Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Минч   
Дата:   27-03-17 19:10

Хм... Нов проблем... При заснемането на последния кадър на филма, при отпускане на спусъка огледалото остава горе... Не снимах аз, а приятелката ми... Като натиснах спусъка пак огледалото се върна в спуснато положение... За да навия лентата обратно наъиснах спусъка до долу, отворих малката манивелка до светломера и започнах да навивам по посока на стрелката... По точно опитах се да започна... Ама ядец... Не иска да върти... Тая зъбатата ролка, която се намира точно под спусъка не ще да върти на обратно или да освободи, или каквото там би трябвало да прави... Отидох в тоалетната изгасих лампите вътре, в коридора, в съседната стая, в хладилника и изобщо... Следвате ми мисълта... Отворих апарата и успях ръчно да изтегля лентата и да я навия обратно в цилиндъра... Обаче новооткритата ми способност да извършвам прецизни манипулации в пълна тъмнина далеч не е достатъчна, за да успокои раздразнената ми нервна система... Има ли надежда?

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Минч   
Дата:   27-03-17 19:12

П.С.
В опитите да установя що заяжда и има ли лента съм раздрал много малка част от перфорацията... 2-3-4 дупки... Да зарязвам ли сега жената?



Публикацията е редактирана (27-03-17 19:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: asahi   
Дата:   27-03-17 19:17

Надежда за какво? Да си навиеш лентата обратно? Има! Натисни цилиндричното тяло около спусъка надолу и си превърти лентата. Огледалото ще си дойде на мястото при следващото зареждане. По-важно е затворът да не се отваря.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Минч   
Дата:   27-03-17 19:22

Благодаря... Лентата вече я навих на ръка, щото мислех, че надолу се натиска само спусъка... Значи последно излиза, че не е виновна жената... Пак и се размина... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: sayman   
Дата:   27-03-17 21:08

Zenit E ... нама да го продам никога [shtrak]


http://dwc-imagery.com/wp-content/uploads/2014/09/img_c4_52484-ed1-sm.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: asahi   
Дата:   27-03-17 21:40

"Автор: Минч
Дата: 26-03-17 13:42
...
Зенит 11 вече няма тайни за мен... :)"

Значи си избързал със заключението.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: lamerko   
Дата:   27-03-17 22:29

Зенит-а винаги крие тайни :)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: codcdbp   
Дата:   27-03-17 23:20

И все неприятни тайни [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Минч   
Дата:   28-03-17 00:01

Скоро ще видя рвзултатите от първата лента и ще стане ясно... Теорията ще срещне практиката...

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: quazimodo   
Дата:   28-03-17 08:47

Минч, там нещата са 50/50 - може да е виновно железото, но същото важи и за ЗАУ-то[beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Антивик   
Дата:   28-03-17 09:06

quazimodo написа:

> Минч, там нещата са 50/50 - може
> да е виновно железото, но същото
> важи и за ЗАУ-то[beer].
>

Като се сложи и състояние на лента, на химия, температури....тя става дълга и широка.
Инак и моя си е Зенит Е и от края на 70-те още си снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: quazimodo   
Дата:   28-03-17 10:53

Е, аз не прочетох, че ще има самоуправство при проявяването на филма[smilie18].


Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Минч   
Дата:   28-03-17 17:12

Не, не... Ще проявяват и сканират лентата на фото... Ако има нередности последно бих търсил вината в машинката... Взех я от бащата, който я е купил на времето и е снимал само рождени дни с нея... Би трябвало да е изправна...

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: ivansky   
Дата:   28-03-17 17:40

Много зависи от бройката. Има зенити, с които са изснимани хиляди филми, и не са мръднали. Даже прословутите практика по време на соца им блокирали по-често затворите. Аз имам един зенит-е, който е намерен във вторични суровини и аз го купих срещу една капачка на М42. Работи си много плавно и точно. 1/500 работи добре и при температури около нулата, като процепа е равномерен (двете пердета се движат с еднаква скорост). Единственият недостатък е, че няма лостче, което да затваря блендата при автоматичните обективи и е ограничен да се ползва с хелиос 44-2 или друг обектив на менюъл режим, което е неудобно. Имам и други зенити (12 XP и EM), които са в много добро състояние, но те работят малко по-твърдо....може би зенит-е е най-сполучливия зенит от цялата фамилия. Другия недостатък е "орязаният" визьор. Вижда се едва 20х28мм от 24/36мм кадър. Явно на руснаците не им е стигнало място за механиката и са отрязали малко от матовото стъкло на визьора :)...или така са го изкопирали от някоя по-известна марка апарати по това време.....

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: asahi   
Дата:   28-03-17 17:46

Рано или късно всеки Зенит слиза от употреба. Няма смисъл да им създаваме ореол на безпроблемност. Надеждността им беше основния кусур.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: quazimodo   
Дата:   28-03-17 17:54

Асахи, айде да ме светнеш защо е необходимо непременно да се плюва всичко от преди "революция '89" [smilie5] [beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Станчев   
Дата:   28-03-17 18:36

Снимал съм с почти всичко от "соца",защото водех кръжоци.
Най- калпавото нещо беше Зенита.Имах и собствен "Зенит М",който ползвах през 1980г.После се сдобих с една Минолта ХД11 и ПентаксLX и Зенита до ден днешен седи някъде прибран....

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: asahi   
Дата:   28-03-17 19:50

Зашо непременно да оплювам всичко? Имам чудесно руско топорче от преди "революция '89". Поддържам си го, цепя си дръвца с него - нямам оплаквания. Някой друг руски превключвател имам, предимно от военна техника. И те са си ОК. От фототехниката запазих Сокол 2М - и той си бачка според силите. Не че го ползвам.

Но ще те светна като питаш - истината трябва да се казва, а не да се заобикаля. Зенитите са калпава стока. Лошо измислени и лошо направени.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: quazimodo   
Дата:   28-03-17 21:38

Значи момчета, вие сте били от връзкарите. Аз през '78 стигнах само до Смена 8. Не знаех дет се вика "имената" на Пентакс и Минолта, камо ли да си ги уредя за ползване. Ма верно - пролетарските вождове тогава се возеха на мерцедеси, а и банани и луканка имаше за всеки... вожд[smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: asahi   
Дата:   28-03-17 23:09

И аз съм започнал със Смяна 8, но не намирам повод да го хваля.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: quazimodo   
Дата:   29-03-17 08:05

Не е задължително да го хвалиш, но също така не е наложително и да го плюваш[beer].

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: asahi   
Дата:   29-03-17 09:59

Тук вече стигна до демагогия. Измисляш си теза, приписваш ми я и после я разгромяваш. Сори, нямам такава теза.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: quazimodo   
Дата:   29-03-17 10:03

Обещавам да не правя повече така, честна комсомолска![smile] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Минч   
Дата:   07-04-17 00:03

Зенит 11, двойна експозиция, някои?

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: quazimodo   
Дата:   07-04-17 11:45

Какво за двойната експозиция?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »