Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: aab72aab   
Дата:   23-06-20 20:07

Уважаеми колеги фотографи, не се страхувайте да се ползвате с правата си по закон, включително и правото на употреба на физическа сила, помощни средства и оръжие за самозащита! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: marrio31   
Дата:   23-06-20 20:43

Според мен,снимащия лесно ще осъди железничара,ама пък се чудя..какво толкова снима и заслужава ли си.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: VladVlad   
Дата:   23-06-20 21:05

Жалка работа! Дали този щеше да се дърви така на циганин. В такъв случай щяха да пишат за пострадал от БДЖ!

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: imitev   
Дата:   23-06-20 22:18

Въпрос: Какво трябваше да направи агресивният чичка за да спрат да го снимат?

Понеже от коментарите излиза, че просто няма полезен ход...

Защото и двете страни не ги е.е за правилата...

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: BXMarkov   
Дата:   23-06-20 22:56

Баси, никой няма право да докосва друг човек, освен за самозащита при нападение. Говори се тук за закони,наредби - за нарушението на законите и наредбите има предвидени санкции, селяндурите с действията си са извършили престъпление в случая и то не едно! Точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Konstantinov   
Дата:   23-06-20 22:57

Гепил си си 500 литра гориво с риск на живота щото като отваряш големия кран може да те залее и да умреш-има много такива случаи на удавени в бензина ,отровени,не знам с дизела как е , щото заплатата е ниска и си го возиш и някакъв педал те снима....
Тия жепейци са краднали нещо и затова ги е страх да ги снимат,не ми приличат на джендъри и защитници на правата на негрите, нито имат вид на хора с биполярно разстройство и депресия ,най-много да са на 2-3 ракии.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: asahi   
Дата:   24-06-20 00:11

"Автор: imitev
Дата: 23-06-20 22:18

Въпрос: Какво трябваше да направи агресивният чичка за да спрат да го снимат?"

Да хвърли траверса или поне кофа чакъл по досадника.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: polyksena   
Дата:   24-06-20 00:24

Аз често водя малки ми син да гледаме влаковете из английско и всеки път когато мине влак край нас, машинистта свирва, за да ни поздрави и ни маха за поздрав. Какво им става на нашенци, че така бързо искат да си загубят и работата и живота? Съд за озверелия жепеец и сериозно обещетение за пострадалия.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: imitev   
Дата:   24-06-20 00:56


Ключовата дума е из "английско" [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Там не е имало СОЦ, че да озвереят хората така [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Е - те си имат други кусури...

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: CDman   
Дата:   24-06-20 07:27

Имам познат юрист, който от време на време в кръга на шегата казва:
"България е правова държава защото всички си знаят само правата"[smilie5]

Все повече се уверявам, че този каламбур си е 100% истина. [cool]

п.п. Не бих вдигал темата, но така или иначе е на топ-а. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   24-06-20 08:47

Ами, така де! Всички ние имаме скромното право да не бъдем бити по гарите. Или другаде. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: penco   
Дата:   24-06-20 09:23

Щом човека не желае някой да го снима, да беше си свалил телефона, а не да се прави на разбирач... Нищо повече не трябваше да направи.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Божидар58   
Дата:   24-06-20 09:39

Човека не желае да го снимат, защото явно има нещо крадено в тази мотриса. Това е, или нафта или нещо друго. Няма друго обяснение.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: CDman   
Дата:   24-06-20 09:52

Тъй, тъй. [smilie18]

Звездите ми говорят, че в жабката на мотрисата е имало пачки с евро, две три кюлчета злато и един патлак за илач. [beer]



Публикацията е редактирана (24-06-20 09:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   24-06-20 09:58

И двамата си цитират някакви закони, без да са много наясно. Има няколко филмчета в профила на снимащия.

В случая става дума за това, че е извършено нападение, отнемане на телефон и задържане против волята. Ясно се чува на записа, че го водят в полицията - или по точно, че имат намерение да му занесат телефона, който противозаконно са му отнели, в полицията, следобед, а човекът си иска телефона. Те нямат право да го задържат, нито да го бият, нито да го заплашват, нито да му отнемат телефона. Имат право да извикат полицията на мястото на "инцидента". Жепейците са в тотално нарушение.



Публикацията е редактирана (24-06-20 09:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: BumpeR   
Дата:   24-06-20 10:13

Така така, много си чешете езиците тука и се цитират някакви закони и правила.

В конкретния случай пичът си е 100 % в правото да снима, а това което се извършва срещу него е грубо посегателство и дано да си търси правата до край, за да си получи подобащо обезщетение и за назидание на всякакви такива бай-ганьовци биячи.
И ще отбележа, че това наиастина е вярно с размерите и килограмите и първосигнално бг биячите съдят по външния вид и "си търсят правата" избирателно. Аз самият съм 78 кг, нося очила и първосигнално си викат сигурно - виж го тоя зубар :). За снимане на стрийт никога не съм имал проблеми, просто защото не се навирам в лицата на хората и спазвам някакви морални норми или подхождам с усмивка и всичко е било точно. Но за други ситуации, в които съм виждал нередности и съм влизал в конфронтация, съм забелязал как първосигнално ми скачат , щото си мислят, че съм някакъв дребен пу*ьо, който ще насере. Да де, ама както казахте други по-горе, не знаеш, този дребният дали не носи оръжие, дали под фанелката, всъщнот не е само мускулна маса и не е тренирал 10 години бокс. Много е смешно как някой >100 кг, който може би е на косъм от инфаркта се счита за по-опасен противник от някой в страхотна физическа форма.
А и последно ще кажа на всичките радетели за права къде може и къде не може да се снима - едни от най-великите исторически репортажни снимки нямаше да ги има, ако всички фотографи бяха с вашата нагласа. И споко, има и такива които снимат в минеаполис и правят страхотни репортажи от там и снимат FPV целия процес, не е толкова страшно :).

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   24-06-20 11:11

CDman написа:

> Тъй, тъй. [smilie18]
>
> Звездите ми говорят, че в жабката
> на мотрисата е имало пачки с евро,
> две три кюлчета злато и един
> патлак за илач. [beer]


А пък моята кристална топка казва, че возене на хора в товарен вагон, при необезопасени машини и материали, е меко казано неправилно[smilie18][smilie18][smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: philip   
Дата:   24-06-20 12:27

Зададох Ви въпрос и като съдя по отговорите - снимащият е невинен?!

Да питам още нещо ~100 килограмовите, владеещите бокс, кик-бокс и пр. изкуства, и не само: Ако видите, че някой фото/видео-граф Ви снима и му кажете, че не желаете, но той ентусиазирано продължава да го прави, как ще реагирате???[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   24-06-20 12:34

Хванахте се за тия 100 кила... А те на 185 см. не изглеждат чак толкове много. [smilie18]

Пропускате факта, че този човек е бил агресиран вербално, нападнат физически, отнет му е телефона и е бил принуден да отиде с агресорите някъде.

Каквото и да се случва, никой няма право да се саморазправя.

Ако някой ме снима против моето желание, ще го снимам и аз и ако съм в правото си, ще отида в полицията. Това бих направил. Няма да тръгна да го бия.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: CDman   
Дата:   24-06-20 12:55

Са па агресори били. [smilie11] ц.ц.ц.ц

Те така изглеждат агресорите ако не сте наясно с модните тенденции:


https://www.aggressorbg.com/wp-content/uploads/Mqjki_Kostumi_Aggrresor_041-500x325.jpg



Аз на клипа такиви агресори не виждам [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   24-06-20 12:58

Май зациклихме нещо, дееба... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: philip   
Дата:   24-06-20 13:43

Никак не сме зациклили, хващате те за жепееца, а оправдавате действията на снимащия?!

- Пратила ли го някоя медия да снима там репортаж? - Не!
- Показали ли са му нежелание да ги снима? - Да!

Той обаче, продължил най-нагло да снима и предизвикал съответна агресия (каквато, както пише CDman клипът дори и не доказва)...

Форумът е фотографски и въпросът е принципен!

- Трябва ли да снимаме, когато ни показват, че е нежелателно, заради едния кадър (клип), пустите лайкове, точки, последователи в мрежата и пр.?

В случая виждам липса на елементарна съобразителност, етика и морал от страна на снимащия, което е често явление в днешното общество.

Бедата за мен е, че много от участниците в дискусията го подкрепят???[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   24-06-20 13:50

philip, дори да приемем, че сте прав за това, че жепейците са показали нежелание да бъдат снимани /неоснователно според мен/, пак нямат право да БИЯТ човек! Не става дума нито за съобразителност, нито за морал, нито за други неконкретни категории. Утре може някой да Ви набие на улицата, защото не му харесва шапката Ви. Разбирате ли за какво иде реч? Има закони в тая държава!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: wlad   
Дата:   24-06-20 14:02

Да питам още нещо ~100 килограмовите, владеещите бокс, кик-бокс и пр. изкуства, и не само: Ако видите, че някой фото/видео-граф Ви снима и му кажете, че не желаете, но той ентусиазирано продължава да го прави, как ще реагирате???[smilie11]

Понеже това що-годе се отнася и за мен, бокс не владея, но имам 10 години таекуондо зад гърба си и доста състезания,
та ще ти отговоря:
Ами ще махна с ръка и ще си продължа по пътя. Като цяло в подобна ситуация изобщо не бих реагирал. Като съм му интересен, да ме снима, въпреки, че не се сещам с какво мога да съм интересен на телефонен щракач. По-скоро жена ми я снимат по улиците. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   24-06-20 14:36

За това с килограмите съм съгласен. С моите 65кг. съм попадал не един път в подобни ситуации, но не се е стигало до такива крайности. Лошото е, че това ми се е случва единствено в България, където всъщност съм снимал най-малко на публични места.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »