Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: philip   
Дата:   29-07-20 11:35

Уж нямаше да пиша повече, ама един пост на "Мара войвода"[smilie25] от една друга (актуална за момента тема):

"аз искам права да трия[smilie5]
...и снимки няма да останат!"

Ме замисли... дали пък не може бъдещите куратори да могат, айде не да трият, но да вадят от предложенията и "албум избрано" кадри далече под критериите им, които да остават в профилите на авторите с маркер: "свалено от куратор" примерно (демек ако 2-ма куратори са маркирали с НЕ дадена снимка)?![smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: allx   
Дата:   29-07-20 11:53

като всеки творец, мара е лъжец
който има грам акъл, да си го ползва, деба

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: nyamago   
Дата:   29-07-20 13:17

> Ме замисли... дали пък не може бъдещите куратори да могат, айде
> не да трият, но да вадят от предложенията и "албум избрано"
> кадри далече под критериите им, които да остават в профилите на
> авторите с маркер: "свалено от куратор" примерно (демек ако 2-ма
> куратори са маркирали с НЕ дадена снимка)?!
>

Мисля, че това ще си се получи естествено БЕЗ негативния привкус на 'свалено от куратор' (смъртна обида за някои нежни души и детонатор на отмъстителност).

Просто ако няколко куратора НЕ СА казали 'ДА", това си е равносилно на 'НЕ', без някой да става 'палач'. За да изплува някой кадър до публична видимост, бъдещите правила следва да изискват няколко (определен минимум) 'ДА' и без тях - все едно е получил 'НЕ'? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: Minski   
Дата:   29-07-20 15:02

Днес, прочетох във форума идеята за кураторите. Прекрасно, авторитетни фотографи ще решават кои кадър е стойностен и кой да отпадне. С риск да предизвикам негодуванието на всички участници във Фотофорум срещу мен, но аз твърдо вярвам, че това е някаква форма на „Гестапо“, на „Държавна сигурност“, на „НКВД“. Някои с авторитет ще решава, дали нещо е стойностно или е боклук.
Аз си давам сметка, че болшинството от моите снимки са с не толкова високи художествени качества и ако погледнем техния рейтинг, веднага ще видим, че имат рейтинг „Б“ – близо до нула, а пък рейтинг „А“ – под 50. Това означава, че и при сегашната ситуация, участниците във форума решават правилно, като гласуват. Но идеята е да има ЦК, политбюро, върховна власт, която да може да трие, да отнема точки, да слага етикети и т.н.
Ако просто раделите гласуването от коментарите във времето, няма ли да постигнете по-добър ефект? Нека има период, да кажем до два-три дни, през който само ще се гласува и няма да се коментира. След това няма да може да се гласува, а ще се коментира на воля. Никакви Б-та и А-та няма да са нужни. Но дори да има гласове с рейтинг Б, това разделяне на периода за гласуване от практически безкрайния период за коментари след това ще е от полза. Анонимността на гласуване, липсата на всякакви „!!!“, каквито и аз слагах по навик преди 4 години, ще помогнат повече от желанието за Върховна власт, която да трие снимките.
А най-добре въведете, някакъв пазарен принцип. Нека има правила, които санкционират материално участниците, които нарушават правилата на анонимност при гласуването.
И все не е ли Фотофорум – доброволен форум, за хора, които обичат фотографията и искат да обменят идеи за да станат по-добри фотографи. Бихте ли се чувствали удобно и приятно, още повече бихте ли се чувствали свободни, при наличието на КУРАТОРИ.
За пореден път си зададох въпроса – Защо става така, че в желанието си да направим нещата по-добри стигаме до желанието, някой да решава вместо нас, да има Върховен орган, да има КУРАТОРИ…
Благодаря на всички, които са прочели посланието ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: swqaz   
Дата:   29-07-20 15:19

Minski, прав си, затова правителството се гласи да разреши шаманство и хомеопатията в болниците. Не може гестаповци да решават как да се лекува. В галериите и музеите ще се излагат всички произведения или кандитати за такива на изкуството, защото няма някакви нквд-та да решават. Ся ясно е, че това не е музей, или галерия(макар, че има претенции), но и в хранителните магазини не се продават свободно продукти директно снесени от баба ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: BumpeR   
Дата:   29-07-20 15:32

Не колега, сегашната система явно не е ок и е опорочена от групички, които си гласуват един на друг и се дърпат нагоре.
Това с кураторите според мен има шанс да реши този проблем до някаква степен. Защото кураторите ще бъдат няколко души и видими за всички , а не както сега незнаен брой Б-та със симнителни морални качества, които се възползват от това, че гласуването не е видимо, за да разберем кой на кого какви точки дава.

1) Абсолютно смятам идеята за кураторите добра и дано час по-скоро бъде въведена в действие!
2) Надявам се въпросните куратори да бъдат наистина доказани автори от различни жанрове.
3) Надявам се кураторите да оставят коментари защо и как гласуват за определени снимки. Ще бъде първо полезно за такива като мен, които има какво да научат и също ще е база за обективност на гласуването, а не просто "Хареса ми!" както е сега, а пък гледаш тотална боза на снимката и се чудиш... аз ли не разбирам от фотография или?!..
4) Както споменах и в другата тема, добра идея би било и да има и отрицателен вот за да коригира за снимки, които по някакъв начин са се добрали до "избрано". Това със сигурност ще обезкуражи заниманията на сегашните групички и а дано да започнат да гласуват по съвест.

И ако сте много тънко-обидни и нежни души, не знам какво правите във форум за споделяне на фотография? Очевидно всеки автор иска признание и се надява творбите му да бъдат оценени подобаващо, но забелязвам, че голяма част от авторите нямат собствено чувство за само-оценка и е плашещо какви простотии качват, а пък се сърдят ако не им ръкопляскат.
Аз съшо сигурно качвам простотии, но ще се радвам някой да ми удари шамар и да ме приземи и да ми каже пич, тук си осрал еди какво си, не се прави така... и да науча нещо :).

От идеята с кураторите (ако се реализира правилно) могат да се плашат само такива, които не искат да се развиват като фотографи и искат да живеят в заблуда.
Ако сте от тях, защо изобщо сте във форума???

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: Minski   
Дата:   29-07-20 16:13

Разбирам иронията Ви. В спора се ражда истината. Аз не участвам в групи, макар да съм се надявал, че като напиша "!!!", адресатът ще гласува за мен. Не се изживявам, като безгрешен. Вероятно позицията ми е продиктувана от факта, че съм любител-фотограф, а не изкарващ прехраната си с фотография. Заслуженият авторитет и професионализмът са в основата на всяка успешна дейност иначе, щяхме да живеем още в каменната епоха. И все пак, дали кураторите ще решат проблемите за липса на собствена реалистична оценка за възможностите на публикуващите снимки. Вероятно проблемът е много по-дълбок, отколкото изглежда, а може би не толкова. Имаше един сайт, казваше се Фотокулт. Там имаше куратори, които триеха снимките. Моите ги триеха почти всичките. Този сайт вече го няма... Вероятно е изчезнал по някакви финансови проблеми, не заради кураторите, които сигурно са били добри фотографи...

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: BumpeR   
Дата:   29-07-20 18:09

И аз си го спомням фото-култ, мисля spyspy колеше и бесеше там :).

Не знам каква е била причината да изчезне - още тогава фото-форум беше по-добрият сайт и явно не е имало "пазар" за 2 такива сайта в БГ.
В момента фото-форум няма аналог, така че не мисля експериментът/промяната с кураторите ще фалира сайта :), но в крайна сметка това решение си е на хората, които го стопанисват. Лично за мен, би било много по-хубаво и по-мотивиращо да качвам снимки тук, ако знам, че те минават през някакво сито.
А всеки казва, че не му пука за точките, ми на мен пък ми пука :) - важно ми е ако добри автори са ме оценили (не защото съм им се подмазвал, а заради самата стойност на снимките). Харесва ми и състезателния елемент с класациите и ми се иска да попадна в топ100 някой ден (по честен начин).
Та така, но вкусове и разбирания различни в крайна сметка...



Публикацията е редактирана (29-07-20 18:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: bogdanov   
Дата:   29-07-20 19:20

Старата българска дума за Петел е Кур. В руския език е запазена старата дума за Кокошка - Курица. Петелът е символ за плодовит мъжкар. Може да се справи с всички курици в курника, за един ден. За това в българската традиция този празник е наречен Петльов ден и се чества, за плодовитост на мъжката рожба и продължението на родът! От тук и корена на КУРатор създава предпоставка за подобряване на ситуацията и надежда за по-добро бъдеще! [beer]



Публикацията е редактирана (29-07-20 19:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: X_C   
Дата:   29-07-20 19:27

На баба ти фърчилото[smilie18] , Богданов!


curator | kjʊ(ə)ˈreɪtə |
noun
a keeper or custodian of a museum or other collection: the curator of drawings at the National Gallery.
• a person who selects acts to perform at a music festival.

ORIGIN
late Middle English (denoting an ecclesiastical pastor, also (still a Scots legal term) the guardian of a minor): from Old French curateur or, in later use, directly from Latin curator, from curare (see cure). The current sense dates from the mid 17th century./i]


Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: swqaz   
Дата:   29-07-20 19:42

...От идеята с кураторите (ако се реализира правилно) могат да се плашат само такива, които не искат да се развиват като фотографи и искат да живеят в заблуда...

Милия, плаши се от куратори!

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: bogdanov   
Дата:   29-07-20 19:52

X_C [smilie21], това което казваш е много сухо и е написано на латиница! НО с първото изречение ме спечели! :) Хора... дайте малко по-сериозно! От шегата има смисъл само когато има някакъв смисъл от нея :)


BumpeR, спомена спайя... Познаваш ли го? За жалост той вече не е сред нас. Беше изключително силен човек и смислена случка в битието на българската фотография. Никога не е колил и бесил, а имаше тази възможност! Той беше един от самобитните автори от времето когато вероятно си имал късмета да се мразите или обичате!
Радвай се и благодари за този твой късмет!

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: X_C   
Дата:   29-07-20 20:16

Написано е на английски език, Богданов! [smilie18] И е далеч по-свързано с темата, отколкото остроумното ти бръщолевене на кирилица[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: Julius   
Дата:   29-07-20 20:48

BumpeR написа:

> Не знам каква е била причината да
> изчезне - още тогава фото-форум
> беше по-добрият сайт и явно не е
> имало "пазар" за 2 такива сайта в БГ.
> В момента фото-форум няма аналог,

Естествен процес на затихване, предполагам... [smilie8] Култа възникна малко след Форума (и ФФ вече беше дръпнал), но не всички автори от ФФ си дублираха регистрациите в култа (и аз имах по едно време там, но не да качвам снимки, а колкото да кача някоя обява за техника, която съм продавал), да не говорим че е абсурдно да водиш едни и същи дискусии на две различни места с едни и същи хора.

Да, ФФ в момента няма аналог, но и тук нещата вървят към екзистенц минимума. Спомням си ако не първата /то една от първите три/ снимки, която изобщо мина 1000 т. навремето - на Спешъла (бачкаше като фотожурналист, ходеше да снима разни пресконференции, та разправяше след колко опита подхвърляне са го докарали в тази поза горкото коте). Беше си събитие, защото значеше че поне 250 човека бяха гласували за нея, което беше много за 2004. И ако в най-силните си години ФФ е стигнал да речем 5-6 хил. уникални посещения (?), сега мисля че не надвишават и 500 - т.е. спадът е в абсолютен синхрон с този на фотоапаратите (от 2010 насам с ~90% надолу). Снимки, които преди няколко години с лекота са достигали 300-400 точки, сега пряко сили ще получат 70-80, не повече. Повечето топ-кадри с мъка минават 1000 т. (в момента точно гледам топ-пейзажите за 2020 по месеци).

И гласуването навремето също сякаш беше по-отговорно - имаше си и бронз и не всяка снимка получаваше злато. Докато сега мисля, че гласуването е сведено до "злато"/"виж автора" - т.е. пълна поляризация (каквото е и мисленето на повечето хора - в двете крайности). Сребро колко човека могат да кажат, че поставят?! [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: bogdanov   
Дата:   29-07-20 21:15

X_C , превеждам си муинимум 3-4 езика написани на латиница и цели 2 на кирилица барабар с деепричастията без гугъл транслатора :) Разбираме се оптимално за съжаление! ;) Не се задълбочавай! вината за неразборията се крие дълбоко в предците ни!

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   02-08-20 22:50

Иван Андонов - чудесен избор, втори път![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: нула_на_нула   
Дата:   02-08-20 23:41

Автор: X_C
Дата: 29-07-20 19:27
На баба ти фърчилото[smilie18] , Богданов!

или както е през 2020 :
На баба ти дрона ! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: sirkhann   
Дата:   03-08-20 08:07

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: swqaz   
Дата:   03-08-20 11:02

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: doktora   
Дата:   03-08-20 11:29

Съгласен и подкрепям!

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: mitpis   
Дата:   03-08-20 11:50

аз пък предлагам да има гласуване и точките да не са видими, спрямо гласовете да има галерия с по-добрите неща като галерия Б и такава с не толкова добри.В общи линии по добре да не се виждат точките, поне така аз мисля.



Публикацията е редактирана (03-08-20 11:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: sirkhann   
Дата:   03-08-20 11:53

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: BumpeR   
Дата:   03-08-20 11:56

Без да искам да се намесвам в спора на swqaz и sirkhann , макар и да имам мнение и съм го споделил вече, че съм 100 % за кураторите, ще кажа само следното:

Един бърз поглед в профилите и на двамата автори, може да определи доста категорично кой е по-класният фотограф и че единият от двамата трябва да е доста смирен предвид фотографските му качества. Защото всички други мнения настрана, това е преди всичко фотографски форум и темата с кураторите е фотографска. Очевидно мнението на някой с по-добри фотографии и разбиращ повече от фотография трябва да се зачита повече от това на хора без покритие.

Това е от мен. Смешно е как твърде много "специалисти" има в този форум по всякакви теми, на които профилите или са им празни или са изпълнени с най-добрия случай посредствени творби.

Което предполагам е и нормално - добрите фотографи нямат време да пишат глупости из форумите, а снимат :).

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: sirkhann   
Дата:   03-08-20 12:12

Класен фотограф с обноските и Христо Стоичков и вероятно сериозни психически отклонения... Да повериш цял форум на подобен човек е леко граничещо със самоубийство [smilie5]

Въпросът тук е - имаме ли тия, които качваме, право на мнение, или нe? Т.е. защо споделянето на различно мнение веднага бръква отзад на една малка групичка хора, които се опитват да завземат Фото форум от години? Хората, които качват снимки, не са ли консуматори също на тези снимки? Те нямат ли право на глас, нямат ли право на участие във Форума, нямат ли право да определят тенденциите и да ги променят? Ако една компактна групичка хора иска да си прави мурафети един на друг, те и сега могат да си го правят със затворена група във фейса - да се подберат по висок вкус и ниска интелигентност, и да залостят вратата, за да не им противори никой.

Явно има причина хората масово да мигрират към социалните медии и да напускат специализираните фотографски сайтове, пълни с фотографи, самопровъзгласили се за "класни".

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: swqaz   
Дата:   03-08-20 12:24

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »