Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: victory13   
Дата:   27-06-20 13:35

Системата за гласуване е ок, изпилвана толкова години... Сложете цедка на входа, да се трие всичко безсмислено...

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: philip   
Дата:   27-06-20 17:36

PhotoJunior, "Представяне" беше филтър за новите потребители, но какъв: Б-та, които можеха да извадят някого оттам почти не поглеждаха въпросната галерия с малки изключения. Тьма и Мара пускаха теми и показваха отделни кадри оттам, та белким още Б-та ги побутнат. И щом веднъж излезеш от Представяне можеш да пускаш навсякъде всичко.[cool]

Настоящите "Нови предложения" са по-добър филтър според мен, защото всички минават през ситото. Бедата е, че участниците ставаме все по-пасивни гласоподаватели и малка част от нас гледат и гласуват там, щото на останалите им е под нивото:) Затова отварят само първа, 100Б и Б за 3 дни, и евентуално дават по някой глас там.

Затова администраторите предлагат нещо съвсем просто и адекватно, поне доколкото го схващам. Да се намерят няколко безпристрастни куратори, чиито глас ще е с n-кратна тежест спрямо нас останалите. Всеки от тях ще преглежда всички постъпващи кадри и гласува за заслужаващите.

Давам елементарен пример:
Марин поглежда един кадър, но го подминава заради композицията, Нямаго също го подминава, заради обработката, след това и аз, щото примерно автора не гласува[smilie3]. В резултат кадрото губи 12 точки от нас тримата. След това обаче минават 5-ма куратора, 2-ма, от които му дават по едно злато и кадрото се сдобива с... 80 точки примерно!!![smilie18]

Няма никаква промяна в системата на гласуване, нито нови галерии, само ще има 5-10 безпристрастни куратора и така заслужаващите кадри ще излизат по-напред в класациите.[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: philip   
Дата:   27-06-20 17:45

За предложението на victory13, преди време предлагах на Админ, да има само 2 бутона ДА и НЕ... Но ФФ има дългогодишна история базирана на настоящата система за гласуване с А и Б, месечни, годишни и прочие рейтинги и... няма как да се затрие всичко назад.

Но ако администраторите решат, да дадат на кураторите по едно бутонче НЕ, не бих възразил.[smilie21] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: nyamago   
Дата:   27-06-20 23:13

Робот му е майката (интелигентен, разбира се). Неподкупен, неуморен - не му се ходи до тоалетната, не му се спи, не огладнява - може 24х7 да гледа снимки и със скоростта на 24-ядрен процесор да ги оценява. Нищо няма да остане незабелязано или недооценено! [smilie6][smilie18]

(Също безпогрешно ще хваща хитреци с двойни и тройни профили, и всякакви Фейс-групички и незнам-какви-си. Снимки с лого ще трие светкавично, та авторът да се чуди дали ги е качвал изобщо. И няма да има его - ама никакво. Нито ще чака отплата от други куратори за собствените си шедьоври, нито ще има 'да си връща' за хейт с петгодишна давност. И цици (дори най-тежки) няма да натежават в оценките му. Не е нито от Левски, нито от ЦСКА; нито русофил, нито еврофоб: такива нюанси в съдържанието няма да влияят на обективните му естетични решения...)

Айде, де - 'де го? [smilie11] [smilie8]



Публикацията е редактирана (27-06-20 23:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: fragranse   
Дата:   27-06-20 23:24

Автор: nyamago
Дата: 27-06-20 23:13

Робот му е майката (интелигентен, разбира се).

Локо София, става ли?
След кураторите ще има ли снимки?
Има ли снимки за мах.10 куратора?
[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: Djoro   
Дата:   27-06-20 23:31

Форумът стана интересен, весело начало с предложенията за дългата тема. Няма да опонирам, но ще споделя как исках от моето РС да регистрирам мой близък в чужд фотографски сайт. Независимо, че името на Автора беше различно от моето, с неговите данни и електронната му поща, чуждият фотографски сайт не ми разреши регистрация и запита, защо искам и от друго име регистрация, след като вече имам такава. Някой нещо да каже, мдаааммм...???

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: fragranse   
Дата:   27-06-20 23:55

рейтинг Б: 5 снимки!
в този час и тази дата!

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: nyamago   
Дата:   28-06-20 01:05

> "...чуждият фотографски сайт не ми разреши регистрация и запита, защо искам и от друго име регистрация, след като вече имам такава..."

Попаднал си на Робота, явно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: vladod   
Дата:   28-06-20 08:20

Мисля, че се опитваме насила да създаваме нови "величия".
За мен и Б-специалистите е време да бъдат премахнати.
Гласувам с кеф, от момента на създаването на "Автор с 3-дневна анонимност" и разглеждам много повече снимки от преди. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: serjy   
Дата:   28-06-20 14:31

Браво за новите промени! Отдавна предлага нещо подобно, но старата администрация не приемаше тази идея. Само така ще излизат напред силни кадри, които иначе остават незабелязани от масовата чалга. И веднага се сещам за Мара, дано се съгласи да участва.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: philip   
Дата:   29-06-20 15:16

След вече 2-а гласа за Мара, няма как да не я изклюкаря.[smilie18]
С пиперливия си език тя ми е сред любимите коментатори (заедно с Тьма и БадДимо, които именно заради коментарите си вече не участват във ФФ, за мое голямо съжаление).

Защо все пак не я предложих за куратор?

- Щото си пада малко сеирджийка и веднъж заради едни котета (не че им харесвам портретите) направи прасетата популярен обект за фотография във ФФ.
- Щото заедно с моя приятел Богданов (и други предполагам) си извоюваха бутончето Виж Автора, което си е удобен инструмент в ръцете на групите и все ми боде в очите, но въпреки апелите ми към админите желЕзно си стои и не помръдва.


Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: Raffito   
Дата:   29-06-20 16:29

тьма / Bulgaria,,,Абе къде изчезна тази жена???[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: philip   
Дата:   29-06-20 19:51

... и 1 последно изречение по темата от мен: Моля кураторите да не са само художници, та да не гледаме предимно рисунки[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: Djoro   
Дата:   29-06-20 20:00

По данни от форума,
Топ Автори:
.....
19.Калин Костов (Калински)
20.Георги Тодоров
24.Ангел Ненов
25.Таня Маркова
30.Петя Лазарова
34.Богдан Стойков
43.Атанас Тюмбов
54.Ирина Стоилова (Ренатка)
55.Начо Каменов (Кубето)
57.Десискава Кулешова.
А бе момчета, тези горе класирани Автори са на първите световни форуми с присъствие и известност, къде сте ги сложели след 20-то място? Това са Автори лицето на Форума! А къде е Кубето в класацията? По точно ще бъде класацията на рейтинга да обърнете обратно, по-точно ще е. И пак защо после избягали Автори, а ми къде е Илиян Божинов, къде е Кубето в класацията, къде са творците? Какво ще оценяват новите КУРАТОРИ, като трудно се срещат автори с име и заслужено присъствие със снимките във Форума?
И не е ли време Админа да освети екипа си, да видим работите им, чрез тях и оценка за вижданията им. Че един екип ако не може да упрвлява визията на Форума, какво правим. И как така „автори” (в кавички), без нито една снимка във Форума имат право да гласуват. Колко нива трябва да мине човек в другите форуми, за да има право да гласува? От мен с желание да дам посока на мислене, Поздрави!



Публикацията е редактирана (30-06-20 11:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: uri64   
Дата:   29-06-20 23:41

Добро намерение. От тия, дето постилат пътя към ада.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: CDman   
Дата:   30-06-20 07:45

Какво ще оценяват новите КУРАТОРИ, като трудно се срещат автори с име и заслужено присъствие със снимките във Форума?

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Мислех да пиша нещо но .... неам нерви [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: wlad   
Дата:   30-06-20 10:34

Аз пък гледам единствено "Нови предложения".
Всяка една снимка там е ценна за автора си, защо трябва да има още някой, или група от някои, които да определят колко ценна е снимката по тяхните критерии.
"Нови предложения" е най-цветната галерия и - моля ви - слагайте каквито искате Б-та, куратори, но не променяйте точно тази секция по никакъв начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: BumpeR   
Дата:   30-06-20 12:58

Щото това е фотографски сайт най-вече, а не инстаграм или фейсбук и е редно да има някакъв филтър на какво се качва и какво влиза по галериите. Недопустимо е за мен, снимки с телефон, пикселизирани със шум 10000000 в небето от неадекватен опит за обработа с 2-3 неподходящи присета в снапсийд да бъдат допускани до галериите. Да не говорим, че някои от Б-тата трябва им се отнемат правата за гласуване, защото ако ще и най-великата снимка да е, с крив хоризонт или петна от мръсен обиктив е абсолютна мърлявщина да бъде качена. А такива видях немалко в последно време, които достигат до 20-30 рейтинг Б.
Факт е, че в горните нива над 100 рейтинг Б нещата доста добиват нормален вид и наистина се виждат качествени снимки, но надолу е манджа с грозде и наистина нелоши снимки се изгубват сред морето от цялата тази чалга.

А колкото до доказаните автори и имена, някой спомена Кубето, Ненов и тн... що не споменем и Симеон Лютяков тогава? Той беше номер 1 в класацията известно време преди около 12 години?
Тази класация отчита текущите трендове и автори, които активно участват със снимки. Смятам, че някой от тях ще бъде много по-активен и добър куратор от някой, на който му е все тая за сайта вече и е изгубил интерес.
Примерно Владо Карамазов за мен е най-прогресиращия автор в момента в сайта и след някой друг месец ще е на първо място в класацията. За мен, той заслужава (стига да иска) да бъде куратор - примерно.

Другото което е, от кураторите мое мнение е че, трябва да има специалисти в различни жанрове, за да може да подберат наистина най-доброто от съответния тип фотография, в който те са добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: serjy   
Дата:   30-06-20 13:02

В това е проблемът, че на много добри автори егото им е свръх сетивно и никога няма да кажат "евала" това е по-добро от моите неща, а точно такива хора трябва да са кураторите.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: wlad   
Дата:   30-06-20 21:09

Не знаех, че във фотографски сайт има изискване за техниката и обработката [smile] Кой е наложил това изискване?
Нямам против да се направят хипер, турбо галерии, класации на бест оф дъ бест фотографите, отговарящи на изискванията за техниката и обработката. Може и лайк бутон - потупване по рамо да се сложи.
Само моля не променяйте новите предложения, че има балъци, които ги следят. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: Slivenski   
Дата:   30-06-20 21:39

Целият проблем е, че в изкуството няма обективни критерии за оценка. И фотографията не прави изключение. Нямам предвид техническата страна - макар че май само тя всъщност може обективно да се оцени. Вероятно това е резултат от технологизацията на фотографията. Но за мен винаги на първо място ще остане емоционалното въздействие. Естествено, няма как да не прави впечатление доброто техническо изпълнение. Освен това, никога не съм разбирал тези, които искат абсолютна "ненамеса" в дадено изображение, защото това също е част от творческия процес - толкова важна, колкото и самото заснемане.

Тежко и горко на кураторите... [smilie5]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: loveforever   
Дата:   25-07-20 23:07

Не намерих по-подходяща тема от последните, а не ми се отваряше нова и затова ще си позволя да попитам тук. Моля да ме извините ако бъркам!

Получих мейл в който се говори за промени според това дали потребителя е гласувал или не определен брой пъти. Тъй като не съм много наясно как точно работи системата за гласуване напоследък и как се отчитат гласовете и у мен се породи въпроса - когато гласувам за дадена снимка ако избера "виж автора" това брои ли се за даден глас или като такива се броят само гласовете "злато" и "сребро"?

Ще съм благодарна ако някой може да ме осветли по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: mihalo   
Дата:   26-07-20 03:00

Да се върнем на оригинала на темата... първият пост демек!

Може би отделна галерия - "Галерия на кураторите" ? [smilie11]

Иначе:

С чий аршин да се мери адекватността на евентуалните куратори? С техния или с този на курирания? Даже терминът "куратор" не предполага оценка а по-скоро подредба [smilie3]

Реторично да попитам.. никого.. - Има ли аршин дето е аршин на всички аршини?

Меренето на идеи е неадекватно от позиция на математиката и последващата я статистика /нямам нищо против някой да ме обори око греша/.

Казусът е лесен... просто си снимайте! Това е правилното... пък каквото-такова [smilie25]

Дано да съм полезен!
------------------------------------------
Редакция: "око" да се чете като "ако"! Всички асоциации спрямо алтернантивните значения (заради ударението) на двете цитирани думи са ...добре дошли [beer]
-------------------------------------------

"Публикацията е редактирана (26-07-20 03:14)"- Знам бе, нали аз сам си я редактирах :))))



Публикацията е редактирана (26-07-20 03:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: X_C   
Дата:   26-07-20 11:38

Иван Андонов - чудесен избор![beer] [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: Djoro   
Дата:   26-07-20 12:31

Mihalo, до колкото те познавам от сайта, както и други познати на мен автори със запомнящи се кадри, всички Вие както и аз, въобще не се интересуваме от точковия състезателен характер на форума. Хора изпитват удоволствие да показват и споделят кадри, вълнуват се, ядосват се за похвалите и критиките под снимките им. Този обмен на снимки и мнения е красив, сърдим се и след време се поздравяваме. Въобще не ни интересува анонимността, та кадрите преди да ги качим във Форума, вече са минали през нашите страници на обмен. А който се чувства непризнат, да не мрънка, а това да го стимулира за работа. Така че, нека ръководството на Форума да си прави избор и начин на стимулиране и показване. Ако добре работи, ще идват още нови фотографи. Ако някой ми се обиди, че говоря обобщаващо за мнението, да прощава. Лек ден!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »