Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Olympus OM-1
Автор: SoftImage   
Дата:   16-02-22 11:29

>>Имаше предвид SONY A7-IV, EOS R6, Z6_II, предстоящите FUJI X-H2, EOS R7
Защо се сравняват камери от различни класове. ОМ1 е най високия клас в м43 - и е за птичари, екстремни температурни условия, спортни събития ...
Нека не сравняваме входното ниво при FF с ОМ1! A7-IV си е чудесна камера, но е друг клас!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: asahi   
Дата:   16-02-22 11:40

Не си ме разбрал правилно. Не очаквай да вляза във фенски спор за камера, която не съм виждал, с фен, който също не я е виждал. Не изпитвам никакви чувства към този модел, тази фирма, както и към останалите играчи на пазара.
А който ме е разбрал правилно е наясно, че трябва да се отнасяме безпристрастно към маркетинговите послания и да ги разграничаваме от техническите параметри.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   16-02-22 11:46

OM SYSTEM ‘OLYMPUS’ OM-1 FULL REVIEW



Публикацията е редактирана (16-02-22 11:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: petervassilev   
Дата:   16-02-22 11:49

В dpreview пише, че това вероятно ще е последният модел с надпис 'Olympus' отпред. Това значи, че е възможно следващите модели да са със странни китайски имена, като телефоните.

А според мен повечето хора от западните пазари ще купят камерата точно защото е Olympus, а не Xhuxhiwei, например. Това с името на последния модел може да е и рекламен трик - "Купете си последния Olympus".

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   16-02-22 12:06

OM-1 се сблъсква с много силен конкурент в лицето на Canon EOS R6
Use the EOS R6 to shoot continuously with zero shutter noise at an astonishing 20 frames per second1 or 12fps mechanical shutter recording bursts of up to 240 RAW files, or 1000+ JPEGs, with simultaneous AE and tracking AF.

Ако изключим по-здравото тяло на OM-1 и възможността за снимки с повишена резолюция /приложими само при някои ситуации/, предимствата на микро камерата не са много.
Главната е по-компактните размери с телеобективи.

Очевидно като производителност не е по-ефективен от R6, с който са с еднаква резолюция и близка цена (R6 по промоции е излизал на 4000лв.)
OM-1 серийно снимане @20fps RAW: 108 / JPG (LF): 116
А тези 50к/сек приключват след 2рата секунда и до 96 RAW

Благодаря за внимението.

Аз ще се въздръжа от повече коментарии, преди да съм пробвал лично камерата, което може и да е никога [smile]

Късмет и вдъхновение на всички, които ще си я купят! [shtrak]



Публикацията е редактирана (16-02-22 13:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: SoftImage   
Дата:   16-02-22 12:37

Според мен, като излезе новото поколение Е-М5(ОМ5?) съпоставката ще е по-коректна.[beer]

>>А според мен повечето хора от западните пазари ще купят камерата точно защото е Olympus, а не Xhuxhiwei, например. Това с името на последния модел може да е и рекламен трик - "Купете си последния Olympus".
ОМ си е пак фирма на Джапанките!!!



Публикацията е редактирана (16-02-22 12:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: Yog   
Дата:   16-02-22 13:04

petervassilev, новите собственци на компанията са японци. Интересно ми е защо биха кръстили продуктите си "със странни китайски имена". Вече ако за някого японци и китайци е едно и също, проблемът май не е в тях...

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: keri-di   
Дата:   16-02-22 13:53

Medium-Fuji,само режима pro kapture /или както го нарекоха-машината на времето/ прави камерата /и топ моделите от ОМ серията/без конкуренция в динамичните сцени!
Сега ОМ-1 може да снина с до 50 кс със непрекъснат АF+pro kapture,където може да се настрои серията на полу спусък и спусък от 2 до 99 кадъра,прави камерата без абсолютно никаква конкуренция в динамичните сцени!
https://www.youtube.com/watch?v=M-ZU9El8U7U

Който не е пробвал тази функция,трудно ще разбере за какво става въпрос.Снимането на серии на дребни птици във полет е без никакъв проблем!

https://live.staticflickr.com/65535/51863926856_5e1dcf0991_k.jpg



https://live.staticflickr.com/65535/51864173303_722c51ac06_k.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: keri-di   
Дата:   16-02-22 14:15

На тази серия фокуса е на отлиташата птица,но във този момент отпед прелита друга.Съвпадение,но без машината на времето това никога нямаше да го заснема!


https://live.staticflickr.com/65535/51864410655_9357c8a9a8_k.jpg



https://live.staticflickr.com/65535/51868583380_c6c6cd91b1_h.jpg



Сойката долетя из невиделица,забеляза ме и отлетя,но беше отснимана благорение на съшият режим.

https://live.staticflickr.com/65535/51863837263_305cfce83c_h.jpg

Untitled [



Публикацията е редактирана (16-02-22 15:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   16-02-22 16:14

keri-di , прав си, но това е тясно специализирана функция. Ако гледаме на OM-1 като универсален инструмент, тогава точно тази екстра не е от ключово значение за поне 95% от потребителите, според мен.
Инак да, голямо Браво за OLY, вдигнаха летвата

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: ombre   
Дата:   16-02-22 16:32

[cool] Keri, този обектив е лудница. Страхотна картинка....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: keri-di   
Дата:   16-02-22 16:41

Medium-Fuji,ако се запознаете по-подробно със функционала и възможностите на камерата,ще се окаже,че машинката покрива над 95% от потребностите на който и да е потребител!?
И на всичкото отгоре,предлага режими специално за фотографията,които въобще липсват в другите камери ?
И един въпрос-с какво например според Вас,не може да се справи тази камера?

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: SoftImage   
Дата:   16-02-22 16:47

keri-di, ей сега ще те нахранят с DOF-а[smilie7]



Публикацията е редактирана (16-02-22 16:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   16-02-22 17:49

keri-di : Medium-Fuji,ако се запознаете по-подробно със функционала и възможностите на камерата,ще се окаже,че машинката покрива над 95% от потребностите на който и да е потребител!
Разбира се, не съм го отричал... [smilie8]

keri-di : И един въпрос-с какво например според Вас, не може да се справи тази камера?
С всичко може да се спарви. Но който търси по-високо качество на изображението, надали ще сгреши ако заложи на EOS R6, ако не се прибягва до специални режими. Аз коментирах нещата от гледна точка на камери в ценова категория до $2500/€2500

основната разлика в цените ще дойде когато се стигне до L-обективите за R-mount.
А сравнението е именно с R6 поради сходната резолюция и серийна снимка от 20к/с с ел. затвор ~ т.е. в регулярните начини на ползване

//и да поясня още нещо... ползвах E-M1 II с удоволствие по едно време. Включително и pro-capture mode, лично за мен както и за мнозина тази функционалност е просто екстра и не от особено значение при покупката [smile]



Публикацията е редактирана (16-02-22 17:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: keri-di   
Дата:   16-02-22 18:11

ombre [beer]
И не само този обектив е страхотен!
Даже 100-400,който не може да се сравнява със про обективите,кото човек му хване цаката,дава резултати доближаващи се до тяхното ниво.
Убеден съм,че със OM-1 резултатите ще са много по-добри от:
1Х+100-400/5-6,3

https://live.staticflickr.com/65535/51411687464_3b41690fe9_h.jpg



https://live.staticflickr.com/65535/51413286621_36ea0be23c_h.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: ombre   
Дата:   16-02-22 19:17

Няма смисъл да спорите. Показаните от Кери кадри с про джама на мен лично много ми харесват. Фулфрейма за някои ще е панацея,за други 4/3 за трети-кропките. Камерите трябва да си се делят на такива и да не се сравняват едни с други. Човек,който ще извади 5 бона за такава камера е ясно,че може да си вземе за тия кинти и фулфрейм,но ако от двете избере тази, то това е защото това е негово лично предпочитание. Няма драма в това. Същото важи и обратния вариант. Хубавата новина от всичко това е ,че Оли ще ги има а това е на-важното за феновете на марката.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: ecobo   
Дата:   16-02-22 19:41

Medium-Fuji написа:

> Но
> който търси по-високо качество на
> изображението, надали ще сгреши
> ако заложи на EOS R6, ако не се
> прибягва до специални режими.

Дали ще е удобно да дефинирате "по-високо качество"?
Същo, ако това не нарушава по някакъв начин правата Ви на безспорен експерт по качеството, да ни съобщите кои точно обективи на Олимпус сте ползвали, та се изказвате толкова категорично за "качеството"?
Благодаря!



Публикацията е редактирана (17-02-22 00:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: Yog   
Дата:   16-02-22 21:26

ecobo, понеже съм ползвал както на Олимпус М1 камерите и PRO обективите, така и модерни фул фрейм камери, знам много добре, че от кадъра на фул фрейм камерата може да изкараш повече информация от сенките и най-силно осветените места, отколкото от м4/3. това се класира директно в графата 'качество на изображението'. т.нар динамичен обхват е много по-голям и файлът държи на много по-агресивна обработка, без да се разпада. дори само това, че базовото исо на едните е 100, а на м4/3 е 200, директно вкарва повече шум, преди да си започнал каквато и да е обработка.
вече дали м4/3 камерите са ДОСТАТЪЧНО добри, за да се върши всякаква работа с тях? за мен твърдо да. но това не променя написаното по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   17-02-22 10:16

Г-н Ecobo, заповядайте, проверете сам какво имах предвид с думите "по-високо качество на изображението ":
OM-D E-M1_II vs EOS R6

За съжаление в базата данни все още нямат дори OM-D E-M1 X, чиито показатели сигурно са малко по-добри, спрямо E-M1 Mk II...
Не се съмнявам, че новият модел ще има осезаем напредък, поради новата BSI-CMOS матрица, но едва ли надминава показателите на фулфрейм със съизмерими брой пиксели.

За това аз оставам на твърдението си, че ако се разглеждат камерите като цена и универсална употреба (изключвайки специализираните им приложения) любителските фулфрейм камери са си конкуренти за OM-1.

Както и да е. Нека оставим излишната полемика настрана и коментираме само камерата от заглавието на темата.

Смятам, че OM-1 е страхотен и тепърва ще се докаже като способности и технологичен напредък.


*аз имах удоволствие да ползвам E-M1, E-M5 Mk II и E-M1 Mk II с обективи:
m. Zuiko 7-14mm F2. 8 ; 9-18/4-5.6
m. Zuiko 12-40 F2.8; 12-100mm F4
m. Zuiko 17mm F1.8 ; 17mm F1.2; 25mm F1.8 ; 25mm F1.2
Lumix g x vario 14-42/5.6
Lumix g vario 100-300/5.6
Lumix 42.5mm F1.7


**псевдонимът Medium-FUJI кореспондира с меракът ми някой ден да ползвам GFX камера за пейзажи... но новите камери имащи способност да правят композитни многопикселни изображения/Olympus и LUMIX/ ме задържаха в рационално изразходване на бюджети по хобито ми. Използвах във времето и Fujifilm камери с различна степен на удовлетворение



Публикацията е редактирана (17-02-22 11:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: serjy   
Дата:   17-02-22 11:02

по-големият сензор дава по-високо качество, но с развитието на сензорите и оптиката изображението от по-малките сензори е напълно достатъчно за всичко. това е все едно да сравняваме две коли, едната вдига 250, другата 300, но ние можем да ползваме колата само до 140 и то по магистрала. практически няма ползва от по-мощната кола. да, за професионални цели, където се гледа във всеки момент и във всякакви условия да стане използваем кадър, ФФ може да имат леко предимство, до тук. така, че изборът на камери при любителите е основно до лично предпочитание. за мен е важно да имам добро качесвто в по-малък размер и тази пресечна точка я намирам в м43. дано останат и за в бъдеще [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   17-02-22 11:31

Serjy, така е.
E-M1 Mk II само ме е радвал, рядко съм усещал ограниченията на матрицата (при пейзажи от 1на експонация; /не смимам в клин/), но понижено ниво на шума, даващо 1EV предимство е добре дошло. Аз мисля, че подобрението спрямо предишният 20МР сензор ще е толкова. 2-стопа подобрение ми звучи по-скоро като маркетингова примамка.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: serjy   
Дата:   17-02-22 11:45

При пейзаж си снимам на възможно най-ниското исо. Имам E-P5 там е 100, сега имам и OM-D EM5-Mark III, там е 64 исо, доста е чисто изображението на тези иса. Въобще, доста несериозно ми се струва снимането на пейзаж на ауто исо.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   17-02-22 11:54

Нативно минимално е ISO200... дали ще избера ISO64 или ISO100 но експонация -1÷1.3EV и после ще вдигам от сенките, не виждам особен смисъл от това. Жалко, че при ISO200 не мога да си позволя недоекспониране, тъй като тъмните зони впоследствие са с кофти качество при изсветляване в конвертора. Имал съм доста ситуации, при които светлите зони прегарят, снимайки в High-Res от статив 1EV разширение на динамичния обхват е повече от радостна новина, за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: serjy   
Дата:   17-02-22 11:58

Не се налага да недоекспонираш на -1ев. Въобще с олимпус практически никога на ми се налага да недоекспонирам и след това да "вадя" от сенките. Тия погрешни практики са навик само на никонаджийте. При новите камери меренето в повечето случай предполагам е отлично и не виждам кое би наложило да снимам дълбоко недокспониран кадър.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: keri-di   
Дата:   17-02-22 12:04

".... знам много добре, че от кадъра на фул фрейм камерата може да изкараш повече информация от сенките и най-силно осветените места, отколкото от м4/3"

Уважаеми съфорумци,нито искам да се заяждам,нито излишно да споря!Но според мен,когато се твърди нещо на специализиран форум,то трябва да е 100% истина.Аз съшо зная,че м4/3 не може се мери с фф по извличане на датайл при много недоексонирани кадри,но при преекспонирани кадри,във някои случаи се справя по-добре!
Във видеото по-долу,където Матю сравнява два обектива и 1Х със Канон R,установява,че при преексониране 1Х се справя по-добре от R-ката,но пък губи от Сони A7R3.Предполагам,че със новият сензор ще има пдобрение и в това отношение.
Инфото е след 23 минута.
https://www.youtube.com/watch?v=X6Eyl2MNxGc&t=1s




Публикацията е редактирана (17-02-22 15:41)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »