Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Sigma го направиха- fp камера
Автор: nyamago   
Дата:   13-07-19 02:22

Точно на тая уверена категоричност в оценките се възхищавах [smile] Дано те чуят и си вземат поука!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma го направиха- fp камера
Автор: bokaco   
Дата:   13-07-19 09:12

nyamago-Точно!


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma го направиха- fp камера
Автор: Джъмбо   
Дата:   13-07-19 09:34

мерси за сарказма [cool] [cool] [cool]

https://bit.ly/2Y6R81w




Публикацията е редактирана (13-07-19 09:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma го направиха- fp камера
Автор: geobg   
Дата:   13-07-19 12:38

Конкуренцията в сектора е голяма, явно сме свидетели на нова серия или пазарен сегмент.

Слуховете са че скоро Sony ще обяви за нова камера Sony A5 или А6 -

https://photowebexpo.ru/news/feed/Novuyu-polnokadrovuyu-Sony-A5-ili-A6-predstavyat-17-iyulya

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma го направиха- fp камера
Автор: sirkhann   
Дата:   13-07-19 21:06

То и GoPro може да прави снимки, ама не е фотоапарат. Това, че на Български език има две отделни думи за фотоапарат и за кино-камера, вероятно обърква част от потребителите. А и не виждам какъв е проблемът с липсата на механичен затвор за фотоапарат - да, ще има проблеми в някои обстоятелства, в други няма да има. Но перфектен фотоапарат няма. Хайде да видим цените на тази Sigma и на предстоящия Panasonic, и тогава да говорим повече и да правим сравнения. Интересно е какво ще стане, ако се окаже, че Sigma-та е на половин цена от Pan-а? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma го направиха- fp камера
Автор: Джъмбо   
Дата:   13-07-19 22:20

ако бе прочел внимателно, ще видиш, че го хвалят и за фото и за видео камера, дори показват колко лесен бутон за превключване има... виж, че има модул за светкавица, тоест далеч е от сравнение за гопро което си е чиста екшън камера

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma го направиха- fp камера
Автор: sirkhann   
Дата:   13-07-19 22:35

За мен е показателно, че имат смелост да разчупят парадигмата, че ФФ безогледален фотоапарат изглежда точно по определен начин. В момента борбата между C/N/P/S е кой ще извади по-тежък и скъп клонинг на DSLR. Вместо да се включат в надпреварата като аутсайдер, Sigma правят радикален дизайн, който най-вероятно ще вземе Red Dot Design Award. Избрали са и съвсем различен пазар, вкарали са екстра за RAW видео, постарали са да рафинират разни дребни детайли по менютата и дизайна - всичко това прави впечатление.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma го направиха- fp камера
Автор: Джъмбо   
Дата:   13-07-19 23:00

ти сериозно???? за да спечелят ред дот... [smilie18] [smilie18] [smilie18]
май не си много наясно какъв е бизнеса с тези награди, но ок, щом те топли...

като се замисля никон каква издънка бяха с 1 серията, нищо не пречи и на други фирми да преживеят детските болести...

Сигма бяха уникални с фовеона... особено за пейзажи [cool] явно не са намерили сили да си изпълнят обещанието за тази година и това камерче в момента е хм... тук сме, правим нещо шантаво за да изтърпите до 2020, когато има фотокина

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma го направиха- fp камера
Автор: sirkhann   
Дата:   13-07-19 23:48

Не казвам, че са направили кубчето за награда, а че може да получат потупване по рамото за смелостта.

Погледнато от друга страна - Canon/Sony/Nikon имат още година да зарибят любителите на хлопалото, че после истинската FF система ще е Pana/Leica/Sigma. Другата тъпня е, че Foveon не съм сигурен, че ще е толкова убедителен при наличието на доста хубав Pixel Shift в Panasonic S1/S1R...

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma го направиха- fp камера
Автор: stef7   
Дата:   14-07-19 10:00

Не намирам коментирането и изказване на мнения за нова техника да е някаква особеност на българския фото форум. Напротив по чуждите го правят много повече.

Камерата е интересна, защото показва накъде вървят нещата - премахване на механичния затвор. Но според слуховете го прави със сенсор и технология, които още не са подходящи за целта. Ако сенсора е същия като в Sony A7 III, Nikon Z6, Panasonic S1, както се твърди и както най-вероятно е то електронния затвор на този етап има все още много ограничения и неприятни ефекти които го правят неподходящ за снимане в доста ситуации. Ето тук ги има описани:

Sony a7 iii silent shooting


Плюс ефекта на изкривяване от rolling shutter на бързо движещи се обекти, плюс някои други като banding, flicker при изкуствено осветление и т.н.
https://www.youtube.com/watch?v=1R7fJpEc-vM

https://www.youtube.com/watch?v=LQTarMu_y6Y

https://www.youtube.com/watch?v=bPXntga_wQc


То хубаво има терминал за светкавица ама 1/30 или 1/60 максимална скорост е твърде малко за сериозна работа.

Освен това липсата на толкова много важни за фотографията благинки, като визьор, удобни копчалъци и т.н. като цяло я прави неконкурентна спрямо остналите. Да не говорим че скоро и Сони и Никон ще излязат с още по-евтини Full Frame камери подобно на Canon EOS RP. Т.е. аз не виждам кой реално ще избере тази камери за фотография при наличието на много други които я превъзхождат по много много показтели и ще са доста евтини (за Full Frame).

Донякъде разбирам напъна да се направи толкова малка и концепцията да се надгражда после който иска. Има някакъв пазар за подобни камери, но не са премислени добре нещата. Почти всички камери без визьор имат опция да им се сложи външен. Дори R1X II има допълнителен EVF. А за тази Сигма няма. Камера без визьор ми е много криво да ползвам, не знам как сте вие. Айде да кажем ергономиката може да се компенсира донякъде с допълнителен грип. Но няма да е същото - удобния достъп до копчалъците няма да го има. Да се използва като телефона - ама това е Full Framе камера със сменяема оптика. Айде сложи един 24-105мм отпреде и я използвай като телефон.

Да не говорим за избора на обективи който на този етап е много много ограничен.

За мен реално това е преди всичко видео/cinema камера която има и прилична фото функционалност. За разлика от Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K да кажем. Която е само видео/cinema камера. Първата Full Frame хибридна камера от този (ценови) клас предлагаща RAW Video. И основното и приложение ще е като такава. Но дори и като такава очаквам да видя какви са подробностите. Например каква компресия ще предложат за Cinema DNG формата. Ако няма такава или е малка е проблем. Няма 4К 60р които BMPCC 4K има и това е причина за много мрънкания по форумите.

И най-вече очаквам да видя каква ще е цената [smile] Ако успеят да я докарат между 1000-1500$ мисля че ще е успешна. В момента почти 8 месеца след началото на продажбите BMPCC 4K още не може да се намери по магазините и се чака поне месец за доставка най-често повече. Търсенето е толкова голямо че Blackmagic още не могат да смогнат да я произвеждат в достатъчни количества. Сигма спокойно може да отхапе от този пазар. Но трябва да побърза и цената трябва да е добра [smile] Щото при непрекъснато падащи продажби на фотокамери някои производители се насочват към видео такива и конкуренцията се засилва.



Публикацията е редактирана (14-07-19 10:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma го направиха- fp камера
Автор: Джъмбо   
Дата:   14-07-19 10:25

че после истинската FF система ще е Pana/Leica/Sigma

титанично изказване [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma го направиха- fp камера
Автор: sirkhann   
Дата:   14-07-19 15:35

То и преди 10 години да снимаш с фотоапарат без хлопало беше титанично изказване, ама днес повечето снимащи с DSLR го правят от носталгия и невъзможност за адаптация. Малко са тия, дето по практични причини още не могат да минат на безогледалка.

Сигурен съм, че и динозаврите не са си правели планове да изчезват, ама - на! Няма ги...

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma го направиха- fp камера
Автор: kvakioh   
Дата:   14-07-19 16:09

И аз съм против това да има визьор. Но си е компактна камерка.
Всичко останало е Ок, като мога ще си взема една с обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma го направиха- fp камера
Автор: Джъмбо   
Дата:   14-07-19 17:58

като за начало, да вземат да открият фазовия фокус, какъв то динозаврите а и някои други предприемчиви фирми имат отдавна [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma го направиха- fp камера
Автор: Ivan_A   
Дата:   14-07-19 19:38

" ... и динозаврите не са си правели планове да изчезват, ама - на! Няма ги..." - [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma го направиха- fp камера
Автор: kvakioh   
Дата:   19-08-19 07:30

Прекалено много се бавят Сигма да ни кажат колко ще струва. Лично аз съм доста готов да я взема щом излезе, макар че в България ще е сложно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »