Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 REMEMBER - Новия печатен албум на Фото Форум
Автор: Admin   
Дата:   05-01-21 15:21

Здравейте приятели,

новият луксозен печатен албум на Фото Форум е факт. За нас издаването му е кауза и поради тази причина този път сме решили да подкрепим с приходите друга кауза. Искаме да дарим средства за закупуване на оборудване за Планинска Спасителна Служба.

Удоволствието за всеки един фотограф е по-голямо, когато види своите кадри нe просто на екрана на компютъра си, а и отпечатани качествено на хартия. Фотографията има нужда от тяло и такова намери и в албума "REMEMBER". Положихме изключително много желание, грижи, старание и средства в процеса на работата и използвахме съвременни технологии за печат, за да постигнем фотографско качество на отпечатъка.

Албумът е двуезичен - английски и български. Към кадрите сме добавили техническа информация за заснемането, както и кратка история зад фотографиите от авторите. Целта ни е тази книга да има и образователен характер. Освен че носи красотата на една завършила година искаме да помогнем и в развитието на бъдещи таланти-фотографи.

В албума участват много от най-добрите снимки публикувани в сайта от над 140 автори.

Албуми ще дарим и на някои ключови места, където могат да бъдат разгледани.

Поръчка може да бъде направена на следния адрес https://photo-forum.net/printalbum2020


Помогнете каузата да стигне до повече хора като споделите кампанията и във вашите канали с ваши приятели и познати!



https://photo-forum.net/static/media/2020/FF-album-2020-cover.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: REMEMBER - Новия печатен албум на Фто Форум
Автор: ceclii   
Дата:   05-01-21 16:24

[smile] Вече го имам, много добро качество! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: REMEMBER - Новия печатен албум на Фто Форум
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   05-01-21 18:06

[cool] Страхотен е ! Препоръчвам го всякак [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: REMEMBER - Новия печатен албум на Фто Форум
Автор: GenaDP   
Дата:   06-01-21 00:51

Фто Форум?

Отговори на това съобщение
 Re: REMEMBER - Новия печатен албум на Фото Форум
Автор: Admin   
Дата:   06-01-21 01:23

Коригирано

Отговори на това съобщение
 Re: REMEMBER - Новия печатен албум на Фото Форум
Автор: me4o_puhh   
Дата:   06-01-21 12:33

Да помоля да пуснете поне кои автори са публикувани.

Отговори на това съобщение
 Re: REMEMBER - Новия печатен албум на Фото Форум
Автор: philip   
Дата:   06-01-21 13:44

me4o_puhh: "Да помоля да пуснете поне кои автори са публикувани."

Който си го купи, той ще разбере[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: REMEMBER - Новия печатен албум на Фото Форум
Автор: Admin   
Дата:   06-01-21 16:29

Здравейте @me4o_puhh,

ваши снимки има в предния албум Touch, който не успя да излезе на печат поради най-вече финансови причини.


https://photo-forum.net/static/razni/2019/printalbum-2019-Touch-cover-800px.jpg



Албумът се намира тук: https://photo-forum.net/static/razni/2019/printalbum-2019-Touch.pdf


И в него сме написали:
"Алубмът “TOUCH” е второто ни годишно издание, събрало в себе си част от най-добрите снимки качени на сайта ни през 2018 г. За жалост поради различни
непредвидени и независещи от нас обстоятелства, албумът не успя да излезе в хартиен вариант, както първото ни издание “Black&White & Color”, но ние
все пак решихме да ви го представим в електронен формат, защото смятаме, че снимките и техните истории зад кадър, които ни споделиха аворите им,
трябва да достигнат до вас.
Избрахме заглавието на албума да е “TOUCH”, защото снимките в него със сигурност ще ви докоснат.
Благодарим на всички автори, които дадоха своето съгласие да включим кадрите им, както и на Иван Иванов - Jovan, чиято снимка виждате на корица.
Ние от своя страна ще се постараем да продължим традицията с издаването на годишни фотографски албуми, защото вярваме, че всички имаме нужда
от такова издание, което да събере в себе си най-доброто от годината и да разкаже историите на фотографиите.
Екипът на Фото Форум"

Ето и снимка на последната страница на албум REMEMBER, където може да се види списък на авторите включени в него.



https://photo-forum.net/static/razni/2020/FF-album-2020-indexpage.jpg




Утре ще направим и страница с индекс към трите съществуващи албума.

Отговори на това съобщение
 Re: REMEMBER - Новия печатен албум на Фото Форум
Автор: ATHOM   
Дата:   06-01-21 17:21

Доста приятни са и двата албума, които закупих днес. И изненадващо ги получих сега преди малко, очаквах утре. :)

Отговори на това съобщение
 Re: REMEMBER - Новия печатен албум на Фото Форум
Автор: Svetlio70   
Дата:   08-01-21 10:19

Получих го за което благодаря! :)
Но имам един въпрос.
Снимките пипани ли са преди печат?
От екипа на Фото форум се съмнявам но дали не са "пипани" във фирмата където е печатен албума?

Отговори на това съобщение
 Re: REMEMBER - Новия печатен албум на Фото Форум
Автор: SaS   
Дата:   08-01-21 14:38

Здравей Svetlio70,

Кое ви е направило впечатление?

При предпечата не са променяни снимки, нито дори неща като контраст или цветове. Това, разбира се важи за снимки, които са били изпратени според указанията с вграден sRGB профил. За снимки без вграден профил или с вграден друг профил сме конвертирали към sRGB като сме гледали на екран да не се отклонят цветовете и такива не сме забелязали, или ако сме забелязали сме питали автора.

Принципно печата на подобно нещо е сложна задача дори при перфектна печатница, защото снимките се слагат на монтажни листа по 8 на страна 70х100 cm и само хора, които са присъствали на офсетов печат или имат експертиза знаят, че е възможно машината да печати различно в различна част на листа. Именно поради това по време на печата, операторът на машината внимава и изважда контролни листа, които мери с цветомер и преценява дали да донастройва нещо, което се променя по време на въртене на тиража. По този начин е възможно една и съща снимка в различни листа от тиража да има леки промени, ако са правени корекции по настройки на машината. Също така има значение тази снимка с какви други е била на един монтаж (това не са съседните по страници) и от там дали настройване на едната снимка не променя другата на същия монтаж.

Печата се прави с много голяма скорост и ето едно филмче, за да се прецени с какво време се разполага за корекции.

https://youtu.be/pC36TdglbgA

Отговори на това съобщение
 Re: REMEMBER - Новия печатен албум на Фото Форум
Автор: kes   
Дата:   08-01-21 15:03

Разгледах албума от 2019г. и много ми хареса, жалко че не е издаден. Новият може ли също да се разгледа някъде?

Отговори на това съобщение
 Re: REMEMBER - Новия печатен албум на Фото Форум
Автор: Naci4a   
Дата:   08-01-21 15:47

Имам първият, и този албум на хартия у дома. Реално днес получих албум 2020. И двата са пълни с прекрасни кадри на страхотни фотографи от Фото Форум и много се радвам, че се прави.
Ако някой се колебае - НАПРАВЕТЕ СИ ПОДАРЪК. Няма да съжалявате!

Отговори на това съобщение
 Re: REMEMBER - Новия печатен албум на Фото Форум
Автор: Svetlio70   
Дата:   08-01-21 15:54

Благодаря SaS!
Това "Също така има значение тази снимка с какви други е била на един монтаж (това не са съседните по страници) и от там дали настройване на едната снимка не променя другата на същия монтаж." обяснява защо едната ми снимка "не мога да я позная" толкова е зле като контраст то такъв няма както видях а и цветовете са....ужасно нещо.И понеже и аз печатя но в момента нямам файла в мен мисля в понеделник от чисто любопитство да я пусна тук на 2 принтера да видя какво ще излезе.Макар технологията на печат да е друга с качество под фотопечата. :)

Отговори на това съобщение
 Re: REMEMBER - Новия печатен албум на Фото Форум
Автор: serjy   
Дата:   08-01-21 16:30

Хубав е албума, страхотни снимки!

Отговори на това съобщение
 Re: REMEMBER - Новия печатен албум на Фото Форум
Автор: bogdanov   
Дата:   08-01-21 17:01

С риск да повторя много от вас, ще кажа, че албумите са супер добри. С радост ги присъединих към колекцията си от фотографски книги и албуми. Лично на мен съдържанието на втория ми допадна повече, но това е субективно мнение. Онова което ми липсва и в двата е повече текст. Сигурен съм, че колегите има какво още да кажат за прекрасните творби които показват! Успех на всички и да правите хубави снимки, че и следващия ще си го поръчам![shtrak] [beer]



Публикацията е редактирана (08-01-21 19:48)

Отговори на това съобщение
 Re: REMEMBER - Новия печатен албум на Фото Форум
Автор: metodiev_martin   
Дата:   08-01-21 21:55

Прескачайки хвалебствията искам да отбележа, че за мен е недопустимо в годишен албум да има реклама на бира из между снимките (останалите форумни реклами, също не смятам, че трябва да бъдат там). За мен е и неуважение към авторите, и авторът, чиято снимка е в съседство. Снимките в албума ще се разглеждат и след 5, 50, 150 години и ще бъдат актуални, като част от едно изкуство. Рекламата на бира освен лош вкус в разглеждащия, няма да доведе до нищо друго ... Ако беше някакво седмично или месечно списание - ок, нека е пълно с реклами, но в годишен албум ми идва нелепо.

Отговори на това съобщение
 Re: REMEMBER - Новия печатен албум на Фото Форум
Автор: bogdanov   
Дата:   08-01-21 23:06

metodiev_martin, на никого не искам да ставам адвокат, но тези реклами след 150 години ще ме кефят още повече! Сигурен съм, че и при теб ще е така![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: REMEMBER - Новия печатен албум на Фото Форум
Автор: asahi   
Дата:   08-01-21 23:23

Кой знае след 150 години как ще развалят бирата [smilie2]

Поздравление за албума!

Отговори на това съобщение
 Re: REMEMBER - Новия печатен албум на Фото Форум
Автор: Admin   
Дата:   09-01-21 11:09

Здравейте @metodiev_martin,

има един тип хора, от които ако очакваме за нещо хвалебствия, то трябва да сме загубили представа за реалността. И не, нямаме нужда всички да ни обичат, но пък и нямаме нужда когато някой не ни харесва да ни троли систематично по различни поводи.

Сигурни сме, че когато трябва да се свърши работа, в която участват над 140 човека винаги ще има някой обиден. Задължително! Би било притеснително да няма. Т.е. ако нищо не правиш, супер, няма кой да ти се сърди, ако обаче правиш, то има една вероятност от 5 до 95% от участниците да са сърдити. Е, ние сме го поели този риск. За нас важно е полезното и се стремим броя на доволните да е възможно по-голям.

Реклами ще има и за бъдеще, нека това не подлежи на съмнение. Ако лично вие metodiev_martin знаете по-добра възможност за финансиране на подобно скъпо издание, моля споделете я тук или сме готови да дойдем в Перник при вас, за да се научим. И след като фотографските фирми нямат интерес от подобни фотографски активности, то рекламите ще са такива, каквито преценим.

И нека веднъж завинаги да е ясно! За да се издържа проект като Фото Форум и да се печати албум като този има нужда от финансиране и работа. А работата я вършат едни хора, които имат разходи.

Убедени сме, че трябва да се показват и добрите примери и затова ще публикуваме на страницата на албума няколкото човека (с тяхно съгласие), които дариха безвъзмездно средства или идеи този албум да се случи.

А ние като екип ще продължим да правим най-доброто, което можем съобразно ресурсите, с които разполагаме.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: REMEMBER - Новия печатен албум на Фото Форум
Автор: kokotoo   
Дата:   09-01-21 11:31

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: REMEMBER - Новия печатен албум на Фото Форум
Автор: CDman   
Дата:   09-01-21 14:08

За да няма повече обидени предлагам в следващия албум до всяка реклама да има моя "снимка". Така рекламодателя ще е сигурен, че вниманието на читателя ще е привлечено от и към рекламата му.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: REMEMBER - Новия печатен албум на Фото Форум
Автор: новичок   
Дата:   10-01-21 13:50

Новия печатен албум сходен ли е с предходните, като стил нa оформяне ?



Публикацията е редактирана (11-01-21 07:26)

Отговори на това съобщение
 Re: REMEMBER - Новия печатен албум на Фото Форум
Автор: metodiev_martin   
Дата:   12-01-21 23:34

Admin

но пък и нямаме нужда когато някой не ни харесва да ни троли систематично по различни поводи.
Проблемът е, че приемате само хвалебствията. Критиката като цяло тук е тема табу. Всяка критика е хейт и точка по въпроса.
Откривам удивителна прилика с лексиката на премиера Борисов. Когато му ръкопляскат пред джипката, слиза щастлив, ухилен, доволен и радостен. Когато го освиркват почва да обижда, да квалифицира с "лумпени", "метежници" и прочие.
Вие сте си избрали този път на развитие, комуникация и отношение, не мога да ви съдя. Самият факт, че по този начин коментирате написаното от мен, говори много.
Щом не си късаме фланелките на лайф докато разлистваме албума, значи сме хейтъри и тролове? А когато авторите съфинансираме издаването на албума, какви сме? Да, признавам, че пролетта заявих готовност да купя три броя, фотографът на който исках да подаря единия албум умря от Ковид и затова зимата поръчах два.
Прочетете си имейл кореспонденциите около този и миналогодишния албум, в които имейли неколкократно съм ви поздравявал за желанието за реализиране на проекта и усилията които са хвърлени.
Това, че фотографските фирми нямат желание да участват в подобни проекти не говори добре за тях, но може пък да е червена лампа, че нещо куца. Същата червена лампа, която не видяхте да свети и когато редица талантливи автори спряха да посещават форума. Щом сте решили, че не съществуват фактори, които години наред носят негативи за фото-форум, всяко тяхно изтъкване като проблем, може да мине в категория "хейт".
Но нека не продължавам, защото стилът на писане е в разрез с този, който би се харесал.
Поздравления, че въпреки пандемията, липсата на финансиране, трудната логистика и комуникация с над 140 човека успяхте да реализирате годишният албум.

Отговори на това съобщение
 Re: REMEMBER - Новия печатен албум на Фото Форум
Автор: Naci4a   
Дата:   13-01-21 00:55

Аз понеже не съм се научил много да си мълча, ще си набутам носа там където не ми е работа за пореден път....
Та ей ги моите 5 стотинки по темата.
Първо - хубаво е да се прави разлика между хейт, тролене и градивна критика. Това го казвам като един безкрайно критичен човек, който въпреки това се е опитвал лично да изрази забележките си към ръководството на Фото Форум, и вярвам че съм бил чут. Не е нужно обаче да съм бил прав.
Втора - От тона ви г-н Методиев, оставям с усещането повече за хейт, отколкото за конструктивна критика. Въпреки това се съгласявам с вашето мнение за един такъв тон във Форума, който не позволява всяко мнение да бъде изказано. НО този тон не смятам че е зададен от админите, дори напротив, вярвам, че ние членовете на форума трябва да се научим да получаваме и даваме градивна критика по често, и да се вслушваме в чуждото мнение, дори когато или особено когато е различно от нашето.
Трето - качеството на печата, вероятно не е като на висок клас фото хартия, но не смятам че печата е нещо по-малко от добър. Попадал съм и на други фото книги, имам и други фото книги и смея да твърдя, че за формата и цената Книгата е с добро качество.

П.П. Надявам се да не приемете това като лична нападка, защото не е такава. Съжалявам и за загубата ви, за жалост много добри хора вече не са сред нас.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »