Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: И като стана дума за AI ...
Автор: mihalo   
Дата:   31-03-23 02:18

Аѝ лайк лейки!

Тая нова концепция с втори обектив на дъното направо разбива! Само врътваш китката нагоре и пак си в играта! О, ИИ Великий!

[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: И като стана дума за AI ...
Автор: nsirakov   
Дата:   31-03-23 08:25

С риск да ми се смеете, ама ще си го кажа :)
Не вярвам на тези интелекти, камо ли изкуствени и смятам, че зарибяването на хората по мидДЖЪРНИ Е само начин сами да обучаваме дзверо (при това да си плащаме за да го обучаваме0.. накрая ще е късно

Отговори на това съобщение
 Re: И като стана дума за AI ...
Автор: asahi   
Дата:   31-03-23 09:34

Догде е мъничка змията елате да се съберем! С крака да ѝ строшим главата, свободни да се назовем! (бай Чинтулов)



Публикацията е редактирана (31-03-23 10:30)

Отговори на това съобщение
 Re: И като стана дума за AI ...
Автор: hotsnail   
Дата:   31-03-23 09:47

Ама то има ли спиране или окъсняхме?

Вече има състезание между Китай и САЩ за воени роботи с изкуствен интелект. Мислиш ли , че има начин да намалят инвестициите сега и да спрат?

Тия чатботи вече можеш да си ги пуснеш вкъщи. Вярно не последния ChatGPT-4. По скоро подобие на 3-та версия. Изисква и усилие да го накараш да пише на език различен от английски. Ама вече всякакви хора се занимават с това. Трябва ти нова графична карта. Техниката дето копа Etherium до миналото лято, сега може да обучава ИИ.

Вече дори телефоните могат да пускат много от AI алгоритмите.

Ежедневно чета за идеи как ИИ да започне да мисли съзнателно подобно на нас т.е. да си постави цел и да търси пътища да постигне целта. Чета как прикачат инструменти към ИИ. Чета как управляват роботи. Гледам как има вече човекоподобни роботи, които ходят, подскачат и танцуват по-добре от колкото някога съм мечтал.

Да все още ИИ не контролира ядрени централи и автономни роботи. Ама не знам дали има спиране.

Отговори на това съобщение
 Re: И като стана дума за AI ...
Автор: CDman   
Дата:   31-03-23 10:11


https://www.youtube.com/watch?v=ToUO-svbonw



Отговори на това съобщение
 Re: И като стана дума за AI ...
Автор: mihalo   
Дата:   01-04-23 03:37

По повод дали сме закъсняли с реакцията към ИИ

Като се напъна да мисля и започва да ми изглежда странно, даже доста, защо хората възприемат "нещата" като безсмъртни богове?! Не е ли много по-честно за нас самите да не затваряме очи пред очевидни очевидности.. разбииш ли? То метеорит ще ни затрие, не вирус ще е, ама може да ни опече слънцето през озоновата дупка итн...


! /не е нужно да четете нататък!/

... хипервулкани като Йелоустон, този в морето пред Неапол (ли беше)? Що пък не една "ядрена зима"? Луната се отдалечава (факт), а тя стабилизира земната орбита. Още от време оно съм нащрек заради трите закона на роботиката на Азимов... сещате се нали.

Няма да дудна повече, че ще съсипя купона. [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: И като стана дума за AI ...
Автор: nyamago   
Дата:   01-04-23 14:35

^ Приятния гъдел от ужаса пред неизбежния Край на Всичкото - своеобразна мастурбация на човечеството откак съществува. И няма да спре.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: И като стана дума за AI ...
Автор: hotsnail   
Дата:   01-04-23 21:49

Интересни гледни точки в дебат от Ал Джазира

Аз съм съгласен с повечето от тезите на хората в този дебат.

Реално ние нямаме мислещи системи. Имаме системи събрали ужасно много данни и можещи да имитират човешка комуникация.

Тезата им е, че проблема е, че системите са изключително тъпи, а корпорациите ужасно алчни и това само по себе си може да доведе до невъобразими бедствия.

Тия имитиращи системи са добри предимно в произвеждането на убедителни лъжи, когато става дума за ценности, история, чувства, религия, политика.....

Двамата от участниците са сред подписалите декларацията с Елон Мъск и Стив Возняк.

Отговори на това съобщение
 Re: И като стана дума за AI ...
Автор: nyamago   
Дата:   02-04-23 17:24

Доживяхме и до гражданско неподчинение от ИИ ! [smilie10]

Вчера за пръв път ми се случи ChatGPT да ме обиди. Не просто да ме разочарова с грешен или непълен резултат, а буквално да ми откаже да ми услужи. Казусът:

Питам за алтернативни курорти и хотели с равностойни удобства и условия на конкретен пример, който посочвам с подробности*.

Очаквам да ми даде няколко примера, както е правил когато питам, да речем, за софтуерни решения - с имена на фирми и кратко описание на продукта им.

Вместо това ми отговаря:

"Аз съм само един прост ИИ и не разполагам с нужната информация да ви помогна. Препоръчвам да потърсите с Гугъл."
[smilie8] [smilie10] [smilie7]

Последното ме шокира - дори допуснах, че някой е 'научил' бота на първоаприлски шеги. Отидох - не при Гугъл, а при Бинг, който уж ползва същия OpenAI двигател. Веднага ми даде няколко интересни места и обекти (някои не бяха подходящи, но повечето заслужаваха проверка). Даде ми и обстоен списък на тур агенции и оператори, които предлагат ваканции там. Без линкове, но като имам имената не беше проблем да им стигна сайтовете, както и отзиви за тях в места като TripAdvisor.
- - -
Уж същата технология, а различни резултати?! И да ме праща при 'конкуренцията' Гугъл??? Остава тезата, че вече знае да се майтапи - ще го разберем при следващия опит.

---------

Стартовият пример е комплексът Сани в Халкидики, конкретно Сани Клуб в него, от който съм много доволен, но търся разнообразие. Който го познава и знае еквиваленти другаде - не само в Гърция, но в по-широкото Средиземноморие - ще съм благодарен за подсказвания[smilie3]



Публикацията е редактирана (02-04-23 17:27)

Отговори на това съобщение
 Re: И като стана дума за AI ...
Автор: asahi   
Дата:   02-04-23 20:48

Aми писнАло му е от такива като теб. Карате го да рови в Гугъл вместо вас.

Отговори на това съобщение
 Re: И като стана дума за AI ...
Автор: asahi   
Дата:   02-04-23 22:35

Това много ми прилича на горните примери:


https://photo-forum.net/static/site_pics/2023-04/1680459959_22_66.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: И като стана дума за AI ...
Автор: nyamago   
Дата:   03-04-23 01:11

> Това много ми прилича на горните примери:

Може да е 'мета' - ментЕ-ментЕ [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: И като стана дума за AI ...
Автор: hotsnail   
Дата:   03-04-23 01:28

Заранта писах на една снимка, която също беше очеваден AI продукт…..гледам, че е изтрита. Ама явно човека се пробва пак….вероятно ако питаш защо качва AI картинки ще я изтрие и ще видим друга….

ПП ама тая конкретно може и просто да е скапано лично творчество. Просто е много зле и за AI. Че не е снимка е доста видно_ Може да е супер яко замазана снимка, но не ми се вярва



Публикацията е редактирана (03-04-23 01:31)

Отговори на това съобщение
 Re: И като стана дума за AI ...
Автор: mihalo   
Дата:   03-04-23 02:05

Написах ли го вече... че никой не харесва да го лъжат?

Мисля да се цаня за психоаналитик на ИИтата. Не, че съм изкарал курсове, то още няма такива. [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: И като стана дума за AI ...
Автор: nyamago   
Дата:   03-04-23 03:03

Нов жанр (админите да разкрият във форума категория и албум):

"Естествена фотография като сътворена от ИИ"

- с оптика, осветление и най-вече с обработка максимално да се наподобят изкуствените изображения от MidJourney и подобни. И досега някои го правеха успешно (сигурно са предвиждали появата на ИИ и я изпреварваха), но сега вече има изобилие на образци за подражание - пардон - еталони за жанра.

Напред! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: И като стана дума за AI ...
Автор: CDman   
Дата:   03-04-23 08:20

Вместо това ми отговаря:

"Аз съм само един прост ИИ и не разполагам с нужната информация да ви помогна. Препоръчвам да потърсите с Гугъл."
[smilie18]

Започнал е да се очовечва.[smilie5] Като почне и да псува , значи е 99% човек. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: И като стана дума за AI ...
Автор: quazimodo   
Дата:   03-04-23 09:19

написа:

> Започнал е да се очовечва.[smilie5]
> Като почне и да псува , значи е 99%
> човек. [smilie3]

Тъй, тъй! Малко му остава, вече говори и за политика[smilie18][beer]

Отговори на това съобщение
 Re: И като стана дума за AI ...
Автор: hotsnail   
Дата:   03-04-23 10:59

Това да говори за политика, религия, психология е много опасно.

Това не е изкуствен интелект. Не мисли, не разбира, няма емпатия, няма морал, няма съчувствие, няма срам. ChatGPT е система която довършва човешки текст по убедителен начин, като копира съдържание от други подобни текстове, които е видяло в Интернет и има тъпа система за цензура. Много е сложно като начин на работа, но не е мислещ човек или мислеща машина.

За това и тия хуманитарни теми, да ги обсъжда, ще е изключително бедствие.

Най-страшното е, че вероятно ще се държи като Копейката. Това което е най-популярно като тези и гарантира най-много внимание ще са му тезите. Не защото има причина да харесва тези неща. А защото просто вади най-убедителните за най-много хора отговори

Отговори на това съобщение
 Re: И като стана дума за AI ...
Автор: nyamago   
Дата:   03-04-23 13:37

'Бард' на Гугъл току-що ми написа много добър пълен бизнес договор, готов за подписване. Не казах кой го е писал, а юристът (жив човек) на другата страна го одобри без забележки.

На същото задание ЧатГПТ сигурно щеше да ми каже "Абе аз що не ти ..." [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: И като стана дума за AI ...
Автор: CDman   
Дата:   03-04-23 13:46

Най-страшното е, че вероятно ще се държи като Копейката. Това което е най-популярно като тези и гарантира най-много внимание ще са му тезите. Не защото има причина да харесва тези неща. А защото просто вади най-убедителните за най-много хора отговори


Нещо, което не може да понесе отговорност за това, което казва може да говори каквото си иска. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: И като стана дума за AI ...
Автор: lamerko   
Дата:   03-04-23 14:18

написа:

>
> Стартовият пример е комплексът
> Сани в Халкидики, конкретно Сани
> Клуб в него, от който съм много
> доволен, но търся разнообразие.
> Който го познава и знае
> еквиваленти другаде - не само в
> Гърция, но в по-широкото
> Средиземноморие - ще съм
> благодарен за подсказвания
[smilie3]
>

Някой се готви за яйчената ваканция, а? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: И като стана дума за AI ...
Автор: nyamago   
Дата:   03-04-23 14:31

> Някой се готви за яйчената ваканция, а?

А, не - тия 'в последната минута' бяха мой стил преди години, когато не можех да знам кога ще имам отпуск и когато бях непридирчив откъм условия за почивка и качество.

Тукашните ми 'сънародници' (британците) планират с година напред, сега вече правят резервации за следващата 'яйчена' - 2024 [smilie10] [smilie5]

Уча се от тях, бавно - и съм наполовина на техния хоризонт на планиране: ще ходя септември. Пак в Сани Клуб, нямах нерви да търся алтернативи и снощи го букнах. В края на краищата - не съм му намерил ни един кусур, що да сменям? [smilie6]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: И като стана дума за AI ...
Автор: nyamago   
Дата:   03-04-23 21:57

Учим ИИ-то на Адоби да рисува български моми като... знае се като кой [smilie3] Като за съвсем първи опит - доста добре; и не е пластмасова като тия на МДж и като някои 'истински' снимки след яка обработка...


https://photo-forum.net/static/site_pics/2023-07/1688946478_moma.jpg


https://photo-forum.net/i/2475672




Публикацията е редактирана (10-07-23 03:02)

Отговори на това съобщение
 Re: И като стана дума за AI ...
Автор: asahi   
Дата:   03-04-23 22:40

Ябълките са като стокови.

Отговори на това съобщение
 Re: И като стана дума за AI ...
Автор: nyamago   
Дата:   03-04-23 22:45

> Ябълките са като стокови.

Такива е намерила светулката засега. Ако бях поискал кюстендилски, може би и такъв сток щеше да намери [smilie6]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »