Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Olympus OM-1
Автор: ombre   
Дата:   15-02-22 09:07

https://www.youtube.com/watch?v=HcgqAVx4trg

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: keri-di   
Дата:   15-02-22 10:54

Поздрави към погребалните агенти на системата!

https://www.youtube.com/watch?v=pkiVhkNRunA&t=22s


И за тези,които знаят какво е pro kapture с до 50 кадъра в секунда с непрекъснат автофокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: Ivan_A   
Дата:   15-02-22 11:19

OM SYSTEM OM-1 - My Real-World Impressions / Review

Цитат: "... заработил 25000Е ..." от ноември, когато получил камерата за тестване. Щом за работа става - и за хоби ще. Както винаги.

Olympus - отново ме привлича ... [smilie24]



Публикацията е редактирана (15-02-22 11:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: serjy   
Дата:   15-02-22 13:02

[cool] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: asahi   
Дата:   15-02-22 13:25

Това някаква фенска тема ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: Yog   
Дата:   15-02-22 13:34

Понеже някой (майче Сони) се смили да направи нов, модерен сензор за м4/3, сега ще пускат камери. Другата седмица е GH6 на Панасоник. [smile]
Това според мен трябваше да е камерата, която Олимпус да пуснат като E-M1 Mark III. Сега, две години по-късно, повечето неща вече сме ги виждали.
Иначе, поне на хартия, всичките й показатели изглеждат напълно в крак с останалите производители. Сигурен съм, че е страхотна камера, вече дали ще се продава - друг въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: keri-di   
Дата:   15-02-22 13:49

".....вече дали ще се продава - друг въпрос."
И оше как!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   15-02-22 14:19

Ако Фотосинтезис не са заявили вече 2-3 броя, тази камера едва ли ще я видите преди есента в Бг. В Япония ще е бестселър, както винаги, а при днешния дефицит на чипове, може да остане ексклузивна машина с доставка само по заявка...
Дано греша!
Честито но всички микро ЮЗЪРИ ,(не лузъри) [cool]



Публикацията е редактирана (15-02-22 14:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: serjy   
Дата:   15-02-22 14:38

новият 40-150/4 про е попадение в десятката! отдавна трябваше да има такъв обектив. сега, ако набутат тази ункционалност в по-малко тяло нещата ще си дойдат на мястото. все пак м43 има смисъл само, ако се пести от обем и тегло.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: yakumo   
Дата:   15-02-22 14:50

При цена от 4300 подозирам, че няма да се продава кой-знае колко в България.
текст

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: serjy   
Дата:   15-02-22 15:31

То па другите все едно се продават кой знае колко в България.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: Yog   
Дата:   15-02-22 16:09

То България едва ли е някакъв критерий. Тука като вземем предвид покупателната способност на населението, цялата държава е пазар колкото Хамбург, Лион или някой друг подобен град [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: SoftImage   
Дата:   15-02-22 16:54

Малко интересна информация за новата камера: цък


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   15-02-22 16:58

Цена от 4300лв. за тялото +1батерия и +3г. гаранция и способност за 50MP(RAW) снимки от ръка и бързина на серийно снимане със следящ АФ от категорията на EOS R3, е повече от справедлива.

Разбира се, компромисът е по отношение визията на DOF и дигиталния шум, който няма как да се мери спрямо тези от фулфрейм



Публикацията е редактирана (15-02-22 17:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: SoftImage   
Дата:   15-02-22 17:05

Дали е справедлива цената ще се рабере след като излязат задълбочени тестове на сензора, АФ система, HighRes режимите .....

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: Yog   
Дата:   15-02-22 17:11

Съгласен съм, че 5 години гаранция е впечатляващо, но ще съществува ли фирмата още толкова? [smilie5]
А за цената - струва ми се нормална. Това е камера, която може да снима с 50 кадъра в секунда в пълноразмерен RAW с автофокус у мерене на експозицията за всеки кадър. Както и да снима 4к видео с 50 кадъра в секунда, без ограничение на дължината на записа и с външно захранване. Ако ти трябват такива неща и видиш колко струват камерите, които ги правят, ще осъзнаеш че не е толкова лоша [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: asahi   
Дата:   15-02-22 20:21

Неведнъж съм писал, че гаранцията е маркетингов трик и няма нищо общо с качествата на продукта. Сигурно камерата си е хубава сама по себе си, но трябва да се конкурира с други хубави камери на пазара без да отстъпва от цената си.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: vinse   
Дата:   15-02-22 20:44

Тия от синтезиса имат интересни начини за ценообразуване

Олимпус ОМ-1 тяло + допълнителна бактерия + 5 години гаранция (цана на запад $2200) = 4300 лъва

Сони A7iv гол като пушка (цана на запад $2500) = 5600 лъва


кАжи ми как да не си купиш от тях [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: Yog   
Дата:   15-02-22 20:52

Цените в Щатите винаги са без ДДС. 2200 долара са 3800 лева, сложи им 760 ДДС и ще получиш каквото са получили и те.
Практически не е излизала камера в последните няколко години, която в левове да не е точно 2х доларите, на която я пускат в САЩ.
Иначе колко е в Европа - някой беше линкнал видеото на един финландски ютюбър по-горе в коментарите, той казва че при тях е 2200 евро.



Публикацията е редактирана (15-02-22 20:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: vinse   
Дата:   15-02-22 21:10

Аз не говоря за тотал цената. Знам че тези $2200 се умножават х1.2 и т.н. и т.н.
Аз говоря за тези $300 каквато е ценовата разлика между двете камери. Обърнато в лева $300 са 500 лева сложи им ддс, мито и каквото искаш друго ще станат 700 лева макс. В синтезиса обаче разликата между двете камери е 1300 лева преди подаръците (което може и да е промоция на Оли та за това не ги броиме)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: keri-di   
Дата:   15-02-22 21:11

"Сигурно камерата си е хубава сама по себе си, но трябва да се конкурира с други хубави камери на пазара"

asahi,с коя друга камера да се сравнява,като за сега тази е единстената официално заявена по стандарта IP 53?
Даже R3 и Z9 нямат толкова висок клас на защита!



Публикацията е редактирана (15-02-22 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   15-02-22 22:09

asahi: "Сигурно камерата си е хубава сама по себе си, но трябва да се конкурира с други хубави камери на пазара"

Имаше предвид SONY A7-IV, EOS R6, Z6_II, предстоящите FUJI X-H2, EOS R7(ако тъй нарекат наследника на 7D_mkII) и новия LUMIX GH6...
Все хубави машини в ценова категория до $2500

Доста тясно става в тоя сегмент ...май [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: keri-di   
Дата:   15-02-22 22:11

На тази цена Никой,и Никога няма да ни предложи камера със такива възможности и защита!!!

https://www.youtube.com/watch?v=b1hwMj_ebak&t=8s&ab_channel=OMDStech


https://www.youtube.com/watch?v=4RDiJBvMU9E&ab_channel=OMDStech


https://www.geh-photo.org/post/die-om-1-im-praxistest




Публикацията е редактирана (15-02-22 22:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: asahi   
Дата:   15-02-22 22:49

Да не се окаже, че класът на защита е най-важното в тази камера?
Не мисля, но нека поне си изясним какво означава IP 53.

Първата петичка: Проникването на прах не е напълно предотвратено, но той не трябва да навлиза в достатъчно количество, за да попречи на задоволителното функциониране на оборудването.

Втората тройка: Водата, падаща като струя под произволен ъгъл до 60° спрямо вертикалата, няма да има вредно въздействие, като се използва или: а) осцилиращо приспособление, или б) дюза за пръскане с уравновесен щит (a counterbalanced shield). Тест а) се провежда в продължение на 5 минути, след което се повтаря, като образецът е завъртян хоризонтално на 90° за втория 5-минутен тест. Тест б) се провежда (с поставен щит) за минимум 5 минути.


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: keri-di   
Дата:   16-02-22 09:20

"Да не се окаже, че класът на защита е най-важното в тази камера?"

asahi,може ли да споменете поне една камера,която да има възможностите на OM-1?
Само да не започнете с "фул фрейма" и 8 к,че монитора ми взе да се изкривява от обем и въздух!

"Не мисля, но нека поне си изясним какво означава IP 53."

Аз много добре зная какво е IP 53!Две години 1Х е навсякъде със мен.
Казват,че OM-1 е със по добра защита и от 1Х!



Публикацията е редактирана (16-02-22 09:36)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »