Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: marrio31   
Дата:   09-11-20 23:14

Хах,на това скъпо тяло..вярно ли са му махнали врътките,за това си харесвам Никон,всичко е там където трябва да е,освен на ниския клас де..

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   09-11-20 23:59

Тая година на мода са компактните неща...

iPhone Mini

Големите бандури като Z5, S5 просто объркаха годината...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: uri64   
Дата:   10-11-20 13:38

Еми това си е добрият стар Айфон 4 само че 10-15 години по-късно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   10-11-20 14:26

Еми да. Тя и камерата е едно модерно CLE....дори е по-малка (но по-тежка с голямата батерия)


http://karaatanasov.info/a7c/A7c1.JPG




Публикацията е редактирана (10-11-20 14:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: uri64   
Дата:   10-11-20 17:07

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: alext   
Дата:   11-11-20 18:28

Излезе слух за a7м4, от който си става ясно, че цените се вдигат, явно 2500$ ще е минимумът за сносни ФФ х-ки изключаейки сензора. Всичко надолу ще го слагат в a7c серията. Май все още няма да убиват кропките си сони с 999$ фф тяло.

A74 will have a new sensor with faster readout and will not recycle the 24 MP one. My source told me it will be in the 30-32 MP region
The EVF will have 3,69 Mdots and not 5,76 Mdots
Most probably the LCD will also be on the cheap side but the image quality and AF will be top notch
The video will certainly be 4K 60p and will feature the new menus.
The price will be in the $2499 region



Публикацията е редактирана (11-11-20 18:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   11-11-20 20:01

Те Сони ще следват Канон, то е ясно. Канон има 40% от целия пазар на фото камери. Виж цената на Канон R6 и смъкни малко надолу. Поне аз така бих направил.

Иначе на тия сайтове не бих им вярвал много. Вчера бяха сигурни, че е 24МП, днес 32МБ, вдругиден ще е 96МП (имаше слух, че ще е quad bayer) ...... а и важните неща не са тия параметри. Канон R6 мисля, че е революционен не заради видео кодеците, визьора или броя пиксели. Големия прогрес за Канон беше в динамичния обхват и времето за четене на сензора. Това прави новите им камери страхотни.



Прочие по темата успях да прегрея моя а7с и да изключи след близо 3 часа видео конференция с максималните му 4к настройки. На около 2 часа и половина светна една иконка. 15-тина минути по-късно изключи.



Публикацията е редактирана (11-11-20 20:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   19-11-20 19:24

Впечатления от Пентакс к-1 на А7С

Признанние, че е една от големите инновации на 2020



Публикацията е редактирана (19-11-20 22:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   25-11-20 14:23

Sony A7C free ebook

Безплатна книжка за А7С.

видео представяне на книжката



Публикацията е редактирана (26-11-20 21:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   28-11-20 02:14

Излезе и смислено ревю на А7С.

Ревю на Марк Гейлър

За разлика от Дпревю, Джералд Ъндън, Дъстин Абот и още 10-тината ревюта в началото, този е ползвал камерата и доста задълбочено разказва, кое как работи.

Бая е разликата с предните модели.

Стабилизацията след като я ползвам вече около месец ми се види по-добра от А7р3. Със 75/1.8 ако внимавам 1/5 не ми е проблем. Аз нормално много треперя и с 85-ца обикновено снимам на 1/200. То Р3 има и повечко пиксели.....но под 1/20-та ми е било трудничко.....



Публикацията е редактирана (28-11-20 02:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   06-12-20 22:40

Ето за какво става дума

The Sony RX100 VII and a7C are the best cameras for travel

Това и е целта на камерата и удариха 10-ката.

В тая връзка пробвах връзката с телефон за GPS координати. Работи. Настройката в началото, докато камерата и телефона се харесат е доста сложна и тегава. След това е лесно. Когато излизаш пускаш приложението на Сони. Когато включиш камерата, тя се свърза с приложението, GPS-а те намира и маркира снимките. Има сигнал на екрана и на телефона, когато има връзка и те е намерил GPS т.е. отнема 30-тина секунди с моя самсунг. Снимките след сигнала имат записани координати. (Знам, че става ако ги качиш в облака на Гугъл, щото те те следят постоянно.... ама...)



Публикацията е редактирана (07-12-20 00:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Simbon4o   
Дата:   07-12-20 16:53

Това работеше и на 3ките ама от време на време и според телефона.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   07-12-20 18:22

Първия път като включих камерата и нищо не стана веднага т.е. Иконката показваше, че няма gps. Малко се изнервих и включих телефона. Докато открия прикожението туй онуй и те се намериха. Мислих, да го отпиша. Ама втория път зачаках на инат и то си тръгна и само. После още час или два ходене и 10-Тина пъти снимки. Всеки път се намираше след 30-Тина секунди някъде. Не винаги го чаках да захапе. Това е със самсунг S-ка с която вероятно са тествали. Ако е друг модел по-малко популярен може и да не работи.... има списък някъде на сайта на Сони с кои телефони е тествано.

ПП тия приложения във фонов режим на андроид непрекъснато се борят с триковете на производителите да пестят батерия. Едно време като правих таймлапса и аз го видях тоя проблем. В общи линии телефона добре се справя с фейсбук и инстаграм. Другото....,,



Публикацията е редактирана (07-12-20 18:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: mitpis   
Дата:   11-12-20 15:41

Честито за камерата. Да изглежда страхотно за травъл камера и за стрийт също, грипа ако беше малко по прибран можеше и да се побере и в джоба с някой по неиздаден напред обектив.



Публикацията е редактирана (11-12-20 15:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   12-12-20 14:49

Това са най-компактните варианти. За фул фреймче...по-малко няма как.

Грипа едвам покрива батерията, дори са махнали IR сензора за дистанционното, който всички други Сони камери имат.


https://karaatanasov.info/a7c/streetcams.jpg




Публикацията е редактирана (12-12-20 16:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-12-20 15:45

Това със смаляването на грипа не мисля, че е умно решение, защото на дълбочина по-малък обектив от 35мм 2.8 самянг няма. Значи няма смисъл грипа да е по-плитък от този на 3ките. На RX1 това е един от големите проблеми - захвата. Ако обектива беше като на Х100 - да, нека е малък грипа. Според мен трябваше да скипнат ибиса, това щеше да смали системата значително. Камерата е дебела като 3ките заради ибиса. А7 първа генерация е по-лека и определено по-удобна.
Единствения случай в който плиткия грип е плюс е като пренасяш камерата без обектив или с един от онези китайски боклуци тип капачка за тялото, в което аз лично не намирам никакъв смисъл.

И ако грипа беше като на а7м3 можеше отляво да има повече място вътре и примерно визьора да се прибира в тялото и може би да стане още по-ниско самото тяло. Или да е по-голям дисплея...


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: mitpis   
Дата:   13-12-20 18:35

Преди бях на друг акъл, сега мисля като Кирил относно размерите на фотоапаратите и дизайна им, много ми хареса, че визьоа е прибран и не стърчи отгоре.. На мен Сонито много ми хареса заради компактните си размери, може и да се замисля за него заради това, откакто съм със fujifilm x-e3, не искам и да чувам за големи тела за туризъм и всекидневие, Фуджито с 18-55 мм обектив спокойно си го слагам в страничните мрежички на раницата или в страничния джоб на якето или в малката ми градска раничка плюс нещата които стандартно са ми там, мисля че и Сонито ще ми свърши същата работа, ама е фулфрейм. Като отворят Фотосинтезиса ще ида да го разгледам.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Simbon4o   
Дата:   13-12-20 19:09

[smilie5]
X-E3 vs A7C

Прилича на размери, но нямаш алтернатива на 18-55цата. 28-70 китака не е толкова качествен, а 28-60 не е същия обхват.

По-късо е, но жертваш 20мм в дългия край.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: mitpis   
Дата:   13-12-20 20:33

28-60 е добре.Благодаря за информацията. Не бързам, просто ми хареса Сонито, нали знаеш как е като нещо хване око.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-12-20 21:05

Моя избор е малко като числа от тотото - 18, 35, 55, 75. За 18 не съм сигурен. Може би е 18 трябва да е 15. Може би 35 е 28 или 35 и 55 са 45.... въпрос на вкус.

20/1.8 изглежда прекрасен избор за широкия край. Хем ще става за звезди

28-60 и всякви зумове,... не ми се виждат подходящи. 28-60 иначе е много добър като оптика, необичайно за подобен обектив. Просто на мен за 35, 55 и 75 са ми други очакванията за бленда и минимално обектно разстояние.



Публикацията е редактирана (13-12-20 21:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-12-20 22:27

mitpis ако нещо ти е интересно около камерата казвай, ще я изровя какво може да прави.

Тая седмица ще видя една система да записва снимките на две места, за да не стане фал, когато не трябва. Да, ще е решение от типа на тия, деот само аз ползвам [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   15-12-20 22:26

Изнамерих си странно, но работещо решение за ситуации, когато, не искаш да си загубиш снимките. Предполагам, че става за други камери като А6400, А6600, Canon R, Nikon Z6. Достатъчно е камерата да има функция да качва снимките на FTP сървър. Идеята е проста - трябва ти диск с WiFi и FTP. Закачаш камерата и тя си копира снимките на диска, докато снимаш.

Важно е, да се знае, че първо снимката се записва на картата. След това камерата се опитва във фонов режим, да я качи на диска през FTP. Всяка снимка си има маркер, дали камерата се опитва да я качи и дали вече е качена. Има шанс ако картата спонтанно умре, както ми се случи преди време, някакви снимки да изчезнат безвъзвратно. Поне няма да са всички снимки от сесията Ви, а последните няколко минути.

Копирането на диска е сравнително бавно т.е. 10-тина секунди на снимка.

Потърсих такъв диск, като описания и намерих 2-3 модела. Харесах WD Wireless SSD. Има WiFi, FTP, може да се ползва и през USB, може да се ползва от телефон или таблет. Изглежда готино на снимките в сайтовете. Труден е за намиране. Модела е от 2018 и е нишов. Поръчах го от WD директно - имат магазин за Европа.

Днес диска дойде. Всъщност е доста голям този диск т.е. 5-6 пъти по-голям от Samsung T5/T7. Диска е твърдо пластмасово нещо с един голям гумен протектор отгоре. Предвид, че е SSD се андявам да е доста надежден. До колкото разбирам има нишан да се смени диска вътре ако искам да го вдигна на 2ТБ например.

Настроих диска. Самите екрани за настройка са доста постни. Опциите за сигурност са малко странни и според мен неадекватни. Разчита основно на паролата за wifi, която е написан на самия диск.

Камерата се закачи без проблем и на 5 и на 2.5 GHz. диска предлага и двете. По-натам ще видя, кое е по-бързо.

С FTP-то обаче не стана от първия път. На FTP-то на диска, не може да се сложи парола през уеб интерфейса. Дава само анонимен достъп. А Сони камерите нямат анонимна опация на FTP.

За щастие диска има опция за SSH с която може да влезеш в ОС на диска и да си настроиш FTP-то да има опция и за парола. С малко умения в линукс мисля, че може всеки да се справи

1. Влизате със SSH с root към 192.168.60.1 (адреса по подразбиране на вътрешната мрежа на диска)
2. Отивате в /etc с "cd /etc"
3. Бекъп на настройките на FTP сървъра с "cp vsftpd.conf vsftpd.conf.backup"
4. Редактирате vsftpd.conf. Има vi
5. Включвате локални потребители със смяна на следната опция "local_enable=YES"
6. Разкоментирате опцията "chroot_local_user=YES" (махате # от началото на реда)
7. Записвате и излизате от редкатора
8. Добавяте си потребител за камерата "adduser camera -h /var/ftp -H" и задавате парола
9. Рестарт на FTP сървера "/etc/init.d/S63vsftpd restart"
10. Излизате от SSH с "exit"

Сега вече като настроите потребителя (camera) и паролата в Сонито и нещата тръгват.

Това е. Сега ако ми хрумне да снимам някоя по-интересна сесия с А7С имам опция да си пазя малко по-добре снимките. Предполагам, че ще смуче повечко батерия.




http://karaatanasov.info/a7c/wd.jpg




Публикацията е редактирана (15-12-20 22:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: nyamago   
Дата:   15-12-20 22:45

Полезно - ама голямо тухлЕ, бе! [smilie10] Язък за малката камерка [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   15-12-20 22:51

Не е за всеки ден. Очевадно. Аз се надявах да е по-малък. На рекламните снимки ми се видеше подобен на другите SSD-та. Не е! С размер на домашен рутер е.

Ако правя сесия с тая камерка на някой по-интересен субект, мисля да го паля в раницата и така локално 5g....

Има и някои други неудобства. Трябва да изключвам управлението с телефон на камерата от едно меню и после от друго да пусна FTP. Така де изисква 30-тина секунди цъкане - менютата са едно до друго в камерата - Off, On и то малко мисли и ако не даде грешка си в джаза.



Публикацията е редактирана (15-12-20 22:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: nyamago   
Дата:   15-12-20 23:22

А е толкова просто 'на полето' просто да си събираш кадрите в... картата? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »