Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Възстановяване на изтрити снимки от Sd karta
Автор: avo   
Дата:   21-01-22 19:24

Моля да споделите кой с каква програма е имал успех, иде ми да се гръмна, но затрих снимките, които най-много се радвах, че съм направил :) Картата е форматирана във фотоапарата, без да са свалени, и след това не е снимано и записвано нищо на нея.
Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки от Sd karta
Автор: avo   
Дата:   21-01-22 19:55

Казусът е следния : снимах, снимките бяха сейвнати на картата, защото ги преглеждах. В един момент я напълних до край. Прибрах се, маркирах всички / JPEG + NEF / и ги свалих. Направи ми впечатление, че компютърът ми ги сметна като по-малко GB, отколкото е картата, но реших, че не съм я изснимал цялата и съм се объркал, не допусках друго и бързах. Форматирах я като никога веднага, да ми е готова за другия път :), и в момента по груба преценка липсват едно 200 че и повече кадъра. [smilie11]
Картата е Сандиск, 64 ГБ

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки от Sd karta
Автор: landstar   
Дата:   21-01-22 20:03

Ползвай програмата "ПОВТОРИ ГО". Форматирането е драстична форма на изтриване. Имаше едни на Цариградско шосе, които се пробваха навремето с твърди дискове но за баснословни пари и без гаранция. Гледай напред!

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки от Sd karta
Автор: avo   
Дата:   21-01-22 20:13

В момента се боря с една програма Sandisk Rescue Pro, твърди че е намерила 8000 файла читави за възстановяване, ако видя снимките, които търся, ще я купя и ще ги сваля, иначе не дава да сваляш, или нищо няма да стане и ще съм 40 долара вътре, или ще си ги върна.

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки от Sd karta
Автор: Nikolcho555   
Дата:   21-01-22 20:27

Защо не пробваш с Easeus Data Recovery колега. Безплатна е. Възстановявал съм с нея форматирани дискове и се получи.

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки от Sd karta
Автор: kalvados   
Дата:   21-01-22 20:29

Ontrack EasyRecovery Professional

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки от Sd karta
Автор: asahi   
Дата:   21-01-22 21:26

Запретни ръкави и натисни тук


Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки от Sd karta
Автор: Stoychev   
Дата:   22-01-22 22:31

Щом нищо не сте снимали след форматирането, би трябвало да можете да си възстановите файловете на 100%! Аз имам най-добри резултати с програмата Recuva. Безплатна е. Сканирайте първо без опцията "deep scan" и сред намерените файлове преценете по името или датата кои са последните изтрити или направо възстановете всичко, което може да бъде възстановено. Със сигурност ще излязат стотици или хиляди снимки, които обаче са просто име на файла, без съдържание или с повредено такова - за тях няма много какво да се направи. Но последните преди форматирането ще се покажат. Ако не стане така, пробвайте с "deep scan". Така сканирането ще отнеме повече време и ще намери повече стари и счупени файлове. И задължително задайте папка за възстановените файлове извън картата памет!
Мисля, че в този случай няма нужда от платени програми.

landstar, налагало ми се е да ползвам услугите на "Итема-В" за възстановяване на данни от счупен харддиск, съвсем не се "пробваха навремето", това си им е дейността и не съм чул да са приключили. За няколко месеца и два диска донори ми бяха спасили 2/3 от информацията от физически повреден хард диск, при който, колкото да омажа още повече ситуацията, бях пуснал chkdsk. Голяма грешка! Едната плоча заминала нацяло. Сумата не беше баснословна, но и човек сам си преценява колко струва информацията му. И от каква стойност нагоре сумата би била "баснословна". [smile]
Правете бекъпи, правете бекъпи, правете бекъпи!!


Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки от Sd karta
Автор: landstar   
Дата:   23-01-22 12:03

Е, аз имах проблем преди 17 години. Тогава ми говореха за 2-3 хиляди лева без гаранция. Беше ми заминала документацията за цяла сграда и то по време на приемателна комисия. За 3 денонощия пренаписах всичко наново. Та от тогава - бекъп на 100 места на всичко. На облаци не разчитам твърде освен за телефони и снимки от телефони. Чекдиск се правеше на твърдите дискове, за СДД и СД знам, че ги поврежда тази процедура.

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки от Sd karta
Автор: Stoychev   
Дата:   23-01-22 12:16

Има ли съмнение за механична повреда, чекдиск може само да омаже по-лошо (невъзвратимо) нещата. Например като изкривената четяща глава допира плочите. Харддискът да стане на грамофон. [cool]
Така де, научих го от личен опит. Правилният начин е дискът да се изключи и да се носи на специалисти, които да кажат може ли да се вади информация, баснословна ли ще е сумата, а клиентът сам да си решава. Който има бекъп, няма нужда да се главоболи.
За повреди във файловата система, да, чекдиск работи както си трябва.


Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки от Sd karta
Автор: Божидар58   
Дата:   23-01-22 12:17

С безплатни програми няма да постигнеш нищо. Ако снимките са важни купи някоя програма за около 50 долара. Аз бях изтрил едни снимки от записване в ритуална зала. Снимките бяха само 50, но резила беше голям, тъй като не можеш да върнеш събитието. Програмата възстанови всички снимки. И аз се мъчих с няколко безплатни, но с тях не можах да възстановя нито една снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки от Sd karta
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   23-01-22 18:36

Recuva ползвам от години и съм се оправял винаги.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки от Sd karta
Автор: chepkata   
Дата:   23-01-22 18:40

Recuva ми е вършила работа доста пъти. В никакъв случай няма да навреди. Вече щях да съм опитал...

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки от Sd karta
Автор: avo   
Дата:   23-01-22 22:04

Благодаря на всички, справих се с казуса, аз не съм професионален фотограф, така че за загубените снимки само ме беше яд, нищо повече, макар че имах няколко кадъра, които да се убия не мога да повторя или поне е доста малко вероятно.
Справих се с Sandisk Rescue Pro, безплатната и версия намери всичко, което ми трябваше, 40 долара и се оправих за нула време, макар че сканирането на 64ГБ пълна карта отнема доста време. Всичко е точно, няма безплатен обяд, важно е удовлетворението от хубавите снимки, които са се получили. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки от Sd karta
Автор: asahi   
Дата:   23-01-22 22:30

Безплатен обяд няма, но има средства, платени от друг, които могат да се ползват законно.

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки от Sd karta
Автор: avo   
Дата:   24-01-22 09:24

asahi, факт, съгласен съм напълно, но в такъв момент, когато си тотално разочарован от глупостта, която си направил, и виждаш вариант да си решиш проблема срещу 70 лева, те са най-малкото, което мислиш

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки от Sd karta
Автор: dekov   
Дата:   24-01-22 10:19

avo написа:
"Справих се с Sandisk Rescue Pro, безплатната и версия намери всичко, което ми трябваше, 40 долара и се оправих за нула време..."

Нещо не разбрах,безплатната намира всичко, а за какво отидоха 40 те долара?


Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки от Sd karta
Автор: asahi   
Дата:   24-01-22 10:34

Ако не е спешно няма смисъл да се бърза.

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки от Sd karta
Автор: landstar   
Дата:   24-01-22 10:41

Браво, аво! Избрал си най-верния подход. Аз също щях да ти препоръчам програмата на производителя на картата но мисля, че нещо трябваше да се инсталира предварително и не исках да те подведа. Бате Здравко: Нали помниш вица за бай Ганьо дето продал часовник с кукувичка и за 40 долара - два чувала просо за кукувичката?

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки от Sd karta
Автор: avo   
Дата:   25-01-22 00:01

decov, като инсталираш програмата, тя си работи, сканира картата и ти дава малки и средни превюта на снимките, казва дали са ок файловете, или са corrupted, ако искаш да ги свалиш обаче, трябва да си платиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на изтрити снимки от Sd karta
Автор: nikst   
Дата:   08-02-22 00:49

File Scavenger v3.2 ВЪРНАХ 800 GB БЕЗ ЗАГУБА
НЕ Е БЪРЗ ПРОЦЕС!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »