Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50  51  52 ..  54  55     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   04-10-23 21:24

Google изкъртиха - 7 години поддръжка на пиксел

Направо бих грабнал един брой. Браво. Само да кажат официално, че не ги сглобяват в Китай.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   04-10-23 21:59

Не знам какво се кефиш на този факт, при положение, че и ти самия сменяш телефона на около 2 години. Коя батерия ще изкара 7. Това е маркетинг, тип гнусмас.
Отделно, че пускат недодялан софтуер като епъл(прегряването уж на 15) и гнусмас и после кърпят всеки месец.
Шаомито - от как го взех - само секюрити ъпдейти, защото няма кусури за оправяне и всеки момент пускат андроид 14.
Въпреки всичко, заради камерата, бих пробвал новия пиксел про...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: uri64   
Дата:   04-10-23 22:34

> Коя батерия ще изкара 7.

От декември 2010 до ноември 2017 изкарах с един айфон 4. Можеше и още, ама вече програмите, които ползвах не вървяха на старата ОС и home бутона се беше прецакал, та реших да сменям вече [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   05-10-23 00:46

Майка ми още ползва един от тези телефон. На 7 и половина години (това са 2000 цикъла на батерията) е в момента и батерията му държи още….калъфа се разпадна, пукнат му е джама от 2-3 години…. (Има и други по-добри телефони. Не знам защо го държи този)



Публикацията е редактирана (05-10-23 01:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   05-10-23 07:56

Пък на мене пералнята ми е на 13 години [smilie18]
След като поразчетох какво предлага камерата на пиксел 8 про версията, май за коледа ще снимам с него, като поизгладят кусурите. 50МП роу с ръчни настройки, при който работят и всички останали АИ екстри звучи грабващо, поне за мен, като знам и простата 6ца какво можеше. Жалко че.беше печка

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: asahi   
Дата:   05-10-23 09:17

Ама четете малко бе!
Google extends software support for Pixel 8 phones to a full seven years
Необходимо ли е да уточняваме какво е софтуерен съпорт?


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: localhost   
Дата:   05-10-23 12:41

А нормално колко е поддръжката? Моя Самсуняк от 2020-та още се обновява.



Публикацията е редактирана (05-10-23 12:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   05-10-23 14:11

Софтуерна поддръжка е едно и сега за пръв път за андроид в пиксел (май повече модели а не само 8) е 7 години!

Самсунг са с 5 години софтуерна поддръжка сега. 4 нови андроида и 5 години обновявания за сигурност.

Друго е живота на батерията. Той е от 1000 до 4000 заряда при литиевите батерии. Явно последните години клони към 4000….

Наскоро Fairphone заедно с Qualcomm обявиха поддръжка от 7-8 години и явно това е накарало Гугъл да си мръднат задника. Обвинявахме тука Qualcomm и Samsung ама явно други са злите хора……

Бошо той пиксела е с екзинос баце и ще си пече…..предвид, че в Гугъл няма кой да седне да оптимизира финно power management, ще си е печка и още как….щото в s22 ultra Samsung може чипа да е бил печка ама софтуера като е нагласен в общи линии само на бенчмарки излизат греди…..



Публикацията е редактирана (05-10-23 14:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Penman   
Дата:   05-10-23 15:38

hotsnail, Samsung S22 ultra не е "печка", не заради финно оптимизирания power management, а защото Exynos 2200 e на 4 nm процес, но най-важното е, че модема не е "печката" Exynos 5123, който бе в Samsung S20 и Pixel 6. Имал съм ги и двата, та добре го зная. Ако е на Wi-Fi, Pixel 6 не грее значимо, въпреки, че е на 5 nm процес. Вероятно Pixel 8 ще е още по-хладен, макар за игри да не е топ, но аз игри не играя, а ме интересува да имам постоянно в джоба си добър фото-видео апарат.


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   05-10-23 17:17

Penman Въпроса е, че екзиносите на бенчове пекат и смучат повече ток. За година с телефона не видях проблем и аз.

Иначе интересния слух е, че S24 Ultra ще е с подобна на пиксела телефото камера 5х 48мп или 50мп. Което като се сетя беше и оригиналния S20 Ultra и тогавашния Note. Това вероятно значи, че ще махнат 3х камерата .... на мен ми харесва да има 3х и 10х. Хайде 10х ще има с кроп. Ама 3х е най-удобно за доста ситуации... ама явно печалби има да се гонят.



Публикацията е редактирана (05-10-23 17:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   05-10-23 21:53

поздрав за Бошо

В напаъните си да контролират кой, къде и колко сере руско китайските специалисти насраха повсеместно всички устройства на чаоми в Русия и Белорус…..

Е за това не ща чаоми

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   06-10-23 05:48

"Очаква се официално изявление от страна на Xiaomi, но едва ли това е някаква грешка засегнала точно и единствено Русия "

Викаш, хакерска атака към гнусмас не може да има?
Отделно, че не бих си напълнил къщата с допълнителни шпионски устройства. Телефона ми е достатъчен...

Едит - май ще се радвам на новата версия на андроид преди Кирчо [smilie21]
https://m.gsmarena.com/xiaomi_13_and_13_pro_plus_the_xiaomi_12t_now_receiving_miui_update_based_android_14-news-60128.php



Публикацията е редактирана (06-10-23 07:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   06-10-23 10:23

не е хакерска атака Бошо. Така са си направени китайските тутурутки. Като вожда реши и ти тегли ножа... буквално или поне в кибер пространството....


Просто са се насрали от китайска, руска и прочие firewall-и, дето пазят от вредното влияние на свободната мисъл и загниващата западна цивилизация....

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: localhost   
Дата:   06-10-23 11:37

Тоя сайт се хоства при alibaba.com. Някой някъде по трасето е отрязал всички руски и беларуски адреси и сега се чудят какъв да го дялат [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   06-10-23 11:55

localhost или пък някой е решил, че тия сърверчета са проводник на загниващо консуматурско западно империалистическо влияние и ги е резнал уеко от православния славянски суверен руски интернет.....(историческа справка - руснаците и руската култура не са славянски, макар да са силно повлияни от комшиите си....сходно и в България)



Публикацията е редактирана (06-10-23 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: localhost   
Дата:   06-10-23 11:59

Не ми се вярва руснаците да отрежат китайски адреси. Ама на повече водка... знае ли човек [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   06-10-23 14:19

Четох разни статии и изглежда руските сървъри на чаоми са се чалдисали. Демек изделията произведени за Русия и програмирани, да се отчитат на руските сърверчета не работят от 4-ти насам....който си е взел тутурутка от Китай или Европа няма ядове.

Изглежда пиян руски админ е дърпал жици безразборно.....

Интересно е, мислих, че CDN-ите се откриват динамично а не са забити твърдо в прахосмукачките. Ама явно така си мисля, щото не ям ориз по три пъти на ден....

ПП за който не знае, за да работят бързо свързаните устройства, стрийминг услугите и т.н. интернет фирмите слагат локални копия на услугите си в различните държави и дори по различни мрежи а с 5g се говореше и за отделните клетки. Примерно Netflix поне преди години са пращали сървъри по различните географии, които локално да предават каталога им. Така де като гледате YouTube шанса е, че клипа вече е качен на някой европейски или български сървер и не обикаляте света. На туй му казват Content Delivery Network



Публикацията е редактирана (06-10-23 14:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: localhost   
Дата:   06-10-23 15:00

hotsnail: не локални копия на услугите, а само на файловете е CDN-a. Локални копия на услугите правят например google с техния DNS 8.8.8.8. Използва се anycast routing и заявки към тоя IP се препращат към локални сървъри.
В случая обаче някой по трасето е отрязазл всички руски/беларуски адреси да достъпват alibaba и тия се одрямаха.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: asahi   
Дата:   06-10-23 16:28

С Алибаба няма проблеми ако си купиш телефон през Алибаба. Между другото имат апликацийка. Тествайте през нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   06-10-23 17:48

Слава богу сме далеч от Съветския деград, и ние проблем нямаме.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   06-10-23 22:59

Nokia HR21 от HMD ще се бичи в ЕС (Унгария)

Още малко и ще имам поне още една марка от която да си купя телефон.

Гугъл и Епъл си местят производството към Индия. Може би догодина няма да има китайски айфони и пиксели....дано

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: kasad   
Дата:   07-10-23 00:19

Офтопик!!!Горещият охльов ме разби. Особено за пияни руснаци админи и за "неруската" литература. Типичен почитател на "Просто Киро" за съжаление. И много моля без жълтопаветна пропаганда във форума!

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   07-10-23 01:08

Касаде какво и къде станало дума за литература? или просто упражняваме инструменти на пропагандата - малко истина примесена с богата доза лъжи?

Иначе прочетете какво пишат из ауу руската преса…. Пу резила стана още по-голям за родния русофил вярващ в безпогрешността на бай Иван админа.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   07-10-23 16:42

Не чета новините, само по горните мнения от специалисти си разсъждавам така:

1. Това е умишлен акт от някого*. Ако беше грешка (машинна или админска), щяха бързо да я оправят: азиатските народи (руснаци, китайци, индийци и други) имат предостатъчно способн специалисти, които биха го открили и решили.

* 'някого' не е марсианец или от друга галактика. Става дума за земен човек или група хора. Умишлено прекъсващи достъп до някакви сървъри за големи групи ползватели.

2. Щом някой го е сторил умишлено, остава единствения меродавен въпрос, познат още от римско време: 'Cui bono?' Кой печели от тая работа? [smilie11]

- конкурентите на АЛи Баба? (да не би да са го хакнали агенти на Амазон?)
- конкурентите на Чаоми? (саботьори от Самсунг или Апъл??)
- Версиите на политически надъхания Киро че са 'властите' са теоретично възможни, но малко вероятни...
- кой друг би могъл да печели материално от това? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   07-10-23 17:44

nyamago в голямата северна пустиня нито Самсунг нито Епъл продават и биха пипнали нещо там клечка. Та не е конкуренция. Не е и умишлено.

Китайците, Индийците, коерийци, японци може и да могат. Ама при руснаците след като 2-та милиона най-образовани запалиха подметките преди година, а други два милиона отидоха на фронта, май не са останали работоспособни и интелигентни индивиди.

Пишат ТАСС че проблема бил своевременно отстранен .... без коментар какъв е...на други места си казват, че е руско безхаберие.

Няма нищо общо с али баба и Китай инцидента. Става дума за проблем със сървъри в Русия.

Пазителят на суверения православен "славянски" Интернет на Русия (шефа на Роскомнадзор) между два запоя тая седмица казал, че няма нищо общо.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50  51  52 ..  54  55     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »