Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: CDman   
Дата:   18-04-22 13:55

Еее вече знаем , че една от трибуквените думи е част от най-тежката клетва в славянския свят. Кораби потапя, за има няма 50 дни.

Излиза, че БГ отборите тая "клетва" хич не ги лови. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: lamerko   
Дата:   19-04-22 11:25

Покупката на NFT-та вече се наказва...

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   19-04-22 12:25

... от кака Чери.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: SaS   
Дата:   10-05-22 11:59

Както писах и преди NFT-тата може и да са вързани с крипто валутите и да споделят обща технология, но реално не са едно и също нещо.

Някои се радваха, че Биткойна (и другите валути) падат, макар, че технологията на Биткойн мрежата не поддържа NFT. Вчера стигна 10 месечно дъно. Част от цикъла и навлизането на технологията. Вероятно ще падне още, а вероятно и ще се качи следващите месеци. Това няма особено голямо значение. Всички тези страсти не са нито нови, нито уникални за пишещите тук. Описани са.

Много ми хареса ето тази публикация в Twitter

https://twitter.com/chrisdunntv/status/1523695729822347269


Добре дошли във фазата на пазарния цикъл, в която...

- HODLers проверяват своята убеденост (HODLer - такъв, който държи крипто и чака по-добра цена)
- Страст на туристите се прекратява
- Журналистите пишат биткойн некролози
- Тези, които нямат крипто се радват
- Търговците се активизират
- Някои шиткоини умират

Затегнете коланите!

А аз ще допълня и - Меметата тръгват!

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   16-06-22 16:31

Бил ГейЦ: Скъпите дигитални рисунки на маймуни наистина правят света по-добро място. И други мъдрости.


Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: vinse   
Дата:   17-06-22 10:08

Криптото винаги е било на цикли, при предния мечи пазар преди няколко години, JP Morgan, Blackrock и всякаквите му там инвестиционни компании се надпреварваха да плюят криптото. BTC слезна под $4000. Малко по-късно всички тия дето плюха, обявиха крипто инвестиционни програми. Криптото влезна в бичи пазар и BTC стигна $60000. В момента имаме поредния спад. Ако по някаква случайност BTC стане отново 4к, без да се замислям бих купил, макар да осъзнавам безполезността на тази крипто монета.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: hotsnail   
Дата:   19-06-22 21:06

Ето алтернативна теория - биткойн е творение на NSA. С това изобретение искат да балансират всякакви грешки на американското правителство. Например спукват биткойна и стабилизират долара….а май точно това стана през изминалата седмица……случайност? Дали?

ПП прогнозите са за много тежка рецесия следващите години т.е. Масови фалити, много висока безработица, глад в голяма част от света и след 3-4 години пак ще тръгнем нагоре. Та купуване на биткойн не знам, дали е умно. Дано не стане и голяма война….(на Балканите шанса за локална война не е никак малък. Мисля, че е над 60% вероятността България и съседите да се изтрепем взаймно следващите 3 години. Особено ако изберем някои малоумник като Янев. За това Французите отчаяно искат да ангажират държавите с разширяването на ЕС - това в общи линии намалява шанса за война)



Публикацията е редактирана (20-06-22 00:56)

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   20-06-22 07:33

Следва да се замислим може ли BTC с пазарна капитализация 3.5 по GDP на България да има някакво влияние в/у световните финанси?

А списъкът с малоумници хич не е къс и непрекъснато се дописва.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: hotsnail   
Дата:   05-07-22 01:38

първия nft търг на GM завършва без участници, въпреки включения безплатен единствен по-рода си корвет

Ако сега кажете, че още има смисъл от тая технология……

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: lamerko   
Дата:   05-07-22 07:53

И много правилно. Тази глупост трябва да се приземи докато е време :)

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: hotsnail   
Дата:   16-07-22 09:32

OpenSea съкращава 20% от персонала си

Това стана масово сред крипто фирмите, които още не са фалирали. Има и много ама много фалити. Балона се пукна май



Публикацията е редактирана (16-07-22 09:39)

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: nyamago   
Дата:   16-07-22 16:19

> "Има и много ама много фалити. Балона се пукна май..."

Балоните винаги се пукат - някои с оглушителен гръм, други с малка дупчица и по-продължително издишане, псссссс...ссст.. [smilie6]

Обаче - забележете(!) - макар и резултат на алчност и глупост, във всеки балон има рационално начало. И след спукването на балоните винаги сред полето от трупове остава някой на крака, който не само оцелява, а в последствие доминира и процъфтява.

Балонът 'Дот-ком' преди 20-тина години ни остави Гугъл и Амазон (другите никой не ги помни, но тези стигат да оправдаят цялото упражнение).

След това балонът 'Уеб 2.0' и 'социални мрежи' ни остави Туитър, фейсбук и ЛинкдИн - и тези стигат (кой помни МайСпейс?)...

От балона 'Крипто' (и НФТ покрай него, макар да е нещо различно) - кой ли ще остане? [smilie11] Въпрос 'за милион долара', както наричат такива въпроси. Ако знаех, щях да инвестирам в бъдещия победител, но казва ли ти някой?[smilie2]
- - -

(Въпреки критичната маса и преднина на Биткойн, лично бих заложил на Виталик и неговата екосистема (не просто валута), но и там е рулетка - да не вземе да ме послуша някой!)[smilie10]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: hotsnail   
Дата:   16-07-22 17:13

Може и да греша, но все още сме в епохата на Алтависта, Яхуу, Excite и още 50-тина подобни творения преди да се появи Гугъл. Яхуу доста порасна и дори май още дишат, но всички знаем какво стана.

В момента всички крипто валути са силно централизирани, изключително бавни и в болшинството си не сигурни за нормална употреба, в същото време изключително подходящи за пране на пари, не екологични… някой трябва да преосмисли нещата подобно на Гугъл, да махне неужните глупости и да направи функционална система.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: nyamago   
Дата:   16-07-22 20:34

> "... някой трябва да преосмисли нещата подобно на Гугъл, да махне
> ненужните глупости и да направи функционална система.

Този 'някой' са Централните Банки на почти всички държави, които се юрнаха да си правят дигитални валути (забележи - собствени, а не универсални/глобални)и със стройни "функционални системи без глупости" да задържат (и усилят) контрола над всичко, свързано с пари.

Някои още умуват как да го направят, други вече опитаха (с леки препъвания), а повечето са помежду тия фази, "в процес на създаване и регулиране". От това усилие ще произлязат наистина функционални и стабилни системи без изненади - но ще изчезне чарът на сегашното 'крипто' като нещо 'самоделно', несистемно и 'бунтарско'. И разбира се - напълно ще изчезне възможността (дори илюзорна) за бързо забогатяване. Скука! [smilie8]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: hotsnail   
Дата:   16-07-22 23:37

Вероятно си прав!

ЕС се е засилил да надене хомота на реалността върху крипто мечтите. От една страна са екологичните притеснения. От другата изискванията за всяка банкова дейност - банкова тайна за всички освен прокурорите, гарантиране на влоговете до някаква граница, прозрачност в някакви рамки

Някой се кефят, че било много прозрачно. Закъсва крипто фирмата/банката, всички се паникьосват на мига и до час имаме фалит......Пък с банките чакаш за отчет за тримесечието. Понякога отнема ден и дори два да схванат пазарите къде е резила. До тогава току виж правителството спасило банката с пари от данъците преди да фалира и изчезне



Публикацията е редактирана (16-07-22 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: hotsnail   
Дата:   22-07-22 23:40

Sony и Minecraft (Майкрософт) се рекламират, че не ползват и няма да ползват NFT......

Стана гордост да нямаш нищо общо с NFT.

А сега де. Да кажат, че сестра ти е продавала NFT, пък ти после се оправдавай, че нямаш сестра.....



Публикацията е редактирана (22-07-22 23:48)

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   12-01-23 12:21

Тежък ден за криптоброкерите. Удариха НЕКСО


Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: lamerko   
Дата:   12-01-23 13:30

Още не е се е разчуло отвъд Голямата вода - биткой шита е на зелено [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: petervassilev   
Дата:   12-01-23 16:03

Не разбирам нищо от тези НФТ, и може би точно заради това или защото съм станал податлив на конспиративни теории, предполагам, че това може да има връзка и с AI от друга тема.

Не вярвам чак самолети да пръскат НФТ и да извличат AI чрез 5G, но предметите и на двете дискутирани теми си приличат.


Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: E.Yonkov   
Дата:   18-01-23 00:05

Що така отдавна не бях влизал в тоя форум, сега почетох малко и си спомних колко беше забавно [smile]


> В момента всички крипто валути са
> силно централизирани,
> изключително бавни и в
> болшинството си не сигурни за
> нормална употреба, в същото време
> изключително подходящи за пране
> на пари, не екологични…

Ако сложи човек по едно "не" пред прилагателните от горното изречение ще получи относително добро описание на Биткойн. Опс, сега прочетох "изключително подходящи за пране на пари" - това е вече вярно, колкото е вярно и за фиатните пари впрочем. А, и ток хаби мамка му и биткон [smilie3]

> някой
> трябва да преосмисли нещата
> подобно на Гугъл, да махне
> неужните глупости и да направи
> функционална система.

Направено е вече, прочети за втори слой, а работата едва сега започва.


> Тежък ден за криптоброкерите.
> Удариха НЕКСО

Като прочета в заглавието на статия словосъчетания от сорта на "... фирма за криптовалути ..." и преставам да чета. Интелигентни хора сте тука, подбирайте си източниците, не им трупайте трафик на такива.


> > "... някой трябва да преосмисли
> нещата подобно на Гугъл, да махне
> > ненужните глупости и да направи
> функционална система.
>
> Този 'някой' са Централните Банки
> на почти всички държави, които се
> юрнаха да си правят дигитални
> валути (забележи - собствени, а не
> универсални/глобални)и със
> стройни "функционални системи без
> глупости" да задържат (и усилят)
> контрола над всичко, свързано с
> пари.

CBDC няма общо с темата (защото е диаметрална противоположност на основната идея в криптото - децентрализацията), но това че се създава с цел контрол (и не само на нещата свързани с пари) е вярно. А това е вече една много сериозна и неприятна тема, която пряко ще засяга всички ни в близко бъдеще.

> Още не е се е разчуло отвъд
> Голямата вода

То уж оттам тръгна разследването, ама какво стана и кой кого ще съди сега не се знае.

Въобще не съм от дивите криптофанатици, и аз имам доста съмнения в тия неща, но си мисля, че човек трябва да се старае да се информира от източници с различни гледни точки.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   18-01-23 00:37

"Автор: E.Yonkov
Дата: 18-01-23 00:05
То уж оттам тръгна разследването, ама какво стана и кой кого ще съди сега не се знае.

Въобще не съм от дивите криптофанатици, и аз имам доста съмнения в тия неща, но си мисля, че човек трябва да се старае да се информира от източници с различни гледни точки."

Когато става въпрос за Прокуратурата на РБ без съмнение можеш да се информираш от официалните им канали.
Разследване на ОПГ за пране на пари, данъчни и компютърни престъпления, и банкова дейност без лиценз . Различните гледни точки ще бъдат представени в съдебния етап.


Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: hotsnail   
Дата:   18-01-23 00:43

дори не знаеш какво значат половината думички обаче нали си прочел няколко статии до средата и дай да се правим на велики. Крипто феновете изглеждат супер жалки отстрани. Не разбирате дори какво се говори извън групичките и каналите за крипто. Индоктринирани сте с глупости, които нямат грам общо с реалността. Това което написа единствено показва колко нямаш и идея какво обсъждаш



Публикацията е редактирана (18-01-23 00:56)

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: localhost   
Дата:   18-01-23 07:04

asahi написа:

> "Автор: E.Yonkov
> Дата: 18-01-23 00:05
> То уж оттам тръгна разследването,
> ама какво стана и кой кого ще съди
> сега не се знае.
>
> Въобще не съм от дивите
> криптофанатици, и аз имам доста
> съмнения в тия неща, но си мисля, че
> човек трябва да се старае да се
> информира от източници с различни
> гледни точки."
>
> Когато става въпрос за
> Прокуратурата на РБ без съмнение
> можеш да се информираш от
> официалните им канали.
>
> Разследване на ОПГ за пране на
> пари, данъчни и компютърни
> престъпления, и банкова дейност
> без лиценз . Различните гледни
> точки ще бъдат представени в
> съдебния етап.
>


Може би се шегуваш, цитирайки прокуратурата. Същата, която бе осъдена да плати над 80млн на ЛевИнс (потърси точно колко).

Замисли се: как може фирма, която няма бизнес в БГ да се съди за пране на пари, банкова дейност без лиценз и данъчни престъпления?

Единственният им бизнес в БГ е да плащат заплати на персонала и това е.
Гледай как пак прокуратурата ще плати едни 10-20млн обещетения за фирмени загуби. От твоя джоб [smilie5]



Публикацията е редактирана (18-01-23 07:06)

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: asahi   
Дата:   18-01-23 08:33

Не. Не се шегувам. Шегите в този случай са неуместни. Неслучайно двама от заподозрените старателно се укриват вместо да се шегуват.

Отговори на това съобщение
 Re: NFT - какво знаем и не знаем за тях
Автор: localhost   
Дата:   18-01-23 10:18

Ето пример как работят - https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/aleksandur-tomov-osudi-kpkonpi-za-25-000-lv

Но... ще видим как ще се развие тоя случай с данъчните измамници [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »