Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  28  29  30 ..  40 ..  50 ..  54  55     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   02-08-22 14:13

> "Ако това стане няма да има никаква електроника въобще за 4-5 години.
> Над 90% от чиповете се правят там.....или почти 100% от тези в телефоните, компютрите, мобилните мрежи, data centers и т.н.
> Има някакви 4-5% може би произвеждани в Корея от Самсунг и това е..."

Точно затова си мисля, че ЩЕ ИМА и чипове, и електроника, и кяр от притежаването на TSMC акции още доста време. По степен и форма на безумие не бъркайте китайските стратези със северно-корейските [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   02-08-22 23:49

Аз от акции не разбирам. Ама сигурно е хубаво да имаш разни китайски акции също. Компании като ТикТок, ten cent и дори тия телефонни фирми бая пораснаха. BYD задминаха Тесла с електричките а скоро сигурно и Тойота в автомобилите. Огромен пазар в бързо забогатяваща държава……

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   03-08-22 19:12

92% Тайван, 8% Корея, 0% всичко останали заедно

Толкова за високите технологии.

Останалите пишат софтуер и правят хубави кутии

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   03-08-22 20:02

^ Именно: кой би си съсипал единствения в света доставчик на напреднали чипове? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   03-08-22 21:26

Първо, фабриките за чипове едва ли ще срещнат съдбата на завода за стомана в Украйна, и второ - никога не можеш да знаеш какво се случва в главата на болен от власт старец. Така че аз залагам повече на слънчева буря да ни върне миналия век, не на ментално нестабилни хора, с умения да манипулират (или поне се надявам)...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   06-08-22 10:27

Клюки около Galaxy S23 Ultra с 200mp камера

Рендери на Galaxy Fold 4 и Flip 4, които ще бъдат представени на 10 август





Публикацията е редактирана (06-08-22 10:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   06-08-22 12:11

Фолда малко май са го разширили подобно на китайския телефон е по-квадратен май.....

Флипа е интересно отвън как е....дали има по-интересно екранче, какво става с камерите. То и на фолда е интересно има ли по-добри камери....



идва и OneUI 5

Освен подобренията на Самсунг май Андроид 13 е изцяло и само козметика (има неща дето всички андроиди имат без пиксел вкарани в Андроид ....дали Самсунг, Моторола или някой друг им ги е дарил може да се проследи)....Гугъл вече могат (и сигурно ще е по-добре) официално да зарежат андроид. То бива бива некадърност ама това вече надминава всичко. За 15 години не могат да оправят неща като ъпгрейда на ОС и дори не се опитват вече, съвсем са абдикирали.....



Публикацията е редактирана (06-08-22 12:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: alext   
Дата:   06-08-22 13:05

Нещо за новия редизайн на андроид ауто чува ли се, уж щеше лятото да идва.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   06-08-22 15:09

Чакам до края на месеца да видя дали и 13ката ще пари, или ще са барнали нещо да оптимизират, ама едва ли - официалното им становище, е че е нормално телефона да е по-топъл от околната среда - демек над 35 градуса, които са нормални за у нас - само с ръкавици, и ако съм прав - един червен асус ще си го диря из джоба, поне батерия да имам ако ке ми пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   06-08-22 16:07

Не знам за телефоните, но корейците избиха рибата с нови коли......след уникалния IONIC 5, преди седмици обявиха 6-ца, която изглежда мега яко до Тесли, поршета и т.н. А сега избушиха кочинаята с N Vision 74 (предните две бяха концепции до преди година....и реалните коли изглеждат 95% като концепциите ...).

Това изглежда много добре за мен - като кола от 80-те години, но супер атрактивна. Преди месец някакви шмекери пуснаха един мега греозен нов Delorean, Корейците ги бият с обиколки като дизайн и идеи.

N74 когато излезе на пазара ще е хибрид - ток и водород. Голяма батерия и водородни клетки. 600 километра пробег и около 600 коня мощност......


Hyundai N Vision 74 review walkaround

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   07-08-22 12:35

Иде първата и единствена смислена ултра на пазара:

https://www.nextpit.com/google-pixel-7-ultra-camera-specs-sony-imx787-periscope

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   08-08-22 15:39

Bobyn като гледам нито идва, нито е смислена и още по-малко единствена. Поредна издънка на Гугъл след пълния провал на 6-та серия.

3 камери, което не е ултра ами среден клас работа. Дизайн правен в час по трудово. Не е ясно дали въобще ще дойде на пазара…….


То не става презентации колко сме яки …. Трябва малко да се изпоти човек за да стане ОС или телефон. Гугъл щото парите им идват от реклами и видно много зор не си дават с телефоните и Андройд като цяло.

Сериозно обмислям да мина на епъл ако си преместят производството извън Китай.

То бива бива ама…..

ПП надеждата ми е, че ще им стегнат малко дърмите на гугълските инженери. Ако си чел CEO-то им какво говори. Аз чакам нов CEO да им сложат и ще има много рев



Публикацията е редактирана (08-08-22 15:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: vga   
Дата:   08-08-22 21:40

Аз практически нямам търпение да минеш на Айфон, за да се окаже, че има по-велики от корейската ширпотреба...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: ombre   
Дата:   08-08-22 22:06

Я да питам нещо извън темата. Скоро си взех Ксиоми 12 (не е про версията), със зарядно на което пише 67W. Принципно го рекламират като телефон,който се зарежда много бързо и наистина е така,но въпроса ми е дали това не прецаква батерията по някакъв начин или бъркам? Вярно нови технологии,но не е ли по добре да се зарежда по стария си начин за там няколко часа,а не за има няма 20-30 мин макс 40? Търсих в менюто да видя дали има опция,която да ти дава възможност да избираш как да се зарежда телефона,но не открих такава,ама може и изобщо да няма. Та дайте мнение,че не съм наясно ,понеже досега не съм имал телефон,който да се зарежда толкова бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: lamerko   
Дата:   08-08-22 22:13

Взимаш едно обикновено зарядно от 1 или малксимум 2 ампера на 5 волта и това е опцията. Но... ако питаш мен, не си заслужава да мислиш батерията - тези телефона няма да са вечни :)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: ombre   
Дата:   08-08-22 22:34

Ламерко мерси. Ясно е ,че няма да са вечни,ама да не се прецака за няколко месеца примерно. Аз лично не обичам да давам много пари за телефони и този всъщност ми е първия,който е малко по скъп, и съответно ми се иска поне 3-4 г да изкара. Сега се замислям,на тия новите изобщо сменя ли се батерията като на старите гсм-и, или като се прее.е и нова слушалка за да си върви търговийката на производителите?

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: lamerko   
Дата:   08-08-22 23:06

По принцип се сменят, но е малко хамалогия - обикновено трябва да се разлепи с горещ въздух дисплея и да се проникне в карантиите от там. Отделно батерията също най-вероятно ще е залепена, което може да е проблем, ако лентата се скъса. Накратко - не е за всеки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: ombre   
Дата:   08-08-22 23:14

А това начинание само в сервиз.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   09-08-22 09:36

Предполагам, че ще издържи поне 5-6 години батерията ако не 10-15. Ако искаш да го пазиш извънредно много, зареждай го до 80-90%, вероятно има подобна опция в менюто.

Майка ми още ползва 1+ 3 на 6 години. Той има нещо като бързо зареждане с един дебел червен кабел. Никакви ядове с батерия и дълговечност. Със Самсунг също има наблюдения и дори 10 годишни S3 стават неизползваеми, защото имат дефект на паметта, но батериите държат. Note 8 е втория телефон в майка ми работи си. Баща ми е с S9+. Има позната с А71 вече на 2 или 3 години е то е сравнително евтин модел и си работи.

С таблетите нещата са различни. Самсунг общо взето държат, но стават много бавни с времето. А Леново батериите са им плачевно зле и за 3 години дават фира - вече няколко бройки от различни модели съм виждал така. Епълските са вечни просто е един момент ти омръзва и става бавен. За епъл говорим за много дълги периоди.
- те 5-6 години си получават нов софтуер. Аз имам един таблет iPad 4 на около 9-10 години и работеше до преди 2-3 месеца. Наскоро взех по-нов. Мога да видя да го заредя.

ПП запалих 10 годишния айпад. Беше паднала ниско батерията. Ама явно зарежда - 60% за 3 часа. Много, много бавно зарежда де. Ще видя да го закача пак на Интернет, да видим един 10 годишен динозавър всичко ли му работи. Сравнение с конкуренцията iPad е недостижим.



Публикацията е редактирана (09-08-22 12:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: lamerko   
Дата:   09-08-22 11:23

По принцип повечето производители "лъжат" при зареждането - Xiaomi са виден пример. Когато зареждането покаже 100%, всъщност е някъде около 90-те. Напълно съзнателно го правят, именно за предпазване на батерията. Когато стигне 100% брояча, зареждането не спира, но бързата функция се изключва и продължава на 5V с цикли (вече не подава ток непрекъснато). Ако оставите телефона да се зарежда през нощта, той реално ше се зареди наистина до 100% (*според границата на защитата), но последните проценти ще са мноого бавни, без да нагряват батерията.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: ombre   
Дата:   09-08-22 13:11

Благодарско на всички....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   10-08-22 09:51

Подробности около камерите на най-тънкия флагман Lenovo Legion Y70





Публикацията е редактирана (10-08-22 09:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: kvakioh   
Дата:   10-08-22 10:37

Лошото е, че доста от хубавите телефони просто не ги продават в България...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: ipolit   
Дата:   10-08-22 11:37

Дайте съвет за евтин телефон с IPS екран, който да снима добре (под добре имам предвид като цветове, не толкова като детайли).
Купих за мен и за жената по един Poco M4 Pro 5g, който се оказа много готин телефон за мен, обаче хич не му спори със снимки при ярка слънчева светлина на морето. Въобще няма цвят. Единия го продадох, ама трябва да и взема някакъв.
И сега въобще си нямам на идея какъв да купя. Тя не е харесала нито един с AMOLED/OLED екран. За всички казва, че им било препикано бялото. А изборът на IPS е доста ограничен. Има вариант да чакам Poco X4 pro GT да поевтинее, щото той е с екран дето ще и хареса, но и там не знам дали ще хареса цветовете, пък няма как да го тествам как снима хора на плажа. Но и хич не ми се дават 800 лв. Тъй че, ако се сетите за някой Хуйвей или Хонор с IPS до 500 лв.
Благодаря предварително

EDIT:
Ей сега гледах Xiaomi Mi10T lite - изглежда прилично с камерка с по-голям сензор 1/1.73" Sony IMX682
Имате ли някакви наблюдения върху него, че цената е доста добра за 6/128 ГБ.



Публикацията е редактирана (10-08-22 12:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   10-08-22 14:11

> Подробности около камерите на най-тънкия флагман Lenovo Legion Y70

Абе в тънък телефон как да вкараш добри камери като сензорите и особено лупите си искат дълбочина? [smilie8] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  28  29  30 ..  40 ..  50 ..  54  55     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »