Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: CDman   
Дата:   23-06-20 14:24

Намалете холивудските екшъни. Отразяват ви се зле.[smilie5]

Току що видях статия във "Вести" за въпросния "туристически" клип.

Коментарите са ....[smilie8]

Според скромното ми мнение авторът ще стане доста известен и съвсем скоро ще разбере колко "хубаво" е някой да те снима без твое разрешение.[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   23-06-20 15:01

написа:

> Намалете холивудските екшъни.
> Отразяват ви се зле.[smilie5]
>
> Току що видях статия във "Вести" за
> въпросния "туристически" клип.
>
> Коментарите са ....[smilie8]
>
> Според скромното ми мнение
> авторът ще стане доста известен и
> съвсем скоро ще разбере колко
> "хубаво" е някой да те снима без
> твое разрешение.[cool]
>

Maй скоро не си минавал по някоя по-оживена търговска улица[smilie18][smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: wlad   
Дата:   23-06-20 15:15

Морално ли е да снимаш някой след като той демонстрира (по един или друг начин), че не желае да го правиш?

Така като гледам, едва ли този примат е бил от интерес за кадъра.
Просто стана нежелан герой по собствено желание.
Сниман е влакът, който е държавна /наша/ собственост.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: disorder   
Дата:   23-06-20 15:33

ПОСТАНОВЛЕНИЕ No 181 ОТ 20 ЮЛИ 2009 Г.
ОПРЕДЕЛЯНЕ НА СТРАТЕГИЧЕСКИТЕ ОБЕКТИ И ДЕЙНОСТИ, КОИТО СА ОТ ЗНАЧЕНИЕ ЗА НАЦИОНАЛНАТА СИГУРНОСТ
Последното допълнение е от 29 Януари 2019 г.

Няма право да снима, и точка.

Въпроса е оня чичак от БДЖ защо налита все едно му снимат голата баба.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   23-06-20 15:45

Ето и линк към цялото постановление:

https://mi.government.bg/library/index/download/lang/bg/fileId/305

Ако го прочетем, половината снимащи сме за затвора... [smilie18]

Грешка - не половината! ВСИЧКИ!

Щото и дори една жица да има на снимката, това е стратегически обект... [smilie18]



Публикацията е редактирана (23-06-20 15:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: viara123   
Дата:   23-06-20 15:48

Да, забрави предупредително фъскане ????

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: nsirakov   
Дата:   23-06-20 15:49

стратегически обект е
1.4. Селско стопанство:
а) производство на храни;


значи....
от днес никакви нивички, лавандули, рапици, жита, сеещи картофи баби и прочие..... [smilie5] [smilie5] [cool] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   23-06-20 15:53

Стратегически обекти са и Президенството, Министерски съвет и Народното събрание. Който ги снима - бой, дееба! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: OIM   
Дата:   23-06-20 15:54

И къде видяхте в това ''постановление '' че тия обекти са забранени за снимане
Освен това . това е ''постановление '' , над него са законите и Конституцията

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   23-06-20 16:00

Гледайте кво става! Това е от 2017 година:

https://clubz.bg/60766-do_1000_lv_globa_ako_snimash_ogradata_po_granicata_s_turciq


Парламентът въведе глоба от 500 до 1000 лв. за нарушителите на правилата за достъп до стратегически обекти от значение за националната сигурност. Това стана с приемането на промени в Закона за МВР на второ четене. Според текста нарушителите на правилата за достъп до стратегическа зона, на стратегически обект или до зона, свързана с изпълнението на стратегически дейности от значение за националната сигурност, ще се наказват с глоба от 500 до 1000 лв.

Общо взето, квото и да снимаш, може да те бият... [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: petervassilev   
Дата:   23-06-20 16:14

Правото или забраната да снимаш (заради национална сигурност, лично пространство ...) няма нищо общо с последвалата патаклама.

Тъпият тлъст бараба ще разбере по трудния начин как трябва да реагира в подобни ситуации, особено когато има свидетели и уличаващ запис.

Според мен телефонът снима доста добре, а локомотивът дими отвратително.


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: asahi   
Дата:   23-06-20 16:17

Някой адвокат ще намаже филията покрай глупостта на жепееца. А той, последният, от това по-умен няма да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: uri64   
Дата:   23-06-20 16:19

...от БДЖ, и от Националната компания „Железопътна инфраструктура” обясниха, че забрана за снимане на влаковете няма. Стига да не се навлиза в т.нар. „опасна зона”, която се простира на 6 метра от линията....

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   23-06-20 16:33

Автор: asahi
Дата: 23-06-20 16:17

Някой адвокат ще намаже филията покрай глупостта на жепееца. А той, последният, от това по-умен няма да стане.

----------------------------------------


Да бе! Само дето адвокатът ще заведе дело срещу БДЖ, а разноските и обезщетенията ще плати държавата, т. е. всички ние. Това пък жепеецът ептен нема как да го вдене! [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: asahi   
Дата:   23-06-20 16:35

Според мен БДЖ е невинно в случая.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: imitev   
Дата:   23-06-20 16:45

Значи в това филмче се разиграва ситуация със следните особености:
1. Снимачът иска да снима влака с работниците (макар да не знае че има работници)
2. Работниците не искат да бъдат снимани

Сценарият - чичката вика не снимай не снимай, снимачът си вика бал съм го, аз съм си в правото да си снимам квото искам, той ще ми каже на мене и продължава да снима. Влака подминава, но той продължава да снима докато не го хващат за яката.

Последствията - чичката слиза и изразява физически нежеланието си да бъде сниман, като с физическо надмощие постига морално превъзходство. Битият си търси правата по институциите. Ама бой и е.ане не се връщат.

Ако снимащият беше спрял да снима и се беше извинил, след като е получил гръмогласен и ядосан отказ, щеше да си спести малтретирането и униженията съм 100% убеден.

Ако въпросният снимач си прави фотосесийка с 2 мацки на Лъвов мост (публично място) и аз се приближа и започна да го снимам как снима на фона на моста, като не ми е основен обект в композицията, а по скоро в ъгъла. Съответно той ми направи нервно забележка, че не желае да бъде сниман. Нека направим следното уточенение - аз тежа 50 кила, а той 90, ама аз не се махам и продължавам да го снимам нагло - дали ще махне с ръка и ще продължи да си снима мацките или ще дойде да ми обясни кой е по-як?

От живият живот знаем, че почти всички по нашата географска ширина си падаме малко простаци и темерути, съответно искаме законите да важат за всички, освен за нас самите, се стига до подобни сблъсъци. Като това не важи само за снимане, а и за шофиране, паркиране, копане, простиране, пикаене, хвърляне на боклуци и прочее дейности.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: petervassilev   
Дата:   23-06-20 16:49

Според мен тъпият бараба също може да съди началниците си, че не са го инструктирали (което е много вероятно) как да реагира в подобни ситуации. Бабаитът просто се е жертвал в името на фирмената/националната сигурност [smile] и може да се опита да прехвърли част от вината на работодателя.

Доста е живописно около тази гара, и на този фон пушекът, затъмняващ всичко на повече от 6 м от линията, изглежда несъвместим с датата и мястото (21 век, Европа). Поне да беше някакъв красив ретро локомотив ... тогава и снимането щеше да си заслужава, макар и с телефон.


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Slivenski   
Дата:   23-06-20 16:57

imitev, осъзнавам, че хората понякога са нервни или имат някаква причина да се подразнят от действията на околните, но в случая нямаше никакъв опит за цивилизован диалог и обяснение от страна на жепееца за нежеланието му да бъде сниман, още по-малко основано на някакви законови разпоредби. Той просто спря влака, слезе и се нахвърли върху снимащия. Това няма как да ме убедите, че е нормално. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: OIM   
Дата:   23-06-20 17:10

Авторът на клипа предполагам ще съди жепееца а не БДЖ
Като гледам клипа има нападение , грабеж /телефона / , и те май са го завлекли в локомотива и са го закарали на следващата спирка -което си е отвличане Спукана им е работата
В ютюб има продължение с още няколко кратки клипа

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: dragoart   
Дата:   23-06-20 17:27

От цялата работа става ясно, че "MORE KILO MATTERS"

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: wlad   
Дата:   23-06-20 17:28

Ако снимащият беше спрял да снима и се беше извинил, след като е получил гръмогласен и ядосан отказ, щеше да си спести малтретирането и униженията съм 100% убеден.

Това е чуден пример за българската народопсихология, която като цяло ни докара до тук!

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: wlad   
Дата:   23-06-20 17:31

От цялата работа става ясно, че "MORE KILO MATTERS"

[smilie5] [smilie5] [smilie5]
Дотук не видях някой да ме бие по кг, така че - моля незабавно за рейтинг Б, още по-добре C+E, както и администраторски функции във форума! Ще ви оправя за месец! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: KDDSTAR   
Дата:   23-06-20 18:22

Ако му се разправя на снимащия,може да завре железничарчето и останалите простаци,на парния локомотив в ауспуха.Но дали си струва?



Публикацията е редактирана (23-06-20 19:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: wlad   
Дата:   23-06-20 18:58

Винаги си струва, иначе железничарчето и останалите простаци се размножават и умножават.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: philip   
Дата:   23-06-20 19:00

А снимащият винаги е невинен!?[smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »