Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  29  30  31 ..  40 ..  50 ..  54  55     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   10-08-22 15:14

"Ей сега гледах Xiaomi Mi10T lite - изглежда прилично с камерка с по-голям сензор 1/1.73" Sony IMX682
Имате ли някакви наблюдения върху него, че цената е доста добра за 6/128 ГБ."

Туй е доста стар телефон вече и няма да разчиташ дълго на ъпдейти. Сега ще дойде Киро да ти препоръча едно гнусмасче а5х ...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   11-08-22 10:54

GSM Arena

Samsung Galaxy Z Fold4 unveiled with better cameras, refined design

Samsung Galaxy Z Flip4 is here with redesigned hinge and larger battery

Тия дни са пуснали новите сгъваеми телефони на Самсунг. Май скоро е излязло и ново сгъваемо шаоми.

До колкото разбирам нов процесор, малко по-голяма батерия. Вероятно доста по-дълъг живот на батерия. Още по-хубави панти. Flip-а е още по-удобен. Леко пипнат дизайн. Камерите от S22+ са сложени и на Fold-а.

Хубаво е, ама нищо забележително. То може би така и трябва т.е. да са по-надеждни и безпроблемни за ползване......


ПП С евтините телефони не мога, да препоръчвам. А52s е много хубав телефон, за него имам някакви наблюдения, но може би е скъп. За другите не знам. За мен е важно телефона да има обновявания и да не е произведен в Китай, но видно не за всички е приоритет, да не им записват в сървъри на ККП хъркането, срещите с приятели, предпочитанията за проно, интервютата за работа, номерата на банковите сметки, наличностите по банкови сметки, името на работодателя, размера на сметките за ток и т.н. .....

Също много ми е странно как човек си купува китайски телефон, но не дава да се издума да си сложи приложение за проследяване на контактите за COVID. Второто е писано с отворен код, прегледано е от маса активисти, че и минимална информация не изтича за самоличността Ви без ваш контрол. Изцяло е направено, за да пази здравето...ама то явно уронва някак свободата.... Пък китайския телефон е направен от начало до край, да Ви шпионира, ограничава и манипулира - най-вероятно в има фабрично софтуер до който нямате достъп, който рапортува и синхронизира с Пекин - праща каквото реши по китайски облаци, може да Ви ограничи, какво виждате в интернет и въобще е една машинка за репресия, но... като е 300 лева какво да му гледаш.....


ППП За илюстрция щото се занимавам, да си правя разни джаджи. Има едни супер готини китайски чипове за домашна автоматизация - ESP 32. Еми това уж супер просто нещо, има вградено вътре софтуерче, да си говори с някакви китайски облаци на някакви си негови теми т.е. това е ужасно много софтуер - код за мрежова комуникация, сертификати за сигурност, алгоритми за кодиране на данни и приложен софтуер в едно. До тоя софтуер нямате много достъп и не може, да го махнете или поне не е много лесно. Това е чип който струва под 1$ и се ползва масово в разни интернет свързани изделия. Много е готино, щото има възможност да контролира всякакви неща - мотори, лампи; може да се връзва със всякакви датчици - влага, температура, газове, дори камера някаква по смотана ще стане сигурно; има вградени в самия чип wifi и bluetooth (трябва им антена отвън, но това е в общи линии); много лесно се ползва........Та една от възможностите на тоя вграден софтуер е да обновява останалия софтуер през облака. Много готина идея - така ако направите умна прахосмукачка например, ще има как да качвате новите си версии на софтуера Ви без много работа. Правенето на такава Ваша добре работеща система може би струва 2-3 милиона т.е. китайците така Ви позволяват с малка фирма да направите интересни неща - спестяват Ви някой и друг милион от цената за разработка на новата прахосмукачка..... Ама дали един хубав ден тоя чип, ще обнови с новата Ваша версия на софтуера или ще качи софтуер от китайската армия божа работа.....


Да не каже Бошо, че съвсем съм изперкал на тема конспирации, ето реален случай от 2018, където PLA някак са сложили допълнителен чип за шпиониране в сървери, които се ползват от американското правителство и армия. Има в статията и препратки как американците подхождат, щото и те подслушват яко......



Публикацията е редактирана (11-08-22 11:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: ipolit   
Дата:   11-08-22 13:50

А52 е с АМОЛЕД екран. Иначе предпочитам китайци да ме следят пред това Google да си отварят гъза пред всеки нов секретар на меверето. Не че съм хайдук, но ако някой ден стана...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   11-08-22 14:22

Мда, той Киро си мисли, че само китайците "разузнават". Те повечето хора доброволно си споделят всичко в западните "социални" приложения, но не, от азиатците ще ме е страх... А бабушките от втория етаж, те сигурно знаят повече за мене и от мен самия [smilie21] Чиста параноя е това, Кире, и ти казах да намалиш тревата(от нея ще да е).

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   11-08-22 14:28

hotsnail написа:
> Да не каже Бошо, че съвсем съм
> изперкал .......
> Има в
> статията и препратки как
> американците подхождат, щото и те
> подслушват яко......


ipolit Гугъл за съжаление няма как да ги избегнеш лесно. Може да си вземеш S9 или подобен самсунг и да му махнеш Гугъл-а. Това е може би най-добрия вариант. Може би няма да има камера или bluetooth и някои други неща... но пък няма да те следят....

https://de-googled.com/


https://murena.com/products/smartphones/




Публикацията е редактирана (11-08-22 14:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: ipolit   
Дата:   11-08-22 17:00

Разведките да правят каквот щът. Въпросчето ми беше за що годе снимащ телефон с IPS екран.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   11-08-22 18:35

Те ти всички телефони от тази година с такъв екран, да си избираш и размишляваш. По-стари няма смисъл, а въпросът е толкова относителен, че или ще е самсунг или не(предвид капацитета на даващите акъл)...

https://www.gsmarena.com/results.php3?nYearMin=2022&sDisplayTechs=1

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   12-08-22 11:39

Ей го на Бошо списъка малко редуциран според желанията на "клиента":

2022, 6GB RAM, до 250 euro

Като гледам списъка и ми става тъжно някак... (Т.е. каквото и да се вземе, няма да снима.)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   17-08-22 13:00

Задава се 200mp Чайник





Публикацията е редактирана (17-08-22 13:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   17-08-22 13:20

А следващият ви айФон може да е направен във Виетнам (ако вече не е от Индия). Не заради Китайската Народно-освободителна Армия и шпионажа - просто бизнес, нищо лично [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   17-08-22 14:36

Тази година вместо смарт си взех Китара...Айбанец [smilie18]
Все ще върши повече "работа" и ще е актуална до гроб [smilie5]

Гледам на колежката S22 Ultra с петте телескопа отзаде, просто е безобразно и нелепо.
Пет камери и нито една като хората, детска играчка за недетски пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   17-08-22 15:57

> Тази година вместо смарт си взех Китара...

Много правилен жизнен избор, честито![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   17-08-22 17:30

Благодаря Владо.
Не че ще сътворя Четрите сезона на Вивалди, но поне ще си правя кеф на душата ))

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   17-08-22 21:36

> Не че ще сътворя Четрите сезона на Вивалди...

Той Вивалди ги е написал - ти ги изсвири! ;)

> ...поне ще си правя кеф на душата ))


Точно! Кеф цена няма, както казват из форума :)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   17-08-22 22:10

Сашо само 4 са камерите (5-тото стъкло е за АФ лазерите). В общи линии и 4-те са ок. Зависи, какво дириш. Да на големия сензор са меки ъглите, на малките е повече шума ако снимаш от ръка на всякаква светлина различна от дневна и не правиш дълги експозиции със стекове.

Ама всички тия дребни несгоди са безсмислени. В край а сметка аз по-често снимам с S22 Ultra дори докато си нося камерата. Щото имам от 12мм до 240мм и всякакви кропове под ръка. На всичко отгоре за много тежки условия всъщност S22 Ultra бие мощните ми безогледални ако нямам статив. Говорим за контражури например. Просто с а7р3 не мога от един кадър да извадя динамичния обхват на S22 Ultra. В интерес на истината стария ми NEX-5 може би бие по същия показател...а скъпите камери очакват да имаш статив за да направят HDR от 6 кадъра.....пък и не могат да го направят добре с живи хора в кадър, щото няма 10-20 кадъра в секунда РОУ режим - макс е 10фпс....

Честито за китарата. Ако знаеш, какво да правиш с нея е супер.



Публикацията е редактирана (18-08-22 12:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   17-08-22 22:50

Android 13 преглед

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   18-08-22 12:44

OnePlus станаха пълни боклуци


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: lamerko   
Дата:   18-08-22 18:44

Какво пък - поне го изкорми рекордно бързо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   19-08-22 17:05

Чудих се на тоя тест. Ама това дали няма да се повтори на всеки евтин телефон с пластмасова рамка?

Тия с жлезата са ок в повечето случаи. Вярно въпрос е за 300 лева крайна цена не заслужава ли телефона читава рамка. Има цели перални и прахосмукачки на тия пари. Колко да е сложно една метална рамка......

Всъщност не знам колко телефони са с пластмасова рамка. Нормално ли е за телефоните под 600 лева да са изцяло пластмаса?



Публикацията е редактирана (19-08-22 17:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   19-08-22 22:56

Google удрят отново по хората закупили Pixel 6. Тоя път спират безжичното зареждане.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   19-08-22 23:27

Днес се отървах от тази печка, но повече ме дразни че се бавят с пускането на зенфон 9ката, че ще остане реално с един ъпдейт, докато я пуснат [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   20-08-22 00:48

Понеже тук често питате: 'Тоя модел къде го продават?' (Или 'Откъде си го взе?' С мито и ДДС или без? и т.н.) Отговора го поучих днес в един нашенски виц (извинения ако го знаете):

В българските крайморски градове важи принципът:
При избор на нов мобилен телефон най-важното е предишният му притежател да е достатъчно навътре в морето...


На слука! [smilie5]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   20-08-22 17:56

Коя марка прави най-лошите Андроид телефони

Статистически 27% от анкетираните може да звучи като малцинство, но това всъщност не е Левски срещу ЦСКА, а множество марки на пазара - като разпределиш останалите гласове между тях, 27% е най-голям недоволен сегмент (т.е. тая марка убедително 'води' откъм опашката).

Нищо лично - статистика [smilie8]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   20-08-22 19:04

Браво на Google показват как може да се направи читав сравнително евтин телефон. Метална рамка. Пластмасов гръб. Без проблеми ще оцелее 3-4 годинки.

Второ браво е, че Google Pixel 6а може да се закупи от България без никакви далавери. Отиваш и го поръчваш от сравнително официален сайт -Амазон. Браво! За пръв път от 15 години пиксели и нексуси има и за България. Не е от гугълския сайт, но все пак…….

Обмислям да взема един за подарък по натам. Скъп е сравнен със Самсунг А53 и камерите са му много по-калпави т.е. Наистина са 5 годишни сензорите. Ама процесора е последната генерация май. А камерата всъщност е единствената, която Google подкараха като хората въобще. Ше видим,но за пръв път се чувствам оптимистично за Гугъл телефон след нексус 5.



Публикацията е редактирана (20-08-22 19:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   20-08-22 22:59

Пак си чел, недочел. С пиксел, нямаш примерно 5Г у нашего района... Още ли го искаш. Квот съм пробвал лично и оплюл, ти прочетеш нещо и го фалиш(за справка-асус). Кротни се малко с ревюта и тинтири минтири, а вземи тествай лично, пък после акъли макъли.
По-голема батерия от моторолата, чист, натурален андроид от извора, ама за малко браузване - хващаш тен на ръцете и батерията я няма. Моторолата - 5 часа екран и съм на 50% батерия и 0% изгаряния. Пиксела - 5 часа екран не съм изкарвал, 50% изгаряния. Не е бил и "по-бърз и мазен" от моторолата...



Публикацията е редактирана (20-08-22 23:04)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  29  30  31 ..  40 ..  50 ..  54  55     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »