Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: victory13   
Дата:   01-05-20 18:27

начи, сега положението е:
Samsung has recently been criticized for poor performance on the Galaxy S20 family's Exynos 990 processor. The situation reached such a point that a petition was raised asking the company to stop selling flagship devices with Exynos processors. This situation occurred when performance tests showed that the Snapdragon 865 had a 20% advantage over the Exynos 990 and that the Adreno 650 GPU of the Qualcomm processor outperformed the ARM Mali GPU of the processor.

а обещаваното светло бъдеще е:
AMD has already said that the collaborative efforts between it and Samsung won't reach consumers before 2021 at least.

та така... ат лийст [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   01-05-20 22:26

Чакай, стой , спри се [smilie5]

Note 20 идва с Exynos 992, който е забележете с цели 3% по-мощен от прехваления Snap 865 [smilie5]
Разбирате че дискутираме глупости, който и флагмански проц да вземете е напълно достатъчен и с аванс от 2-години напред. Дори Snap 835 / Exynos 9810 от 2018г са все още адеквaтни за най-тежките приложения и игри.
Линк 1
Линк 2

https://i111.fastpic.ru/thumb/2020/0501/ed/a127990ee9ad0f951ed6444fba6339ed.jpeg


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: bam-bam   
Дата:   02-05-20 00:06

Въобще не са глупости, но ти си имаш твоя теория и до колко виждам друго мнение не се признава.
Можеш да го обясниш на хората, защо искаха петиция и защо в ЕУ ни цакат с кофти процесора.
Интересно дали така щеше да мислиш, ако апарата с който снимаше имаше 2 версии ... една с хубав и една с лош проц , който дренва батерии , но проблема на всички е, че цената е еднаква.
Поне да бяха на друга цена, та да имаше резон в топлата бира

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   02-05-20 00:17

Хората са го казали - има човек, има проблем.
Проблема в Exynos / Snap версиите e основно в цената и комплектацията. Получава се че юзърите на Exynos версията спонсорират тези със Snap версията, която идва с повече памет и фирмен калъф при една и съща цена за двете версии.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: bam-bam   
Дата:   02-05-20 00:35

Еми проблема е факт, но да тръбиш, че няма проблем някак не е актуално и хората най-малкото трябва да си го знаят.
Аз съм го видял с очите си как дрейнва и с кеф разкарах С10ката, не успях да намеря снапдрагонска, но отзивите бяха, че нямат общо.
Поне да имахме някакъв избор в магазина и да бяха на различни цени , но масата просто знае ... имам баси якия С10 .. имаш , ама друг път [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   02-05-20 09:09

bam-bam сега с какъв телефон си ?

Колкото до Snap версиите на Samsung, единствено стават тези за Хонг Конг. Американските версии не са препоръителни. Нямат Запис разговори, WiFi тетъринг и споделяне - изискване на тамошното законодателство.

Тази година Meizu 17 ще избие рибата.
Snap 865, Quad камери - 64mp основна, 32mp широкоъгълна, Стандартна версия с LPDDR4x/UFS 3.0 и
PRO версия с Керамичен гръб, LPDDR5x/UFS 3.1 и HiFi-DAC адаптер за слушалки като бонус.
Разликата в цената между двете версии явно ще е значителна.






Публикацията е редактирана (02-05-20 09:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: nyamago   
Дата:   02-05-20 15:31

> "...не са глупости, но ти си имаш твоя теория и до колко виждам друго мнение не се признава..."
[smile] [smilie5] [smilie18]

Това, без да гледам автора, можеше да е казано от всеки, за всеки друг тук. Всеки си има своя теория - и ти също (и друго мнение не признаваш, дори повече от едно - и яростно си защищаваш своето [smilie3] )

Хайде да се съгласим да не сме съгласни - и да спрем с глупостите?

Щом ужасният ми S10+ е бавен като охлюв и 'дрейнва' на поразия (а хич нямам такива наблюдения), представям си как ще полети като го сменя с другата версия. Ще вземе да излети в Космоса и да го изгубя [smilie10]

"Всеки яде каквото обича", беше казал Мечо Пух. Правете си кефа с каквото сте избрали и се радвайте, че още имаме свободен избор, защото при Новия Световен Ред ще има само един (задължителен за всички) модел - телефонЪТ на планетата, най-вероятно с марка Фейсбук...

= = =

А Meizu-то трудно ще ме заплени. Виж, цифровия адаптер за слушалки - може, ако го пусне някой АЛи Експрес за по долар парчето [smilie6]
- - -

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   02-05-20 16:28

Имах преди много години Meizu MX4 - не беше никак зле.
Плюсовете на Седемнайстката - Плосък или 2.5D дисплей с поносима Дупка, Стерео колонки и разбира се прехваления Snap 865. Ако не ми трябваше телефон за игри бих се спрял на нея тази година. Но ако трябва да избирам между Galaxy S10 от миналата година и Meizu 17, определено бих се спрял на Десятката и задължително с "пропадлия" Exynos )) Много хора не са ползвали Samsung или ако са го ползвали то съвсем повърхностно. Samsung предлага пълна подръжка на "екосистемата" в къщи, безпроблемно стриймване на кънтент и филми от телефона към телевизора и то още от кутишката без никакви главоболия и чудене какво приложение да дръпнеш от Гугъл Плей. 12mp камера в ръцете на адекватен човек снима адекватно [smilie5]

пореден Мизу тизър разкрива Фейсънлок и HD звук на стереоколонките.




Публикацията е редактирана (02-05-20 16:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: bam-bam   
Дата:   02-05-20 23:26

nyamago , извинявай, ако нещо съм те засегнал и го приемаш лично като ползвател на дрейнващия С10+.
Всеки има право да си заравя главата в пясъка и да не чува.
Защитавам е силна дума, просто когато имаш някаква база(цял бг форум за телефони си имаме в който хората си споделят и не се правят на ощипани)и прочетеш, че някой ти казва обратното и заблужава хората просто ти се иска да изкажеш и ти мнение.
И когато то съвпадне с мнението на още ++++ хора споделили същото, явно няма нищо яростно тук.
Но пък повечето хора не им дреме и нито им се чете и образова .. живи и здрави [beer]



Публикацията е редактирана (02-05-20 23:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   03-05-20 01:10

Bam bam ако не играеш игри разлика в консумацията надали има. Много хора ги ползват самсунгите дефорсирани на 70% за да пестят батерия.

Не съм ползвал с10 но останалите телефони на фирмата държат доста. С20 ултра дори да го ползвам доста може би ще изкара два дни и ноща по средата. То с новите андроид и интересното е, че консумацията пада с времето. Първата седмица или две не беше толкова икономичен.

Ето сега ще лягам. Станах в 8 и свалих телефона от заряд. Ползвал съм го днес за разговори доста. Малко си цъках колата с обд. Малко четене на новини и фейсбук. Няколко клипа на тубата. Сега е 57%.


Предполагам 10+ нищо че и той е с екзионос е подобна картинка.

Да във форума дето блъскате игри и бенчамрки може да има някаква разлика. Ама за големия процент хора няма....

Да на гейминг бенчмарка вместо 60фпс прави едва 48.5 и батерията вместо 6 часа и 27 минути гейминг издържа едва 4 часа 53 минути. Ама не ми дреме. Аз единствената игра, която ще пусна е нещо от типа на hitman ако пак ми се наложи да се возя на самолет (ух тая корона май мемотърва от самолети). А дори познати дето цъкат разни игри ползват телефоните с още по стриктни настройки за пестене на батерия- ниска резолюция, забавен яко процесор......щото а изненада не всички игри са 3д-та.....а като е двойно забавен екзиноса нищо не дрейнва



Публикацията е редактирана (03-05-20 01:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: bam-bam   
Дата:   03-05-20 02:01

Не си даже и малко уцелил, какво съм искал да кажа.
Няма какво повече да пиша, всеки ще си извърта как му е интересно,а Сашо ще пълни главите на хората , че ЕКсиноса бил по-добрия [smilie5][smilie25] .
Аз съм го имал и сравнено с п30про имаше разлика.
И не става въобще въпрос за игри, а за батерията и проблемите и.
Ако ти е интересно и можеш да водиш спокойн дискусии без да избухваш в твоя си стил, отваряш андроидбг и четеш дори за твоя модел, там поне хората споделят след като имат нещо и въпреки фенските изказвания човек може доста неща да научи.
Доста хора вече са на мнение, че е доста кофти излагаця с ултрата.
Това не значи , че телефона не е хубав и не работи , но хората очакват като изръсят 2-3 бона за нещо , то поне да работи и да не разбираш, че на комшията са дали по-хубавия хардуерно ... чети и се радвай, ако ти нямаш такива пролеми.

п.п По горе питах Сашо , представи си че А73ката ти е с други части спрямо тази в УСА и това води до някакви дразнещи неща, а си платил СЪЩАТА ЦЕНА ... пак ли ще си говорим, че немало значение и моя си бил най-хубавия, щот нали е моя [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   03-05-20 11:05

Виж никой тук не казва че бенчмарките са ти грешни. Просто са безсмислени за 99% от хората. Както и целия андроид форум.

Дори древния вече с8 с екзинос има по-бърз процесор от това дето им трябва на хората. А когато го ползваш на 70% от честотата му той е доста икономичен......

Кал да ти обясня че с20 ултра държи два дни на нормална употреба.....

Това ти обясняваме със Сашо. Телефоните от много време са пре достатъчно бързи за повечето хора. Не се ползват на 100%.

Заради това никой не му дреме за бенчмарки.

И проблеми за сега нямам с телефона като изключа настройките на уейза. Ама май самсунг тоя път са направили някаква хитрина и като че ли телефона запомни, че като съм в колата трябва да пусне на макс всичко и да не заспива........вярно изнерви ме два три пъти аз да сменям настройките.....



Публикацията е редактирана (03-05-20 11:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   03-05-20 11:11

Всъщност ако трябва да препоръчвам телефон на самсунг - s10 lite е супер добре направен. Ако има как да се вземе с договор или отстъпка някаква за 700 лева е добър избор. Голям хубав екран, относително бърз. Всичко му работи. Има някакви липси спрямо ултрата, но за 90% от нещата е 1:1. Няма безжично зареждане май и reverse charging. Ама с зарядното на ултрата за по-мЛйо от час се зарежда.

На щерката и взех такъв. Страхотен е.

А и мисля, че за разлика от оригиналните s10 е само с Qualcomm и няма exynos версия.



Публикацията е редактирана (03-05-20 11:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   03-05-20 11:22

@hotsnail честито за "Лайт" версията [smilie24]
Мисля че няма и Стерео колонки и 3.5mm жак.

Колкото до избор Exynos / Snap версия зависи от предпочитанията.
Exynos версиите идват с отделен звуков чип (AudioDac)и лично за мне са по-сполучив избор за игри. Snap версията е по-икономична и студена.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: alext   
Дата:   03-05-20 11:45

Какъв е смисълът от s10 lite за 200-300лв отгоре като има A71 с малко по- слаб процесор и без ois, но всичко друго е абсолютно същото и даже има жака за слушалки. За нормално ползване s10lite не предлага нищо вповече. Евентуално да има 3 години поддръжка, а не две [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   03-05-20 11:49

Няма си 3.5мм жак, като ултрата е. Аз им купих адаптери. Ама в комплекта на телефона има слушалки.

Не ми е ясно тия адаптер на самсунг има ли вътре електроника?

Аз го ползвам, защото имам по-удобни слушалки на Сони. Някак сони по-добре са уцелили формата на ушите ми и не ми падат тапите. Самсунга уж е много подобен ама падат понякога. Дори тия безжичните 1-ва версия понякога падат.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: nyamago   
Дата:   03-05-20 13:53

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   03-05-20 20:48

Пореден Meizu 17 тизър,
от който научаваме че е с поръчков дисплей от Samsung.





Публикацията е редактирана (03-05-20 20:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   04-05-20 14:16

LG Velvet на живо


http://images.vfl.ru/ii/1588590916/994804fc/30406283_m.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   05-05-20 01:20

Малее ужасна е тая ултра. Гадория невиждана....

https://youtu.be/v2g3xaYBuic




Публикацията е редактирана (05-05-20 01:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: nyamago   
Дата:   05-05-20 03:00

Абе казах ви преди няколко месеца, че си продадох Лайката като си взех десятката-плюс (две от камерите са същите като Ултрата, само дългата е доста по-къса). Може да сте помислили, че се шегувам, но най-сериозно го казах и го сторих.

Лайката не беше върхов модел, 'паналайка' Д-Лукс с несменяем Елмарит зум, много подобна по функции и качество на RX100 серията. Хубаво апаратче, но все пак пълни още един джоб като вече носиш без друго телефон, пък и го мислиш да не го изтървеш или ударищ някъде, джебчии да не го надушат...

А добрият телефон от 2-3 поколения насам реално върши същата работа - поне за изискванията на един проС любител. За всичко друго има 'големи черни апарати', а не компактни (макар и хай-енд) сапунерки [smilie6]

[beer]

P.s. И да не е без снимки - за сравнение с Лайката:

https://live.staticflickr.com/65535/47986037061_3f76dc92f0_h.jpg

Again -

- и с още по-старата Galaxy S7, с една единствена камерка, горката:

https://live.staticflickr.com/4356/35899831193_246cc00240_h.jpg

City on a hill

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   05-05-20 08:26

>>>>>>за сравнение с Лайката:<<<<<

Колкото и да съм фоно-фен, Лайката кърти [smilie24]
Всеки модел телефон има различен подход за извличане на максимално качество.
При S9/S10 ползвам насложени един върху друг RAW и Сток кадри, като RAW-а е в долната част на снимката където е нужен детайл, а от Сток се ползва добре обезшуменото небе.
По-мързеливия вариант е да се снима в PRO режим, понеже там JPEG-а е доста по-добър от стоковия.

http://images.vfl.ru/ii/1588656036/6084e2a1/30413421.jpg




Публикацията е редактирана (05-05-20 08:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: keri-di   
Дата:   05-05-20 09:34

Аз пък,за смарт Боклук вече не давам и лев ,камо ли да набутам хилядарка-не дай си боже две!
Насоро си взех iHunt i2,а G петицата я ползвам само когато съм на работа[smilie5]



Публикацията е редактирана (05-05-20 10:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   06-05-20 08:10

Честит Гергьовден на всички и @hotsnail да почерпи:

S20 "Ultra" най-сетне разкри силната страна - най-добрия телефон за ..........селфита [smilie5]

https://i111.fastpic.ru/big/2020/0506/b1/3b500113512537e19ce781046734bbb1.jpeg


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: nyamago   
Дата:   06-05-20 19:31

Кому - как [smilie8] И това не е лесно да се постигне; нито е маловажно в днешната ни цивилизация...

[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »