Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm XT4
Автор: D.S   
Дата:   18-02-20 13:43

Аз казах точно това - най-доброто от Fuji. Всичко си му беше на мястото, но ако оставим фенщината настрана, на парата, която излезе, нов потребител би се замислил, след като за тези пари се взема ФФ :) И ако не си запознат с качествата, които предлага Fuji и ти би се замислил :)



Публикацията е редактирана (18-02-20 13:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: sauron69   
Дата:   18-02-20 18:31

Изтеклата цена е 1700 долара.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: io_bs   
Дата:   18-02-20 19:55

uri64 написа:

> Кое му е било не на място на Х-Н1?

Че беше последното тяло от генерацията с този сензор.
Няколко месеца след него излезе по-евтиният Х-Т3 с нов сензор и процесор.

Обикновено новите сензор и процесор излизат в най-високия клас тела, след което се появяват и в по-ниските класове. Фуджи обаче объркаха работата и затова Х-Н1 може да си остане единственото тяло от този клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: uri64   
Дата:   19-02-20 00:28

Здраве да е, “кот-такоа”, нека темата да си остане за Х-Т4 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: Yog   
Дата:   19-02-20 00:33

Ако е 1700 долара, у нас ще е около 3600 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: lamerko   
Дата:   19-02-20 01:02

T2 беше 3300 лв до колкото помня, но може и да се лъжа... то вече колко време мина :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: Pac   
Дата:   19-02-20 09:15

Супер камера се очертава Т4.
Съжалявам за феновете на Н линията, но не вярвам да има наследник на Н1. Лично за мен това, което се случва е най-добрият вариант. Н1 беше с яки спецификации и наличието на стабилизация беше примамливо, но за мен е откровено грозно тяло на фона на всички други Фуджи, същото важи и за първия GFX 50s. Този дисплей отгоре изобщо не подхожда на естетиката на марката. А и са го сложили на мястото на една от най-използваните от мен врътки - exposure compensation. Оценявам, че H1 е много добра машинка, разбиам предимствата ѝ, но просто не ме радва.
Т4 изглежда като най-доброто от двата свята за мен. Но пак, не съм сигурен, че на тоя етап е оправдано да сменя Т2. Досега в нито един момент не съм усетил да ме ограничава.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: sirkhann   
Дата:   19-02-20 10:50

Проблемът е, че при цена от 2600 лева в комплект с батепиен пакет и още 2 батерии, X-H1 нямаше особена конкуренция.

Голо X-T4 за 3600 - 3700 лева излиза по-скъпо от Z6.

Ако не снимаш видео, където Фуджито определено мачка Никоня, няма причина да ги дава тия пари човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: sauron69   
Дата:   19-02-20 11:07

Не може да се сравняват цените на току що излязъл апарат, с апарат който явно е в края на цикъла си.
Който иска да си купи Х-Н1 още може да си го купи примерно от е-инфин за 849 евро.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: sirkhann   
Дата:   19-02-20 11:28

Ами всъщност - може, защото отиваш в магазина и виждаш едни цени. Потребителят интересува ли се кое кога е излязло, или спецификациите и цената са далеч по-важни? Ако два продукта са по едно и също време на един пазар, те се борят наравно за потребителите на този пазар.

А и не мисля, че Z6 скоро ще бъде сменен. Nikon си премисля по-добре този клас техника и не ги сменя толкова често.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: Pac   
Дата:   19-02-20 11:31

Цената, та цената. Кой снима с Фуджи, защото му е евтино?
Аз искам Фуджи, защото ме кефи. Защото не ме радват менютата и контролите на никоя друга марка. Защото вече съм инвестирал доста пари в оптика, която е страхотна.
Z6 било по-евтино, ми хубаво, искаш ли да си с Никон? Цената ли е това, което те спира да си купиш "фулфреймка". Едва ли. Просто Фуджи са по-готини. И като са готини, струват пари. :)

ПП: Разбира се има някакви граници. Leica са ги минали тия граници от моята гледна точка. И там е доста трудно да оправдаеш цената. Но Фуджи са си съвсем адекватно позиционирани.



Публикацията е редактирана (19-02-20 11:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: sauron69   
Дата:   19-02-20 11:53

Аз най-вероятно ще си купя Х-Т4, ако написаното за него се оправдае. Естествено, не сега веднага, щото не съм на зор,а към края на годината примерно, когато предполагам че ще е на доста по-приемлива цена [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: D.S   
Дата:   19-02-20 11:54

Така е колега. Кеф цена няма [beer] Мен, този анонс ме радва, тъй като се замислям за X-T3. Та цената, отново :) ще му падне доста до лятото. Видео и Ибиеси не ме вълнуват [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: lamerko   
Дата:   19-02-20 11:58

И аз като Пак не смятам за нужно да ъпгредвам от Т2 към Т4. Иначе не знам дали не избързаха с тоя странен анонс по никое време...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: sirkhann   
Дата:   19-02-20 12:11

Ами и аз това се чудя. Четворка в името на модела, четворка в името на сензора, и анонс при Ретрограден Меркурий... ,:-D

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: alext   
Дата:   19-02-20 18:34

Има нови спецификации 6.5 стопа стабилизация от 5.5 при хн1 и и 15 кадъра мех. затвор. Има и нови бууст режими. Плаче си за нещо като 300мм/500 f4(или пък 2.8) и е готово за олимпиадата

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: io_bs   
Дата:   19-02-20 19:25

> Цената, та цената. Кой снима с
> Фуджи, защото му е евтино?

Аз :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: sauron69   
Дата:   19-02-20 19:50

И какво му е скъпото на апарата, след като в съседната тема ми обясняват че 2,700лв. за Samsung Galaxy S20 Ultra не било скъпо
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: hansto   
Дата:   19-02-20 21:12

Който не е разбрал защо точно сега се анонсира хт4 значи не е спортен фен :) Кой знае къде са тази година олимпийските игри ?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: sirkhann   
Дата:   19-02-20 21:32

Ау, те щото Фуджи имат едни дълги стъкла и един бърз и точен автофокус... Направо си мисля, че репортерите, дето ще са там, за да снимат с Fujifilm, ще са просто манекени на техника, а не отишли да отразяват събитията.

А иначе - ако пускат дълги стъкла тип 500/4, най-добре да ги направят бели със зелена лентичка, за да може да виждаме отдалеч снобите, дето са платили двойно за нещото с меките краища. Аз имам чувството, че с 200/2 са снимали общо 5 души, на които са им дали този обектив, за да напишат по едно ревю. Нещо като Sigma 200-500/2.8 от едно време...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: alext   
Дата:   19-02-20 21:54

Е стига,кой друг има 200мм ф2 проектиран за кропка никой, кой друг има 15кадъра мех затвор- никой, xt3- 100-400 излиза доста по- малко от a9/a7 със 100-400, а пък ако ползваш кропка сони пак не е проектиран зум за нея. 100-400 на фуджи с 1.4 конвертор дава страхотни резултати. Огледалните са друга история, по- добра пара са да



Публикацията е редактирана (19-02-20 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: sirkhann   
Дата:   19-02-20 22:26

Canon 100-400L II на намаления е колкото или по-евтин от Fuji-то, а е еталонът в този клас. Със Sigma MC-11 сигурно е по-бърз на кропските алфи от Fujinon-а, и със сигурност е по-добър оптически. Да не говорим за изработката - пипни ги двата един до друг! За капак на всичко, е пълно с теми за размазани кадри и неточно фокусиране в dpreview и другите форуми. Как да си го купя това 100-400? По-скоро бих си купил Z50 с FTZ и Nikkor 200-500, което излиза на 1/2 от цената на X-T3 и 100-400...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: io_bs   
Дата:   20-02-20 00:23

> Е стига,кой друг има 200мм ф2
> проектиран за кропка никой,

И като е за кропка, какво му е по-специалното? Нито е по-малък, нито по-лек (има малки разлики с FF версиите, но това е защото са сравнително стари оптични дизайни). 100-400 на фуджи също е голям като версиите за FF байонети.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   20-02-20 08:29

Не знам дали има значение , но покрай многото технически спецификации и екстри се пропуска нещо, поне аз де . Х-Е3 излезе почти на цената на Х-Е2 или Х-Е2S въпреки всичко в него , но правено в Китай . X-H1 ,въпреки 25% по дебело тяло и ненадраскваема боя и всичко друго излезе на 1900 долара ,но правено в Япония. Т3 обаче е от Китай . Т4 може би също.
Ако фуджи започнат да правят всичко в Китай ще трябва да затворят заводите в Япония ! [smilie11] Мисля си ,че все една линия ще оставят да се прави в Япония. Не че има значение за мен. Но може би ще има момент - повече екстри и т.н ,но правено в Китай и по-малко неща но на същата цена обаче от Япония. Знам ли ?
А като гледам Т4 е 607 гр. Х-H1 e 673 гр. Ако го раздуят още малко и то ще надебелее.[smile]
Не че ще си купя нещо , щото все повече се кефя на едно Х-А1.СИНЬО !


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm XT4
Автор: Pac   
Дата:   20-02-20 09:14

Размерът на Т-то набъбва

- 1.51% по-дълъг
- 8.5% по-дебел
- 12,6% по-тежък

Процентите не изглеждат толкова големи, но допускам, че разликата ще е осезаема наживо. Особено дебелината...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »