Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: sirkhann   
Дата:   03-08-20 12:39

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: acho_gaga   
Дата:   03-08-20 12:47

Следването на колективния вкус води до изпростяване на колектива, струва ми се...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: duchev90   
Дата:   12-08-20 13:03

Май това е първият път , в който пиша , но ме нацелихте точно с тема по която се вълнувам. КАК може да има кадри, снимани със сапунерки с невероятно лошо качество, с изрязани глави , крайници и каквото си искаш още, които получават "ДА!" "Харесва ми" "интересно" и не знам си какво още ,трупат точки дори и от рейтинг Б ,а кадри в които има вложена техника, умение, обработка, заминават незабелязани и неоценени ( не,не визирам мои кадри)? В момента обаче , когато напишеш коментар , че даденият кадър не става почват да валят минусчета от другарите по хоби. Знам, че фотографията е страст и е уникално приятно усещането, когато създадеш нещо забележително, но айде моля Ви се ! Какво правят снимки на градинското мушкато и подобни бълнуваници , които са без цвят, фокус и какво ли още не. ТРАГИЧНО Е , това не е страничка във фейсбук за споделяне на снимки от телефона и кадри "произведено от баба/дядо"... или аз бъркам от името на сайта ?

Съгласен съм на 100% с написаното по-горе от Bumper! И като допълнение само към това ще кажа че, трябва да има критика и куратори , защото има ежедневно публикувани глупости.

П.С. Под "баба/дядо" със сигурност разбирате за кои автори говоря, и не ми е проблема с възрастта,има автори и тук, които сигрно и на 100 години ще правят кадри на световно ниво ... да и тези познахте кои са...

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: rostoshev   
Дата:   12-08-20 17:08

Всъщност, през цялото време в тази тема става въпрос за жури, а не за куратори. Кураторът задава теми и подбира автори с които да ги реализира. Кураторът НЕ селектира определени произведения, от предложени много такива. Това прави журито... Не че толкова важно. Все пак, като всяка нова идея, си струва да се опита.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: мара   
Дата:   12-08-20 21:48

така е.
освен това бих забранила напълно триенето на коментари и блокирането на хора под снимките, щото по тоя начин се спира всякаква възможност за изказване на отрицателно мнение.
хората, които го понасят - те не трият и не блокират. блокират и трият тия, дето са си прекалено много повярвали - предимно посредствени групари, чат-пат некой крехкодушевен гений.
аз на гениите обаче им прощавам лесно [smilie5]
блокиране - само за лични съобщения, в публичната среда - НЕ!

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: rostoshev   
Дата:   12-08-20 21:52

Маре, готова си за политическа кариера...в Брюксел минимум! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: мара   
Дата:   12-08-20 22:12

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] - тц! в политиката е за помияри. с мнооого малко исключения.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: rostoshev   
Дата:   12-08-20 22:23

Така е Маре...

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: nyamago   
Дата:   12-08-20 22:55

> Всъщност, през цялото време в тази тема става въпрос за жури, а
> не за куратори. Кураторът задава теми и подбира автори с които да ги
> реализира. Кураторът НЕ селектира определени произведения, от
> предложени много такива. Това прави журито... Не че толкова важно.
> Все пак, като всяка нова идея, си струва да се опита.

Така е, куратор и жури съвсем не е едно и също. Но не съм сигурен, че именно жури е нужно (това не е конкурс). Не съм сигурен дори, че стопаните на сайта искат предложените 'куратори' да раздават точки, както сега правят сегментирани съфорумници с- и без определени привилегии и тежест.

Бях с впечатлението, че се търсят хора (и модел за тяхната работа), които да подбират от множеството качени снимки такива, които заслужават да бъдат видени и оценени от повече хора. Без самите те да оценяват, само да предлагат за гледане и оценяване от общността подбрани фотографии.

Такъв подбор, естествено, следва да отразява по-добрите познания и по-високи критерии на куратора - та не всеки 'става' за куратор. (Не съм споменавал талант - познания и критерии са нещо различно, но е много по-важно да ги има, отколкото творческа дарба). Мнозина се изказаха, че куратори трябвало да са 'утвърдени автори' и тук може да се поспори, защото немалко от утвърдените са боси откъм познания, а китериите им не са проверени. Вярно е също, че самото предлагане е вид 'оценка', но то е само първи филтър - после 'жури' може да е публиката. С малки подобрения от сегашния правилник, за избягване на нездравите практики..
- - -

Но може и да не съм разбрал (не и е за пръв път) и всъщност да се търсят именно раздавачи на точки? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: skiahtro   
Дата:   12-08-20 22:57

Мен лично ме интересува само грасдивната и отрицателна критика.
..и за една година, от както съм тук, това се е случи само веднъж...
Не знам как е при вас, но не мога да "видя" собствените си фотографии, така както виждам чуждите...
Не се страхувам от критика, търся я, но няма кой, да ми я даде.
Не може ли да има бутонче което да я позволява?
Иначе който иска хвалебствия, направете му и на него бутонче, за да се чувства добре!

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: мара   
Дата:   12-08-20 23:03

skiahtro , фърлих едно око на снимките ти. имаш прекрасни пейзажи - стига човек да харесва пейзажи. цветенцата сигурно не са лоши, но аз нямам отношение към така представени китки. с животните е малко...абе има тва-онова.
гледам, че бая снимки са ти в пъти по-добри от групарските, ма на - не са извадили мноо късмет.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: skiahtro   
Дата:   12-08-20 23:42

Късмета не ме интересува. Занимавам се отскоро с фотография, да речем по-сериозно от 1 година. Целта ми е да се развивам, а не да имам илюзии, за себе си.

Да речем, ако ще да има секция, "неопитни и неразбиращи" или "пишман фотографи", където всеки по-опитен и неопитен може да се изказва без притеснения.
Предполагам, не само аз бих се жертвал, като публикувам там..
Така няма, да има обидени и сърдити...



Публикацията е редактирана (12-08-20 23:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: мара   
Дата:   13-08-20 08:02

ima секция КРИТИКА. т.е. - можеш да отберлежиш снимката си, когато я качваш, като искаща критика. обаче аз нямам иодея как да вляза при снимките, дето искат критика.
сигурно е щото съм руса.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: BumpeR   
Дата:   13-08-20 09:40

Аз това с критиката винаги го избирам, ама критика досега не съм получил, сигурно щото са ми много убааи снимките :). Само дето получавам по 100 и косур сийна (без точкуване :) ) и понакога ми иде да си напиша сам коментар "мамито ви мръсно, стига сийнвали ми вземете ме оплюйте кво не ви харесва".

Да не говорим, че цялата си наглост някои от ихиф-ците ми пишат коментари "Да!!!!" а точките не помръдват ахах.

Иначе аз си критикувам яко, ако смятам, че има какво да се критикува конкретно. Има такива, които се кефят на критиката и се получава диалог. Но са малко. Други ме трият (ихиф примерно) или ми слагат минуси :) .

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: мара   
Дата:   13-08-20 11:18

понякога в снимката няма нищо за критикуване...просто няма и нищо за отбелязване. безлична обикновена снимка...никаква.
там кво да каже човек? понякога пиша, де - ако е дръпнала резко напред примерно...
най-и9диотско е, когато видиш, че човеко има и хубави кадри, ама явно или се шегувка, или не може да прецени...или си прави експерименти. и аз не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: Djoro   
Дата:   13-08-20 20:09

Чета мненията с интерес, но се изпуска една трета страна при отсепарирането на кадрите по харесвания, това е Админа с администрацията си. НИЕ сме негови гости, а той/те могат да налагат визия на Форума по свои критерии за визия, има програмни лостове за това. Но Ние можем да помогнем като поканим значимите „изгубени” Автори, да има кадри за селекция. Така че...

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   27-08-20 10:23

Предложемието ми към администраторите при избор на куратори е да бъде направен подбор на куратори според стиловете .Има различни типове фотография.И въпреки, че това е условно съм се сблъсквал с това, хора които разбират и вижда примерно портретната фотография.... да нямат никакъв усет за документална, улична, репортажна.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: mitpis   
Дата:   27-08-20 10:53

мара освен това бих забранила напълно триенето на коментари и блокирането на хора под снимките, щото по тоя начин се спира всякаква възможност за изказване на отрицателно мнение.
хората, които го понасят - те не трият и не блокират. блокират и трият тия, дето са си прекалено много повярвали - предимно посредствени групари, чат-пат некой крехкодушевен гений.[smilie19]
Аз съм за идеята, също и за личните съобщения да остане тази възможност, все пак са лични



Публикацията е редактирана (27-08-20 12:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: Mogila   
Дата:   28-08-20 12:08

Трябва да се нулират правата на хората, имащи Б и да се раздадат наново с обновени критерии. Това е нещо, което задължително трябва да стане. Куратори след това.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: nyamago   
Дата:   28-08-20 12:44

> Трябва да се нулират правата на хората, имащи Б и да се раздадат
> наново с обновени критерии. Това е нещо, което задължително трябва да
> стане. Куратори след това.

Напредналите, знаещи, можещи, доказани и уважавани участници във ФотоФорум могат да продължат да играят важна роля като куратори и/или съдии в журита на тематични и общи конкурси, провеждани периодично. В същото време елементът 'оценка от публиката' (на вече курирани работи!) не се нуждае от привилегировани гласове.

Като куратори и съдии 'Б' авторите (или заслужаващата част от тях) ще имат още повече тежест и влияние отсега, без нездравите практики на малцина, които влияят отрицателно на мнозина.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: мара   
Дата:   28-08-20 13:02

виждам, че некои люде са все още пълни с надежди и оптимизми, ма не знам защо.
естествено, че нездравите практики ще останат. никакво куриране няма да ги промени.
за вкуса даже няма да отварям дума - всеки има право на свой вкус, па даже и лош, пошъл, моден - това винаги е било така, така и ще бъде. освен това всеки може да прояви залитания. мене ме питат - "ма тва верно ли ти харесва?" ми да! понякога е така. после може да видя нещо, което да ме разколебае. или па обратното.
въпросът е в лошите практики.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: nyamago   
Дата:   28-08-20 15:43

> ... естествено, че нездравите практики ще останат. никакво
> куриране няма да ги промени.

Искаш да кажеш, че като куратор или съдия в жури ще си подкупна???[smilie10]

Само с нечисти куратори или съдии могат да продължат нездравите практики. Особено ако те по правила (нови, дай Боже) НЯМАТ право да качват свои снимки за оценки и класирания. Пари ли ще взимат тогава за пробутване на боклуци? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: nyamago   
Дата:   28-08-20 15:56

И в продължение на мисълта, че ти (@Мара) без друго СИ куратор, всъщност всички тук са (сме) куратори. Курираме различно, което не е лошо, но има достатъчно курирани снимки за разглеждане:

Да вземем, например, твоите 'Любими' снимки - 491 броя, не са никак малко, а си е една галерия, от която никой фотографски сайт не би се срамувал (само дай на някои да разправят че нивото било плачевно). Дори в по-широката ти галерия 'Гласувания' (992 сниммки!) болшинството кадри са една добре курирана галерия. Какво повече му трябва на човек?

Дори ми минава мисълта - защо изобщо да си играем на 'Б' гласове и на куратори? Просто взимаш колекцията 'Любими' на някой разбиращ и доказан съфорумник - и си гледаш курирана качествена фотография. Ако не ти допада - вземаш колекцията на друг някой - по-близък до собствения ти вкус и идеали...

Ако ничии 'Любими' не ти харесват, сигурно нещо не е наред... при тебе. Събираш си свои Любими тогава - и си ги гледаш. Гарантирам, че винаги ще с апо твой вкус! [smilie5]

@Админ - какво ще кажеш за тая новородена идея докато си пиша тук глупости?
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: мара   
Дата:   28-08-20 16:00

човече...ми ти си го написал - НЯМА СМИСЪЛ!
а аз съм го писала напред в темата - няма куратор или модератор, който да спре лошите практики! не значи, че аз ще съм подкупна.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: rostoshev   
Дата:   28-08-20 16:37

Всъщност е по-добре да има само една галерия в която подбора да е от куратори. И който иска да качва снимки специално и само за там. Тоест както има раздел за портрет, за пейзаж, за голо тяло и т. н., така да има раздел "Кураторска галерия".

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »