Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   18-09-20 21:53

Зеноне не те разбирам. Визьора е от а6300 до а6600 еднакъв. Напълно нормален и смислен визьор. По-малък е да...и за това се събира, там дето е сложен. Удобен е. За някои неща по удобен от тоя на а7р3 - който уж е голямата работа преди тоя на а7с3.

Има си 120 херца рефреш. Няма ядове да накъсва образа или да няма детайли. Много качествен малък визьор....


ПП за затвора искам да видя тестове. Скоростта ми е малко притеснение. А6300 и той е на 1/4000 ама е тих, безпроблемен вече доста години, бързо реагира. Обаче дали има две пердета е проблема. Това за сега не мога да разбера.

Вчера гледах примери с gm85/1.4 там е големия проблем със подрязване на бокето. Ама май на 1/4000 а7ц не реже боке (поне на примерите). А тая мома с примерите си щракаше затвора, не беше на тихия затвор.

Ако не подрязва боке, дреме ми на щепсела, че е 1/4000.

Другия потенциален проблем е дали е съвместима с годокс. Щото май има проблеми с годокс и предно ел перде

В общи линии ако няма някакви колосални бъгове камерата е мега яка. Лека, малка, бърза.....

Едно от двете неща, дето чаках за жироскопа е сложено. Това е приятна екстра май



Публикацията е редактирана (18-09-20 22:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: ZENON   
Дата:   18-09-20 22:29

Разбираш ме идеално.
Щеше да е ОК, ако цената беше надолу.
Аз вероятно щях да съм първия дето да я купи, макар тия 1/4000 са подигравка.
Нексовете беха с такива скорости.

Мен видео не ме еве грам. Размера ми е важен обаче.
Изкефих се в началото, признавам си, но сега съм по скоро разочарован.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-09-20 23:56

Визьора е от RX100 :) на А6ххх визьора е с по-голямо увеличение. С окастрените контроли, единия слот и това със затвора аз лично не я виждам за снимки ама изобщо. Махнали са 4 бутона поне и една врътка, това в комбо със старите менюта прави контрола доста скопен. Ако А7м3 е А6000 това нещо е А5100 [smilie5], но някакси е по-скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   19-09-20 00:26

а7м3 е а7м3 това си е универсалното евтино телце с всичко, което имаха набито вътре.

А7ц е нещо като а6000 ама фул фрейм и с доста повече екстри. Просто много ме кефеше а6000 и сега а6300 ама не са фул фрейм. Голям кеф е да снимаш с такава камера.

Колелцата дори са повече от а6000. Бутоните са минус 1. Не е проблем това. Без лепкавия следящ фокус се кефих да снимам с А6000 - това е може би най-кефещата Сони камера след некс-5.

Това със затвора и картата е доста неприятно. За разлика от а6000 тоя има и тих затвор и може да си оправиш бокето за статични кадри през деня. Дори има 1/8000 с ел затвор. Ама при слаба светлина тих затвор не става. Тогава ако има електрически лампи трябва да пуснеш и синхронизацията и остава само странния затвор - тогава не би трябвало да е проблем, щото е тъмно. Ама остават пак разни ситуации ако искаш портрет с дефокус и движение на естествена светлина и си греда. Остават и гредите със светкавици .....абе неприятно.

остава визьора... увеличението е 0.59х пък А6300 е 0.7х с 50мм еквивалент на фул фрейм обектив. Ще трябва да го видя. Не е много добре.

ПП А7р3 е 0.78х, а А7с3 е 0.9х увеличението... това последното е като IMAX кино салон, ама май става малко неудобно за кадриране, щото трябва да си въртиш очите във визьора, да обхванеш кадъра.......



Публикацията е редактирана (19-09-20 01:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: bam-bam   
Дата:   19-09-20 11:39

Това не е като а5100, а сигурно като някой некс от първите[smilie18]
Няма такава скопена и недомислена камера на фона на кропа и фф, който си имат и са прекрасни.
И като сложим цената и ......
Да се затваря тая тема и по-бързо да забравим за това недоносче както цялата 2020 [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: OIM   
Дата:   19-09-20 11:52

Охльова като се събуди ще видиш ти едно недоносче [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: bam-bam   
Дата:   19-09-20 12:03

Той има акции там, за това се чуди от къде и какво да намери за да я защити и няма никога да признае, че е тоталка. [smilie18]
Но е хубаво да можем да признаваме провалите и на любимата ни марка ... но някои хора не могат и това си е

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   19-09-20 12:51

Всеки има право на грешно мнение.

Между другото визьора на а7ц е точно като на д300, а700 и 7д. Едно време преди 10 години това беше луксозно голям визьор на най-скъпия клас кропки. Те бяха 0.9х или с кроп 0.6х. Сега казваме подобен визьор визьор бил шпионка....за мен това бяха използваеми визьори. Не са ми пречели.


ПП некс-5 е мега яка камера. Първия некс. Така че ...ок ако а7ц е от тоя тип, това е голяма победа. Некс-5 е причината Сони да са където са, а никон и канон да загубят потребителите си (95%).....



Публикацията е редактирана (19-09-20 13:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: ZENON   
Дата:   19-09-20 14:00

Кире, ама нека цената да е като на НЕКС, след като е като НЕКС!
10 години след тия камери, да ти пробутват такава шитня е леко обидно вече. 21ви век сме, технологии тва-онова и на финала хой.
Нема нужда, много нагло некак.



Публикацията е редактирана (19-09-20 15:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   19-09-20 17:34

Камерата е, просто уникално-невероятно-супер-изпълнение! Аз не бих я купил никога, дори и на половин цена. Всъщност като се замисля, за 200-300€ бих я взел като капачка на един 16мм. да я разнасям за пейзажи, единствено заради сензора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: krassi04   
Дата:   19-09-20 19:49

Аз мисля да,пробвам тази камера на Сони,когато я пуснат.Ще я пробвам със обектива Sony 200-600f5.0-6.3,да видя става ли, или не става.Ще сравня с моя А7м3 по бързина на фокуса, и въобще има ли някаква разлика,и става ли за нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-09-20 15:14

Ако пренебрегнем цената наистина това би била много добра туристическа камера (втора) към вече изградена система например. Малка, компактна без зор с два твърдака в чантата и оставяш а7-та вкъщи да почива. Тръгнеш ли да закачаш некви супер зуумове, цялата концепция се обезсмисля и по-добре да си вземеш а7-та (кой която има) - хем кеф, хем си и свикнал, хем си има всичко [smilie3]
Обаче как да пренебрегнеш цената? Да беше на цената на а6600 - да се замисли човек за втора камера, ама за тия пари нито за първа камера става - орязана, скопена ... е да и компактна, нито пък за втора за тия пари...[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   20-09-20 20:09

Цената на a7c ще следва а7м3, щото са на една платформа, тъй да се каже.

Ако излезе скоро а7м4, вероятно а7м3 ще поевтинее, освен ако Сони не последват примера на Канон и новата камера нисък клас дойде за 5500.....то тогава 4000 лева ще си е очаквана цена за предната генерация горе долу...да падне да падне до 3500.

Честно казано не виждам как ще падне под 3500. Имам в предвид, колко струват подобни кропки - a6600 e 3200.....

Дано пък тия всички негативни реакции докарат промоции по Коледа.

Инак днес си играх да видя как бих се справял с подобна камера. За портрети на слънце просто ще трябва, да снимам на тихия затвор.

А както и фотобо е писал, за сериозни неща а7р3 или м3, ще се ползва.

А а7ц за планината ще откъртва всякакви кропки с динамика и цветове, доста повече от 1 стоп е разликата....та ако продам кроп системата и някой друг обектив ще ми дойде почти без допълнителни инвестиции



Публикацията е редактирана (20-09-20 20:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-09-20 20:30

Никога не бих помъкнал А7С на планина вместо А7м3 :) ще си прецакам всички портрети и някои макро снимки заради затвора. И това за 150гр...

Обаче едно е сигурно, щом А7С е 4К, новото А7м4 ще е поне 6Клв.

И днес ми мина през акъла нещо - сони имаха най-добрия въртящ екран евър мейд (А99) и спряха да го използват. Имаха и използваем тъч интерфейс още в некс 5н и него не знаят вече как да произведат... Започват да дразнят ... мен [smilie5]

И понеже са използвали по-евтин затвор, чудно ми е колко кадри ще изкарва [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   20-09-20 21:05

Симо пишеш вече пълни глупости.

Има няколко проблема за универсална употреба. Четохме ги, дъвкахме ги

Обаче машината е доста добра като цяло. Това си е а7м3 в олекотен вариант на същата цена. Нито ще прецаква портрети нито макро.



Публикацията е редактирана (20-09-20 21:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: ZENON   
Дата:   20-09-20 21:20

Кире, сега аз не те разбирам.
Не ми се спори, ама как можеш да кажеш на това нещо "доста добра като цяло".
Баш като цяло не е.
Добри са само размера и матрицата (и вероятно след матрицата).
Всичко това щеше да е чудесно, ако се комплектова с не така орязани неща наоколо. Тогава бих се съгласил, че е доста добра като цяло.

Признавам си, че Сори ме радват като новатори и т.н., затова и снимам с тяхна камера, но не мога да кажа на черното - бяло.
Също като Пентакс навремето. Зеха да цакат с топла бира и бай-бай Пентакс.



Публикацията е редактирана (20-09-20 21:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Mogila   
Дата:   20-09-20 21:22

Симо, спри да пишеш глупости, а напиши нещо хубаво за камерата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   20-09-20 22:14

Mogila става дума да не се пишат прекомерни щуротии.


Да написахме ги техническите ограничения. Три броя големи.

От тук остава да се види на живо камерата. Да се разгледа добре менюто.

Аз не разбирам кои са толкова големите неща, дето липсват. Напротив виждам много неща, дето ги няма в други камери.

Освен тия трите проблема и аз имам идеи как миже да се направи по-евтина и добра камера ама видно не съм продуктов мениджър в Сони. Те това са си преценили. Иначе не разбирам защо има стабилизация......можеше и без нея, ама да сложат нормален затвор.......

Били много орязани неща.... кои неща? Махнали са един бутон спрямо най-продаваната им камера и са го заменили с колелце....това много неща ли са и въобще махане ли е замяната? Сложили са само предно перде на затвора и визьор подобен на скъп кроп ДСЛР като 7д.....и като всичките им модели след а850 и преди а9 е с една карта......ми да кофти ама не е да не сме го виждали. В случая поне е ясно, защо е с една карта.....на а7р2 не беше ясно - място имаше........

Това със затвора го дъвкахме....

Кое е проблема?

Щот тук почват плюсове и те са много. Real time tracking - няма друга фул фрейм камера на тая цена с тоя Фокус. Няма. Новите цветове от FX9 - по-добре изглеждат особено за видео дето няма 14 бита роу е от значение. Настройките на фокуса от FX9 и а7с3 - пак няма камера на тия пари с тия настройки. Въртящия се дисплей за който ореваха маса хора форуми и фейсбуци - пак а7с3 е 9 бона, тази е 4. Добро охлаждане във видео - ми пак няма друг модел на тия пари. Тегло - РП и ФП са по леки с малко, но са супер далеко като бързодействие и всичко. Старо било менюто - ама колко да е старо, има нещата от а7р4, дето ги няма в друга камера за под 6 бона.....записа на данните от жироскопа, смяна на цвета на фокусната зона..,,



ПП да тия неща с фърмуер биха могли ако не всички то голяма част да се сложат и на а7м3, но знаем че повече фърмуер а7м3 няма да види.

тая камера не е конкурент на а7м3, а различна камера за различни цели...... ако искаш а7м3 или з6 идеално иди си купи две, няма да ги спрат......просто тая камерка е нещо, което се харесва за други сценарии дето няма предлагане,



Публикацията е редактирана (21-09-20 02:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   20-09-20 22:44

За мен грешките са, че не ползват 42мп сензор от а7р3 и че има стабилизация. Ако бяха разкарали стабилизацията сигурно щяха да успеят да сложат нормален затвор, още по-добро охлаждане и 4к с 60 кадъра. Можеше о да не слагат допълнителното колелца, защото е безсмислено. А можеше да има още един бутон там и бутона за фокус да е върху превключвател както е при а6300 и повечето никони

ПП и можеха да сложат микро сд карти. Да бързите микро сд са редки но скъпи



Публикацията е редактирана (20-09-20 22:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Simbon4o   
Дата:   21-09-20 00:59

To там е проблема :) едни неща можеха да станат ама станаха едни други неща. [smilie5] Дразнещо ми действа, когато брандовете не си правят конкуренция...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   21-09-20 02:24

Е сигма и Сони явно се конкурират в тоя сегмент. Бих очаквал и Панасоник да се включат.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Simbon4o   
Дата:   21-09-20 09:21

Каква конкуренция е сигма на сони в този сегмент [smilie18] сигма е по-скоро конкурент на блекмеджик, със сони нямат общо. Толкова са различни продуктите, че няма накъде. Конкуренция са EOS R, RP, Z5, Z6, S5 и са добра конкуренция. Ако си търсиш евтин фул фрейм с обектив и искаш да има въртящ екран с аф, но не ти трябва 4К познай какво ще си купиш [smilie5] , дори да ти трябва 4К нещата не седят много добре за сонито.

После аз съм говорил глупости...

ПС най-тъпото е, че най-добрата камера за влог няма читав аф и това е панасоника с китака 20-60.

ПС2 и не компактността не е важна, ако е само толкова компактно. RP е по-малък и по-лек и с някой евтин стабилизиран кит е решение. Новия компактен китак не е за влогване, кой ще си влогва само лицето... какво като е компактен. Ако ще е компактно - ZV1 и приключваш. По-добро компактно за влогване и травел няма. Това е компактност както трябва, има и разни модове вече за широкоъгълни приставки и съвсем става идеално.



Публикацията е редактирана (21-09-20 09:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: nyamago   
Дата:   21-09-20 11:56

Тая камера НЕ Е мислена и правена за влогъри.

За кого е - нека не гадаем, ще се разбере с времето. НЕ Е и за участниците в тая тема, така че можем да спим спокойно - няма да дойдат с пушка в челото да ни назорят да се разделим с няколко хилки...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Mogila   
Дата:   21-09-20 14:14

Тази камера е правена само за сони-фенове. Както виждате фенът възхвалява каквото и да пуснат и плюе всичко останало.

Дано не е така и с другите модели, които се задават[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: nyamago   
Дата:   21-09-20 16:05

^ Не мисля, че главната цел на производителите е възхваляване и плюене. Подозирам, че по-скоро целта им е продажби. В продажбата има две страни и едната (без която НЯМА продажби!) е купувачът. Фирмите правят всичките си продукти само и единствено за купувачите си. (Извинявам се на онези, които вече знаеха това).

Наричай ги 'фенове' ако щеш, но фирмите правят камери само за онези фенове, които купуват. Да обяснявам ли разликата?

Например, аз съм фен на Хаселблад, но не съм купувач. Фирмата НЕ ПРАВИ камерите си за мене. В тоя смисъл казах в предния си пост, че Сони не прави тая камера за болшинството участници в тая тема.

Вие пак си я дискутирайте, де [smilie24] [smilie18]

[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »