Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  8  9  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  54  55     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   17-03-22 22:06

Samsung A73 може пък да е добра фотоиграчка за около 1000 лева

12МП широка
108МП не толкова широка
5МП макро
5МП ToF

За разлика от скопените S-ки ще има SD карта. 6 или 8 GB RAM, 128 или 256 GB флаш, 5000мАч батерия..... ако и цената уцелят супер.

Дали ще сбъркат и макро на широката да има?

ПП а те са пуснали всичките три А телефона от среден клас А33, А53, А73 GSM arena



Публикацията е редактирана (17-03-22 22:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   17-03-22 23:31

Apple и лъжите в рекламите

При обявяването на последния им процесор чоказаха, ще е по-бърз от пт NVidia 3090. А всъщност са между 50% и три пъти по-слаби според зависи от теста......

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   18-03-22 00:02

стари самсунги ще получат някои от екстрите на S22

Моя май ще получи про режим т.е. роу от телефото, нощен портрет и expert RAW

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   18-03-22 10:10

"Дали ще сбъркат и макро на широката да има?" [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Ейййй. Направи ми деня направо [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   18-03-22 11:54

Oppo Find X3 Pro - Смартфона на Бошо

Снимки пълен размер





Публикацията е редактирана (18-03-22 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   18-03-22 14:39

Сашо това да не е грешка нещо от миналата година залежала стока? Що е с андроид 11? Сега нали е 2022, да не гледам грешен календар? Гледам и проца е стария 888? Нещо втора ръка ли вървят по-евтинко?

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   18-03-22 18:30

Вероятно чак сега идват Глобалните версии, инак Snap 888 е същия чушкопек като и Snap 8.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nvassilev   
Дата:   18-03-22 20:59

Honor Magic4 Ultimate


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nvassilev   
Дата:   18-03-22 21:18

Нов шампион в DxO mark

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: fallenfbsd   
Дата:   18-03-22 23:06

Колеги...гледах мнооого ревюта, снимки по сайтове, Тубата. Тук минах темите за мобилна фотография и освен по-объркан друго не станах :)

Поради няколко факта съм ограничил избора до три опции : Pixel 6/6 pro, iPhone 13 /Pro/Pro max, xperia 5 iii. Имам си и безогледалка, но като всеки и аз не я нося винаги.

Време да обработвам RAW нямам. Пък и сега имам Pixel за базика снимах два пъти .. ми то не е точно RAW, пак има процесинг в него.

След няколко Пиксела пак Пиксел щях да вземам, обаче много ме бъгва HDR ... направо плоски / оеднаквени стават. Да не говорим, че небето често му слага толкова магента, че ме дразни.

На айфона също не ми допадат много, но поне пази контраста, цветовете малко по-топли, не е толкова агресивно сякаш. Балансът на бялото сякаш го оцелва в повече случаи от Пиксела.

И накрая Експерията - надявах се тук да сте възхитени от нея, но друго чета. А имах големи надежди, че това е камерафона, който покрива и другите нужди. Фокус, цветопредаване, динамичен обхват - все неща, които се надявах да има, че не е евтин.

Китайците .. супер са като хардуер, но не искам по други причини.

Та приемам мнения, наблюдения, критики. Ясно ми е, че накрая е от зад апаратното устройство и с кое да е профи ще направи (е с малко обработка) чудеса. Аз искам естествени снимки без обработка, най-близки като цветове и светлина. Не държа на всеки детайл в сенките.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   19-03-22 01:58

> "И накрая Експерията - надявах се тук да сте възхитени от нея, но друго чета..."

Как - не чете ли на предната страница колко съм възхитен от нея?! [smilie5] Там, вярно, описах по-общи характеристики, а не снимането (макар и него да споменах като най-добри телефонни камери, които съм имал - а съм имал много).

Ето и моите примери от 3-4 месеца ползване. Не са шедьоври, но дават идея (въпреки някои обработки) за характера на камерите в телефона.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: fallenfbsd   
Дата:   19-03-22 10:04

@nyamago ... бях ги гледал, сега ги изгледах още веднъж. Благодаря. Много интересни моменти.

Любимата ми е с едно от истинските кучета..уникална снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   20-03-22 08:30

Xiaomi 12 Pro ревю и cнимки (рус.)

Основната камера е ТОП [smilie24]





Публикацията е редактирана (20-03-22 08:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Penman   
Дата:   20-03-22 10:47

Основната камера е ТОП [smilie24]

Напълно съм съгласен за камерата, но да не беше този извит дисплей - никой протектор не може да пасне така добре, както върху плоските. А допълнителни 500+ лв. за смяна на дисплея не ми се дават. Затова съм си още с S20. Pixel 7 вероятно ще е с плосък и евентуално ще си го купя.


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: fallenfbsd   
Дата:   20-03-22 10:47

Понеже ревюта са от фотографи си позволявам да ги пусна тук (Pixel 6 Pro vs Iphone 13 Pro vs S22, Pixel 6 Pro vs Pixel 4a, Pixek 6 pro standalone)

https://youtu.be/Vr3P23PKMrc

https://youtu.be/ng65cumsWxc

https://youtu.be/uxBVfgLkieQ



Публикацията е редактирана (20-03-22 10:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   25-03-22 07:13

Звучи интересно...

Anamorphic Lenses to Improve Smartphone Image Quality

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   25-03-22 09:15

Добро решение ако производителите го подкрепят и възможност за по-големи сензори.
Навремето такива лещи се ползваха в сапунерките. Би трябвало SONY първи да се възползват, заради разтеглените си 22:9 дисплеи.

SONY официален смартфон и партньор на PUBG Mobile шутъра





Публикацията е редактирана (25-03-22 09:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   25-03-22 14:19

> Звучи интересно...
> Anamorphic Lenses to Improve Smartphone Image Quality

Като го видим на пазара и го пробваме, ще е по-интересно ;)

> Би трябвало SONY първи да се възползват, заради разтеглените си 22:9 дисплеи...

Не само заради дисплея, а заради опита си конкретно в анаморфна оптика от много десетилетия опит в професионалните студийни камери за кино и телевизия. Те това са го правили отдавна и много пъти, с различни сензорни технологии (дори аналогови). Само трябва да си го 'припомнят' и приложат в телефонен формат.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   25-03-22 18:13

Сони имат залежали сензори още от първата серия, нали ги слагат едни и същи недъгавци вече в три поредни. Едва ли ще заложат на иновации преди да изхарчат мухлясляците [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   27-03-22 09:17

Добро Неделно утро

Компонентите за Супер камерафон вече са налични.

След Правоъгълните Анаморфични лещи, SONY тества и пуска на пазара

Безпрецедентен мощен 1/1.1" 50mp сензор [smilie10]





Публикацията е редактирана (27-03-22 09:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   27-03-22 15:31

От статията разбирам, че всички китайци използват страхотните нови сензори на Сони в телефоните си, само самите Сони - не [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   27-03-22 15:43

Със сигурност ще видим този сензор в Xperia Pro II и със сигурност нещата ще си бъдат традиционно същите посредствени. За SONY феновете всяка година започва със сладки надежди и завършва с обичайното Разочарование )))

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   27-03-22 18:51

То си има и просто обяснение, защо сони си правят телефоните да не могат да снимат. Същото като защо никон и канон не правят телефони...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   27-03-22 23:10

> То си има и просто обяснение, защо сони си правят телефоните да не
> могат да снимат. Същото като защо никон и канон не правят телефони...

Те и Сони по принцип не правят телефони, ама понаучиха едно-друго докато бяха ортаци с Ериксон.

В Сони-Ериксън всеки правеше това, в кеото го бива: шведите правеха телефони, а Сони ги наблъскваха в много по-малки кутийки (минитюризацията им е в ДНКто) с по-добър дизайн. И почнаха да им слагат камери (както казах преди, също се занимават с електронна обработка на изображения от десетилетия преди всички други)...

Като се разделиха, Сони продължиха да правят телефони по инерция, но тая продуктова категория никога не им стана централна: дълго време ги правеха като други, по-привични за Сони категории:
- конзоли за игри (ПлейСтейшън) с вграден телефон
- персонални музикални устройства (Уокман) с вграден телефон
- преносими компютри (Ваио и особено - Клие) с вграден телефон
- фотоапарати (Сайбършот) с вграден телефон и напоследък - видеокамери за кино и телевизия

За последните функции си купиха ноу-хау и производствени мощности за сензори, които развиха като основна 'дойна крава' сравнима единствено с бизнесите им със съдържание ('контент' - музика, филми, игри)...

Телефоните им (и камерите в тях) НЕ СА им доходно перо, само ПР за напомняне, че от тях могат да се пазаруват сензори... Понякога обаче се случва такъв 'демо продукт' да върши работа - и не съжалявам за еКСперията 5иии [smilie6]



Публикацията е редактирана (27-03-22 23:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   28-03-22 12:05

"nyamago:.... и не съжалявам за еКСперията 5иии ..."


Следващия ми смартфон отново ще бъде SONY, нищо че "не могат" да снимат. Тамън е по-интересно предизвикателството да направиш хубав кадър.



Публикацията е редактирана (29-03-22 00:20)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  8  9  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  54  55     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »