Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: nislon   
Дата:   25-06-20 14:13

... щото е без маска, някой от Свидетели на коронавируса да не го докладва, затова [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: petervassilev   
Дата:   25-06-20 14:33

Ние се опитваме да разглеждаме конфликта във фотографски аспект, естествено, но в случая става дума за типична неразумна ориенталска реакция от страна на барабата, която е характерна за някои пустинни зони на планетата.

Заради късия си фитил и вероятно заради липсата на служебни указания какво да прави в подобни ситуации, жепеецът може да загуби работата си и да се влачи по съдилища. За съжаление, това са обичайни реакции и развития, типични за ориента. Първо се вади нож "Този ли ще ми каже/ще ме снима!", след това извинения, сълзи, оправдания за липсата на сдържаност. Типичен нисък праг на афектация и липса на няколко дълбоки вдишвания, преди да реагираш войнствено [smile] .


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   25-06-20 17:36

А може и ракиите да са му били вече в повече[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: philip   
Дата:   25-06-20 19:00

Депутати артисти и пр. публични личности са избрали съдбата си да бъдат на показ. НО, отговорност на снимащите (не само на редакторите) е какво ни показват, както бе споменато и по-горе в темата! За съжаление в днешно време в търсенето на сензации и популярност (инспирирано и от медиите) доста се прекалява.

Едно е да търсиш сензация, друго е да я провокираш, както в случая.

Добре би било в този кратък живот, на тази избрана планета да се стремим да бъдем човеци, а не просто хора...


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: s_l   
Дата:   25-06-20 19:20

Мисля, като Petervassilev.
Все пак има и друго. Ние не можем да правим забележка като нормални хора - мое наблюдение. Гледах видеото и си мислех как бих постъпил аз..

Ако бях аз, и от влакчето ми махне човек и каже нещо от рода - "моля не снимайте/господине, не снимайте!" - веднага свалям камерата. Обаче, ако от преминаващото влакче ми викнат- "кво снимаш вее!!" - пердполагам щях да направя като потърпевшия. Щях да го провокирам докато той реагира необратимо, а после да си търся правата и да искам този човек да си плати. Правени са ми забележки в живота и когато са от този тип, винаги водят до колизия.

Сега обаче ще дам и обратен пример:
Вчера отивам както обикновено да си купя кафе. Аз съм единствен клиент, но влиза някаква госпожа. Няма маска, няма дистанция. Направо ми се навира в ....
Викам и - " г-жа, ще се целуваме ли"
Тя като почна - много се вбеси..говореше разни няща половината не ги разбрах щото гледах кафето да е двойно..

После излизайки си викам:
Гледай сега - къде ти е акъла да и казваш "ще се целуваме ли?!"
Да и бях казал просто - Г-жа, моля спазвайте дистанция" - повече имах шанс да получа това което искам, ама не - реагирах първосигнално, сметнах че агресията и е насочена към мен. Както казва колегата - "нисък праг на афектация".
Та така, надявам се поне няколко човека да се замислят над това..
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: asahi   
Дата:   25-06-20 20:15

А бе не е много сигурно какво щеше да получиш.Можеше да чуеш лекция как вирус няма, как Бил Гейтс такова, пък петджито онакова и че на нея и е през ... за твоята дистанция, здраве, щаб и международно положение.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: s_l   
Дата:   25-06-20 20:23

Ами една моя приятелка казва " така не стана, знчи ще сменя подхода" Е аз не можах но..

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   06-04-21 21:06

След почти едногодишни съдебни разправии, барабата-алкохолик-побойник е осъден - подробностите утре[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   07-04-21 09:33

Та така - побойникът е платил 700 лева обезщетение на бития фотограф и е възстановил разноските по делото в размер на 400 лева. Побойникът бил завел ответен иск, че е сниман и е с нарушени права, но съдът е отхвърлил иска. По тревожното е, че висшият "ешелон"[smilie18] на жепейците явно също не е бил наясно със собствените си права и задължения. Дадено е "становище" чак след присъдата[smilie10][smilie10][smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: asahi   
Дата:   07-04-21 10:33

Няма данни жепейството да е страна по делото, пък и случката не е в тяхната компетентност. Да бяха искали становище от някой таксиджия?

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: dtangelov   
Дата:   07-04-21 10:36

Висшия ешелон на жепейците, както и всеки друг виш ешелон, посто е жертвал редовия си служител, който макар и по най-тъпанарския начин се е опитал да спази, вероятно противоречащите си с други закони, служебни инструкции.


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   07-04-21 11:28

asahi написа:

> Няма данни жепейството да е страна
> по делото, пък и случката не е в
> тяхната компетентност. Да бяха
> искали становище от някой
> таксиджия?

Ако прослушаш аудиото след сблъсъка, ще видиш колко не си прав.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: CDman   
Дата:   07-04-21 11:37

Сега на "туриста" ще му поникнат крила и някой ден ще срещне истински побойник [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: asahi   
Дата:   07-04-21 11:55

Ако трябва да се прави справка мястото е папките на делото.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: OIM   
Дата:   07-04-21 12:36

Тъкмо гледах в ютюб - руски блогери , '' Житуха тв ''
Влязоха в златарски магазин и снимат стоката , собственика се паникьоса , забранява им да снимат и извика полиция
Дойде полицията и обясниха на собственика че магазините са обществено място и всеки може да снима какво си иска вътре ...
Такива работи


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: penco   
Дата:   07-04-21 13:39

написа:

> Сега на "туриста" ще му поникнат
> крила и някой ден ще срещне
> истински побойник [smilie3]
>
Пожелавам му го на подобен екземпляр...

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   07-04-21 17:12

Интересно, що не пожелавате нищо на авторите на безбройните снимки от родопската теснолинейка, та даже стигат и до първа страница? Как пък там няма ни един набит щракач? Или около тая забравена от бога гара Бъзовец е оформена нова тайна военна зона, все още необявена в публичното пространство. Ма не виждам ни бодлива тел, ни картечни вишки, ни "Ахтунг минен"[smilie18][smilie18][smilie18]



Публикацията е редактирана (07-04-21 17:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: aab72aab   
Дата:   07-04-21 17:42

Справедливостта възтържествува! Браво на човека, че не се е отказал да си търси правата до край. Колкото до 110 килограмовите- аз съм 170 см. 88 кг., но знам, че окото ти е толкова незащитено колкото и на едно дете. Има и други места, които 110 килограмовия ще извади късмет ако остане жив, защото тези точки е по-лесно да убиеш човек отколкото само да го заболи. Обаче винаги е по-добре да се обърнеш и да си тръгнеш, отколкото да лежиш в затвора за убийство на 110 килограмов, па макар и при самоотбрана. Ама това е друга тема на разговор. [beer]



Публикацията е редактирана (07-04-21 18:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: Raffito   
Дата:   07-04-21 21:00

Вижте как принцесата на Дания води децата си на детска градина...

https://scontent.fpdv1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-0/p526x296/170272830_2901913060086684_3581049930536...



Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: asahi   
Дата:   08-04-21 00:53

Я да го направи в България?

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: ombre   
Дата:   08-04-21 10:25

То зависи на кого ще попадне. Тоя железничар със сигурност ще отнесе кютека при положение,че попадне на точния човек....:)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: dtangelov   
Дата:   08-04-21 12:23

Не се радвайте толкова на цялата тази простотия.
Това, че е туриста е спечелил делото и е осъдил техен колега, а ръководството им не го защити само ще ги озлоби и предизвика омраза към всички туристи (те висшето си ръководство мразят отдавна).
Железничарите са поне по двама и вече при спор ще почват с щангите като най вероятно след това цялата техника от телефони и апарати случайно ще падне на релсите и машината ще мине върху нея.
Това ли искаме и кому е нужно всичко това?


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: mmjm   
Дата:   08-04-21 13:13

dtangelov, Прекалено апокалиптична картина описваш. Смущава ме бабаитлъка на част от съфорумниците ни ще му извадя окото, ще го лежа, като човек, не е попаднал на подходящия човек и т.н. В живота не става баш така, дори доста често борбените вадачи на очи попадат на тромави хипопотами, които удивително чевръсто успяват да смачкат и героизма и самочувствието на скокливите си противници. Ако тръгнем по тази пътека, къде ще стигнем? Да присъдата в случая е справедлива, но дали наистина трябва да упрекваме железничарите, които са изпълнявали остарели и неадекватни заповеди? Вместо да търсим конфронтация, не трябва ли да опитаме да влезем в обувките на човекът стоящ с/у нас, да опитаме да изясним проблема като хора?

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: asahi   
Дата:   08-04-21 14:36

Интелигентните хора не стигат до конфликти. Няма заповед железничари да влизат в саморазправа със снимащи туристи. Имат си транспортна полиция, която е в правомощията си да урежда такива ситуации. Тя пък, от своя страна, може да ползва сила и помощни средства само в необходимия обем за да постигне целта си. Максималната цел може да бъде спасяване на човешки живот, по-ограничените цели са предотвратяване на изпълнение на престъпление или задържане при отказ да се изпълни полицейско разпореждане. Правораздаване и възмездие - в никакъв случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте какво и къде правите
Автор: quazimodo   
Дата:   08-04-21 15:29

mmjm написа:

> ...но дали наистина трябва да
> упрекваме железничарите, които са
> изпълнявали остарели и
> неадекватни заповеди? Вместо да
> търсим конфронтация, не трябва ли
> да опитаме да влезем в обувките на
> човекът стоящ с/у нас, да опитаме
> да изясним проблема като хора?

1. Цитирай остарелите заповеди ако обичаш, че не ми се рови в нета.

2. Аз не видях нормален човек да върви срещу туриста. Виж, пиян и самонавиващ се австралопитек, да. За съжаление, такъв първо трябва да бъде обезвреден преди той да е наранил някого и после вече да му се задават въпроси и да се мисли за изясняване на ситуацията. Ясно се вижда, че след него върви друг биткаджия с щанга. Определено не приличаше на миротворец от сините каски[smilie18]



Публикацията е редактирана (08-04-21 15:29)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »