Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
  Колеги как мислите AI постави ли край на комерсиалната и рекламна фотография?
Автор: hazini   
Дата:   11-12-22 12:33

След последните ъпгрейди на Midjourney качеството и реалистичността на създаваните изображения скочиха драстично. Вече няма граници за въображението а цената на творбите е нищожна. Как мислите дали големите агенции, които от години се опитват да избегнат плащането на лицензионни такси за месец, година и т.н. ще се нахвърлят на технологията и ще намалят ползването на услуги от бранша? Лично аз експериментирах с портрети, рекламни снимки и разни фантазии и съм поразен от резултата на все още прохождащата технология.

Отговори на това съобщение
 Re:  Колеги как мислите AI постави ли край на комерсиалната и рекламна фотография?
Автор: linken   
Дата:   11-12-22 12:42

Абсолютно. Вече няма да се купуват royal free images. Трябва ми нещо за реклама или друго - влизам в MidJourney, генерирам си го, слагам си надписи на фотошопа или канва и приключвам. Авторски права ала бала , нямам такива проблеми

Отговори на това съобщение
 Re:  Колеги как мислите AI постави ли край на комерсиалната и рекламна фотография?
Автор: ss_sgp   
Дата:   11-12-22 14:04

Ако става дума за човешко послание и емоция още е много далеч времето когато ще отпадне нуждата от модел или популярна личност. Внушението, което се предава е резултат именно от личността на снимката.
В останалите случаи няма никаква пречка, както преценят от маркетинг отдела.

Отговори на това съобщение
 Re:  Колеги как мислите AI постави ли край на комерсиалната и рекламна фотография?
Автор: nyamago   
Дата:   11-12-22 16:33

Не.

Отговори на това съобщение
 Re:  Колеги как мислите AI постави ли край на комерсиалната и рекламна фотография?
Автор: asahi   
Дата:   11-12-22 17:06

Не.

Отговори на това съобщение
 Re:  Колеги как мислите AI постави ли край на комерсиалната и рекламна фотография?
Автор: kvakioh   
Дата:   11-12-22 17:54

Не.

Отговори на това съобщение
 Re:  Колеги как мислите AI постави ли край на комерсиалната и рекламна фотография?
Автор: vladis   
Дата:   11-12-22 18:36

Ясно е, че пазарът се променя, след като Shutterstock побързаха да сключат договор за партньорство с OpenAI.



Публикацията е редактирана (11-12-22 18:40)

Отговори на това съобщение
 Re:  Колеги как мислите AI постави ли край на комерсиалната и рекламна фотография?
Автор: asahi   
Дата:   11-12-22 19:22

Shutterstock са търговци на картинки. След като има нов голям производител на картинки в реда на нещата е да му продават стоката. Бизнес моделът "сам произвеждам, сам продавам" не е печеливш.

Отговори на това съобщение
 Re:  Колеги как мислите AI постави ли край на комерсиалната и рекламна фотография?
Автор: hotsnail   
Дата:   11-12-22 19:46

доста инфантилно зададен въпрос. Ако зададеш правилен въпрос, ще получиш и смислен отговор....


иначе темата е интересна, но е добре да се придружи с примери. Да се помисли и точно какъв въпрос ще напишеш ... в момента е голяма....

"край" ...ми на дали ще има край на рекламите.... ще може ли всяка секретарка да избере правилните картинки от това дето бълва AI-а? щото и сега правенето на реклата струва Х а публикуването и 100*Х т.е. ако избереш безсмислени картинки, ще е голяма загуба.....



Публикацията е редактирана (11-12-22 19:49)

Отговори на това съобщение
 Re:  Колеги как мислите AI постави ли край на комерсиалната и рекламна фотография?
Автор: hazini   
Дата:   11-12-22 19:48

Според мен наистина настъпва голяма промяна. Търсенето на модели рязко ще спадне освен както каза @ss_sgp ако не са известни лица. Технологията е достъпна от една година а вече има голям напредък. В момента работят по такива модели за създаване на видео и 3D модели по текст. Stable diffusion 2.0 предлага много добър контрол над крайните резултати. MidJourney го трейнват с генерирани от него изображения за да избегнат проблемите с авторските права. Adobe също са започнали да разрешават продажбата на генерирани изображения. Всеки може с лекота да създава комикси, невероятни сцени, лога и какво ли не. За мен най-шокиращото е, че AI засегна сфера, за която мислехме, че е недостъпна за него - арт-а...

Отговори на това съобщение
 Re:  Колеги как мислите AI постави ли край на комерсиалната и рекламна фотография?
Автор: hotsnail   
Дата:   11-12-22 19:59

ми то не е точно AI a по-скоро ML обучен с милиарди картинки и видеа окичени с етикети. Като въведеш етикетите и то синтезира картинки на база на това дето е видяло. Демек нищо ново няма да излезе от там.

А и доста от тия трикове тръгват от базова снимка на модел.

Ако си направиш картинка с известно лице, сигурно ще те съдят. А може би все пак ще искаш базова картинка. Нещо като игрите - там снимат реални актьори с motion capture и ги слагат в играта с други лице и т.н.

Да обработката на снимки много ще се промени. Тия дни всички си качват портрети във фейса от Ленса


Аз очаквам и много дела в следващите месеци. Щото разни художници градили стил с години, може би ще заведат дела, че не е законно да се изземва стила им по този начин без да им се плаща.....може би ще стане като спотифай т.е. "направи ми портрет в стила на Русалин Илиев" ще ти дава 5 евро цента.



Публикацията е редактирана (11-12-22 20:00)

Отговори на това съобщение
 Re:  Колеги как мислите AI постави ли край на комерсиалната и рекламна фотография?
Автор: hazini   
Дата:   11-12-22 20:01

@hotsnail В момента секретарките ли решават, кои снимки да се използват за реклама? Моите наблюдения над бизнеса, с който съм добре запознат са други. Въпроса е ще наемат ли фотограф да създаде необходимите им изображения, което е скъпо начинание или ще предпочетат за 60 секунди да имат 4 готви варианта. Дори 11 годишното ми дете създава брутални изображения с MJ.

https://rusaliniliev.com/images/blog/202/212/11/hazini_sci-fi_noir_cityscape_tesla_model_3_lights_du

Отговори на това съобщение
 Re:  Колеги как мислите AI постави ли край на комерсиалната и рекламна фотография?
Автор: hazini   
Дата:   11-12-22 20:09

@hotsnail Ами то се видя тези дела до къде водят, последно с Zhang Jingna, която загуби делото в Германия за изкопирана нейна снимка едно към едно. Знам за ML алгоритмите понеже аз самия разработвам такива. И всъщност излиза доста ново а не само това, което в видяло понеже има доста random seed. То и самото трейнване не зарежда само творбата а нейни много изкривени вариации, но това е друга тема. Интересно е наистина как ще избегнат копирането на стиловете от рода на "направи ми портрет в стила на еди кого си..." Adobe са казали, че няма да позволят такива творби да се продават при тях. Спомняте ли си каква драма беше и когато стартира Pinterest колко народ нададе вой, че им публикуват творбите без разрешение и в крайна сметка нищо не стана... Пинтерест си бачка.

Отговори на това съобщение
 Re:  Колеги как мислите AI постави ли край на комерсиалната и рекламна фотография?
Автор: hotsnail   
Дата:   11-12-22 20:10

ама те и сега каталозите на икеа и много от картинките с коли в каталозите са компютърно генерирани. А и нали на рекламната снимка ще искаш точен цвят и форми. Демек няма да е точно Midjourney а някаква по специализирана система.

Да може би ще намалеят поръчките. Ама все си мисля, че ще има и поръчки щото от MJ няма как да извадиш нещо, което MJ не е видял в миналото. Няма как да даде кадри с новото ауди, което още се проектира. Може би фотографията ще се сведе до студийни кадри, които MJ да сложи в различни ситуации....да по евтино и достъпно ще е от сегашната компютърна графика.


Пак маркетинга ще трябва да помисли или работи с друг AI, за да определи какви изображения най-много ще помогнат на продажбите

Със сигурност света се променя. ML дето синтезира звук, картини и видео ще има огромен ефект.

Ето интересно приложение. ML обучен с гласа на реална жена, изпълнява песен с нейния глас.

Отговори на това съобщение
 Re:  Колеги как мислите AI постави ли край на комерсиалната и рекламна фотография?
Автор: hotsnail   
Дата:   11-12-22 20:18

Да са ясни препратките


https://data.nextshark.com/wp-content/uploads/2022/12/Zhang-Tweet-1.jpg



Singaporean photographer who claimed artist ‘ripped off’ her work loses plagiarism trial


Отговори на това съобщение
 Re:  Колеги как мислите AI постави ли край на комерсиалната и рекламна фотография?
Автор: asahi   
Дата:   11-12-22 20:44

Сега си представете сцената с куфарчето на Луи Вютон, върху което Обект 1 и Обект 2 разиграват партия шах на Карлсен и Накамура от 2017. Всичко това без Меси, Роналдо и Ан Лейбовиц. Кого ще впечатли? Кой ще говори за тази снимка?

Отговори на това съобщение
 Re:  Колеги как мислите AI постави ли край на комерсиалната и рекламна фотография?
Автор: hotsnail   
Дата:   11-12-22 20:49

Асахи то вкарва и лица в кадрите. Виж линка горе към лента или разгледай профилите на познатите си във фейсбук. Масово са разни картини и супер снимки нали?

Отговори на това съобщение
 Re:  Колеги как мислите AI постави ли край на комерсиалната и рекламна фотография?
Автор: hotsnail   
Дата:   11-12-22 21:04

ето ти Меси и Роналдо цъкат покерче на къфар на Луй Витон за Вог...


https://cdn.midjourney.com/b8763e30-b381-41c2-8159-f187fd6a07ec/grid_0.png


или друг още по-неуспешен опит


https://cdn.midjourney.com/1a62943c-f864-4a1c-a5e6-cfa5a9ef59d4/grid_0.png





Публикацията е редактирана (11-12-22 21:06)

Отговори на това съобщение
 Re:  Колеги как мислите AI постави ли край на комерсиалната и рекламна фотография?
Автор: Julius   
Дата:   11-12-22 21:09

Някой мо'е ли да сложи Божинката и кой му беше баджанака /дето си бяха разменили жените с него/ да играят не шах, щото им е сложен, ами да играят примерно "Не се сърди човече" върху някой кадастрон или линолеум... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:  Колеги как мислите AI постави ли край на комерсиалната и рекламна фотография?
Автор: hotsnail   
Дата:   11-12-22 21:18

Още не мога да я стигна леля Ани


https://cdn.discordapp.com/attachments/989274756341706822/1051578384695701514/hotsnail_photography_b

Отговори на това съобщение
 Re:  Колеги как мислите AI постави ли край на комерсиалната и рекламна фотография?
Автор: hotsnail   
Дата:   11-12-22 21:26

....май не знае какво е "Не се сърди човече" ... то трябваше на английски, но тая игра е немска и няма английско име.... може би да пробваме с монопол



https://cdn.discordapp.com/attachments/989274756341706822/1051580348573687828/hotsnail_photography_b

Отговори на това съобщение
 Re:  Колеги как мислите AI постави ли край на комерсиалната и рекламна фотография?
Автор: Julius   
Дата:   11-12-22 21:31

Пробвай с: Don't get angry /да - немското е Mensch ärgere Dich nicht/. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:  Колеги как мислите AI постави ли край на комерсиалната и рекламна фотография?
Автор: hotsnail   
Дата:   11-12-22 21:46

Ами това докарах с още 5-6 опита.... пак с нашите герои Меси и Роналдо в московски апартамент от 70-те цъкат монополче.


https://cdn.discordapp.com/attachments/989274756341706822/1051584792304562266/hotsnail_photography_b


Исках да вкарам малко пин ъп мажоретки за фон, но не ме разбра. Просто двамата герои придобиха травеститска визия.....

Предполагам може да му дадеш снимки на Божинката и баджанака му....

исках и хубава мушама на каре... ама и това нещо не го разбра....

абе ако имам рекламен бюдежет, мисля, че кой да е фотограф по-добре ще разбере какво е мушама на червено бело каре и ще подреди Меси Роналдо по-добре. Дори приятели художници дето имам мисля, че биха се справили по-добре. Е няма да е за 2-3 минути а за седмица, но....

може би липсата на купчина празни шишета от водка и препълнен пепелник развалят автентичната руска гледка.....



Публикацията е редактирана (11-12-22 21:50)

Отговори на това съобщение
 Re:  Колеги как мислите AI постави ли край на комерсиалната и рекламна фотография?
Автор: petervassilev   
Дата:   11-12-22 21:53

....май не знае какво е "Не се сърди човече" ... то трябваше на английски...

Древна игра
Pachisi, Parchees
Indian cross and circle board

Отговори на това съобщение
 Re:  Колеги как мислите AI постави ли край на комерсиалната и рекламна фотография?
Автор: hotsnail   
Дата:   11-12-22 22:03

Те Ви по-простичко


https://media.discordapp.net/attachments/989274756341706822/1051589577472749608/hotsnail_pin_up_girl

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »