бе пусната), защото сега и аз щях да съм излъган, а можеше да съм си уговорил D40-ката за продан.[smilie8]
Такива неща не бива да се подминават, за мен постъпката на продавача е некоректна...

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: lion4e   
Дата:   14-11-10 00:16

Има няколко принципа:
1.Търговеца винаги си запазва правото на промяна в цената при определени условия!
2.Клиента има право,но тук е базар на употребявана стока и всичко се осланя на Думата и на сляпото доверие!
3.Има 2 варианта,стоката се пуска на завишена цена(почти винаги) и в процеса на пазарене се стига почти реалната й Цена за 2 ра употреба стока!И този в които 1 вата обявена е нейната реална или по-ниска,е тогава има много мераклии,Нормално!
4.Вижте,Принципно не е Реално употребявана стока(и то с години) да се продава на близка цена на нова стока с 2 год гаранция.......
За това е Виновен Пустият ни манталитет
(че може да експлоатираме нещо и щом ни скимне да го продадем,да искаме близка сума до покупната му).Никои не оспорва качествата на продаваната стока,просто е Употребявана(пак зависи колко).
В даденият случай,ако продавам по спешни финансови причини(в 90% е така),ако не познавам човека(не съм имам някакъв някакъв контакт с него,и то с положително впечатление),бих продал стоката на този които предложи най-много!
Като пак зависи кога се е обадил 1ния и другия.Нещата са специфични от страна на обстоятелства относно взимане на решение!
Продавача си е Прав!Не е излъгал за състоянието на стоката,Дал е Обратна Връзка по въпроса,а купувача прави от мухата Слон.В бизнеса които влага емоции и пристрастия-той Умира(не буквално Де)
Купувача е прав когато е платил за стоката и е влязъл в делови контакт с Продавача!Това е базар на Употребявана стока!
Моето сънено мнение..........по въпроса

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: Shinji   
Дата:   14-11-10 01:17

Четох половината коментари - искам да кажа че съм от страна на продавача.

Не е длъжен с никой да се съобразява - и всички които мрънкат са големи ... с друга дума казнао "жени" :D

И не са 50лв отгоре... а 20% отгоре. 50лв самички не са много - не би имало значние дали 2500 или 2550лв но би имало значние дали 2500 или 3000лв. Така че и само за парите да е ... разликата си е достатъчно голяма. И мрънкате основно защото са уж "само за 50лв" - бе както и да е - надявам се продавача да не е засяга от "про-тата" тук (и не само в форума ^^).

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: bmw_e30   
Дата:   14-11-10 09:03

ми и мен са ме прецаквали по абсолютно същия начин щото пазаря доста често чрез куриер.... даже и от тоя форум имаше един дето ми го нарпави тоя номер... ми голяма работа ... не е приятно ама кв ода се прави не съм никакъв за да кажа на прдавача на кого да си продаде стоката... естествено че като е получил по добра оферта от мойта ще ме прескочи.... няма как и да го обвинявам щото и лично аз съм го правил това ето и конкретен пример....
вижда мобва тук в този форум за фото принтер хп(малък) и съответно пиша лично щото няма тел в обявата(в повечето форуми това е задължително изискване при пускане на обява) и се разбираме с човека да ми смъкне 10 лв от цената и да ми го праща.... и всичко хубаво.... идва деня в който трябваше да получа стоката няма никой.... пиша му лични никой не отговаря.... ходих до еконт проверявах дали вобще има пусната пратка за мен от този човек ми няма никва..... чаках ден два щото си виках че може да е зает човека и да няма време да ми го пусне.... 3-4 пъти ходих до еконт да проверявам ми нищо и така си и остана....
след два дена си анемрих доста по хубав принтер канон за почти същите пари и използван супер малко.... пълен комплект с кутийка абе какт осе продава от магазина.... взех него и до днес си го ползвам с кеф... та както казах всяко зло за добро....
и има едно друго неписано правило... не очаквайте продавачите да вземат на сериозно офертите ви пратени на лс ак ов обявата има телефон... просто като купуваш нещо за 500-600 лв е глупаво да се скъпиш за 30 стотинки за разговор.....
и после винаги има аааа ма този е некоректен аз му писах 2 минути след като пусна обявата и бях първи а той не го проаде на мене.... щото през това време някой му е звънал разбрал се е по тела и всичко е уредено....
та с две думи нс ЛС сделки не се правят...

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: HP   
Дата:   14-11-10 09:26

Когато някой е цървул , 50 лева повече няма да променят нищо, пак цървул ще си остане. Преди да пусне обявата всеки има достатъчно време да помисли каква цена го устройва и това обявява. После остава да е мъжкар, други му викат коректност.
Всичко останало са празни приказки.
Колкото до това колко струва 20Д, ами не си струва тия пари, не виждам каква е тая драма около цената.

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: rider76   
Дата:   14-11-10 09:39

Евала колега HP [beer]
Това е истината

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: Iuciano   
Дата:   14-11-10 11:17

Имам интерес към чантата.
Ако може снимки тук или на ЛС.

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: arkd   
Дата:   14-11-10 11:23

Моето мнение пък е следното:

Комунизма свърши, свиквайте с пазарната икономика ;)

X

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: arkd   
Дата:   14-11-10 11:33

Дай email, ще ти изпратя снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: aldygreen   
Дата:   14-11-10 12:11

Жалка българска картинка, манталитет на гепаджии. Тук не става въпрос за комунизъм или фашизъм или каквото и да е друго. В цивилизованите страни и не само там, договорът за покупко-продажба може да е писмен или устен, това не променя юридическата му сила. Продавачът можел да си прави каквото си иска... Да, ама не. Дори тук, в Цървуландия, с добър адвокат мога да го накарам един "келяв" търговец да си говори сам като луд. Като плати и адвокатските разходи, които са няколко пъти повече от злощастните 50 кинта, ще му дойде умът в главата. Още повече, че пазарлъкът не е чисто устен.
Ама Цървуландия не е пълна с нещо друго, освен с вид трандафори...

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Сори за спама.



Публикацията е редактирана (14-11-10 12:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: guciguci   
Дата:   14-11-10 12:12

"устен договор" [smilie18] [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: HP   
Дата:   14-11-10 12:23

За всички, които им е смешна темата за устните договори -моля http://kardjali.court-bg.org/img/File/2008.10.09_Reshenie_GD_125-2008.pdf

Ето ви пример как се осъжда за неспазване на устен договор, пък вие си се смейте колкото ви душа иска.

на който не му се чете-началото и края

"Предявени са обективно съединени искове общо за сумата в размер на
88903.88 лв. с правно основание чл. 258 и сл. от ЗЗД и чл. 79 от ЗЗД.
Ищецът твърди в исковата молба, че през периода от 27.10.2007 г. до
23.04.2008 г. по силата на устен договор за извършване на услуга /изработка/
ответното дружество "******" ООД- Кърджали поело задължението......"

и



Р Е Ш И:
ОСЪЖДА „******” ООД- Кърджали, с ЕИК ХХХХХХХХХ,
представлявано от управителите А.Й. и С.Я. да заплати на „*******” ООД- Кърджали, с ЕИК ХХХХХХХХХ, представлявано от
управителите И.Й. и Х.А. общо сумата в размер на 88903.88 лв., от които
53470.17 лв. на основание чл. 258 и сл. от ЗЗД и 35433.71 лв. на основание чл.
79 ал. 1 от ЗЗД, както и разноски по делото в размер на 7110 лв.
Решението не подлежи на обжалване.



Не е смешно, нали?


Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: alphatier   
Дата:   14-11-10 14:54

Жалко,че все повече стават продажните душици,неща като коректност и мъжка дума вече не значат нищо,ама и какво се чудя,то и истинските мъже са на изчезване-всеки втори с розова ризка и оскубани вежди... И колко странно се вижда на тея момченца,когато кажеш нещо и си удържиш на думата,било и то в твой ущърб.Шапка свалям на човека продал 70-200/4 is на загуба,но спазил уговорката си,просто запазил честта и възпитанието си. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: bmw_e30   
Дата:   14-11-10 16:35

ела да ме осъдиш мене с устен договор.... чакам с нетърпение... интересно ми е само как се подпечатва тоя устен договор като се сключи... с плюнка в ръката и ръкостискане ли или по някъв друг начин? или пращаш по скайпа двете ръчички дето се ръкуват.....
айде всеки който няма интерес към нещата които се продават в темата да се въздържа от коментар че взех да се нервя и накрая ще ви осъдя всичките за клевета с устен договор....

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: nnenov   
Дата:   14-11-10 19:47

Много сте резки в мненията си, бройте до 10 преди да се изказвате толкова остро.

Когато става дума за непознати хора, аз не бих се ангажирал да пазя някаква стока, ако няма капаро.

Представете си обратния вариант - купувачът е недобросъвестен, казва ще го взема а после го няма, бави се с парите и т.н. и в това време реалният купувач си купува друго тяло и продавачът остава без клиент и си губи времето и парите.

Пиис.



Публикацията е редактирана (14-11-10 21:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: bradata   
Дата:   14-11-10 20:16

Абе, как не ви заболяха пръстите да чукате клавишите бе?
Ценностна система, морал, достойнство, чест?
В тоя Бантустан - държавата на абсурдите останаха само ОРКИ.
[smilie4] [smilie4] [smilie4] [smilie4]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: kolcho   
Дата:   14-11-10 20:44

Мдаммммм, двама достойни мъже / наречени условно Продавач и Купувач/ са скроили един достоен номер на трето лице. Сега се гордеят с това.
Честито на джентълмените [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: kolcho   
Дата:   14-11-10 21:10



Абе, как не ви заболяха пръстите да чукате клавишите бе?
...................
Попитайте лицето с ник bradata. И него не го болят.


Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: yuliogal   
Дата:   14-11-10 21:11

Договорката си е договорка, така ги виждам аз нещата. На мен ми се е случвало няколко пъти да се договоря с купувач и да му направя коментар на цената, а после да ми се ми звънне друг купувач, готов да плати исканата от мен цена. Никога не съм се отмятал. Тва са си ку....ски номера. Жалко, че някой хора никога няма да разберат какво е чест и мъжка дума. Предполагам, че е въпрос на възпитание и среда, ба ли му майката...



Публикацията е редактирана (14-11-10 21:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: kolcho   
Дата:   14-11-10 21:11

Комунизма свърши, свиквайте с пазарната икономика ;)

...........................
Лъжете се - пазарната икономика няма нищо общо с простащината. И при комунизма, и при пазарната икономика, простакът си е простак.

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: aldygreen   
Дата:   14-11-10 21:43

Ако в "пазарния" ebay караш с кур..нски (пазарни, демек) номера, много бързо системата ще те изхвърли на боклука, а може и някъде другаде.
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: burnmaster   
Дата:   14-11-10 21:48

darksorrow
всеки, който си отстъпва думата за 50лв, е жалък смешник.

HP
Когато някой е цървул , 50 лева повече няма да променят нищо, пак цървул ще си остане

kolcho
Лъжете се - пазарната икономика няма нищо общо с простащината. И при комунизма, и при пазарната икономика, простакът си е простак.

Като ви чета вас ''Достойни Честолюбиви Мъжкари'' немога да се въздържа да не ви разкажа една историйка.
Забърсах преди време една мома, и една седмица си прекрахме леко казанон добре.Но в един момент нещо ми накипя и я помолих да си ходи.И нещеш ли,отивайки си тя някак троснато ме нарече Педал. Е да ,ама аз една седмица я чуках.[smilie3]

Жалък смешник,Цървул или простак никак не отиват на човек решил да приеме по голямата предложена му сума за апарата.
Начина по който се изразявате ,показва истинското Ви лице и това колко струвате.
А ТО Е ПО МАЛКО ОТ 50ЛВ.

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: kolcho   
Дата:   14-11-10 21:55


Забърсах преди време една мома, и една седмица си прекрахме леко казанон добре.Но в един момент нещо ми накипя и я помолих
да си ходи.И нещеш ли,отивайки си тя някак троснато ме нарече Педал. Е да ,ама аз една седмица я чуках.[smilie3]

.................................

Браво!
А мислите ли, че 50 лева или едноседмичен безплатен секс могат да компенсират факта, че нямате и капчица уважение към собственото си и чуждо достойнство?

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: HP   
Дата:   15-11-10 15:05

bmw_e30 ,виждам, че си особено деен, я да ти припомня нещо.
Това спомняш ли си го????




Автор: bmw_e30
Дата: 22-09-10 21:46

хаха :) и аз днес сутринта му писах на човека и на мен ми каза че има клиент за 180 лв хахаха и ми искаше 200 ... накрая се спазарихме за 190 но след 5 минути ми написа в скайпа че щял да ги праща на някой дето искал да купи два обектива.... :)
смятайте тоз ква схема е ... по добре да не се пазари от него .....
към автора
ти чувал ли си за мъжка дума?(не знам дали не си п*тка)
като кажеш нещо го изпълняваш .... с твойте курвенски номера за 10 лв до никъде няма да стигнеш....
за да си коректен продавач и съответно по успеваем трябва като си казал на човека че ще му го продадеш на 170 даже и 370 да ти дават да си изпълниш обещанието...
п.п. ако ти дам 210 ще ми пратиш ли на мен 75-300? [smilie5] [smilie5] [smilie25] [smilie19]


https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=376130&t=376130&phorum_uriauth=




Нямам какво да ти кажа друго, но продължавам да твърдя, че и с 50 лв повече , цървулът си остава цървул. [smilie3]



Публикацията е редактирана (15-11-10 15:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: bmw_e30   
Дата:   15-11-10 15:42

ами може би просто съм разбрал кво трябва да се нарпави за да получиш нещо което много искаш.... просто трябва да знаеш колко си готов да дадеш....
както казах и аз съм го правил това и не крия.... отмятъл съм се за 50 лв.... не смятам че съм нито путка нито некоректен...
щото нзаеш ли колко ми е през хуя на кого ще продам дадена стока....
дали на един непознат за една цена или на друг непознат за същата цена + 50 лв..... ми много ясно че ще взема повечето пари.... пък нека после да ме опяват по форумите че съм бил некоректен.... до сега съм продал 3-4 апарата и сумати аксесоари в тоя форум недовлен от мен няма..... не съм нареждач и продавам нещата точно както са опиани в темата... това на кого ше го продам както вече казах слабо ме засяга щото после нито ше го видя тоя човек нито ше го чуя.....
и мен са ми я правили тая ситуация няколко пъти така че ми е писнало да съм добрата марийка.... значи мен могат да ме "преебават" пък аз да съм коректен после ? до кога?
плюс това както казах няма кво да сърди първия клиент като недоебана ученичка... продавача му го е предложил на сумата предложена от мен преди да се отметне за да покаже че не е некоректен.... еми купувач номер 1 не се е съгласил значи той е развалил сделката....

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: arkd   
Дата:   15-11-10 22:16

"продавача му го е предложил на сумата предложена от мен преди да се отметне за да покаже че не е некоректен.... еми купувач номер 1 не се е съгласил значи той е развалил сделката...."

Прав си... но не се занимавай да коментираш на безсмислени обиди. Утре като получиш апарата си го разцъкай... ако можеш сложи в сайта една две снимки и остави другите да ги е яд... ХАХХАХ... единствено това е, което си заслужава.

Аз ако бях на мястото на първия купувач, нямаше да пиша обидни коментари а щях да си издърпам косите от яд, че не съм взел 20D-то за 300 кинта... и имайте предвид, че аксесоарите дето подарявам с него струват още 100... така че, както казва уважаемия Стоичков ----- "sometimes win, sometimes liun"

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: bmw_e30   
Дата:   16-11-10 12:21

апарата пристигна...
както беше описано в обявата е почти неразличим от нов [smilie10] в комплекта всичк ое оригинално и е точно какво е описано....
личи си че техниката е много пазаена....
единственото което ме дразни е по шумния затвор но това е нормално за 20д....
пожелавам успех още веднъж на продавача ако вобще нещо е останало за продаване.....

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: pc_genius   
Дата:   16-11-10 16:10

"е такова чудо не бях виждал" [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: alphatier   
Дата:   16-11-10 17:00

абе продавач и купувач,знаете ли колко ни е*е дали апарата работи,шумен ли му е затвора и какви аксесоари има към него,нито дали е 200 или 300лв.На тъпи ли се правите или наистина не разбирате,че тук не става дума за това дали техниката е пазена или не.Става дума,че и двамата сте постъпили некоректно,добре,че има колеги,които са на моето мнение,че по някое време се питах само аз ли мисля така,нещо демоде ли съм,явно коректност и мъжка дума са останали някъде в миналото.Аз като хирург мога да ти кажа само едно:представи си имаш планирана операция за 10 часа,идва някъв друг и казва искам да ме оперираш в 10ч. ето ти 2000лв.Как ще се почустваш ако приема а?[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: bmw_e30   
Дата:   16-11-10 17:19

ебаси сравнението честно....

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: Zlatantomov   
Дата:   16-11-10 17:32

Като е толкова некоректен, поръчайте си нещо от него по куриер и оставете след това да виси при куриерите..., така като си го търси обратно ще му излезе през.... [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: bmw_e30   
Дата:   16-11-10 17:59

еми после нали и тоя дето го е нарапвил това и той ше е некоректен [smilie19] [smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: alphatier   
Дата:   16-11-10 20:05

какво ебаси сравнението бе човек,като си цървул за едно нещо,си цървул за всичко.По твойта тъпа логика и аз мога да мисля.Дадох ти пример:аз откъде да знам,че ти в 9и50 няма да се откажеш и да изгоря,че не съм взел 2 бона,и аз семейство гледам.Това,което ти го казвам са случки,които съм ги виждал да стават около мен,не си мисли,че са някви измислици.Радвай се,че не ти се е случвало,че тогава няма да ти е толкова весело и няма да раздаваш средни пръсти а ще седиш и ще викаш:ама нали трябваше днеска да ме оперират,къде е лекаря.Цървули има навсякъде и тук и по болниците и къде ли не,толкова ли ви е трудно да проумеете,че не е редно това,което сте направили [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: HP   
Дата:   16-11-10 20:42

alphatier , не се хаби човече. Няма да те разберат. Единия си мисли, че като е взел 50 лв. повече е решил финансовите си проблеми, другия си мисли, че като е дал 50 лв. повече е прецакал другите щото е тарикат, трети пък се радва, че въпреки това, че го наричат педал, той е чукал една седмица и живота е прекрасен и е нормално да се прекарват всички.
Как мислиш, такива хора могат ли да разберат какво значи чест и достойнство??!??
Не могат е отговорът! Жалкото е, че цървулизацията придобива все по-големи размери.
И пак да добавя-не 50, 50 000 лв. не променят факта, че някой е цървул.Толкоз от мене!

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: bmw_e30   
Дата:   16-11-10 21:06

ехх значи от компютъра сте всички големи мъже и сте много достойни а кой ви знае в реалния живот кви сте цървули всичките и сте прайли скришом мошенгии за по 2-3 лв....
казах който няма интерес към темата на човека да НЕ ПИШЕ НИЩО приемете че живеем в скапана държава където всеки гледа да прецака другия... нали го знаете шопския принцип? не гледам на мене да ми е добре гледам на тебе да ти е зле....
няма кво повече да говорим... всеки един от нас по малко или повече е цървул щото му е заложено генетично че се е родил на тая скапана земя....
както сам го каза ние тука се лъжем за по 50 лв а хора умират щот някой си друг цървул е решил да вземе 2000 лв за да нарпави операция на друг... еми така е таквиа работи стават всеки шибан ден щото живеем в цървуландия заобиколени от пълни малоумници дето не могат да се подпишат и дори и да иска шда си запазиш достойнството по някое време се усещаш че си единствения такъв в заобикалящия те свят а пък в наща мила родина "различните" ги разпъваме на кръст и ги обиваме с камъни... така че бъдете цървули и не се притеснявайте... единствения изход е да напуснете милата си родина и да се спасите от цървулския си живот... щот в близките 100 години няма да се оправим ако ще и да се върне комунизма....

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: burnmaster   
Дата:   16-11-10 21:22

Когато разберете че в тоя живот всеки гледа мене си,тогава ще разберете колко прекрасен е той след като не си хабите нервите за подобни глупости.А нервните клетки както alphatier добре знае не се възстановяват.
Аз предлагам продавача и купувача да ги издириме да им метнеме един як бой и да ги пратиме при господин доктора той да ги прецака така както само той го може.
Продавача е взел правилно решение след като е взел повече пари,без да открадне или измами някой.Купувача също е направил необходимото за да постигне целта си без да излъже или открадне.А тарикатите пропуснали да купят и препродадат с поне 100лв. печалба апарата пишат за чест и достойнство.Евала на продавача ...Машшала на куповача.Така се търгува момчета.
HP ...знаеш ли че цървула е най-здравата обувка[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Canon гаджетс
Автор: bmw_e30   
Дата:   16-11-10 21:34

[smilie24] [smilie24] [smilie24] много истина има в думите ти....

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Секция Базар има нов софтуер, който е официален. След дата 20.11.2012 г. няма да може да пишете тук, в старата версия.


Използвайте новият софтуер, като преди това прочетете правилата за него:
НОВА СЕКЦИЯ БАЗАР