Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30  31  32 ..  40 ..  50 ..  54  55     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   21-08-22 00:23

Европейския модел би трябвало да си има 5g? Що да няма?

Американски или Китайски ако е вероятно няма подходящите честоти. Ама в ЕС честотите май са що годе стандартни.

или модела няма 5g въобще?

казваш, да си гледам за 500 лева А53-ките и туй то.....

ПП аз такак и не бях разбрал, що махна пиксела. Уж му хареса картинките. Греел....добре. Браузера да грее е странно. Хайде игри туй онуй... ама браузър.....



Публикацията е редактирана (21-08-22 00:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   21-08-22 00:42

Превзема се, що...
Аз една година близо как не изгорях?!
Иначе, 5G има, но нашите скапани оператори не му го пускат. Щото не било сертифицирано от тях устройство [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   21-08-22 07:18

В държавните, където не се предлага официално, 5г няма, да.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Penman   
Дата:   21-08-22 10:08

Стъклопласт, и аз имам Пиксел 6 и съм доволен. Чудесна камера. Редовно изкарвам 7 - 9 часа екран. За изгарянията - пишеш пълни глупости (специалист съм по изгаряния, те настъпват при температури доста над 50 гр.). Че грее, грее, но при идентични условия (продължително сърфиране на 4Г) температурата само на моменти стига 45 гр. и веднага спада, докато предишния ми Самсунг С20 стигаше до 49 градуса и не можех да изкарам цял един ден. Проблемът и на двата модела е в куция модем Exynos 5123 на Samsung, който е монтиран в тях. При Wi-Fi въобще не грее Пиксела и изкарвам до 10 часа екран. В Пиксел 7 модема пак ще е на Самсунг, но по-нов модел (като на С22) и няма да грее.



Публикацията е редактирана (21-08-22 10:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   21-08-22 12:42

Ся няма да се обяснявам на хора, които не разбират от ирония. Температура над 40 градуса е неприятна нито да го държиш, нито у джоба да го сложиш, а при външна над 30, това му беше нормалната температура при употреба. Не знам какъв му е бил проблема, но нормалните хора в 90% от времето са на 4Г, а не фифи. 9 часа на екран може да си изкарвал ако просто си го държал светнат в тъмна стая, при този разход за подгряване, няма как да му стигне тока за 9 часа екран(освен ако не сваляш батерията до изгасване). Да не говорим, че може и да си се объркал, що на пиксела, единствения вариант да видиш статистика за екрана, без елка, е digital wellbeing, защото са осакатили статистиката за батерията.



Публикацията е редактирана (21-08-22 12:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   22-08-22 10:18

@stukloplast

https://photos.app.goo.gl/UmbHovweafefetct8


Проблемът е, че с предпоследния ъпдейт (последния преди Андроид 13), пак му разстроиха модема нещо и в момента Mobile network & Phone Idle комбинирано харчат 20-30% от батерията - и това, което съм показал на снимката и беше стандарт до скоро, в момента не се постига. Но няма шанс да не направиш поне 6 часа екран, ако не си на някое затънтено място с една клетка на 200 квадратни километра.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   23-08-22 10:23

Pixel 7 и Pro на живо и размери - изглеждат читави смартфони.


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   24-08-22 14:40

Как да избегнем неестественото острене и цветно пренасищане в телефони Самсунг - Важи и за повечето други марки, автоматизират вътрешната пост-обработка снимките да изфлеждат 'по-хубави' на телефонния екран, но се губи финес и манджата става пресолена. Ако ги направим по-постни (дори на пръв поглед да изглеждат 'вяло'), имаме повече възможности да ги обработим до оптимален резултат.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   24-08-22 16:51

Нямаго благодаря. Ама тоя съвет е доста странен и не мисля, че е добър или правилен.

Scene Optimizer и Auto HDR ако ги изключиш 90% от снимките за нищо не стават дори на флагшипите. Сензорите наистина са много малки и HDR в повечето случаи трябва. Трябва и да се включва и регулира спрямо сцената. За пейзаж ще го напръжи. За снимка в стая ще направи стак от кадри.


Определено мисля че това е неподходящ съвет.

Снимките от среден клас Самсунг са супер за това за което ги ползват хората т.е. Да ги гледат на екрана на телефона или на 4К телевизора си. Изглеждат супер и на двете медии.

Да на Бошо може и да не му харесва, но на 2-3 милиарда потребители на андроиди им харесва.

Има роу на новите телелфони дори вече от всички камери. Това е алтернативата ако толкова те дразни шарпенето. За съжаление при новите роу формати където стаква кадри пак има шарпене и да няма как щото намества кадрите……



Публикацията е редактирана (24-08-22 16:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   25-08-22 22:25

ШЕфа на хуавей е разпратил доста страховито съобщение до хората си, което е изтекло извън фирмата. Повечето говори за фирмената им стратегия за продажби, развитие на продукти и т.н. Ама има няколко много страховити момента:

1. Очаква през 2023 и дори до 2025 единствения приоритет на фирмата да е оцеляване.

2. Очаква, че световната икономика ще е в криза поне 10 години

3. Ще режат много продуктови линии и ще се съсредоточават само върху неща дето изкарват много печалба. ЩЕ има много много уволнения.

4. Ще запазят размера на възнагражденията следващите месеци, но по-голяма част от възнагражденията ще са бонус и по-малко фиксиран размер.

5. Говори за катастрофалното положение на китайската икономика - заради имотния пазар, заради ковида, заради войната, заради санкциите на САЩ, сушата и т.н.

Хуавей е най-голямата фирма в Китай и ако те са притеснени насам ще става страшно.......


ПП Нещото което ме радва е, че има безкомпромисен фокус на качеството на продуктите им.



Публикацията е редактирана (25-08-22 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   28-08-22 07:08

Бомбакля... Не дочаках соц варианта, но новината е че грее по-малко от пиксела, та даже и от моторолата. Ко му беше на форумо цел ден? По едно време реших, че аз го чупя, щото 2 пъти пробвам да се похваля и 2 пъти в този момент дава фира... [smilie21]


https://photo-forum.net/static/site_pics/2022-08/1661589245_img_20220827_113333804.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   28-08-22 18:14

Хайде Бошо на хайр да е. Пусни някое кадърче и впечатления като остане време.

Много големи джамове са турили отзад, то има коли с по-малки фарове....

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   28-08-22 18:23

Честито![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   28-08-22 18:45

Ми доста съм доволен, като изключим че секюрити ъпдейта е априлски. 2:30ч екран със снимане, блутуут музика, браузване и т.н. - на 75% съм. Два дена мисля че без зор ще докарва.
Размера и формата са екстра, само позицията на пауър бутона е малко недомислена.
Загрява малко в жегата, но няма общо с пиксела.
Камерата е щета джипега, за роу по-натам, че не съм имал време да тествам. Дразни ме че пак роуа от основната е 50мп, а не събрани 12мп и май и затова бавно снима. Ще видим като дойде някой ъпдейт. Белия баланс куца общо взето.
Гърба е много приятен, но от мек и матов, скоро сигурно ще е лъскав.
100 евро надолу да беше цената, щеха да утепат рибата с малко по-адекватни ъпдейти и поддръжка.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   31-08-22 22:15

Бошо Честито за Асусчето, на мен ми харесва като модел - компактен,мощен, нормални пари.
РОУ след конверта ще си го ресайзваш на 12mp на компа.

Xiaomi 12s Ultra камера ревю by DxO Mark



Публикацията е редактирана (31-08-22 22:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: lamerko   
Дата:   31-08-22 23:46

Вчера гледах интересна информация от един български сайт за техника (ще спестя линка, че да не се приеме за реклама) - там твърдят, че скоро модела ще се появи не само в Европа, но и в България и то съвсем официално :)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: ipolit   
Дата:   01-09-22 13:53

Я кажете на пикселите може ли да се активира e-Sim, че попаднах на някакъв форум и пише, че А1 нямали профил и не можело.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   01-09-22 14:06

Може, аз точно а1 харчех с есим на пиксел 6. Само няма 5Г, ама той и на 4Г си грее достатъчно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   01-09-22 17:08

Тъкмо почнах да свиквам с еКСперията 5iii, и те вече пускат 5iv - същия като моя (и на Сашо), но с глезотиите от супер-флагмана 1iv ...
Как да им насмогнеш? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   01-09-22 19:57

1iv не е ли с по-сложна камера - зум ли имаше нещо?

5-цата май е само с един 60мм телефото обектив т.е. 16, 24 и 60мм.

Надявам се, че цената ще е доста по-агресивна. Така де около или под 1000 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   01-09-22 19:59

Кире, поне 2 хилки. Още сме в нашия свят.

Edit - да, 1050, ама евра. И все същите 12мп сензори от склада от преди 6 години. До 1-2 години са закрили телефонното подразделение...



Публикацията е редактирана (01-09-22 20:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   01-09-22 23:31

> " 5-цата май е само с един 60мм телефото обектив т.е. 16, 24 и 60мм."

Не знам 4-въртото ѝ издание, но моето (5-ица 3-то издание) е с 4 камери, от които 2 дълги фиксирани: 'телефото' (2х) и 'супер-телефото' (4х) - с плавен дигитален преход ('зум') между тях и нагоре от 'супер-а' до 10Х.

И двете дълги са оптически по-добри от ултрашироката като острота и детайл, но на нея не ѝ търсим кусур защото е за забавление с геометричната (перспективна) деформация [smilie6] А 'главната' (всъщност широка, но умерено) е с качество... като на всички днешни телефони. Не съм видял драстична разлика до айФон, или до твоя Самсунг, или до разни китайци, от които в другата тема хора показват нелоши снимки...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   02-09-22 10:22

@stukloplast честита играчка!
Чакаме снимки

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   02-09-22 11:23

В другата тема са снимките...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-22 15:18

nyamago написа:

> > " 5-цата май е само с един 60мм
> телефото обектив т.е. 16, 24 и 60мм."
>
> Не знам 4-въртото ѝ издание, но
> моето (5-ица 3-то издание) е с 4
> камери, от които 2 дълги фиксирани:
> 'телефото' (2х) и 'супер-телефото' (4х)
> - с плавен дигитален преход ('зум')
> между тях и нагоре от 'супер-а' до
> 10Х.
>

Да в новия модел са порязали телефотото. За това спекулирам, че ще е по-ниска цената вероятно

Ето спецификациите

Интересен е - голяма батерия, нов мощен процесор, АФ на трите камеи.

Камерите са като за горния край на средния клас или долния край на високия клас. Нещо като Асуса са направили и от Сони.

12 MP, f/1.7, 24mm (wide), 1/1.7", 1.8µm, Dual Pixel PDAF, OIS
12 MP, f/2.4, 60mm (telephoto), 1/3.5", Dual Pixel PDAF, OIS
12 MP, f/2.2, 124˚, 16mm (ultrawide), 1/2.5", Dual Pixel PDAF

Ето спецификациите на зефона за сравнение

50 MP, f/1.9, 23.8mm (wide), 1/1.56", 1.0µm, PDAF, gimbal OIS
12 MP, f/2.2, 14.4mm, 113° (ultrawide), 1/2.93", 1.4µm, AF

Основната на Сони е малко по-малък сензор, а широката на Сони е малко по-голям сензора. Разбира се има и телефото при Сони.

128GB модел не знам защо има все още. Не стигат. Просто в 2022 трябват поне 256GB особено за сравнително скъп телефон. 400GB карта е 90 лева в магазина... не разбирам.... няма и SD карта на Сонито.

1600 лева е цената... малко над средата между моята хипотеза и стъклопласт. Сега ще видим дали ще дойдат за коледа в магазините. Не е ужасна цената. (За асуса днес ми излезе реклама за 1550 лева без план)

Видео ревю - много добре седи браво. Още по-малък телефон, но по-бърз и с по-голяма батерия.......


Четох на nyamago писания в съседни теми. Еми това е телефона за него. Съчетава музика и фотография в едно....



Публикацията е редактирана (03-09-22 12:01)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30  31  32 ..  40 ..  50 ..  54  55     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »