Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Facelift на страница Снимка
Автор: Admin   
Дата:   15-06-20 15:43

Здравейте,

от днес снимките на сайта ще се отварят на нова страница, която не е на пръв поглед много по-различна от старата, но има някои съществени промени:

* стилът на страницата и главното меню е като на другите нови части на сайта.

* има значки за постижения на снимката.
Като тук
https://photo-forum.net/i/2271426


* има преработена и активна секция Редакция към снимка - това е стара секция, с история, в която имаше възможност да се предлагат различни редакции на снимката. Нещо като различна гледна точка или обработка. Това подпомага дискусията.

https://photo-forum.net/i/2054422


* има опция за промяна на цвета на фона под снимката. Всеки може да го променя, но ако автор си промени фона на своя снимка, той се записва и това е първия цвят, който ще видят другите при отварянето на снимката

* въведен е начин за разглеждане на Серия снимки (макс.5), които са качени към основната снимка.

https://photo-forum.net/i/2297549


* има нова библиотека, която помага за увеличаване на 100% на снимаката, както и отвяряне на Fullscreen режим на браузъра. С нея могат да се разгледат и на Fullscreen серията снимки.

* преработена е секцията с коментарите с нов дизайн. Има опция за промяна на фона на коментара към по-четим или по-нечетим ако събере повече от 4-5 палеца нагоре или надолу.

* има бутон за поръчка на Принт (все още не е видим) за автори, които работят със сайта и се продават техни фотографии като Принтове.

* в Инфо блока ще бъдат видими линкове към страница на модел техника, ако този модел е в активните готови за работа.
Примерно тук https://photo-forum.net/i/2275574



Молим да ни информирате ако срещата някъде бъгове или някаква нелогичност.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: demiman   
Дата:   15-06-20 15:48

[beer] [shtrak] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: Synthy   
Дата:   15-06-20 15:52

Не може да се види автора (респективно гласуването не работи).

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: Admin   
Дата:   15-06-20 16:09

Не работеше за кратко, сега би трябвало да е ОК.
Или поне след клавишна комбинация Ctrl+F5.

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: Synthy   
Дата:   15-06-20 16:13

да, сега е 6.

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: wlad   
Дата:   15-06-20 17:21

това вече е наистина добър ъпдейт!

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: philip   
Дата:   15-06-20 17:28

Харесва ми Faceliftа и особено опцията за добавяне на редакции и варианти към снимката.[smilie24] [beer]

Само 1 ми липсва засега, не се вижда колко е гласувал автора...[smilie23] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: philip   
Дата:   15-06-20 17:46

Опс, последното го открих в бутона INFO![smilie24] [smilie24] [smilie24] Сори за недоглеждането.


Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: Admin   
Дата:   15-06-20 17:46

Вижда се,
в Инфо блока.
Дизайнерът така и не поиска да смести още текстовете на основния екран, защото не стигаше мястото там.

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: r_iva   
Дата:   15-06-20 18:02

Приветствам добавките.
Но нещо с визията не е наред:
Бутоните за гласуване са видими само наполовина - това се вижда и на вашия пример от първия линк.
А на таблета - бутоните за гласуване съвсем ги няма:
https://photo-forum.net/i/2297997


https://photo-forum.net/static/site_pics/2020-06/1592233006_screenshot_2020-06-15-17-47-20-407.jpeg


Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: nyamago   
Дата:   15-06-20 18:03

^ Наблюдавам същото. Положението и видимостта на бутоните зависят от настройките на браузера, главно от заложеното 'по подразбиране' увеличение. При 100% на Chrome се виждат половината бутони, при зум-аут на 90% - почти целите, нижно е 80% излизане да се покажат напълно. Това за 3200 х 1800 монитор.

Би трябвало видимостта им да е независима от браузъра и монитора и да се адаптира автоматично?
- - - - -

Също, заглавието на снимката се вижда САМО при слагане на курсора върху празното поле (с неизвестно предназначение, докато не сложиш мшката там). Защо? Би трябвало заглавието да се вижда винаги и независимо от положението на курсора, защо да се крие??



Публикацията е редактирана (15-06-20 18:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: al.popoff   
Дата:   15-06-20 18:22

Страхотно изглежда! Добре ще е веднъж натиснат INFO бутона да показва прозореца дори и след навигация към предишна или следваща снимка. И може би да не се позволява навигация с клавиатурата, когато няма снимки за показване в конкретната посока. В момента препраща към URL завършващ с undefined :)

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: KDDSTAR   
Дата:   15-06-20 18:35

С кой бутон се гласува?

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: philip   
Дата:   15-06-20 19:03

На телефона ми с Хром и вградения браузер всичко изглежда наред. Стария ми таблет (леко ъпдейтван до Андроид 4.04) обаче, не ще да отвори ФФ изобщо. Дава ми, че не може да установи сигурна връзка...


Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: Admin   
Дата:   15-06-20 19:04

Разбираме, че в някои кратки текстове има ирония, но не мислим, че можем да си представим всичко, което виждате ако не го опишете.

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: philip   
Дата:   15-06-20 20:02

Ако визирате последния ми пост:

https://photo-forum.net/static/site_pics/2020-06/1592240447_img_20200615_195459.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: Stanimakis   
Дата:   15-06-20 20:13

На мен браузъра ми е на 110% защото текста и буквите на менютата са ми много малки. Сега изглежда много зле визуално при мен. Отместват се цели текстове и се разтяга всичко. С какво е правен тоя сайт. Увелича 10% големината и да ми бъгва в браузъра... Резолюция 1680х1050.



Публикацията е редактирана (15-06-20 20:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: Djoro   
Дата:   15-06-20 20:48

Това е сайт за фотография, най-важното е снимката, трябва бързо да се разглежда във вид с цяла изпълнена отсечка, без допълнително кликване върху нея, за правилно възприемане на отсечковото решение на кадъра от Авторът на кадъра. Така примерно виждам отрязани ниско крака на модела и подминавам кадъра. А сега трябва да се кликва върху снимката за цялостно виждане, да преценявам за гасуване. Покажете ми къде другаде в сайт за фотография го има, защо трябва да се прави допълнитено действие. И в минимален размер и увеличен кадърът трябва да е пълен с оригиналната авторска отсечка.

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: demiman   
Дата:   15-06-20 21:23

Да, има резон в горното изказване. На телефон е неприятно отрязано отдолу, на компютър няма проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: philip   
Дата:   15-06-20 21:35

На телефона ми няма никакво рязане на снимката, като на PC-то е?!


Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: nyamago   
Дата:   15-06-20 22:07

От няколкото горни мнения (и собствен опит) разбирам, че сайтът (не само новата страница) не взима под внимание на какво се разглежда и не адаптира автоматично сервиранто съдържание според устройство и локален софтуер, т.е. не е 'device-aware' и не прилага 'adaptive resizing/reformatting of content'. Това е тенденция в модерния уеб дизайн от поне 10 години, а днес си е направо задължително.

Но за безплатни услуги няма да придиряме прекалено много [smilie8]
- - - - -

Друго нещо: сега пък нотификацията ('камбанката') ме известява че съм си коментирал собствена снимка?[smilie11] (Не съм.) И на снимката не си приличам много, само името е моето. Какво става?


https://live.staticflickr.com/65535/50009510853_f8a0b501ac_z.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: Nikoneff   
Дата:   15-06-20 22:36

Същият проблем с името на гласувалия описан от "nyamago" в предният пост се явява и при мен.


Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: Admin   
Дата:   15-06-20 23:23

Този проблем с името е коригиран, но за бъдещи известия.
За старите е трудно да се коригира, но новите ще покрият старите.

На телефон има случаи, в които наистина има някакво изрязване отдолу на снимката. Ще го коригираме.

Също ще разгледаме и другите случаи описани по-нагоре с отместванията. Много ще ни е полезна информация браузъра на каква височина като точки го гледате, защото явно при по-нисък браузър се явяват някои изкривявания на дизайна.

А за nyamago, относно питането за заглавието, целта беше да разпънем максимално снимката като големина. Затова няма място всичко да е в чертата под нея. Реално като си с мишка при леко движение го виждаш, на мобилен телефон, си е постоянно видимо.

А за philip, това е или проблем със сертификатите на таблета или на сървъра. Утре ще видим с хората, които поддържат машината.

al.popov, това е добра идея, но трябва да се обмисли, защото този инфо блок и целия темплейт е един и същ и за мобилно и десктоп версия и за десктоп версията върви идеята, но при мобилна ще покрива целия екран. Т.е. трябва да го делим някак за кои резолюции да работи, и за кои не.

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: victory13   
Дата:   16-06-20 00:02

С оглед новия дизайн ще се позволи ли вече рамка по желание на автора. Разбира се размера на рамката е за сметка на снимката до позволеното.

Отговори на това съобщение
 Re: Facelift на страница Снимка
Автор: nyamago   
Дата:   16-06-20 00:35

> "...относно питането за заглавието, целта беше да разпънем максимално снимката като големина. Затова няма място всичко да е в чертата под нея. Реално като си с мишка при леко движение го виждаш..."

Няма проблем. Ще ми промени начина на писане на текст към снимки. В някои от моите описанието е продължение на заглавието (или са въпрос-отговор)и има смисъл само ако се виждат и двете. Само отговора е доста объркващо без въпроса... Но това си остава мой проблем, ще пиша по-малко [smilie8]
- - -

Въпросът с нотификациите за коментари го считам за решен - благодаря!
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »