Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Помощ при избор на фотоапарат втора ръка.
Автор: quazimodo   
Дата:   06-05-20 14:27

Мдаа, за съжаление тъч-а играе основна роля при по-евтините апаратчета. При Олито например, единствено през него можеш да включиш вафлата за дистанционно управление чрез смартфона[smilie5][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат втора ръка.
Автор: Bossbgm   
Дата:   06-05-20 14:37

Да, трудно се намира. Обаче цената пък почти като за нов фотоапарат. [smilie5]

Jpeg и него в Adobe. Camera raw filter .. [smilie5] Но това единствено на снимки от телефона. Но пък яко шум..
Не съм се занимавал да тествам raw-a на него.

Мисля, че единият от продавачите от olx писа тук (освен ако не съм сбъркал). Предложи ми добра оферта, но цветът не ме грабва. Държа на черен.

Едно ми е чудно. Single auto eye focus и ако моделът се мръдне съвсем леко (несъзнателно) или човекът с камерата мръдне леко ръцете си, дали ще има пак добър резултат?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат втора ръка.
Автор: wlad   
Дата:   06-05-20 15:49

Вие май не сте ползвали това канонче.

За съжаление, ми се налагаше да го ползвам по едно време. [smilie5]
Доколкото виждам обаче, сега ще купуваш апарат с визьор и нормални контроли. Не ми казвай, че и на тези ще снимаш по екран, особено на никона на live view. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат втора ръка.
Автор: Konstantinov   
Дата:   06-05-20 16:17

Сони имат компресия на динамиката и влияе на жепега слага се на 4 параметъра е Lv ,като се снима на настройка различна от зелено и жълто квадратче и жепега става като на другите апарати.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат втора ръка.
Автор: Bossbgm   
Дата:   06-05-20 17:43

Мисля, че нещото, което konstantinov пише е това, което попаднах в интернет за jpeg.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат втора ръка.
Автор: Satsan   
Дата:   06-05-20 17:53

Трябва доста четене преди сток фотография....четене за фотография става въпрос, а не за марки и модели апаратчета за носене в джоба.
Обработка...та това е друга вселена. Много по-трудна от избор на модел. Освен, ако не ползваш готови темплейти...ама кво беше това?
Бюджет - за какво ли ти отговарят колегите, щом ти на елементарен въпрос не отговаряш. Въпросът не е от любопитство, а защото има други възможности и то фулфрейм за определен бюджет.
Но .. както и да е.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат втора ръка.
Автор: Bossbgm   
Дата:   06-05-20 18:19

Единствено теб те вълнува бюджетът.
Четенето е едно, разбирането от четенето друго.

Питането ми не е да си взема стар и тежък фотоапарат, който да мъкна със себе си. Питам за конкретен модел, станаха два в последствие. Мен ме интересува точно моделът, не за какви пари, какво мога да си купя.
Сега ще ти кажа, за 600 лв ФФ с обектив, безогледалка няма как да стане.

На мен ми харесват отговорите, за което съм благодарен на включилите се.
Е, нали трябва във всеки форум да се появи някой и да вмъкне странични неща от питащия :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат втора ръка.
Автор: Mogila   
Дата:   07-05-20 10:35

Bossbgm [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат втора ръка.
Автор: kvakioh   
Дата:   07-05-20 11:56

А6000 с 18-55, за да е приблизително същото като Еос-М в покритието и след това Сигма 30/1.4, доста добра комбинация.
М50 с 18-55 или 15-45 и пак Сигма 30/1.4, същото като А6000, с тъч и екстрите, които се искат.
Това за мен са подходящите комбинации, като А6000 има доста бройки, въпреки че гледам се искат с остатъчна гаранция, което е леко сложно и струва доста.
За парите повече се говори, защото това е основният ограничаващ ресурс, иначе техника има доста за всеки и всички. Каквото и да се избере от 24Мпикс е добре.
Не зная какво повече мога да кажа в тази тема, само ще чета...Интересно ми е какво и кога ще се избере като техника. [beer]



Публикацията е редактирана (07-05-20 13:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат втора ръка.
Автор: Bossbgm   
Дата:   07-05-20 14:32

Напълно нормално е да се пита за бюджета. Мен ме дразни, че ми се сочи с пръст.
Бюджетът мога да го разширя (фактически е възможно ). Просто не намирам за нужно да давам повече пари. Така съм сметнал за себе си.

Изборът съм го направил. А6000 - водещо при избора е компактността, бюджетът и размерът на сензора. Иначе бих взел FF безогледалка. И от безогледалките ми остават Canon & Sony. Претенциозен съм и външният вид е важен. Всеки път ще гледам дизайна и цвета на фотоапарата. Затова не споменал Fuji.
Само е въпрос на време да съвпадна по разбирания с някой продавач.
А това Канонче ще го поразгледам[beer]



Публикацията е редактирана (07-05-20 14:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат втора ръка.
Автор: Драгончик   
Дата:   07-05-20 18:08

Разгледай ги на живо и тогава избирай. С жената разглеждахме едно сони, което издаваше ужасяващ звук, когато снима. Първо реших, че е озвучаване, което може да се изключи, ама не, така си щракат. А се оказа, че е и с андроид. А като чуя андроид и се изприщвам.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат втора ръка.
Автор: Satsan   
Дата:   08-05-20 00:19

" Един добър човек бил много вярващ. Силно вярвал в доброто и в Бог. За зла съдба веднъж паднал в едно езеро и започнал да се дави. Към него се приближила лодка и му предложили да го спасят.
Той губейки сили, но вярвайки силно отказал помощта с думите "Бог ще ме спаси.". След минута в последните мигове живот се приближила друга лодка, но удавникът отказал и нейната помощ с аргумента:"Бог ще ме спаси". И така...срещнал се човекът със своя създател и се обърнал към Бога с думите:
" Аз толкова силно вярвах в теб. Ти защо не ме спаси?"
Бог му отвърнал:
" Аз ти изпратих две лодки. Ти защо не прие помощта ми?"

Успех!



Публикацията е редактирана (08-05-20 22:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат втора ръка.
Автор: Bossbgm   
Дата:   08-05-20 09:55

Аз пък изобщо не одобрявам поста ти по-горе. И не ми се струва, че начинът ти на изразяване е проблемът.

Допитах се до всички вас за конкретен модел, защото опитът ми е малък, познанията и проучванията за пазара на обективи го нямам, впечатления от конкретен модел нямам (а да не говорим, че съм ползвал само един фотоапрат, който е супер улеснен).
И така за да съм по-спокоен в избора си, ми бяха необходими вашите мнения. Иначе се превръща в лош избор на даване на пари.
Когато мислих да взимам Canon EOS M не знаех за фокуса. Даже приятел имаше същия (който си спести мнението или не разбираше) и просто ми хареса колко лесно се работи и какво качествено изображение изкарва (и как като тогава бях ползвал единствено Sony Z3, което е телефон, хаха). Тогава обмислях да взимам Sony Nex (вече не помня кой модел), но взех Canon-a. Естествено много неща научих с този модел.

Благодарен съм на всички за включилите се в темата, както и тези, които се свързаха с мен на лично съобщение.
Относно M50 - много бегло погледнах. В google видях, че някой го е продавал за 600лв. Естествено обявата не е активна :D Не се намират обяви някой да продава такъв. Но... предложението е много точно! Мисля, че се струва по-големият сензор на Сонито спрямо тъча. Взимам за фотография апаратът.

Фотоапаратът ще се купи, това е сигурно. Не бих се лишил от такава техника. Този приятел с EOS M сметна, че смартфонът бил достатъчен за него. На мен не е .. Това е downgrade за мен.

Относто гаранцията. Тя не ми е приоритет. Направи ми впечатление за цената, която предлагат някои продавачи. С допълнение от 150 лв., мога да си купя нов, с две години гаранция и неизползван. Просто се възмущавам.
От друга страна тя дава сигурност. Но и без нея мога да мина. Надявам се да не ми се наложат сервизи веднага след това.



Публикацията е редактирана (08-05-20 10:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат втора ръка.
Автор: Bossbgm   
Дата:   12-05-20 13:13

Здравейте!
Благодаря на всички за изказаните мнения! Днес закупих Sony А6000 от spotter84. Свърза се с мен покрай темата и ми продаде очевидно много кътан фотоапарат, на много изгодно. Точно на такива точни и коректни продавачи очаквам винаги да попадна.

Тъча не ми липсва. Не срещнах изобщо трудности при боравенето, то даже май е по-удобно с копчетата.
Много бърз фокус и записване на снимки.
За пръв път гледам през визьор, хаха.
Тези дни ще си играя като малко детенце с нова играчка.

В бъдеще обмислям да си взема обектив за портрети със широка бленда. Вече ще преценя дали да е с ръчен или с ръчен и автофокус.
Focus peaking ползвам на телефона и е много готино! [shtrak] [cool] [beer]



Публикацията е редактирана (12-05-20 14:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат втора ръка.
Автор: quazimodo   
Дата:   12-05-20 14:06

Честито, прихвана правата форумна вяра[smilie5][smilie5][smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат втора ръка.
Автор: kvakioh   
Дата:   12-05-20 15:56

Добре е. Ръчни има масово, само адапторите да са качествени и всичко е наред. Ръчното учи доста, показва всичко и кара човек с времето поне за фокуса да се чувства уверен. Има уникални обективи от 25 до 2500лв, за всеки.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат втора ръка.
Автор: Bossbgm   
Дата:   12-05-20 16:21

quazimodo
Хаха

kvakioh - къде да търся тези обективи?
Гледам в aliexpress има на meike, 7artisans и някакви пластмасови китайски пръчки със широка бленда. Но последните маи имат голямо изкривяване.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат втора ръка.
Автор: kvakioh   
Дата:   12-05-20 16:31

Е за какво са някакви нови, нали писах, че тия са гаднички...
Един Юпитер 50/2 za 25-30лв от базара и адаптор за 20, после нещо по-добро.
Като се търси острота, при А6ххх заради гъстотата на пикселите си трябват добри стъкла. Може и нескъпи, но не и китайските. А и с доставките сега ще е доста бавно да дойдат.
Ако е за София, мога да покажа някои ръчни.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат втора ръка.
Автор: Hsathv   
Дата:   12-05-20 17:21

Абе взимай сигма 60/2.8 за около 200 лева и си гледай кефа с портретите. Остави ги тези ръчки сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат втора ръка.
Автор: bobyn   
Дата:   14-05-20 17:41

"Абе взимай сигма 60/2.8 за около 200 лева и си гледай кефа с портретите. Остави ги тези ръчки сега."

Ако ще се дават пари в тези граници е по-добре СОНИ 50/1.8 за 300, май.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат втора ръка.
Автор: Bossbgm   
Дата:   15-05-20 07:55

Даже за 180лв. се мярна същия в olx. И честно казано бих взел него пред сигмата.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат втора ръка.
Автор: geod   
Дата:   15-05-20 10:06


На тази цена вероятно е на Сони А-байонет....или нещо крадено!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат втора ръка.
Автор: ombre   
Дата:   15-05-20 10:18

Честито за придобивката.Ползвал съм и а6000 и некс 6,лично,макар,че е по стар модел ,предпочитах 6-чката.Този 6000 ,който си взел от Павката и аз го гледах доста.Иначе Павката го познавам лично,и наистина е много коректен.На фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат втора ръка.
Автор: Bossbgm   
Дата:   15-05-20 12:32

Благодаря
Определено си струваше смяната.
Вчера снимах, останах очарован. Това е тялото, което искам, което бих ползвал без да го сменям. Сега вече си струва да си купувам обективи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат втора ръка.
Автор: imitev   
Дата:   15-05-20 12:39

Много е важно човек да се убеди, че не се е прекарал!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »