Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: imitev   
Дата:   24-06-20 14:39

Сливенски, извинявай, че се намесвам в диалога Ви :)

Ясно е че няма право да го тормози и малтретира. Без значение колко килограма е и без значение в каква ситуация. Няма право да го пипа с ръка, крак, железа и т.н.

Замислете се обаче снимащите - какво трябва да направи човек, ако не иска да го снимат? Но не иска да го снимат СЕГА и ВЕДНАГА, на някаква гара в Горно нанадолнище? Как да викне полиция? Да се разправя с адвокати и съдилища? И защо? Защото от другата страна има човек, който също не уважава правилата, само че го прави фино и нахално?

Има ли значение колко литра нафта и колко кючета злато има във подвижния състав за правото на снимане?

И ако не искам да ме снимат какво да направя? Дайте жокер!

1.75 съм 85 кг ако ще помогне за съветите. И да знаете - уличният бой не е като по филмите. Няма честност и почтеност. Може да си 90 кг, а другия да е 70 и пак да те пребие с подръчни материали.

Нали се сещате, че държавата е абдикирала тотално от въдворяването на справедливост в такива случаи. Затова и хората се саморазправят - каубойска справедливост. Следващият път бития ще се замисли леко преди да снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: OIM   
Дата:   24-06-20 14:59

Навсякъде вече има камери - общински , полицейски , КАТ , банки , магазини , по къщите Хората имат видеорегистратори в колите си
Тоя неподстригания жепеец дали и на тях скача така


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   24-06-20 15:00

imitev, понеже, по незнайни причини, треска Ви тресе, че може да попаднете в нечий кадър или клип, та да попитам и аз - какво според Вас би станало ако потърпевшият беше спрял да снима след хамалското подвикване от влака? Вече е заснет достатъчен обем материал и в клипа е влязло всичко по-интересно, което би докарало неприятности на приматите извън техните последвали действия. Как преценявате, че това "кво снимаш ве?" не е истински въпрос, зададен от любопитство, а е огласено нежелание за влизане в кадъра?

П.П. И защо, в края на краищата, полицаите не са накарали потърпевшия пред тях да изтрие видеоматериала, щом е забранено да се снима на гара Никому неизвестна.



Публикацията е редактирана (24-06-20 15:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   24-06-20 15:01

Автор: imitev
Дата: 24-06-20 14:39

И ако не искам да ме снимат какво да направя? Дайте жокер!


А какво правиш с всички инсталирани камери на публични места ако не искаш да те снимат? С твое или без твое желание са там и те снимат.

Според мен ако някой се мисли за толкова важен и представлява такъв голям интерес, а не желае да бъде заснет във видео или снимка взима мерки. Тъмни очила, шапка, маска, излиза нощем само по предварително избрани маршрути и избягва публични места, примери много.
Саморазправата може да доведе, до по голяма публичност с повече снимки и видео, да те набият сериозно някъде, да си платиш щедро за нанеси щети и затвор.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: OIM   
Дата:   24-06-20 15:07

Веднъж снимах една пламнала кола в града Пожарникари , полицаи наоколо
Накрая един полицай се обръща към мен и казва -'' Снимахте ли ме добре ''
Казвам - Щом сте на такава служба , ще търпите


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: CDman   
Дата:   24-06-20 15:21

@imitev

Не се хаби.[smilie24]

Има хора, които никога не търсят грешка или проблем в себе си.
В конкретния случай са се "сблъскали" двама подобни индивиди.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   24-06-20 15:37

CDman написа:

> @imitev
>
> Не се хаби.[smilie24]
>
> Има хора, които никога не търсят
> грешка или проблем в себе си.
> В конкретния случай са се
> "сблъскали" двама подобни
> индивиди.[smilie3]

A знаеш ли какво се случва с тези, които постоянно търсят причините за всички световни провали в себе си [smilie18] ?


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: imitev   
Дата:   24-06-20 15:55

Иначе казано, ако някой средно статистически тъпанар идва и почва да ме снима, понеже търси точно такъв типаж като мен за глупавите си филмчета/снимки то аз трябва да си мълча и да се правя на широко скроен, понеже навсякъде има монтирани камери, видеорегистратори и т.н.

Т.е. излиза, че нямам право на мнение, а право на мнение има само този, който ме снима... И то защото прилагането на законите е пренебрегнато и той знае, че ще му се размине? Е - явно понякога не му се разминава [smilie18] [smilie18] [smilie18]

И не, че толкова ми дреме дали ще ми снимат противната мутра, но все пак нали и аз имам право на мнение според правилата в обществото [smilie5]

А за примера с полицаите - може да си изкарате по една виза и да отидете да се пробвате да снимате американски полицаи на служба в патрулната кола от 5 метра демонстративно и след това, ако въобще ви направят забележка преди да ви закопчеят, да им обясните за правото си да ги снимате, понеже са на служба [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   24-06-20 16:05

Мдаа, не прочетох отговор нито на първия, нито на втория въпрос. Нормално за трезвомислещ стълб на обществото.


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: asahi   
Дата:   24-06-20 16:11

Интересно - как ли ги снимат американските полицаи?

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: imitev   
Дата:   24-06-20 16:18

Асахи - по американски -> отиваш и питаш дали може. Ако може снимаш, ако не може - си обираш крушите. В някой квартали може да наредиш композиция даже с шефа на участъка, в други по-тъмни квартали не може дори само патрулните...

quazimodo ,

100%, даже 200% съм убеден, че ако снимащият беше спрял да снима и беше се извинил и вдигнал извинително ръка, когато му крещяха просташки и невъзпитано, вагонетката щеше да си продължи по пътя. Това съм го писал по-горе, повтарям го специално за чукчите-писатели.

Неуместната ирония и безуспешен опит за психоанализа на непознат субект по форумите ще си позволя да подмина...



Публикацията е редактирана (24-06-20 16:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: nsirakov   
Дата:   24-06-20 16:59

като не искаш да те снимат (а човекът снимаше влака, не тъпанарите в него...) се обръщаш...

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: wlad   
Дата:   24-06-20 17:06

то аз трябва да си мълча и да се правя на широко скроен

Никой не е казал такова нещо. Отиваш в полицията и подаваш жалба.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: nalexiev87   
Дата:   24-06-20 17:56

imitev, CDMan:
Какъв морал, какви 5 лева. Човека има право да снима каквото си пожелае на обществено място. Не се е наврял в тия селяндури да им снима противните физиономии!

А относно снимането на полицаи в щатите, в тубата има хиляди клипове, даже такива където хора снимат пред и в районното и като си знаеш правата не могат с пръст да те пипнат ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: imitev   
Дата:   24-06-20 18:20

wlad, и полицаите си го преместват от единия крачол в другия по стандартната процедура.

nalexiev87,
Какъв морал, какви 5 лева. Човека има право да снима каквото си пожелае на обществено място. Не се е наврял в тия селяндури да им снима противните физиономии!

Мммммай не е баш така по закон. Не потвърждавай факта, че у бегето всички имат само права, както беше упоменато по-горе:

Съгласно чл. 32, ал. 2 във връзка с ал. 1 от КРБ

Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.

Отделно от това, съгласно чл. 8, § 1 от ЕКЗПЧОС

Всеки има право на зачитане на неговия личен и семеен живот, на неговото жилище и тайната на неговата кореспонденция.

Впрочем, поставянето на предупредително съобщение на видно място, че съответният обект е под видеонаблюдение, напълно отговаря на изискванията на КРБ. Това е така, тъй като заснеманото лице е уведомено, че е налице заснемане. А както споменахме по – горе, неправомерно заснемане ще бъде има, когато заснеманото лице не знае, че това действие се извършва спрямо него.

ВАЖНО: Когато знаем, че сме обект на заснемане, то ще бъде законосъобразно, ако изрично не му се противопоставим.



И на кой от снимащите за удоволствие му дреме за конституцията и наредбите?!?

НА НИКОГО [smilie18]

Естествено докато не започнат да му снимат широко скроената муцуна, когато няма желание за това поради някакви негови лични съображения (мота се с любовницата, бърка си в носа, омазал си е тениската и т.н.). И когато разбира се това е слаботелесен 50 килограмов фотограф срещу неговите 100 кг натренирани боксьорски/таекуондорски/каратиски 0% мазнина мускули.

Затова не ме пращайте по институциите да гоня михаля, а си ремонтирайте моралните норми [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   24-06-20 18:43

Ся, кат ше се замеряме със закони, съгласие за снимане не се изисква, когато:

1. изображението е било направено в хода на обществената дейност на изобразеното лице или на публично или обществено място;
2. изображението на лицето е само детайл в произведение, показващо събрание, шествие или пейзаж;
3. изобразеното лице е получило възнаграждение, за да позира, освен ако между автора и изобразеното лице е било уговорено друго.

Обществено място е място, до което достъпът не е ограничен и където всеки може да отиде безпрепятствено.

Гарите са обществено място, както и транспортните средства за обществен превоз, в това число и влаковете.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: imitev   
Дата:   24-06-20 19:59

Затова има боеве - всеки тълкува както му е угодно.

Пак чети горе - може да го снимаш докато изрази несъгласие. Звучи логично нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: OIM   
Дата:   24-06-20 20:05

Митев , защо така трудно разбираш нещата
На обществено място не се изисква съгласие


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   24-06-20 20:21

Автор: imitev
Дата: 24-06-20 19:59

Затова има боеве - всеки тълкува както му е угодно.

Пак чети горе - може да го снимаш докато изрази несъгласие. Звучи логично нали?

------------------------------

Е, така де! Жепеецът не изрази несъгласие.

Първият въпрос беше "Кво снимаш, веееее?" И после се нахвърли на бой.

Аз не чух нещо от сорта на "Извинете, господине, но Вие ме снимахте, а аз не съм съгласен да бъда сниман. Моля Ви да изтриете снимката/филмчето! Благодаря!"

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: imitev   
Дата:   24-06-20 21:05


Фотгера понеже си е в правото - да ходи да си дири правата в съда...

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: philip   
Дата:   24-06-20 22:13

Ако темата беше в железничарски форум, щяхме да коментираме действията на железничаря, но тя е пусната във фотографски...

Та ако приемем, че участниците в дискусията са представителна социологическа извадка от фото-заинтересуваното съсловие излиза, че всичко може да снимаш и дори да те поступат пак ще си прав[smilie5]

Преди време имаше тема за "Нагло фотографче в Студентски град", още по преди за непоканен фотограф на чужди сватби с претенции за авторство на кадрите...

Както беше споменато по-горе в темата, демокрацията е не само права, но и известни задължения и отговорности, моля позамислете се малко.


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   25-06-20 12:32

Преди малко и депутатите се обявиха за малтретирани от медиите и папараците, защото РЗИ-София е започнала по фото и видеоматериали да издирва тези, които не са носили маски тия дни в парламента и да им раздава глоби. Какво доживяхме!!! [smilie18][smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: imitev   
Дата:   25-06-20 13:20

Време беше да ги цакнат и тях, барабар с бойкича и ревливият Тити Червеният светофар [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: CDman   
Дата:   25-06-20 13:46


Демек ако снимаш ББ или Тити без тяхно разрешение - фотографа е агресор.

Ако снимаш жепеец - жепееца.[smilie5]

Равноправие откъдето и да го погледнеш. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   25-06-20 13:46

Момчето просто е трябвало да закачи едно GoPRO на шапка или шлем. Така нямаше да има видео и тема тук.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »