Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: ceco   
Дата:   16-06-20 07:22

На прима виста виждам следното:

1. Има доста варианти за избор на фон, но точно цветът на инфо-ивицата под снимката го няма сред тях (а той в много случаи би бил най логичен, ако искаме да избегнем описания по-долу ефект). Така се получава една тясна ивица с различен цвят ... един вид автоматично рамкиране на снимката.

2. На всички нови снимки се вижда броят гласували за снимката (скрити са само точките А/Б)! Това бъг ли е или отстъпление от принципа гласовете да остават скрити за определен период след качването в албум?

3. Долу в дясно след броя преглеждания - брой коментари под снимката?? Нещо абсолютно ненужно при вече отворена снимка (те се виждат отдолу, и са номерирани). Такова инфо би имало смисъл само при преглеждане на страниците с иконки. Стана вече дума, че не се вижда "брой гласувания на автора" - според мен, тук му е мястото, или в ляво при "Автор", или в краен случай под името на снимката и галерията. Съвсем нелогично е то да е при INFO-то за снимката, някъде сред EXIF-данните!

4. Липсва информация в кой потребителски албум е снимката (което до голяма степен обезсмисля поддържането на потребителски албуми - достъпни са единствено през авторския профил). Този бъг е от доста време, но в по-старите версии на страницата си имаше връзка от всяка снимка към съответния й албум (не трябва да се вижда единствено за периода на анонимност на снимката)!

Като цяло - има напредък, но обръщайте повече внимание на функционалността, а не толкова на "опаковката" ... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: Twingo   
Дата:   16-06-20 12:49

Доста аматьорска работа.

Фото форум, защо не наемете специалисти да ви направят сайта?

Пък и освен че ще е по-хубаво, няма да правят по една страница или "фейслифт" на година :)



Публикацията е редактирана (16-06-20 12:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: r_iva   
Дата:   16-06-20 14:16

1. Ако правилно съм разбрала, броят на коментарите го има два пъти - вдясно с иконата "балончета" и вляво след думата "Коментари". Обаче на някои снимки тези две стойности се различават...
Според мен може да остане само по-компактното с балончетата, но сега неговата стойност е по-невярната.
Същият неверен брой на коментарите се показва и в умаления изглед "Албум", след посочване с мишката преди отваряне на снимката.

2. Липсва ми превключването на езика в коментарите.


Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: nyamago   
Дата:   16-06-20 14:40

Twingo написа:

> Доста аматьорска работа.

Не е дипломатично казано, но има истина в това. Възможно е да отговаря на (предимно аматьорската) публика на сайта?

> Фото форум, защо не наемете специалисти да ви направят сайта?

Познаваш ли наистина сериозни специалисти, които биха работили благотворително, без пари, за една добра кауза? Свържи ги с Фото форум, може да се спазарят. (И на мен прати адреса им, бих ги наел за един мой сайт).

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: Admin   
Дата:   16-06-20 15:03

ceco,
доста резонни предложения.
Ще съобразим всичко, което си писал.

Twingo,
разбираме какво ви е мнението, но то е толкова генерално, че ще ни е трудно изобщо да извадим нещо от него.
Специалисти наемаме, дори в момента работят двама такива. Разбираме, че вие вероятно сте по-голям специалист, но или не сме открили портфолиото ви когато сме търсили, или сте бил толкова голям специалист, че не сме могли да си го позволим.

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: Admin   
Дата:   16-06-20 15:04

Тъй като явно при някои резолюции се получават нежелани размествания, ще върнем временно старата страница Снимка, ще отстраним и коригираме и след това обратно ще пуснем новата версия.

Благодарим на конструктивните коментари.

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: Admin   
Дата:   16-06-20 15:09

r_iva,

Броя коментари на изброените места се изписва от различни места.
На повечето места той е записан при снимката, за да не се пресмята всеки път. Възможно е тази сума да е грешна. За коя конкретно снимка става въпрос?

А цифрата при коментарите е вярна, защото там са реално преброени. Но коментарите се зареждат асинхронно от снимката. Т.е. след зареждане на страницата се извиква модула с коментари, за да не бави цялата страница. Така самата страница няма имформация освен предварително запаметената и ако тя е грешна, става това разминаване. Ще го коригираме.

За езика, имате предвид превключване на клавиатурата ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: r_iva   
Дата:   16-06-20 16:40

За езика - да за клавиатурата.

За брой коментари - вижте например:

https://photo-forum.net/i/2298016

https://photo-forum.net/i/2298098


Иначе вие върнахте старата страница и сега липсва думата "Коментари" вляво под снимката.
Но тази разлика се вижда и на скрийна от таблета, който показах тук в първия си коментар (има го и в профила ми) - пише "коментари 5", а до балончетата има цифра 3.

Надявам се да съм полезна.


Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: Stanimakis   
Дата:   16-06-20 17:03

Сега както е на стария вид изглежда много по-симетрично и подредено + тъмните цветове. На моята резолюция 1680х1050 - звездичките за гласуване злато/сребро , както и рейтинга за снимката над тях са отделени от разстояние помежду си и от долния и горния край на фона зад тях. При смяна на големината на страницата 110% както е при мен заради ситния шрифт който използвате навсякъде по менютата, всичко се уголемява симетрично и нищо не изчезва, измества или да се скрива. Мога да вдигам и да смъквам процентите и всичко е ок. Вчера аз писах по-горе коментар - този симетричен вид ми се изгуби. Цветовата схема пак беше променена. На 110% звездичките за гласуване потъваха в тази цветна ивица където седят... Дори на 100% те бяха залепени в края на фона и се допираха до белия фон за коментарите и другите неща. Никакво разстояние между тях. Да добавихте някои екстри, но тотално се омазаха нещата. Ще добавя и това от един коментар горе - в снимките на авторите в новата страница, галерията наистина показва кропнати снимките. Не пълния им размер и получаваш непълна представа без да ги отвориш допълнително. Идеята е сайта да е удобен само за мобилни телефони ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: Admin   
Дата:   16-06-20 17:26

Stanimakis,

не, идеята не е да е удобен само за мобилни телефони.
Идеята е да е удобен за компютри с голям екран, и след това да е достъпен за мобилни устройства. Разбираме, че на вашия екран е било объркано, но разбирате, че ще коригираме. Това не е било така на много други компютри. Вашия монитор е доста рядко срещана резолюция в добавка на това, че вие го зумвате на 110%. Признаваме, че този вариант дори не сме се сетили да тестваме.
Повечето компютри са 1920 точки и нагоре. Забележете в коментарите, на колко точки беше споменато, че някои гледат.

А за снимката спор няма, че не трябва да има черта отдолу. Това е градиента, който трябва да се покаже при hover с мишката, но е застъпил леко снимката.

Имайте търпение. Върнахме старата версия, за да не стои счупено ден-два.

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: CDman   
Дата:   18-06-20 08:44

Познаваш ли наистина сериозни специалисти, които биха работили благотворително, без пари, за една добра кауза? Свържи ги с Фото форум, може да се спазарят. (И на мен прати адреса им, бих ги наел за един мой сайт).

Де факто тук почти всички потребители са доброволци.Освен тези в базара никой друг няма никаква финансова изгода от участието си тук.

На собствениците им остава само да ни мотивират. Дали се справят и сам можете да прецените. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: nyamago   
Дата:   18-06-20 11:29


> Де факто тук почти всички потребители са доброволци.Освен
> тези в базара никой друг няма никаква финансова изгода от участието си тук.

Доброволци - потребители, да. И аз съм такъв. Има ли доброволци - работници? [smilie11]

Между многото уеб дизайнери тук (съдейки по коментарите им в темите) има ли някой с доказани способности на световно ниво, който да си е предложил услугите да създаде по-добра версия на сайта безплатно? С която да угоди на всички доброволци-потребители и да няма повече оплаквания?

Ако е имало такова предложение - голяма грешка на собствениците, че не са го приели. [smilie2] (Но той все пак да ми се обади, имам работа за него [smilie3] )

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: CDman   
Дата:   18-06-20 11:55

^^

Прочетете пак третото изречение от мнението ми [smilie7].

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: Admin   
Дата:   18-06-20 12:20

До момента е имало само един доброволец, който искаше да направи мобилно приложение за Базар, но то изискваше първо правенето на дизайн. Докато се намери човек за дизайн на mobile App човекът за софтуера вече не беше свободен.

Толкова за доброволците.

Другият аспект, който трябва да се има предвид е, че не винаги знаете всички особености и всички изисквания, за да обмислите всичко. Често сме водили комуникация по телефон или лични съобщения с хора, които дават препоръки, но когато разберат всички аспекти обикновено разговорът замира и не се стига до гениалната идея. Такъв беше примерът със съветите, които бяха давани за голямата снимка за първа страница. Нито едно предложение не беше такова, което само за себе си би удовлетворило всеки друг потребител. В крайна сметка нашата задача беше да компилираме и обработим различните идеи към една работеща.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: philip   
Дата:   18-06-20 12:49

CDman: "Прочетете пак третото изречение от мнението ми [smilie7]."

- Четох го и се чудя кое ме мотивира да ползвам Google всеки Боже ден[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: nyamago   
Дата:   18-06-20 14:38

> Прочетете пак третото изречение от мнението ми...

За доброволни и благотворителни действия мотивацията, според мен, не следва да е от частни собственици. 'Доброволец' е по-скоро синоним за вътрешно-мотивиран човек, за общото благо - а не очакващ някаква мотивация (материална или каква?) от един частен бизнес...

Наистина няма да е излишно да обясниТЕ това трето изречение за по-бавно загряващите измежду нас?
[beer]



Публикацията е редактирана (18-06-20 15:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: Admin   
Дата:   18-06-20 15:57

Отговор на philip по въпросите за стария му таблет.
Ето тук има популярен тест за правилно инсталиран SSL сертификат:
https://decoder.link/sslchecker/photo-forum.net/443

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: philip   
Дата:   18-06-20 19:11

Admin, въпросният таблет не бе включван от преди карантината и тогава отваряше ФФ без проблем... Включих го само за тест на новата страница "снимка". След последния Ви пост пробвах ebay, дава предупреждения за сертификат, но с опция continue мога да разглеждам сайта, отваря amazon без проблем, за Google да не говорим. Обещавам, повече дума да не обеля за него пред Вас, успех с обновленията![smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: CDman   
Дата:   19-06-20 07:18

Нямаго,
Не съм имал в предвид финикийски знаци, но явно това е единствения начин за мотивация, който познавате. Вярно, че е универсален ама ... [smilie3]

Всеки доброволец-потребител е имал някаква мотивация след като си е направил труда да се регистрира.

За да остане доброволец трябва да е мотивиран от обстановката, което е задача на администрацията.

Причината за демотивацията за всеки е различна.

Това, което стопява моята мотивация е:

- "обръчите от гласуващи", които всички отричат и които, съдейки по личния ми опит няма да изчезнат.

- Пренебрежителното отношение към непрофесионалистите тук, което вече не зависи от админите и не виждам как ще се промени.

Два пъти съм си трил снимките заради обидни коментари. Третия път започнах да качвам без да ги пускам за гласуване (където е възможно), а в последно време спрях и да качвам.
Защо да го правя ? [smilie11]
В галериите се въртят снимките на едни и същи хора. Моите си стоят в задния двор и практически няма значение дали ще качвам или не - форума си е същия.

Да, това е Фото форум, профитата са на почит, но той се "движи" от любителите.

Тръгнат ли си те - профитата също ще турят кепенците.

Давам си сметка, че каквито и мерки да се вземат те са много закъсняли и тенденцията на затихване е почти необратима.


Това е накратко.

п.п Спестете си клишетата за труд, усърдие, постоянство, вяра и там каквото обикновено пишете. При мен не минават. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: nyamago   
Дата:   19-06-20 14:04

CDman,

Абсолютно съм съгласен със споделените наблюдения за форума и не бих ги оспорвал. Те, обаче, нямат НИЩО ОБЩО с въпроса за по-добър дизайн и функционалност и икономическите пречки това да стане бързо - откъдето тръгна несъгласието Ви с мене.

Когато въведохте понятието 'мотивация', приех го единствено като мотивация да се направи по-добър дизайн от по-добри професионалисти без заплащане. На това реагирах - до този момент НЕ бяхме обсъждали глобалните проблеми на форума като социална общност (те са сериозни, но сериозно оф-топик).

Неканената квалификация "...финикийски знаци... единствения начин за мотивация, който познавате..." е непровокирана лична обида (някои я наричат 'хейт'), която нямаше място в разговора. Защото АЗ пръв (и единствен) изказах убежение, че доброволният труд не се мотивира комерсиално, а е от вътрешна потребност за общото благо. Обезумял от хейт, някой не е чел внимателно думите ми.

Също обидна квалификация е 'клишета' за понятията с които си служа. Това е нечий друг проблем ("при мен не минават"), не мой. Аз откровено вярвам в тях, което може би е причина на тая възраст и с тоя професионален статут все още да съм беден - и такъв ще си остана, но не се оплаквам.

Толкова за несъгласията и стила на дискусия, който нямаше място в темата. А по темата:


Дизайнът и функционалността на въпросната страница (и на целия сайт) са такива каквито са - резултат на две противоречия:

- Безкрайно разнородни и несъвместими изисквания, предпочитания и настоявания на потребителите, които НЯМА КАК да бъдат едновременно удовлетворени, дори ако имаше неограничен бюджет.

- А бюджет НЯМА. Доколкото го има, е крайно ограничен и е смешно да се препоръчва наемането на по-добри професионалисти (препоръките идващи от хора с нулев финансов принос към сайта). Сериозни професионалисти доброволно да направят по-добър сайт без пари НЕ СЕ намериха и е по-добре да замълчим за това.

В тия условия екипът на сайта полага геройски, но обречени усиия. Някъде бях споменал, ако не се знае:

С ПРЪДНЯ БОЯ НЕ СТАВА!
(В някои части на страната опитите продължават, но засега е постигната само кафява боя).

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: CDman   
Дата:   19-06-20 14:57

Така да е [smilie24]

С авторитети от вашия ранг по правило не споря [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: Admin   
Дата:   09-07-20 18:59

Здравейте,

отново превключихме новия дизайн на страница Снимка с корекции по нещата, които бяха забелязани от някои от вас.
Моля пишете ако забележите неща за коригиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: BumpeR   
Дата:   09-07-20 20:38

Здравейте,

Поздрави за новия дизайн - визуално изглежда супер и най-ме радва , че сте върнали опцията за предложи редакция, чакам с нетърпение и повече модели апарати да станат активни и да се може да се търси по модел на камера, че ми е интересно кой с каква техника снима :).

Относно бъговете :

Като отворя снимка от нови предложения и примерно и цъкна на инфо, после нещо скролна нагоре надолу и махна инфо и искам да продължа напред ми отваря празна страница със съобщение за грешка, като дам назад на браузъра, ме връща на снимката, но не мога да продължа да разглеждам натък, няма бутон за следваща снимка.

Едит: има бутон всъщност ама е вляво :) и малко не не е много интуитивно от последната снимка трябва да цъкам наляво зада видя предишните, а като съм на последната и цъкна надясно стрелката на клавиатурата ми отваря празната страница с "wrong url" грешка



Публикацията е редактирана (09-07-20 20:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: nyamago   
Дата:   10-07-20 13:46

При отварянето на снимката от Първа страница (днес, рекламна работа от Pandemonium) - страницата Снимка я разтяга по много странен 'анаморфен' начин. Дали няма някакъв проблем в автоматичното преоразмеряване?

https://live.staticflickr.com/65535/50096908841_0d80774828_k.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: Admin   
Дата:   10-07-20 16:39

nyqmago,

това през браузър Chrome със 150% зуум на картината ли е?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »