Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питане относно полети с фотографска техника
Автор: Belshazzar   
Дата:   09-02-24 13:43

Здравейте,

имам следното питане към тези от Вас, която летят често с фотографска техника:

Някой използва ли кубове като тези , а ако отговорът е положителен, успявате ли да минете секюрити като извадите единствено него от раницата/куфара, но без да вадите обективите и другите чарколяци?

Питам защото в последнот време се налага да пътувам и с немалко друга електроника, съответно изваждането и прибирането на всичко поотделно става много досадно (нося обективите в индивидуални калъфи). Затова обмислям покупката на нещо такова, но ми е интересно дали има шанс за постигане на желания ефект.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно полети с фотографска техника
Автор: nyamago   
Дата:   09-02-24 14:20

Фототехниката си я гледат на скенера през чантата като останалия ръчен багаж - никога не са ме крали да я вадя отделно. Почти всички авиолинии и летища искат извадени само компютри и таблети.

Много рядко за някоя (нефотографска) играчка, ако не е популярна и не я разпознават на екрана, ме карат да я извадя и питат 'какво е това', но без забележки и пречки. Някои летища/авиолинии питат 'има ли вътре батерии?' и дори 'заредени ли са', но тоя страх като че отмина, наскоро не са питали за това.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно полети с фотографска техника
Автор: Synthy   
Дата:   09-02-24 14:42

На летището във Виена те карат да вадиш (или поне мен) даже лентовите апарати. Всичката машинария/електроника - в легена.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно полети с фотографска техника
Автор: ib   
Дата:   09-02-24 18:07

На два-три пъти ми се е случвало (Мюнхен, Франкфурт) да вадят всеки един обектив, особено по-големите, да махат предните и задните капачки и да гледат през тях.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно полети с фотографска техника
Автор: hose   
Дата:   09-02-24 18:37

2013 на летището във Виена и мен ме накараха да извадя всичко

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно полети с фотографска техника
Автор: plamen_gb   
Дата:   09-02-24 19:00

Зависи, няма универсално правило, на едно и също летище съм минавал без да ги вадя, друг път е трябвало да ги вадя... по-често не се налага за камерите.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно полети с фотографска техника
Автор: BXMarkov   
Дата:   09-02-24 20:21

Пътувай си спокойно и не купувай никакви чанти за много пари, както са казали колегите на всяко място може да искат нещо различно. Кажат ли ти вади, вадиш, не ти ли кажата пускаш раницата на скенера и това е. Успешни пътувания!

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно полети с фотографска техника
Автор: IvoEv   
Дата:   09-02-24 22:20

Зависи от конкретния проверяващ. Един път вадя само компа, друг път апарата и всеки обектив ги гледат отделно. Имали в тях електроника и затова...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно полети с фотографска техника
Автор: eewf   
Дата:   10-02-24 07:26

Автор: Synthy
Дата: 09-02-24 14:42

На летището във Виена те карат да вадиш (или поне мен) даже лентовите апарати. Всичката машинария/електроника - в легена.


Аз дори чантата не съм отварял там[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно полети с фотографска техника
Автор: asahi   
Дата:   10-02-24 08:08

Комплексът от предохранителни мерки е променлив и зависи от събития, за които нямаме информация. Така че може и едното, и другото.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно полети с фотографска техника
Автор: victory13   
Дата:   10-02-24 16:06

Много зависи къде е проверката. Някои изискват всичко да се извади и покаже, съответно опробва понякога.
Единствено на Хелзинки се оборудваха със скенери, при които не вадиш нищо, дори компютри, от кабинния багаж. Не е гаранция че няма да ти направят подробна проверка след скенера обаче.
Този аксесоар може да бъде успешно заместен със всяка фотографска чанта на пазара. Не забравяйте и това, че може да ползвате допълнителна чанта, когато съдържа фотографска техника, освен кабинния багаж. Е, предполагам размера ще има значение…
Не съм запознат с тълкуванията на нискотарифните превозвачи!

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно полети с фотографска техника
Автор: Джъмбо   
Дата:   11-02-24 12:48

установявам, че е въпрос на кеф на служителя на лентата... във Виена преди 2 години бях забравил, че имам електронна книга в един от плоските джобове на раницата с техника... отдели ме в страни от другите и направи намазки на всичката техника включая и на ръцете ми за взрив... чисто наказателна операция...

във франкфурт заради едни радио брошки пак ме джобеха стабилно, щото явно им светнаха като слънце на скенера

на нашето летище искат да извадиш таблет компютри от раницата... останалото може да седи вътре

та... как дойде, аз затова съм бесен че като летя не нося карбоновият си статив, защото е много скъп а не искам да седи в чекирания багаж, щото едва ли ще ме пуснат с него на борда

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно полети с фотографска техника
Автор: Kvasilev   
Дата:   12-02-24 10:59

Фото апарат и обективи не се вадят, само лаптоп, телефон, таблет . victory13 - такива скенери има и в Дъблин, нищо не вадиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно полети с фотографска техника
Автор: dizela   
Дата:   12-02-24 11:48

На летището в Прага вадиш всичко в легена.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно полети с фотографска техника
Автор: Belshazzar   
Дата:   12-02-24 13:17

Благодаря на всички, които се включиха.

Моят опит е някъде по средата - никога не са искали да вадя обективите от калъфите (единствено са питали какво има вътре 1-2 пъти), но пък и никога не съм могъл да пробутам през скенера раницата с всичко вътре, независимо от летището.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно полети с фотографска техника
Автор: asahi   
Дата:   12-02-24 16:17

Вече съм го писал, но ще се повторя. Следната поредица от действия ми спестява време и неудобство:
В легенче 1 слагам обувките и колана.
В легенче 2 слагам портфейл, ключове и каквото имам по джобовете.
В легенче 3 слагам раницата с предварително извадена техника - телефон, лаптоп, фотоапарат.
В легенче 4 слагам гореописаната техника.
В легенче 5 слагам якето.
След като мина скенера на другият край ме чакат вещите в реда, в който ще ми трябват. Така за макс. кратко време се привеждам в първоначалния вид.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно полети с фотографска техника
Автор: Grimjaur   
Дата:   12-02-24 20:25

Наскоро летях до Италия - на нашето летище ме накараха само камерата да сложа в легена(освен останалата електроника), питах изрично за обективите - не било нужно. В Италия на косъм да се заядат за телеобектива(оставих го в раницата), но се размина. Според зависи е.. Но съветът на асахи си е много правилен.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане относно полети с фотографска техника
Автор: Synthy   
Дата:   14-02-24 08:16

Джъмбо написа:

> установявам, че е въпрос на кеф на
> служителя на лентата... във Виена
> преди 2 години бях забравил, че
> имам електронна книга в един от
> плоските джобове на раницата с
> техника... отдели ме в страни от
> другите и направи намазки на
> всичката техника включая и на
> ръцете ми за взрив... чисто
> наказателна операция...
>

Точно такъв беше случаят при мен - всичките камери в легена, отваряне и показване на всичко в раницата, проверка от всичко за взривове там на място.. 15 мин. стоиш да те проверяват.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »