Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: nyamago   
Дата:   28-08-20 16:44

@Мара - остави другата (несериозна) теза за личното куриране в галерии 'Любими'. Виж какво съм написал в предния пост:

Ти може да не си подкупна (няма ли да си? [smilie6]), но някой друг куратор трябва да е подкупен, за да има нездрави практики - иначе, ако курира по съвест - какво му е нездравото? *

Ако обаче, както предлагам, кураторите НЕ качват свои работи за оценка и не чакат нечии гласове (или курирне) - за да са подкупни ще трябва да взимат пари (или ракии, свирки, каквато валута ги грее)... И тогава става ебаси нездравото [smilie22] Тогава и най-отчаяния оБтимиС (аз) си отива и ги оставя(ме) да си се черпят и радват на наградите. Не мисля, че една цяла общност може да стигне дотам.
= = = = =

* Сложих горе тая звездичка за друг вариант на 'нездравото': ако е избран куратор с лош вкус. Не ме плаши това, защото -
1. Лошият вкус за мене е добър за тебе или за някой друг. Просто трябва да има достатъчен брой различни куратори.
2. Различията между кураторите ще изравняват някои крайности във вкусовете им. И в крайна сметка -
3. Нали, все пак, уж слагаме за куратори хора с доказани познания и/или постижения, уважавани и... заслужили с нещо. На такъв човек различният вкус не бива да се третира като 'лош'.




Публикацията е редактирана (28-08-20 16:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: мара   
Дата:   28-08-20 17:15

лошите практики - колкото и да е парадоксално - се провокират далеч не само от лоши човешки качества. обуславят се от ДОБРИ човешки качества - например - чувстваото за благодарност, за приятелство, за общност, за търпимост, за съпричастност...ей такива неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: nyamago   
Дата:   28-08-20 17:24

От изброените добри качества - благодарност отива право в 'Нездравото' чекмедже, защото значи 'аз на тебе, ти на мене'. ТОва вече го неутрализирахме като кураторът НЕ качва снимки за оценка и не чака 'благодарност'.

Останалите добри качества са винаги налице, но не са нездрави. Те могат понякога да доведат до толерантност към неперфектни кадри. Само понякога, само донякъде неперфектни (иначе си издънват репутацията, заради която са избрани за куратори). И това ще дразни само патологични перфекционисти (като тебе [smilie6]) или по-скоро патологично-нетолерантни към неперфектното. Но и това не е страшно - нали за това ще търсим множество и разнообразни куратори, за да има място И за такива патологични случаи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: мара   
Дата:   28-08-20 17:39

това е тук е малка представителна извадка КАК функционира светът.
затова аз за мен съм си направила друга извадка и си живея в нея.
понякога обаче имам желание да разбърам лайната и да сипя мая в тах, защото винаги има и некви хубави неща, дето изплуват.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: nyamago   
Дата:   28-08-20 17:49

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: BumpeR   
Дата:   28-08-20 18:11

- написа:

> това е тук е малка представителна
> извадка КАК функционира светът.
> затова аз за мен съм си направила
> друга извадка и си живея в нея.
> понякога обаче имам желание да
> разбърам лайната и да сипя мая в
> тах, защото винаги има и некви
> хубави неща, дето изплуват.


Абсолютно на 1000 % съм на същото мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: BumpeR   
Дата:   28-08-20 18:16

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: мара   
Дата:   28-08-20 18:20

щото МИР ДА ИМА! туй е един лаф на канонио, дето си има история :)

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: korn   
Дата:   28-08-20 18:53

... или щото некой ака на тротоара и после мениджмънта плаща на чистачката...

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: ВладиЧ   
Дата:   28-08-20 19:16

Да взема да попитам... Надявам се да е тука мястото... Качил съм тука 56 снимки от различни сезони и години, вече и с различни апарати, но нищо... Все едно не съществувам. На всички мои снимки съм добавил опцията, че търпя критика, но нищо. Барем да ме беше напсувал някой за това, че изобщо снимам и се муша в тоя форум?!?!... Толкова ли са грозни тия мои снимки, или аз нещо съм объркал и не съм ги качил, където и както трябва?
https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=161708



Публикацията е редактирана (28-08-20 19:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: rostoshev   
Дата:   28-08-20 20:33

ВладиЧ, това с критиката е сложно малко... Докато бяха по 10,20,30 снимки на ден пишех, ама като станаха 100,200,300 ми не мога. Време и сили няма!

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: philip   
Дата:   28-08-20 20:48

ВладиЧ, ако чакаш отзиви за снимките си трябва да ги пуснеш за гласуване, иначе как да ги види някой?


Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: MarinY   
Дата:   28-08-20 20:57

ВладиЧ, ти хубаво си качил снимки в профила си, но пратил ли си някоя в албума "Нови предложения", за да ги виждат хората и да гласуват/псуват? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: мара   
Дата:   29-08-20 13:34

[beer] владич, минах отгоре-отгоре.
огромна част от снимките са хубави, но нищо особено - снимки за спомен от красиви места. за снимките на китки - аз нямам какво да кажа...такава снимка даже не бих отворила, защото не ми е интересна. ако някога снимам китки, бих го правила така, че да изглеждат интересно и различно. под някои снимки съм ти писала. не е кой знае какво, но дерто викат филип и марин - за да печелиш от тото, фиш требе да пуснеш, чуек! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: Julius   
Дата:   29-08-20 16:15

ВладиЧ написа:

> Качил съм тука 56 снимки от различни сезони и години,
> вече и с различни апарати, но нищо...
> Все едно не съществувам.

ВладиЧ,
дано само след като искаш критика си готов за нея? [smile]
Ако наистина твърдиш, че си готов - ОК, дано приемеш такава от един друг любител.

Мара е доста деликатна в изказа си, тук има хора, които директно биха ти казали да спреш на този етап и повече да не се занимаваш с фотография! Аз съм някъде по средата, защото смятам човека за отворена, самоусъвършенстваща се система и ако той има желание да се научи (и най-вече ако не си затваря очите пред никакви истини, колкото и нелицеприятни да са те) - рано или късно ще постигне успех.

Ти обаче си съвсем в началото! И форума тук няма кой знае колко да успее да ти помогне. За натрупване на базови познания - или курс, или ако имаш късмета да се запознаеш и прикачиш към някой обикалящ фотограф, да снимате паралелно и после като сравняваш твоите снимки с неговите - да си виждаш пропуските, да осъзнаваш различната гл.т. на чуждия подход - това би ти помогнало доста.

Снимките с цветята, еле пък саксиите ги забрави - неподходяща техника (сапунерка) + кофти гледна точка - отгоре, плоски, без никаква дълбочина и елементарен дефокус... Снимките от яз. Доспат също - човек да се чуди кой ти е главния обект - острова в далечината или висящите клони (неуспешен опит за рамкиране) нещо друго?

Този така наречен "Родопски пейзаж" - тази снимка по-скоро ако имаш Рег. Но. я подай в съответната дирекция ако се окаже, че това е камион на дървената мафия. За пейзажи мога да ти кажа да погледнеш например профилите на Мастерал или Момински, но разликата м/у теб и тях е от земята до небето и на този етап това по-скоро би подействало отказващо, отколкото стимулиращо.

За рудника на Ц. Асен - кофти гледна точка, кофти момент, отделно някакви гадни кабели се мотаят отпред, сега не знам как е - има ли охрана или не, аз съм снимал по залез долу от нивото на водата, мога да изровя кадри, както съм ходил и зимата - когато е покрито частично със сняг, контурите на релефа са доста интересни. Мога да ти препоръчам и съседния рудник на Елшица, но пътя до там е по-кофти, отделно ми се е налагало и да прескачам металната ограда. Иначе водата там е с по-интересен цвят - синее, а не зеленее...

За костенецкия водопад - имал си късмета да го хванеш пълноводен, но хубавите неща свършват дотук. Сниман е в най-неподходящия момент - пак лятото и пак по икиндя (извинявай за диалекта). Скоро стана дума - няма по-недодходящ сезон за снимане на опечени водопади от лятото по обед. Тогава е време за студени бирички, а не повяхнали и прежълтяли дървета, особено в контра-осветление. Мога да предложа скромен кадър от същото място - дебнал съм облачно време, изолирал съм тия гадни бетонни парапети и тръбата, които нямат нищо общо с природата, като съм слязъл до нивото на водата през оная дупка в парапета и ще видиш, че съм акцентирал не толкова върху самия водопад, а на предния план, но мисля, че ти не разполагаш с подобен широкоъгълен обектив? Сякаш водопадът не ни интересува, а е само част от цялата картинка. Когато имаш интересно природно образувание, не е нужно то да ти е главния обект. Можеш да го снимаш така, сякаш е между другото, кадърът по този начин понякога става по-силен дори. п.с. Не твърдя, че ми се е получило.

Единствено снимката с мотора е една идея по-добре - има дълбочина и не е плоска. Показал си пътя, диагонала...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: philip   
Дата:   29-08-20 18:25

Мда... ей'ся да имше ръчички у форума на поста на Julius бих му пернал 4+, де да можех де[smilie25] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: sherbit   
Дата:   29-08-20 18:57

турят ли ти ..ра срама е за цял живот.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: Julius   
Дата:   30-08-20 14:20

Хм, интересно. [smilie7]
За няма и седмица трети човек със снимка на водопад в най-мъртвия (за мен) сезон.
Да няма някакво ново течение, мода, която да съм изтървал?
То тогава повечето родни водопади дебита им е колкото една кравешка пикня.
(с извинение)
Само 2-3 месеца по-рано са къде-къде по-пълноводни.
Есента също са интересни, но тогава е разбираемо заради шумата, но август...?


Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: nyamago   
Дата:   30-08-20 15:44

> За няма и седмица трети човек със снимка на
> водопад в най-мъртвия (за мен) сезон.
> Да няма някакво ново течение, мода, която да съм изтървал?

@Julius, ти си човек природолюбител, планинар, ходиш по баирите през всеки сезон и всеки месец. (Впечатлен съм колко много съфорумници са също големи баирджии). Но далеч не всеки има тези ценности, навици или стил на живот. Много от простосмъртните градски чеда никога няма да видят (да видиМ) пълноводен водопад. Излизаме сред природата рядко, в сезон на отпуски или в почивен ден в най-комфортно за крехки пешеходци време. Каквото се случи да видим при такъв 'поход' (двучасова разходка, 'приключението на нашия живот') - това ще знаем, че е водопад и ще остане в паметта ни като идея за понятието водопад. И в снимките ни за спомен. Откъде да знаем, че същият водопад могъл да бъде и друг? [smilie8]

Друго възможно обяснение е, че може би в- и около един водопад има и други интересни и потенциално красиви неща, освен самата вода? [smilie11] И тогава пълноводието (или напротив) престава да бъде главен фактор кога (и как) да снимаме водопади.
(Това второто е само хипотеНУза, не съм разглеждал и проверявал снимки, но само подозирам да има нещо повече от вода във водопадите).

Нищо лошо, снимките за спомен имат място под слънцето, стига авторите им да не се сърдят защо нямат 100 'Б' точки за тях [smilie3]



Публикацията е редактирана (30-08-20 15:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: Julius   
Дата:   30-08-20 16:15

nyamago,
И двата водопада по-горе (Костенецкия и Тетевенския) са изключително леснодостъпни. [smilie3]
С кола до паркинга, а после 10-15 мин. разходка по изградена екопътечка.
Просто отчитам факта, че лятото са най-пресъхнали.
A могат да се посетят по всяко време.

p.s.
За разлика от тях до Боянския има 50 мин. ходене по стръмната пътека или час и нещо по лежерната. Случвало ми се е да мина по цялото дере на р. Боянска (от военната зона до големия водопад), където изобщо няма пътека, за да снимам всяко по-интересно скокче, но не го препоръчвам - провиране си е. Пролетта е хубаво, есента е хубаво, зимата - също, само не и лятото! На това напр. му викат Зверчето - на около 15 мин. преди Боянския (ако се върви по стръмната пътека), но тогава котките са задължителни. Дори сме ходили да се катерим по водопада, само че тогава специално уцелихме някакъв отвратително топъл януари и водата се стичаше м/у леда и скалата. Имаше вариант блока да се отцепи. Поредната снимка за спомен. Няма фотографска, но има физико-химична стойност - Ивчо всеки път като я види и дланите му се изпотяват. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: ВладиЧ   
Дата:   30-08-20 16:42

Благодаря за критиките. Ще се опитам да ги взема в предвид. Нямам намерение на ставам професионален фотограф. Малко ми е късно вече за такова поприще. Снимам любителски, но мине ли известно време започвам да намирам кусури и недостатъци по старите си снимки, а започвам и все по-често да забелязвам разликите от различната техника, с която се снима. [smile]
Да. Висящите клони на снимката на яз Доспат съм ги вкарал нарочно, за да стане по есенно. Имам почти същата снимка в началото на лятото на почти същото място на яз Доспат и там няма висящи отгоре клони, а цветовете естествено са съвсем други.
Снимката с натовареният с дърва камион не е от най-добрите ми. Признавам. И рудника на Цар Асен нещо много набързо го снимах, пак, около обяд и не е много добър кадъра. Видях ги кабелите, но не можах да ги избегна. После се качих от горната му страна и може би щеше да стане по-хубава снимка от там, но пък там аз не снимах... [smilie5] Снимки на дупката на рудник Елшица имам много и съм качил тука няколко.
А виж пролетният пейзаж с мотора все още и на мен ми харесва, макар че е сниман преди повече от 3 години. В същност с този мотор обикалям и снимам. Всичките ми снимки са направени по време на разходки с този мотор с изключение на цветята, които са от градината у дома. [smile]
Костенският водопад съм го снимал, все около обяд, когато пристигна там с мотора. [smile] Имам и снимка на водопада с размазана вода, обаче предпочетох да кача тука по-естествената, но пък колежката Мара ми каза че имало изгоряло тука на тази снимка, нещо което не разбрах. [smilie5]
Още един път благодаря на всички за критиките и за това че изобщо обърнахте внимание на опитите ми да снимам. [beer]



Публикацията е редактирана (30-08-20 17:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: CDman   
Дата:   31-08-20 08:12

ВладиЧ

Проблемът е,не че снимките ти са кофти, а факта че любителите (като мен) виждат и харесват това, което е на снимката - пейзаж, животно, човек и т.н.

За непрофесионалистите е напълно достатъчно ако е кадъра на фокус и всичко се вижда добре. Те виждат гората, и не се вглеждат във всяко дърво поотделно ако мога така да се изразя.

Про-тата гледат дълбочина, аберации, композиция и т.н. АРТъ подробности пък ако ще на снимката да е л*йненце.

Накратко - ако не искаш да си намразиш хобито, не се мъчи да се харесаш на про-та. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: Nikoneff   
Дата:   31-08-20 09:13

Ха-ха, някой през дубъл профила му, си прави яка гаргара с форумците. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: мара   
Дата:   31-08-20 10:05

[smilie25] [smilie7] през дубъл профила на кого?

хм...в момента у албум избрано има няколко снимки, които са жива трагедия...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: kvakioh   
Дата:   31-08-20 12:25

Кога ще започне курирането, има ли вече брой хора, които ще го правят?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »